Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Luptă în arenă ~ ÃŽncepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Annette

Stateam singura in camera mea privind fereastra din fata.Am stat ceva vreme singura in camera,gandindu-ma la....nimic.Insa nu indrazneam sa ies din camera.M-am ridicat usor de pe scaunel,indreptandu-ma spre usa.Am deschis usa usor si am iesit.Ma plimbam pe holurile scolii,destul de ingrijorata daca cineva va veni sa vorbeasca cu mine.Eram sigura ca nu puteam scoate nici un cuvant.

ooc: cine doreste ^^
Amy:
Cobor de pe scena si ma asez pe un scaun langa Miranda. Nu apuc bine sa stau caci o gramada de intrebari mi se pun , dar din nou copii vorbesc la pereti. Ma intorc spre Miranda si o intreb calm:
-Ei? Ce parere ai?
OOC; Miranda sau cine vrea
Miranda:

Le iau pe Amaya si pe Raven intr-o parte, in timp ce ceilalti copiii se uita pe citate ca sa se pregaseasca pentru cand va fi randul lor. Eu imi intorc fata la fete, se uita ciudat la mine, nu prea pot sa exprim ce simt ele atunci, dar la mine nici atat. Eu doar stau si astept ca ele sa intrebe care are rolul principal.

- Multumesc - spun eu ironica - Amandoua sunteti foarte bune, deci una dintre voi ca trebui sa renunte, pentru ca eu nu pot sa aleg.

OCC: se stie
Amy:
Imi este indiferent oricum nu am de cand sa ma fac actrita asa ca spun pe un ton calm:
-Renunt eu.
Ma indepartez si ma asez pe un scaun asteptand sa se incheie auditia.
OOC: who wants
Rasfoiesc un pic scenariul si vad ca pentru rolul principal trebuie sa canti la un instrument, nu e de mine, urmatoarele roluri... si incep sa rasfoiesc din nou.
OOC: cine vrea?
Miranda:

- Amaya, sper ca nu te-ai suparat, nu asta am vrut sa fac, dar nu stiam pe cine sa aleg. Acum, pentru ca si tu esti foarte talentata, o sa fi cantareata nostra, tu o sa faci muzica pentru spectacol, dar si cu corzile vocale. Raven, felicitari, cred ca o sa fi foarte buna. Iar acum am o surpriza pentru voi, dar trebuie sa asteptati pana se termina auditia. vad ca urca alta persoana pe scena, Raven mi-a spus ca este colega ei.

OCC: YUzu
- As vrea sa dau proba pentru rolul unui copac, daca se poate. -Spun eu fiind pe cate se poate se serioasa, la urma urmei acest rol imi vine de minune.
OOC: Miranda.
Miranda:

Deschid ochii largi, se pare ca ea vrea un rol secundar. NU o inteleg, sau cel putin nu vreau asta, asa ca continui sa o ascult interpretand.

- A fost foarte bine, chiar ti se potriveste rolul, dar va trebui sa astepti pana la final, pentru ca exista si alte persoane care vor acest rol... - ea vrea sa coboare de pe scena, dar glasul meu o opreste - Stai ! Toata lumea trebuie sa recite si paragrafele varcolacei, ca toti sa simta ce a simtit ea atunci. ea recita si urma urmatorul.

OCC: cine vrea
Amy:
Incep sa ma detasez din nou de cai prezenti si de intrebarile si vocile lor ca un bazait de musca....Privind in gol intru din nou in lumea mea micuta unde stiu ca nu ma deranjeaza nimeni...
OOC: who wants
Pfiu, am scapat, bine ca nu m-a pus sa cant, nu vroiam sa ma fac de ras in fata tuturor.
Ma indrept spre camera mea, pe hol vad inca o fata, cred ca merge si ea sa dea proba.
OOC: cine vrea
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30