Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Luptă în arenă ~ ÃŽncepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Vad ca nici ea nu stie ce se petrece si ma retrag. Ascult in jurul meu si imi dau seama ca este o sceneta la care trebuie sa dea toata lumea proba. Mai mult nu reusesc sa pricep, asa ca o las balta si imi astept randul.

OOC: cine vrea
Miranda:

Ma uita la fata aceea, numele chiar nu reusesc sa mi-l amintesc, parca mi s-a blocat creierul la acel amanunt... neimportant dupa parerea mea. I-am facut cu mana sa iasa, iar ea nu a vrut, a ramas acolo sa se uite la mine... Ies din amfiteatru plina de nervi, de parca faza cu Gaga nu ar fi fost destul, acum trebuie s-o suport si pe asta si marile sale aere. Vad pe culoar o fata care zambeste, chiar daca pare obosita... cred ca o cheama Raven sau... nici numele asta nu mi-a rasas in cap. O invit sa intre si sa dea proba, chiar daca nu este randul ei.

OCC: Shadow.Kiss
Stateam pierduta in in gandurile mele cand o vad pe fata directorului facandu-mi semn sa intru. Probabil ea este regizorul sau ceva. Inaintez spre usa afisand cel mai relaxat zambet de care eram in stare. Aveam putine emotii, dar nu voiam sa arat. Aveam ceva experienta, dat fiind faptul ca scoala la care am mers anterior era o scoala de arta care avea si un club de teatru.
Am intrat inauntru si am dat tot ce aveam mai bun.
Miranda:

S-a descurcat foarte bine, chiar daca a fost pentru prima oara cand a ascultat povestea - nimeni din scoala, de fapt, nimeni din lume, nu stia cum s-au trezit copii cu puteri - a intrat bine in rol si l-a dus pana la capat. Acele "paragrafe" sunt cele mai importante, asa ca o pun acum sa le puna.

- Pe care il alegi ? - ii spun si ii dau o foaie cu citatele, iar in timp ce ea e prinsa prin ganduri o intreb daca vrea sa si cante, orice cantec.

OCC: cine vrea
M-am uitat peste cele trei paragrafe, iar al doilea mi-a atras atenitia.
- Amm... Cred ca am sa il aleg pe al doilea. Iar la partea cu cantecul, am sa incerc ceva.
Am inchis ochii, am inspirat adanc si am inceput sa recit al doilea paragraf. Cred ca l-am spus destul de bine deoarece Miranda parea parea multumita. Am contiunuat prin a canta primul cantec ce mi-a trecut prin minte si anume ,,wake me up when september ends'' de la Green Day.
Speram ca facusem totul bine. Stateam acolo si asteptam ca Miranda sa spuna ceva, rugandu-ma sa fie de bine.

OOC: Miranda
Miranda:

Este bine, paragraful este bine spus, dar nu pot sa uit de Amaya. Cred ca rolul ii se potriveste, dar caracterul sau este putin diferit de varcolaca ce trebuie interpretata, nu stiu daca o sa intre bine in rol.

- Caracterul tau este foarte diferit de cel pe care tu trebuie sa-l interpretezi, de asta te pun sa mai reciti ceva. " Eu imi dau sufletul meu pentru tine, fac ce spui tu, poate fara iubire, dar sufletul si mintea e a ta, fa ce vrei cu ea.. " este doar o bucata din ce se spune ca a zis Maya. Ce spui ?

OCC: cine vrea
Aro:


Merg prin curtea scolii fara sa stiu unde merg. Vad la teatru o multime de elevi care radeau, vorbeau, susoteau ceva. Curioasa din fire ma indrept spre acestia cautand pe cineva care ar putea sa-mi dea o informatie ceva despre ce se petrece.
Inca una care se baga in fata, deja m-am saturat de atitudinea astora, cu toti avem dreptul de a intra acolo, asa ca de ce nu ne ia pe toti la rand, sau infatisarea conteaza mai mult de cat talentul, nu sunt eu prea vorbareata, dar acolo va trebui sa spun doar ce scrie pe o foaie, atata timp cat nu trebuie sa improvizez totul va merge bine.
Fata aia unbla de colo colo de parca ar fi un reporter si cauta cea mai tare stire.
-Stai la coada, o sa vina si randul tau...cred...
OOC: Sho-Yo sau Shadow.Kiss .
Ce-mi place sa o enervez pe Miranda, sa vedem pana unde poate suporta. Nu dau proba ci doar ma uit la cei ce miauna pe acolo. Cred ca totul va dura mult si mi-ar placea mult sa stiu daca exista vreo zona in care ne putem antrena. Cu toate ca nu o suport pe Miranda trebuie sa o intreb pe ea, dar nu ii voi da satisfactia de a afla ce vreau sa fac atunci imi ramane in lista directorul. Oare unde o fi mosul ala controlat de papusa Barbie?
- Barbie, pardon...Doamna Miranda -ii spun cu foarte mare ironie si batjocora- Unde e taica'tu?

OCC: Miranda.
Miranda:

- Acolo unde iti este si educatia. - i-o tai i-o scurt pentru ca m-a oprit din traba mea. Daca tot esti aici poti sa incepi sa dai si proba, sau nu ai nici un talent si vrei sa scapi de rusine ? Ca daca am dreptate, imi este mila de tine. Acum scuza-ma, dar trebuie sa am grija de persoanele mai importante.

Ma intreb daca nebuna asta stie macar ce inseamna sa interpretezi, ca la cum arata cred ca a crescut intr-un cazinou.

OCC: cine vrea... si imi pare rau daca sunt prea dura
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30