Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Amaya:
Raman concentrata pe munca mea si incep sa aranjez cartile. Deodata Alois intra in biblioteca , iar eu ma fac ca nu-l vad.
OOC: Niranda
Miranda:
In carte se vorbeste despre o dragoste imposibila: un muritor s-a indragostit de un mort, un shelet ce merge, mai precis. Nu pot sa cred ca Alois se pricepe atat de bine la cuvinte, il stiu de peste o mie de ani si nici nu mi-am dat seama de harul lui, simt foarte bine sentimentele: ura, durerea, suferinta, fericirea, dreagostea si dejamagirea cel mai mult.

OCC: Kitsune
Amaya:
Observ ca colega mea este absorbita de carte ceea ce ma indeamna sa gasesc si eu o carte. Neavand rabdarea necesara apuc o carte intitulata 'Enigma de dincolo' , iar apoi ma pun pe citit.
OOC: Miranda
Miranda:
Cu fiecare cuvant incep sa inteleg mai bine sentimentele lui Alois, chiar daca idea povestii este diferita, intamplarile care se petrec sunt exact aceleasi, el isi povesteste intr-un fel indirect viata Imi este mila de sufletul lui, nu merita toate astea. Imi ridic capul din miile de cuvinte si ma uit la Amaya, care citeste si ea:
- Ce citesti ?

OCc: Kitsune
Amaya:
-O carte numita enigma de dincolo. Este vorba despre o fata ce isi pierde mama , iar tatal incearca sa o inlocuiasca pe fosta lui sotie asa ca fata vrea sa o readuca la viata , astfel pleca dupa un anume diamant din lumea ce este numita Lumea de dincolo..., iar mai departe nu stiu deoarece inca citesc..
OOC: Miranda
Miranda:
Ma "arunc" din locul in care statea si fug langa ea, ii iau cartea din mana si ma uit la coperta, locul unde ar trebui sa se gaseasca autorul. Citesc cine a scris cartea si respiratia mi se taie, a fost mama ultimei mele reincarnari, o scriitoare celebra si frumoasa, avea o inima de aur si un ras cristalin care iti deschidea sufletul.
- Mama mea a scris-o...
OCC: Kitsune
Amaya:
Credeam ca este un fel de mesaj catre ea , dar avand in vedere ca ea nu ma suporta am preferat sa spun doar atat:
-Scuze daca de deranja ca o citeam.....Am sa gasesc alta carte....
OOC: Miranda
Miranda:
Imi imaneaza cartea, iar doua lacrimi cad usor pe obrazul meu sangeriu, "vaile " formate de apa ristalina ramane ca o amprenta pe chipul meu. Cand m-am nascut ea a murit, eu am ucis o femeie atat de bune, o scriitoare de succes... Amaya se uita la mine, dar nu vreau sa stiu ce parere are de mine, asa ca ma apuc din nou de carti, lasandu-i cartea s-o citeasca in continuare.

OCC: KItsune
Amaya:
Observ ca imi lasa cartea iar eu continui. Povestea se termina cand diamantul se dovedeste a fi foarte periculos astfel incerca sa-i ia sufletul fetei , dar mama se sacrifica in locul fetei pe care o iubeste atat de mult indiferent de unde se afla. In acea liniste spun cateva cuvinte in soapta:
-Ce final......
o lacrima imi apare pe obraz
OOC: Miranda
Yvone von Trix:
Merg prin casa asta mare,si abandonata.Dau peste o usa,si o imping usor.Vad doua fete citind,si vorbind in acelasi timp.Imi dau parul la o parte,si imi apare roseata in obraji,timida ca deobicei:
-Buna,numele meu este Yvone.Ce cititi?
OOC:Kitsune sau Mirandahug
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29