Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Miranda:
Ma uit la ea, pare destul de timida... Pasii mei ma indreapta spre corpul ei, ma uit la ea cu blandete, parca dorind sa-i dau incredere.
- Citim niste carti oarecare... fara importanta. Numele meu este Kitsune ( spun din nou numele meu fals ), iar fata de acolo este Amaya. Salut...

OCC: Kitsune sau Ciufykaghe
Amaya:
Ma uit la noua fata si un zambet larg si cald imi aprare pe fata. Poate ca pana la urma voi avea o prietena , dar tot trebuie sa gasesc solutia cum sa ies din casa asta fara ca micuta domnisoara stie tot sa afle.
-Buna! Incantata sa te cunosc. Ce te aduce pe aici?
OOC: Miranda sau Ciufy hug
Miranda:
Astept raspunsul fetei cele noi... Intorc capul si il vad pe Alois, ma indrept cu pasi mici catre el, avand in mana cartea pe care a scris-o el.
- Ce faci ? ma intreaba el.
- De ce nu mi-ai spus ca ai scris o carte ?
- ... Nu conteaza.
A spus el... dupa care eu m-am pus pe ganduri.

OCC: Kitsune
Amy:
Il observ pe Alois , dar incerc sa nici nu mai dau ochii cu acesta. Observand ca nimeni nu mai zice nimic ma duc la o masa si ma asez incepand sa citesc o noua carte numita 'Infinitul negru'. Surprinzator povestea eroului principal e oarecum asemanatoare cu a mea.
OOC: Miranda
Yvone:
-Imi pare rau ca sunt cam ciudata,insa imi e frica sa va ating,si asa ar trebui si voua sa va fie frica.Tipul acela Alois cine este?intrebasem dupa ce plecase.
OOC:miranda sau kitsune
Miranda:
- Este detinatorul acestei case, dar ... Este un vampir bun, dar nici macar eu, care il cunosc de o mie de ai, nu pot sa spun ca-l cunosc. Cu fiecare zi aflu mai multe lucruri, lucru care imi place foarte mult la el. Dar de ce ai venit aici ? ma adresez fetei cele noi dupa ce ma intorc in camera.....

OCC: una din ele
Amy:
Raman la masa cu capul cufundat in carte , dar in acelasi timp fiind atenta la spusele noii fete.
OOC: una din voi
Yvone:
-Pai...trebuie sa-mi controlez puterile.Nu mai vreau sa mai moara careva din cauza mea.
OOc:cine doreste
Amy:
-Cu siguranta vei putea sa te antrenezi aici.
zic in timp ce continui sa citesc.
OOC: cine vrea dintre voi doua
Miranda:
Ma uit la ea, se poate vedea tristetea din ochi in momentul in care vorbeste. Imi e mila de ea, alta persoana care sufera, si nu e corect. Sper ca-si va gasi pacea intr-o buna zi, daca a omorat pe cineva o sa aiba inima indurerata chiar daca nu o sa mai aiba puteri, iar daca le va avea, va trebui sa se resemneze, iar asa poate trece mai repede peste asta.
- Ce vei face imediat dupa ce te vei vindeca ?

OCC: cine vrea
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29