Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Amaya:
Cine mai trebuie sa fie si fata asta? Probabil o alta ucenica. Nu are rost sa fiu pritenoasa probabil este alta rasfatata.
-Ce e cu tine de ma imbratisezi? Nici nu ma cunosti!
OOC; Miranda
Miranda:

Un ras cristalin apare imediat, iar zambetul meu finut apare delicat pe chip. Cred ca Amaya nu intelege ce se intampla, fata de ea ma port urat, iar cu Saya sunt un zambet. Saya vesela cum este ea ne ia pe amndoua in brate, iar eu ii raspund bucuroasa, strangand-o putin si pe Amaya. Radem toate, oare de ce ne simtit atat de bine ?

OCC: Kitsune
Amaya:
Desi rad este doar de fatada. Stiu ca nu sunt dorita si totusi momentan stau pe loc. Oarece de ce? Nu conteaza. Se vede ca ucenicii lui Alois sunt buni prieteni , iar eu o vampirita ce a fost atacata de unii din semenii ei nu are ce cauta in acest colectiv , in fond trebuie sa ma descurc singura. Ma desprind din bratele fetelor si fac cativa pasi in spate vorbind apoi cu raceala:
-Cum am mai spus nu am ce cauta aici. Raspunsurile nu-mi mai pot fi date in concluzie este inutil sa mai raman.
OOC: Miranda
Miranda:

Saya pleaca pana sus, se duce sa-si fac din nou parul, are cateva suvite fugare. Iar eu plec si ajung in fata fetei... ma uit la ea si incerc sa folosesc maintain ca o fatada... sa pot sa-i citesc gandurile... poate...
-Mergi la petrecere ? Hai ! Nu o sa reusesti nimic asa, daca afli trecutul o sa suferi si mai mult, nu esti pregatita pentru adevar. spun eu cu blandete, iar ochii mai au putin si plang.

OCC: Shizuku
Amaya:
-Pregatita zici? Ma intereseaza sa aflu deoarece ai mei mi-au murit inaintea ochilor inainte ca sa apuce sa-mi spuna asa ca nu ma pot da batuta asa usor si ti-am zis sa incetezi cu puterile deoarece eu simt ca vrei sa-mi patrunzi in minte , dar nu obtii nimic asa. Poti sa ma intrebi daca esti curioasa. Si fie vin la aceasta petrecere. O intrebare totusi: as putea avea o camera a mea?
OOC: Miranda
Miranda:
Incep sa rad la intrebarea ei, apoi dau afirmativ din cap. Dar a gresit, am intrat deja in capul ei, stiu ce ma intereseaza... stiu ce le-a spus parintii ei. O iau de mana si fac niste semne cu degetele teleportandu-ne in camera mea... Ma duc la sifonier si iau de acolo o rochie frumoasa... De fapt nu prea imi place, este prea decoltata, dar trebuie sa-l fac gelos pe John ca sa scap de el...

-Alege ce vrei ! ii spun .

Rochia: http://www.bizoo.ro/image/img360/sale/Ro...835644.jpg

OCC: Kitsune
Amaya:
Fata deveni mai prietenoasa , dar eu prefer sa raman mai distanta deoarece mi-a demonstrat ca nu prea e bine sa o crezi..
-Mie mi este de ajuns aceea: http://7inheaven.files.wordpress.com/201...-dress.jpg Cu altceva nu vreau sa mai deranjez.
OOC: Miranda
Miranda:
Ma uit la ea suparata si cu ura, cred ca nu intelege de ce ma uit asa, dar este evident dupa parerea mea:

- Nu ai de gand sa faci nici-o pirueta ? Sa faci putin parada modei ? Ai luat rochia mea preferata... si nu vrei sa mergi pe "podium " ? ii spun si rad in acelasi timp.

Pe usa intra John si se uita ciudat la mine, nici nu ma mir, sunt imbracata oribil...


OCC: te las pe tn sa pui paie pe foc ... Kitsune
Amaya:
-Daca te deranjeaza de ce nu spui? Pot alege altceva. O! Vad ca a venit iubitul tau. Am plecat atunci...
Dau sa ies pe usa.
OOC: Miranda
Miranda:
Nu vreau sa ma uit la John, asa ca ii spun lui Amaya.
- NU e iubitul meu, suntem doar prieteni. spun eu si inima se face cat un purice, l-am numit prieten pe cel pe care il iubesc. Si nu la asta ma refeream, doresc sa vad cum iti sta cu rochia pe care mi-a dat-o pritenul meu, Edward. dupa ce spun asta John tranteste usa in urma lui... a plecat .

OCC: Kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29