Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Amy:
-Intrebarea mea a fost 'Cum pot sa scap de toate astea fara sa mor?' Adica sa am o viata cat de cat normala. Fara o fata malefica care ma vrea moarta pentru nu stiu ce crima a unuia sau uneia de dinaintea mea ce se nascune cu puterea pe care nici nu stiu daca o ami am si fara sa am nimic din astea. Ma rog , cred ca ai prins ideea.
OOC: Miranda sai Ciufy
Miranda:

- Nu poti, asa cum nici eu nu pot muri, chiar dac vreau asta. Este imposibil, asta ti-e destinul, nici nu sti daca o sa mori. dar vad ca nu pui o intrebare normala, sau cel putin ami clara, asa ca o sa-ti spun de decret, putin, ca tu sa intrebi restul. Nu doar eu am sarcina sa te omor, toata lumea, toti vampiri, am dreptul si doresc asta, dar atata timp cat esti in incantatia mea, nu o sa-ti faca nimic. Acum... intreaba !

OCC: Kitsune
Amy:
-Care e faza cu incantatia? Ca nu am priceput-o deloc...
OOC: Miranda
Miranda:

- Cand ma refeream al intrebari, eu doream sa spui ceva de "aia" si de decret, sa sti de ce ti-am omorat parintii. Plus de asta, incantatia nu are nici o logica, nu inteleg ce te intereseaza... O s-o scot, dar numai cand o sa cred de cuvinta... Poti sa intrebi ceva de clanul tau, de Dracula, orice, dar ceva important..

OCC: Kitsune
Amy:
-Atunci...Cine e aia sau ma rog ce a facut si de unde vine decretul?
OOC: who wants
Miranda:

- O chema Maya. Era o fata buna, dulce si inocenta, eram prietene bune, ne intelegem cat se poate de bine. Atunci l-am cunoscut si pe Alois, toti trei vorbeam destul de des,doar niste prieteni. Ea facea parte din acelasi clan ca si tine, iar la fel ca tine, si ea stia de cei de dinaintea ei, nu credea c-o sa faca vrun rau cuiva, dar pana la urm as-a intamplat, iar ca victeme au fost.... dar ma opresc pentru ca nu mai gaseam cuvintele...

OCC: Kitsune
Amy:
-Au fost......Cine? Si daca poti sa-mi spui cum de si-a declansat puterile?
OOC: MIranda
Miranda:
Trag mult aer in piept, nu pentru a calca-o pe nervi, pur si simplu imi este greu sa spun. Inima mea micuta incepe sa bata tare, se pare ca inca am suflet, chiar daca am incercat sa-l omor, de fiecare daca cand imi amintesc sufar, iar durerea ce o simt ma doare, imi sfasie sufletul bucatita cu bucatica, nu stiu cat o sa pot rezista. Nu stiu... NU stiu... Nu stiu...

- Familia mea... Familia mea.

OCC: Kitsune
Amy:
Fara sa-mi dau seama cuvintele ce trebuiau sa fie doar in mintea mea au iesit pe gura soptite:
-De...de ce...era prietena...cum...cum sa fie posibil...??!!
OOC: Miranda
Miranda:

- Aceasta intrebare mi-am pus-o in fiecare zi, in fiecare noapte, nu conta daca eram treaza sau adormita, nu imi dadea pace. Pana la urma am aflat, era din clanul Dracu, acest clan fara inima, in care te-ai nascut si tu. Mi-a omorat sufletul, mi-era prietena si a facut ce a facut, daca doar ma trada era una, dar sa-mi omoare familia e alta... Dar nu i-a omorat ea, cu mainile ei, a pus pe... iar o lacrima, o singura lacrima cade pe obrazul meu.

OCC: Kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29