Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Amaya:
Fata asta chiar crede ca ma poate scoate din sarite...Alois chiar daca ar deveni mut nu este singurul vampir de varf. Mai am si planuri in plus , dar hai sa-i fac pe plac.
-Ok , daca tu zici...
Incep cu ploaia de trandafiri-lame. Miliarde de petale incep sa cada din necunoscut. Petalele se transforma in lame extrem de ascutite la contactul cu tinta. Fac in asa fel incat petalele sa cada de pretutindeni.
OOC: Miranda
Miranda:
Se pare ca poate sa controleze puterea destul de bine. Aceasta tehnica este una a diavolilor, deci ea face parte din... Dar sunt oprita de ea si de bucuria pe care o degaja.
- Bravo, dar nu... spun eu dintr-un copac.

A fost simplu, am creat o noua persoana indentica cu mine care sa primeasca toate loviturile, iar ea nu s-a asteptat la asta. A inceput sa trimita alte petale spre mine, dar eu le-am oprit in aer cu ajutorul altor creiatii. Imi folosesc puterea si sterg din capul sau toate informatiile despre maintain, trebuie sa am, grija de ea... doar este... Dar sunt iar oprita.

OCC: Ayumi
Amaya:
Chiar crede ca foloseste puterea de control a mintii impotriva unui vampir de rang inalt? Sa fie serioasa! Asta merge pe oameni si pe mintaini dar nu pe mine. Daca nu-i plac petalele o sa-i placa daca dau foc la tot in jur? Scuze Alois pentru casa...Am sa incerc sa o evit din calea flacarilor , dar nu promit nimic pentru padure...
Las flacarile negru cu albastru sa-si dezveleasca puterea peste tot in timp ce dau drumul si petalelor. Ce creatii mai faci acum donsoara?
OOC: devine interesant....uu...next Miranda
Miranda:

Se pare ca poate controla si flacarile iadului, un lucru interesant si palpitant. Incep sa zambesc pana la urechi, dupa care un ras sacaitor apare si taie linistea. Ea se uita la mine buversata si nu intelege ce se intampla. Ma intreb daca isi da seama ce greseala a facut... Ma ridic in picioare, inca fiind pe creanga, si incep sa sar si sa bat din palme, in acelais timp.

- Yeeeey incep eu sa zis.
Amaya:
Fata asta a devenit stranie. Imi ajunge. Imi aranjez pelerina albastru-inchis pe mine in timp ce-mi potolesc flacarile. Astazi am depasit limita. Daca voi continua lupta probabil voi avea nevoie de sangele cuiva si nu as vrea sa fac vreo victima asa cum mi s-a mai intamplat intre oameni. Daca Alois nu-mi da raspunsuri atunci nu am de ce sa mai stau la casa asta.
OOC: Miranda
Miranda:

- Daca vrei sa intrebi pe altcineva nu rezolvi nimic. Sunt putini vampiri care stiu povestea semnului, iar aia sunt morti demult. Orice alt vampir de varf o sa-ti spuna ca "M" vine de la prima persoana din clan, pe care a chemat-o... Dar de ce sa-ti spun o minciuna a celor ce nu stiu ? Plus ca tu pleci. Ca veni vorba de focul tau, nu merge. suflu o data si focul albastru si negru dispare. Nu ai cum sa ma invingi. Eu plec la o petrecere... Mergi si tu ?

Occ: Kitsune
Amaya:
-Nu doream sa-ti devin dusmanca de la inceput , am crezut ca poti fi o persoana buna , dar cred ca m-am inselat. Te-as ruga sa nu-ti mai folosesti puterile de mintain asupra mintii mele deoarece nu ai sa vezi sau schimbi nimic. Am sa-l intreb pe Alois de acum inainte daca voi mai dori ceva si in legatura cu petrecerea nu cred ca as fi bine-venita.
OOC: Miranda
Miranda:

Un ras nebun ma apuca imediat... Fata asta se crede foarte desteapta, dar nu pot s-o las sa afle adevarul. Indrept brusc mainile spre ea si o lipesc de petere cat de poate de brutal, dar ea nu spune nimic. Un foc mic apare in mana mea, dupa care isi face paritia cartea neamului sau. Cartea pe care o tot cauta.

- Vezi ca nu sunt atat de rea... uite cartea pe care o doresti... La a 1000 generatie o persoana o sa detina semnul "M", care ii da posibilitatea sa detina invincibila putere M...
Dar apoi arunc in ultimele flacari creiate de ea, iar cartea ia foc imedita, singurul exemplar.

-Mergi la petrecere ? spun eu ca si cum n-am facut nimic.

OCC: Kitsune
Amaya:
Am vazut cum cartea a luat foc , iar fata asta nu are pic de remuscari pentru ca i-a dat foc. La naiba! Oare stie ea cat e de greu sa fi singur , sa traiesti cu disperarea zilei de maine si sa stii ca nu ai pe nimeni? Da de unde! Este doar o rasfatata! Mi-a dat totusi o propozitie in plus. Munca mea aici cred ca e gata. Nu mai am motive sa raman. Ma desprind din stransoarea ei si imi pun gluga de la pelerina albastru-inchis pe cap , apoi ii raspund scurt si rece:
-Nu. Poti sa uiti de sosirea mea aici.
Corect. Trebuia sa ma intorc la cautarea mea deoarece ea oricum imi este o piedica in a face orice. Este mai malefica decat cei care mi-au nenorocit viata.
O iau incet inspre padure.
OOC: Miranda
Miranda:

- Pa... Sper ca o sa te distrezi foarte bine.

Imi pare rau pentru ea, dar adevarul o s-o doara foarte tare, trebuie sa plece si sa-si vada de viata ei, uitand de vampiriii care i-au distrus viata. Imi vine sa plang vazand-o atat de trista si mohorata, suparata pe mine si pe ce am facutm dar doar asa o pot ajuta.

Chair atunci iese din casa Saya si sar s-o imbratisez, Amaya se intoarce si se uita ciudat la mine...

OCC: Kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29