Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Amaya:
-Nu stiu sa joc biliard. Stiu daca e voley.
OOC: cine vrea
Miranda:
Nu spun nimic, pur si simplu ascult. Dupa mult timp ii aud vocea, se pare ca vrea si ea sa se distreze... - Ok... Dar cum o sa jucam in trei ? Stiu... Fiecare isi alege cat un sport si va juca cu o fata care vrea sa joace. De pilda... Tu vrei volei, eu nu vreau, asa ca jucati voi doua- si arat cu degetele spre ele- Asta, daca vrea si ea sa joace.

OCC: cine vrea
Amy:
Asa..suntem trei , iar eu nu o sa fac decat sa le stric distractia..oh de ce vorbeste gura fara mine?
-De fapt..Lasa! Jucati-va voi. Eu...Pot sa citesc.
Ma intorc si iau o alta carte cu numele 'Hopeless' , apoi ma asez din nou la masa.
OOC: who wants
Yvone:
-Am o idee.Haideti sa incercam cate doua sporturi.Prima data va fi biliard,astfel incat si tu vei invata,si apoi volei ca sa invat si eu,si Miranda.Insa e decizia ta,dar daca nu va suparati,spun in timp ce scot din buzunar un pachet de tigari Black Stones cu aroma de cirese.Aveti careva o bricheta?
OOC:cine doreste
Miranda:
Ii fac cu ochiul Amayei, apoi dau din cap aprobator. Biliardul nu este usor, ai nevoie de precizie... Voleiul mie mi se pare destul de greu, nu sunt experta in el, dau in minge dupa instict, deci nu voi fi chiar un esec. Ce bine ar fi fost sa fie aici si Saya si John, cu siguranta ne-am fi distrat mai tare, unde sunt multi, nebunia creste, iar turbarea tot sporeste.

OCC: cine vrea
Amy:
-In regula atunci....mergem sa jucam biliard...
OOC: cine vrea
Miranda:
Zambesc foarte... tare... dar e si normal, a trecut atata timp de cand nu m-am mai distrat... Toate par multumite...
- Dar unde mergem ? spun eu dupa ce constientizez ca nu avem unde...

OCC: cine vrea
Amy:
O da! In sfarsit oportunitatea sa plec de aici , iar apoi sa ma intorc la cautarile mele! Vorbesc calm, dar am grija sa nu dau de banuit:
-Ei bine...Nu am putea sa mergem undeva unde se joaca biliard?
OOC: who wants
Miranda:
- Amaya, tu esti constienta ca eu sunt un maintain ? Ti-am citit gandurile... Daca vrei sa pleci, esti bine plecata, dar ma sti doar... nu o sa afli nimic din trecutul tau. Eu am vrut sa ma inteleg bine cu tine, sa ne distram, dar tu nu te gandesti decat sa scapi. Acum, sa trecem peste orgoliu, nu esti cam dura cu mine ?

OCC: Kitsune
Amy:
-Eu la inceput am fost buna cu tine , mi-ai dat peste nas fara sa imi spui macar motivul ca sa stiu naibi daca am gresit cu ceva , iar deviza mea nu uit nu iert! Si ca sa adaug in tine nu ami am incredere nici cu gatul taiat!
Ies din biblioteca trantid usa si ma indrept catre padure. Ajungand intr-un fel de luminis ma opresc pe un bustean si fara sa vreau un flas-back imi apare:

O gramada de oameni intrasera in seara aceea de vara in vechiul castel distrugand fiecare servitor. Intorcandu-ma in spate am vazut cum lancea il patrunse pe tatal meu , iar apoi zacea in balta de sange. Mama a sarit asupra mea protejandu-ma de sageatat ce-mi era destinata. Ultimele ei cuvinte au fost:
-Fugi! Imi pare rau ca nu am fost ami buna de atat...
Dupa asta trupul ei neinsufletit cazuse langa mine. In disperare am declansat flacarile ce mi-au asigurat viata.
[end-flash-back]

O lacrima mi se scurge pe obraz....De ce? Vesnica intrebare...
OOC: Miranda sau cine vrea
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29