Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Luptă în arenă ~ ÃŽncepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Miranda:

Ma uit socata, gura este larg deschisa, iar maxilarul cred ca se plimba prin parcare ca nebunul, ii cauta masina lui asta ca s-o trimita acasa.

- Nu e chiar atat de rau. - ma adresez eu lui Amy cu toata sinceritatea si calmul pe care il pot avea acum - Macar o sa am cu cine sterge podeaua.

OCC: Kitsune ( si spui k nu ai imaginatie )
Amy:
-Crezi? Taicatu o sa fie de partea ei , eu asa cred. Ma rog crezi ce vrei...
OOC: Miranda. Uite ca ma mai pocneste si pe mine imaginatia
Miranda:

- Crezi ? Stai sa vezi.

Iesim din incapere si ma indrept spre baie, intru si incep sa-mi dau cu apa pe fata ca si cum am plans, dar in special imi intind putin rimelul ca sa arate cu adevarat credibil. Ne intorcem in biroul lui, deschid usa ca o "felina", nu vreau sa ma auda cand intru, apoi trantesc usa puternic, inca putin si o scot din balamale.

- Tata, ce faci ? Cum ai putut ?
- Fata mea, iarta-ma, ea m-a sarutat. spune el.
- Eu ? Ce minti barbate.. eu m-ai sarutat, ba m-ai chemat la tine diseara...
- Taci ! spune tata hotarat.

OCC: Kitsune.. dak nu ne batem noi, se bate ei... 21
AMy:
Sun cu totul apatica la aceasta discutie. Pentru mine nu conteaza , da robserv ca fericitul cuplu isi va da divortul.
OOC: Miranda...te pricepi la pus paie pe fooc
yuki:

-Tu chiar crezi ca ma poti ameninta pe mine asa cum iti vine tie? mai incearca ca nu tine vrajala cu mine!



OCC: Miranda
Cearta s-a terminat acum hahahahahaaaaaa Citeste posturile Yuki!
Amy:
Aud cum cineva urla pe hol , dar nus-a tenta ci ma concentrez la ce s eintampla in birou.
OOC: MIranda
Kitsune, stiu ca ma pricep la focuri 21

Miranda:

Tata se cearta putin cu fata aia, in timp ce eu realizez stau si ma uit la ei "trista" si cu lacrimi de crocodil in ochi. Am inceput sa ma plictisesc, femeia asta incepe sa vorbearca despre marii sa-i cuceritori, asa ca nu am observat motivul pentru care ii s-a rupt rochia, ramand spre surprinderea mea in lenjerie intima si cateba fasi de laterial de la rochie. Eu ma bag in pieptul lui Amy, cred ca tata crede ca plang, dar eu de fapt ma chinui sa nu rad cu pofta. Lady iese pe usa, iar eu rad ca o disperata.

OCc: Cine vrea
Amy:
De la antipatia mea am ajuns sa mor de ras in hohote. Asa ceva nici ca mai poemisem Muream efectiv de ras!
OOC: who wants
Miranda:

Cat timp Lady si tata sunt la baie eu ma duc si ma uit in geanta lui "mama", scot telefonul si gasesc o persoana, Iuby, il apelez si astept:

Iuby- Buna pisu ce faci.
- OOo, rau iuby. Am nevoie de tine, cred ca o sa mor. ii imit eu vocea lui Lady Gaga
Iuby- De ce ? Stai ca vin la tine. Dar ce ai ?
- Sunt in calduri si tu nu esti langa mine. spun si ma abtin greu sa nu rad.
Iuby- Vin acum la tine.
- Te rog,a m nevoie de tine. Sunt in masina conduc si mie frica sa nu ma opreasca vrun politist si sa sar atunci pe el.
Iuby - Nu vrem asta. Unde esti ?
- La intersectia dintre Strada Baie si Strada Rochie sfasiata, aproape de Strada Fica domnului director te face bucati daca te mai prinde satutandu-te cu tatal sau.
Iuby- Bine, vin acum.

Rad, nu am pot ori. El chiar ma crezut ?

OCC: Kitsune... Ce zici de asta ?
Amy:
Aud conversatia si ma pauc sa rad si vorbesc printre hohote:
-Ala chiar a atat de bou cat sa te creada? Cine mama naiba mai e si ala?
OOC: Miranda..Ma faci sa vars apa pe ercan fato! 24
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30