Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Luptă în arenă ~ ÃŽncepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Amy:
-Chiar nu ami inteleg..Zic pe un ton calm...Cum naiba sa gonesti asa? Oooo Ala acum! Au sosit uniformele...Si arat catre camioane.
OOC: whow wants
- Intreaba-ma ca sa te intreb. Nici nu stiu ce e cu mine, nu mai stiu nimic. Defapt nu stiu nimic de viata mea de foarte multi ani. Ce cauti aici, Amy? Poate iti faci probleme cu Miranda. Du-te la ea, are nevoie de o prietena. Eu nu am de ce sa fiu ajutata. Pun pariu ca toti ma cred o nebuna acum, dar nici nu imi pasa. Oricum mersi de ajutorul oferit.
Am observato si pe Miranda care a venit in graba aici. Ce naiba..acum crede ca am facut-o intentionat.
- Miranda scuteste-ma. Nu te fa ca iti pasa, ca nu e adevarat si ma doare in paispe de pedeapsa ta. Nu sunt copil mic.

Am dat sa ma ridic si sa plec, dar nu am facut nici doi pasi ca am cazut lata jos din cauza ametili, a acelor dureri si amintirilor care ma apasau. Si ca sa fie mai rau, simteam ca imi apare semnul pe frunte. Asta nu e bine si e prima data cand se intampla fara voia mea. La naiba....

OCC: Amy sau Miranda
Amy:
O ridic de jos si o ajut sa se sprijine de mine pana cand am putut sa o asez pe o banca din apropiere.
[pe un ton calm]-Ar fi cazul sa te calmezi. Nu cred ca imi fac probleme cu nimeni daca ajut o persoana ce a facut accident cu masina. Am sa chem infirmiera...
OOC: who wants
-Au venit uniformele alea blestemate- ii raspund fetei. Dupa care ma duc in camera mea asteptand sa fie chemati elevi pentru a li se imana tzoalele alea. Oare uniformele baietilor cum arata?

OOC: cine vrea [am scris cu "tz" ca sa se inteleaga mai bine]
Miranda:

Ma duc la barbatii care descarca uniformele si le spun sa le duca undeva... dar sa nu stea acolo pur si simplu. Imi intorc fata spre nebuna - cum o cheama- si Amy care pare destul de trista, poate a induiosat-o scena prin care a trecut aia. Ma duc la ele foarte calma, nu imi pasa ce se va intampla, dar calc cu piciorul o sticla de cola, capacul cade, iar nebuna este patata...

- De acum incolo aceasta tinuta este interzisa.

OCC: Rose sau Amy
Amy:
-Despre care tinuta vorbesti?
OOC : Miranda sau Rose
Cu toate ca Miranda ma patat cu suc nu am chef de cearta plus ca a fost un accident. Nu am asteptat infirmierea. Stiam ca nu sunt ranita, trebuia sa caut raspunsuri la ce mi se intampla. Asa ca m-am urcat la volan si m-am indreptat spre casa parintilor mei cu toate ca Miranda si Amy strigau sa intorc masina. Ei erau singurii care imi puteau da un raspuns cu toate ca nu doream sa-i mai vad...

OCC: cine vrea.
Miranda:

- Fata asta are probleme psihice. - ma uit la ceilalti elevi cu... as spune superioritate, dar pri ochi mei se mai gaseste si bucatele de nervizitate- Acum toata lumea intra sa dea proba la sceneta, iar cel care nu da, o sa dea de dracu`. Deci, haite-ti ! spun si ii iau pe toti cu mine, acum urmeaza sa cante Amy, iar toti o vor asculta, fie ca vor, fie ca nu.

OCC: cine vrea
Amy:
Urc pe scena si imi potrivesc vioara , apoi incep sa cant: http://www.youtube.com/watch?v=rtd2w3wtS...C2&lf=plpp [nu luati in seama pianul de la inceput]. Nu stiam ce vor zice ceilalti dupa asta , dar nici ca-mi pasa. Exact redeveneam antipatica eu. Nu stiu cum de putusem sa fiu deschisa fata de altcineva zilele astea..Muzica ma aducea la normal.
OOC: Miranda sau Rose sau cine vrea
Miranda:

A cantat foarte bine, iar publicul, adica ceilalti copii, au inceput sa aplaude. Vad ca nu schiteaza nici un gest, pare destul de nelasatoare, parca a devenit din nou cea de dinainte. Oare de ce ? Are vreo legatura cu mine ? Oare s-a suparat ca am pus-o sa cante in fata tuturor ? Nu stiu nimic... dar mai bine stau o perioada departe ca sa incep sa inteleg ce se intampla...

OCC: cine vrea ( la uniforma o sa pun poza, deci nu mai vb de ea momentan )
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30