Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Miranda:

- Nu e amuzant... Ce s-a intamplat atunci... cu cae de dinaintea ei, o sa-i tortureze mereu viata, nimeni nu o sa-i fie alaturi. Eu cu atat mai putin, pentru ca eu am suferit cel mai mult. CE a facut acea femeie o sa faci si eu, este o partea acestui clan, asta e.

OCC: Cine vrea
eu ies scz
Yvone:
Imi misc usor o mana,facand o rafala puternica,si apoi cascand puternic.
-Asta nu inseamna ca toti sunt la fel intelegi?Doar daca esti puternica nu trebuie sa ii ucizi,asa ca accepta ideea ca poti fi ucisa,spusesem in timp ce ochii mei deveneau sangerii,iar vantul incepuse sa bata foarte tare.
OOC:miranda
Miranda:

Opresc vantul foarte usor, un mintain are control peste toate elementele, ciudat, dar folositor. Ea casca... pare obosita.
- Nu e asta... Exista un decret care cere ca toti urmasei "aleia" sa fie ucisi.

OCC: cine vrea
Amy:
-Spune-mi si despre cea de dinaintea mea si ca sa stii eu nu mi-am folosit puterile niciodata pentru a ucide si apoi sa duc in Iad. Nu am stiut niciodata ca aveam aceasta putere si nici nu o s- folosesc acum ca am aflat. Si mai spune-mi te rog si despre decret.
OOC: Miranda sau Ciufy hug
Yvone:
Am aparut in spatele Mirandei,si i-am atins usor pielea,intre timp am simtit o mica scanteie intre noi,iar eu am trecut nepasatoare,intre ele doua.Am zis clar si raspicat:
-Amy are dreptul sa afle cine este,iar eu cum nu stiu,tu va trebui sa zici.Orice dezastru sau orice crima ce s-a intamplat din cauza stramosilor ei,poate fi evitata,daca tu ii spui ce stii.Altfel risti,ca o data sa-si scape puterile de sub control,si sa ucida fara sa vrea.Insa inainte sa mai zic ceva,am simtit cum corpul meu e lipsit de vlaga,iar totul se intunecase in fata ochilor mei.
OOC:kitsune sau miranda
Amy:
Observ ca Yvone nu se simte bine..
-Yvone? Esti bine? Yvone!
OOC: who wants
Miranda:
- Se pare ca nu pot sa spun nimic, desi nu vreau sa spun nici numele neroadei care a fost inaintea ta. Uite care este faza, nu am tacut pentru ca doream sa te vad suferind, dar nu-mi place sa-mi amintesc. Plus de ce a spun Yvone " ca nu o sa se mai repete daca iti spun " nu este adevarat, la fel de buna era si "cealalta", dar s-a dovedit a fi o ticaloasa, tradatoare...

OCC: Kitsune sau Yvone
Amy:
-Nu am avut ganduri ascunse toata viata mea si nici nu am vrut sa distrug pe nimeni. Tu esti cea care are impresia ca sunt la fel.
OOC: Miranda sau Yvone
Yvone:
Ma simteam amortita total,simturile imi erau total imprastiate.Am incercat sa-mi misc mana,insa si asta mi-a cauzat durere.Insa durerea cea mai mare mi-a venit din piept.Am sarit ca arsa din bratele lui Amy,si am inceput sa scuip sange.Dracie...
OOC:kitsune sau miranda
Amy:
-Yvone?! Ce e cu tine? Ce s-a intamplat? De ce tocmai ai scuipat sange?!
OOC: Ciufy
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29