Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Amaya:
Raman indiferenta. Nu mi se pare ceva extraordinar , dar atat timp cat il pot gasi pe vampir este in regula.
-Foarte bine. Care dintre cei doi este John? Nu de alta dar vreau sa ajung la vampir cat mai repede.
OOC: Miranda
Miranda:
Ce o fi cu atata graba, se pare ca are un plan in minte, iar atitudinea ei, atat de asemanatoare cu a mea, ma face sa pic pe ganduri. Acel "M"... Oare de la ce vine ? Nu pot sa folosesc mintain-ul acum si sa-i citesc gandurile, trebuie sa rezolv treaba cu John, si cat mai repede.

-El este. spun si imi indrept degetul spre John.

Dupa ce pleaca si se indeparteaza cat de mult posibil imi distrug creiatia...

Occ: Ayumi
Ajung in fata casei vampirului. Acum e acum. Trebuia sa-i spun clar totul si ar fi bine sa nu ma batjocoreasca la fel ca ceilalti vampiri doar pentru faptul ca din cauza puterilor mele ochii nu aveau sa mi se faca rosii.
-Mersi ca m-ai condus insa acum te poti intoarce la iubita ta caci mie mi se parea ca asta iti este.
Intru furtunos in casa si urc la etaj unde dau de vampir stand intr-un birou. Parca stia ca vin.
Alois: -Buna ziua si tie.
-Da buna ziua. Scuze ca am dat buzna , dar trebuie sa-ti vorbesc. Ma numesc Amaya Chiyoko si-
Dar se pare ca doar atat i-a ajuns deoarece mi-a facut semn sa tac.Stia cine sunt.
Alois: -Eu ma numesc Alois si sa stii ca te asteptam. Stiu ca ai venit pentru antrenament si asta vei primi. Iti stiu trecutul asa ca nu mai am nevoie de prezentari. Du-te afara si cunoaste-ti colegii deoarece esti libera momentan.
-Multumesc. O zi buna!
Cobor scarile si ies afara asteptand sa vad daca vine cineva in fata casei.
OOC: Miranda
Miranda:

Ma indrept spre Alois ca sa aflu cum merge treaba... Fata aceea ma pune pe ganduri, si rau de tot. In fata mea isi face aparitia John, dar trec pe langa el fara sa-mi pese de ce ar spune.

- Si iubitul tau ? ma intreaba el cu glasul puternic.

Imi doream sa fie gelos... dar ma doare crezand ca sunt cu altul. Nu pot sa-i raspuns asa ca trec mai departe. La usa se afla fata cea noua... ca nici numele nu il stiu....

Occ: Amaya
Amaya:
Ii observ pe cei doi mai la distanta , dar o vad pe fata apropiindu-se pana ajunge langa mine.
-Scuze ca nu am avut rabdare sa ma prezint mai devreme. Ma numesc Amaya Chiyoko , iar porecla mea este Haruka. Numele tau care este?
OOC: Miranda
Miranda:
Ce zambareata si deschisa este... se pare ca vrea sa faca cunostinta cu mine... sigur i-a spus asta Alois... Pare o fata buna, iar semnul dovedeste ca e speciala, dar o sa vedem in timp. Ma uit foarte atent la ea, mana ei este intinsa spre mine si inca o tine acolo... dar o retrage vazand ca nu fac nimic. Trebuie sa aflu ce se intampla... Nu pot sa ma prezint, sunt o reincarnare si ea ma poate recunoste.

- Ce cauti aici ? ii spun eu

Occ: Ayame
Amaya:
Se pare ca fata nu este asa deschisa. Mi-a pus o intrebare asa ca ma decid sa-i raspund sincer:
-Antrenament si raspunsuri ceva ce numai un alt vampir din clasa de varf imi poate spune.
OOC: Miranda
Miranda:

Ma uit la ea si la sinceritatea cu care mi-a vorbit, n-am nevoie de putere ca sa stiu ca este corecta. Antrenament ? Noi facem deja antrenament cu Saya, o sa fie greu cu amandoua, plus de asta, nici nu stiu cine este. Vampir de varf ? Si eu sunt, sau cel putin am fost in alta viata, sunt la fel de vasta in cunostinte precum Alois, doar ca eu sunt mai precauta ca mosul ala. O pot antrena eu, ca sa stiu ce urmareste...

- Si cat de mult iti doresti asta ?

Occ: Ayumi
Amaya:
Se pare ca fata aceasta m-a luat la interogatoriu...Si nici numele nu mi l-a spus...
-Mai mult caut raspunsuri decat antrenamentul dar am nevoie si de antrenament deoarece puterile mele nu se controleaza singure.
OOC: Miranda
Miranda:
- Exista in casa o biblioteca plina de carti, printre care se gaseste si una plina de informatii a clanului Chiyoko... O sa-ti raspund eu la intrebari, sau iti dau cartea daca ma atingi cu o tehnica. Daca nu reusesti: cartea dispare, Alois devine mut, nu primesti antrenamente.

Spun pe un ton superior... Trebuie s-o enervez atat de rau incat sa vad ce puteri are... Imi pare rau ca trebuie sa fac asta, dar nu am altceva de facut.

OCC: Kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29