Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Verde.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
[Imagine: ktQrm.jpg]

[Imagine: qNjbW.jpg]
[Imagine: iAUTR.jpg]

pampampampam
[Imagine: WVgNr.jpg]

ieeee, thanks.
Observ ca incepi sa iti inclini "tehniciile" de facut GFX-uri in alta directie, sincer din ultimele posturi (poate chiar din tot topicul) doua mi se par reusite si inca una care mi se pare buna. Cele doua care mi par reusite sunt: cea cu trandafirii si fluturii, cea cu florile si un fluture (cea color, nu alb-negru). Si cea buna mi se pare cea de acum. Desi e putin cam prea stralucitoare pentru ochii mei, totul e... dragut. Culorile de galben imi plac pentru ca nu sunt prea puternice. Nu am idei de critici.
[Imagine: Mxxgx.png]

[Imagine: pSUuN.png]

appapapapapapapapap
[Imagine: uZzTu.png]

Am incercat ceva mai diferit.
Imi place ca e mai colorata dar pare chiar foarte stearsa. Toate acele c4d-uri le-ai pus in sus, jos, stanga, in mai toate partiele. Arata chiar inestetic. Eu as fo optat pentru o textura discreta si as fi facut culorile mai aprinse. Nu zic ca nu e bine sa folosesti c4d-uri dar incearca sa le dai o directe anume nu sa zboare peste tot. Tetxtul acolo jos mic si simplut nu prea da bine. Poate daca era alb era ceva mai okei. Ar fi mers o sursa de lumina mai puternica pentru ca mi se pare ca lumina vine si de langa cap si de la picioare o.o . Oricum, succes in continuare.
As fi preferat sa vad mai putin din picioarele ei si sa nu ii fi taiat capul. Se observa o evolutie in ceea ce priveste combinatia efectelor cu renderul insa tot tii sa acoperi lucrarile cu actions, nu stiu daca din lene sau pur si simplu ca iti e dificil sa ajungi la un punct cromatic placut fara ele.

Iti trebuie mai mult contrast si ar fi bine daca ai face culorile mai saturate. De asemenea fundalul mi se pare a fi in toate partile, nu stiu daca sa fiu atenta la BG in zona picioarelor sau daca sa ma uit la parul ei. Incearca sa gasesti un flow mai potrivit. Putin sharpen nu ar strica si blur pe fundal. Textul abia se vede si imi pare putin in plus.

Inainte de a lucra cu ceva, daca BG-ul nu e ceva important in lucrare, incearca sa armonizezi cu smudge inainte de lucra cu efecte.

In dreapta borderul nu e pus bine, incearca sa maresti canvasul cand adaugi borderul. Ctrl - Alt - C, selectezi pixeli si dublezi marimea a cat vrei pe width/ height ca se imparte egal pe parti.

Da, stiu, ma omoara cromatica. Niciodata nu stiu cum este mai bine si de fiecare data o dau in bara, prea luminata, prea stearsa si asa mai departe. Lia, o sa incerc sa nu-i mai tai din cap, doar ca am un fix cu asta si mi-e asa greu sa ma descotorosesc de el :(.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30