Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul nestiutului~ Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Amaya:
-Dragut act de gelozie.....
Fac cateva piruete , iar apoi imi intorc privirea spre aceasta fata a carui nume inca nu-l stiu.:
-Ei? Ce parere ai?
OOC: Miranda
Miranda:
Dupa ce a spus de gelozie nu am mai fost atenta, asa ca a trebuit sa ma impinga putin ca sa revin la realitate. Un zambet prostesc si obrajii rosii... vorbele sale ma rusineaza. Ma uit la ea si o vad razand... wow.
- Iti sta foarte bine. Eu aleg alta rochie, asa nu-mi place... Imi alegi tu una: frumoasa, la moda, putin de club, dar nu ca asta ? trebuie sa arat bine ca sa-l fac gelos pe John, dar nu ma arat asa in fata tututor, o sa intru in pamant.

OCC: Kitsune
Amaya:
-Ei bine ce zici de rochia asta: http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.o...id=9404531
Stiu ca pare cam simpluta , dar merge perfect cu parul tau , iar simplitatea poate fi foarte atragatoare. Daca nu-ti place mai caut..
OOC: Miranda
Miranda:
Ma uit la ea... Nu stiu ce sa spun... Este foarte frumoasa rochia, poate o sa-l fac gelos oricum... nu stiu. O sa-l invoc din nou pe Edward ca sa mearga cu mine, asa o sa se sature sa se ia de mine si o sa se concentreze si pe altceva. Ma uit la Amaya si la rochie, o iau bucuroasa pe mine si fac cateva piruete...

- Tu crezi ca John ma place ? nu stiu am putut sa spun asta... am innebunit... Dar nu astept raspunsul si plec din camera repede...

OCC: Kitsume
Amaya:
Tocmai cand vroiam sa zic ca da ea dispare pe usa. Ah ce mai conteaza... O iau pe scari si ajung in sala petrecerii ce era decorata uimitor. Il vad pe baiatul de adineaori stand intr-un colt , dar nu-l bag in seama. Ma asez pe un scaun la o masa asteptand sa vad daca apare cea ce-mi imprumutase rochia si al carei nume nu-l stiu.
OOC: Miranda
Miranda:
Ma duc la ea. Mi-am indreptat parul cu placa, mi-am luat niste cizme de vara din piele lucioasa ca sa atraga, niste bratari mari, cerceii maricei cat sa se vada, fara inel sau lant. Dupa ceva timp cat am vorbit cu ea despre moda il vad pe Dave, fostul meu iubit, ma duc la el intr-un zambet, scuzandu-ma inainte de la Amaya.

OCC: Kitsune
Amaya:
Ma simt singura si totodata si in plus. La naiba. In afara de aceasta fata nu am cu cine vorbi si eu mor de plictiseala. Cred ca mai bine as termina-o cu petrecerea...
OOC: Miranda
Miranda:
Ma intorc la Amaya si ii fac cunostinta cu Dave, vreau sa simta ca cunoaste multa lume, plus ca trebuie sa stau langa ea, daca stau singura sigur o sa vina John sa vorbeasca cu mine, iar eu nu vreau asta. O iau de mana pe ea si pe Dave, sa-l fac din nou gelos pe John, si merg sa-i fac cunostinta la toata lumea, fiecare salutand-o.

OCC: Kitsune
Amaya:
Am impresia ca sunt un pion in mana jucatorului. Daca ea chiar vrea sa-l faca gelos pe baiatul ala de ce naiba nu isi face un baiat cu care sa stea mai tot timpul ...si trebuie neaparat sa ma foloseasca pe mine? Oricum imi aduc aminte ca nu-i stiu numele.:
-Am...Nu te supara , dar inca nu mi-ai zis cum te cheama. Nu-mi trebuie neaparat numele tau , dar macar o porecla ceva...
OOC: Miranda
Miranda:
-Kitsune 21 mint eu.

Ma uit la ea, se pare ca are niste ganduri rele despre mine. Ma indepartez de langa ea dupa ce il rog pe Dave s-o scoata la dand. Ma duc in camera si imi iau o rochie groasa, neagra, stramta jos, cu maneci lungi. Imi prind parul intr-o coada, imi pun o fundita roz si o pereche de casti negre. Acum ma duc la ea.

[Imagine: dosc7.jpg]

OCC: Kitsune
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29