Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Miranda:

Stiam ca asa va fi, stiam ca ma va controla, eram constienta...

- "Spune ruga, foloseste soarta,
Ce spune unul va face doi,
Soarta imperecheata, nedeterminata,
Amandoua indreptate spre moarte" spun eu incantatia.

Yvone se uiat la mine , nu intelege cum am putut folosi o incantatie...

- Incantatia e jocul meu ... Daca ti atat de mult la Amy m-ai lasa jos, ea este prinsa intr-o incantatie mai veche, iar acum, tot ce imi faci mie, ea va pati mai rau... Ce vei face ? Nu vei putea rupe vraja, ca altfel o s-o omori..

OCC: cine vrea
Yvone:
-Dracie...asta e truc murdar.Am luat din buzunar,putin rozmarin si l-am ars usor.Vantul a frematat un pic iar apoi mirosul s-a imprastiat:
Linu-i lin si iara liin...
Linu-i lin si tot mai lin...
Frunza,frunza verde rozmarin...
Mi-am taiat degetul putin,si am lasat sa picure in timp ce cantam.Fumul o inconjura pe Amy,starea de panica disparand.
-Am sacrificat sange,pentru o anti-incantatie.Asa ca nu reuesti sa ma convingi,spun in timp ce scutul meu creat ne apara pe noi doua.O mai trantesc putin de pamant pe Miranda,si o las sa vada adevaratul monstru.
OOC:miranda
Miranda:

- Nu exista un remediu... Ea stie mai bine ca tine, incantatia nu poate fi scoasa decat de mine, este simplu... Daca eu am facut incantatia atunci, atunci pe acea trebuia s-o rupi, dara cum am facut alta, cu acre am intarit-o... deci... trebuie s-o rupi intai pe prima si apoi pe a doua... este logic... Ca sa faci asta, iti trebuie dubla cantitate de sange... spun eu linistita.

OCc: cine vrea
Yvone:
-Nu renunt la blestem,totusi,nu a zis nimeni ca am rupt vraja.Am ameliorat-o.Iar sangele meu este deja mai gros,fiindca toate organele mele vitale sangereaza,si imi dau si mai mult sange.Acum mor de dureri,dar am ameliorat situatia,insa blestemul este acolo.Am teleportat-o pe Amy si pe mine,intr-un loc sigur,lasand-o singura acolo in chinuri.
OOC:miranda,eu ies,vezi ca am postat si la celalalt.nbhug
Amy:
Sortii sunt impotriva mea...Yvone incearca sa ma apere , Miranda a inebunit de tot , iar eu sunt din clanul Diavolului...Daca intru in contact cu cristalul voi muri , dar daca ma duc in alta parte ca sa vad ce pot face, desii nu ar fi bine sa merg acolo , poate voi obtine oarecum pacea. Momentan trebuie sa vorbesc si eu ceva:
-Yvone , multumesc mult ca vrei sa ma ajuti , dar imi pare nespus de rau caci eu nu stiu cum te-as putea ajuta....
OOC: Ciufy sau Miranda hug
Miranda:

- Tu chiar ai fost invinsa ? ma intreaba Alois, iar eu atunci bat din palme si incantatia lui Yvone cade.
- Normal ca nu, incantatile au nevoie de informatii, un mintain nu poate fi invins la ele... este imposibil.
- Pot sa-ti spun cateva intrebari ? continua el, iar eu dau aprobator din cap. Tu chiar nu ai simtit cand Yvone ti-a absorbit puterile ? De ce i-ai spus Yvonei cum sa desfaca incantatia ? De ce nu i-ai spus adevarul Amayei ? De ce... dar l-am oprit eu ca sa mai puna intrebari, nu vreau sa-si dea seama de strategia pe care am facut-o inca de cand am vazut-o prima oara pe Amaya.
- Nu crezi ca vrei prea multe ? Multumeste- te cu doar trei intrebari:
" Tu chiar nu ai simtit cand ea ti-a absorbit puterile ? " Am simtit, tocmai de asta am lasat-o sa ia putina putere, dar fara sa isi dea seama am fisurat si putin mintain, am citit gandurile ei, stiam ca va face acea incantatie, stiu si unde este acum.
" De ce i-ai spus Yvonei cum sa desfaca incantatia ? " Nu i-am dat nimic, eu sunt legata de Amaya, daca ea era eliberata, scapam si eu, dar am preferat ca ea sa creada ca nu mai am control asupra ei... A folosot dubla cantitate de elixir, adica, una pentru prietena ei si una pentru... mine.
" De ce nu i-ai spus adevarul Amayei ? " Chiar doream sa-i spun, dar s-a bagat Yvone repede...
- Doar atat ? Te-ai lasat prinsa in acea incantatie doar ca sa le faci sa creada ca nu mai esti "stapana" lui Amaya ?
- Nu. In timp ce eram legata am facut cinci incantatii noi plus alte cateva 'trucuri'.
- Incantatii ? Pai daca erai prinsa in cea a lui Yvone atunci... spune el.
- Exact. Daca in timpul unei incantatii se rosteste una, prima nu o sa fie desfacuta decat de cea care o rosteste. Pe scurt, ele nu o sa se poata feri de ce le pregatesc... Nici macar nu stiu ce pun la cale.
- Dar Yvone nu o sa-si dea seama ca tu ii citesti gandurile ?
- Ba da, dar nu are ce face, iar daca gaseste o cale de scapare, o pot controla pe Amaya... deci, tot aia este.
- Dar tu nu o poti omora pe Amaya ? Incantatia i-a oprit " M", iar una dintre cauze era moartea...
- Ba da, o pot omora. Dar acum nu... Alois, daca mai ti minte, eu le-am spus ca mai intai te omor pe tine si apoi pe ele, si ca ar trebui sa se ascunda, iar ele, acum, chiar asta fac, au fugit...
- Totul iese cum ai planuit ? Ca eu nu cred, pari epuizata....

Dau din cap afirmativ si incep sa rasuflu greu, momentan trebuie sa ies putin din "scena" ca sa-mi triplez puterea...

OCC: Kitsune sau Ciufi
Amy:
-Yvone , am uitat sa-ti spun ceva....Eu nu mai am puterile de mintain. Miranda a facut o incantatie deci...Of la naiba! Nici nu stiu de ce ma vrea moarta cand de fapt si de drept nu mai am puterea. Acum nu o mia pot folosi no? Ei bine ce mama naiba mai vrea?
OOC: Ciufy sau Miranda
Miranda:

- Buna, fetelor ! spun eu de la cativa metri de ele. Chiar daca sunt bruneta, sunt tot eu, Miranda, roscata.
A trebuit sa plec o perioada, nu mult, jumatate de ora... M-am reincarnat de doua ori, am luat informatile de la un mos de 100 de ani, dubalndu-mi puterea, iar apoi de la aceasta fata, triplandu-mi puterea.

- O sa va raspund la intrebari... Dar puneti doar una... Aceasta " Miranda" nu are un timbru foaret frumoas si mie cam... aiurea sa vorbesc.

OCc: Kitsune
Amy:
Desii miliarde de intrebari imi vajaiau prin cap mi-a ramas doar o singura intrebare priritara:
-Cum pot sa scap de toate astea fara sa mor?
OOC; Miranda sau Ciufy
Miranda:

Intrebarea ei m-a socat cat de cat, dar nu pot spune ca m-a impresionat.

- Depinde ce anume doresti mai mult. Daca vrei sa nu mai fi sub controlul meu este imporsibil, crede-ma iti fac un favor.

OCC: Kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29