Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
OOC: Kitsune? Pe bune? 24 21
BIC:
Amaya:
Se pare ca a trebuit sa dansez cu asa-ziusl ei amic. Deja eram satula pana in gat. Chiar daca ea venise inapoi la petrecere eu m-am scuzat si am urcat in biroul lui Alois pentru a-l intreba daca imi poate oferi o camera. Acesta foarte vesel mi-a prezentat o camera , iar eu m-am schimbat in vechile mele haine: un maieu azuriu cu funda pe piept de aceeasi culoare , pantaloni scurti de blug culoarea fiind bine inteles albastru inchis , tenesi alb cu bleo , iar pelerina mea albastru inchis nu am mai luat-o ci am agatat-o in cui. Aveam sa-i inapoiez rochia maine. Ma arunc pe pat si in minte imi vine o intrebare: Ce naiba fac eu in aceasta casa defapt?
OOC: Miranda logic hug

Miranda:
Ma duc pe balcon si dupa mine apare John, proasta idee sa vin aici. Ma uit putin al el, dar cand realizez ca vrea sa-mi spuna ceva plec de acolo, nu vreau sa ud. Ma duc la Alois si aflu este Amaya, am de gand sa-i fac o visita bine meritata. Camera ei este langa a lui John, ca sa ma intalnesc mereu cu el, ce bucurie.

Bat la usa si nu primesc nici un raspuns asa ca intru.

- Vrei sa mergem afara si sa ne luptam ? Ca doar de asta m-am schimbat . spun eu cu zambetul smecher.

OCC: Kitsune 24
Amaya:
O vad ca intra in camera si imi propune sa lupt. Nu aveam chef...
-Nu multumesc. Prefer sa stau in camera. A da nu mai pune paie pe foc pentru ca pustiul ala mia are umpic si da la rate.
OOC: Miranda
Miranda:
Incep sa rad cand ma gandesc la rate, saracul baiat, il torturez cu atata gelozie, dar nu pot inceta deloc.
- El este muritor, eu sunt vampir vesnic. Nu ar fi fericit, plus ca relatia noastra ar fi scurta. Eu puteam sa-l invoc pe Edward si sa stau cu el toata seara, sa-l fac gelos pe John pana plange cu adevarat, dar am venit la tine, iar tu asa ma rasplatesti. Vino sa ma vezi antrenandu-ma !

OCC: Kitsune
Amaya:
-Daca nu-ti convine cum te tratez foarte bine! Nu esti sefa mea! O fi doar un om dar este o fiinta vie ce are propriile sentimente. Te-am crezut mai blanda si mai buna fata de cum credeam ca esti la inceput , dar esti la fel de rea , orgolioasa , batjocoritoare si indiferenta ca la inceput. O rasfatata ce are impresia ca da ordine la toata lumea! IH!
Ies pe usa luindu-mi pelerina fulgerator de repde trantind usa dupa mine. Mi-o pun in timp ce cobor scarile. Se pare ca afara incepuse sa ploua asa ca imi pusesem si gluga. Deschid usa si ies afara din casa.
OOC: Miranda
Miranda:
Fetei asteia i-a crescut nasul. Batranetea inainte, iar eu sunt mult mai batraba decat ea, ba mai mult, fac in curand 1001 de ani. Ma duc la geam si o vad printre copaci, trebuie s-o opresc cumva sa faca o prostie. ar suferii mult. In mana apare o carte, o deschid si citesc incantatia dorita, cea acre o sa rezolve tot.
- Prin puterea ce mi-a fost data
Prin "M" ce-l port in pace
Aceasta vraja sa se duca ca fulgerul
Fara "M: s-o lase, incantatie vasta
Si spun eu vraja sa dispara, sisisis.
Are trei optiune: sa ramana fara putere pana zic eu , sa moara, sa ramana un om.

OCC: Kitsuna
Amaya:
Dobitoaca aia nu ma lasa sa plec in pace si pe deasupra mai face si incantatii. Se pare ca am trei optiuni....Sa devin om , iese din discutie pentru ca nu pot fi conditionata de timp si sa raman fara puteri nu este o solutie deoarece nu ma voi mai descurca asta inseamna ca in curand am sa-mi vad parintii.
OOC: Miranda
Miranda:
Am oprit-o sa plece, ce bine. Ma duc langa ea cat se poate de repede... Ochii mei se fac rosu aprins, inca putin si crezi ca este Iadul. Se uita cu superioritate la mine, puteam sa fim prietene, dar din pacate ea nu a vrut asta... Mintain este o putere mare, dar are fi defectele sale, caracterul... NU pot sa o las sa plece, lumea o s-o tortureze.

- Acum vrei sa lupti... pentru viata ta ?

OCC: Kitsune
Amaya:
-Una inexistenta datorita incantatiei tale? Ti-as sugera sa nu incerci sa ma cunosti mai mult decat ti-ai bagat deja coada.
OOC: Miranda
Miranda:
Ma uit la ea cu blandete, iar apoi trec al ura. Mintain are o mare problema cu controlul... iar ea tocmai il testeaza pe al meu. Mereu am facut ce trebuia, dar ea acum face pe sefa. Se crede foarte buna, dar se insala.

- Daca vrei sa mori si sa ajungi al parintii tai... eu o sa te opresc. Ce zici de asta ?
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29