Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Verde.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
De ce acoperi toata semnatura cu acelasi efect vintage? Nu se potriveste stilul cu C4D-urile si smudge-ul de pe fundal. Trebuie sa inveti cand si unde sa folosesti un efect/ action, nu asa aiurea. Nu te deranjeaza putin la ochi? Flow-ul e iar pe toate partile .-. Fundalul putea fi smudged in functie de umbra ei.

Err, sfaturi: smudge settings; foloseste-te de filtre mai mult, ca distort > displace, distort > ripple, liquify etc. Layer adjustments: brightness/ contrast, curves, levels etc. Diversifica-le, momentan stai pe loc. Foloseste-te de brushuri, fa clipping mask, adauga elemente si incearca sa imbini. Practic, schimbi culoarea, pui 2-3 C4D-uri aiurea si gata.

Off, spor in continuare. Ai nevoie.

EDIT: What in the name of Odin's bastard half-human, half goat son is that? Mommy, help, it's scaring me T.T

Ce ai facut acolo seamana cu ceva scos din stomacul unui animal mort. Chiar mai trebuie sa comentez?
Nu credeam că-i așa rea a doua o.o. Acum că ai zis-o începe să-mi pară și mie că-i oribilă ._ .

[Imagine: Untitled-1-8.jpg]

Am încercat să includ mai multe elemente 17.
(28-12-2011, 08:34 PM)Даниэль A scris: [ -> ]EDIT: [Imagine: jessica-biel-1152x864-19378.jpg]
Stock: http://i956.photobucket.com/albums/ae46/...193782.jpg

Fata de ce a zis Daenerys, nu m-as exprima chiar asa doar ca... e ciudat, foarte ciudat. Nu prea imi dau seama ce ai vrut sa incerci. Mare lucru nu ai facut decat sa o incarci pana da inapoi si ai intunecato, deobicei stiu ca le faci mult mai luminoase dar asta... Chiar nu stiu ce ai vrut dar nu mai incerca '_'

Revenind la ultima pe care ai postato, imi place. Imi place ca nu e asa monocroma ca ce ai facut mai inainte. Acum, ce nu imi place este ca toate efectele "misto" ca sa zic asa sunt pozitionate pe langa render iar backgroundul e golut. Nici pozitionarea sursei de lumina nu mi se pare stralucita.

Cam atat, daca te deranjeaza ceva din ce am spus imi cer scuze, a fost doar parerea mea personala. Succes in continuare Smile
Ultima semnatura e ok-ish, as putea spune, doar ca ai uitat sa te folosesti de Image masks ca sa inlaturi blurul de pe render cu un soft brush. Stii sa faci un apply image apropo? Asa poti face modificari fara sa trebuiasca sa salvezi la fiecare pas si te poti folosi usor de masks.

E bine ca incerci totusi lucruri noi, dar mai uita-te dupa tutoriale, nu de urmat, doar citeste-le, asa inveti multe lucruri folositoare.
[Imagine: tyra-banks-1024x768-23969.jpg]

Mulțumesc de comentarii și Uber, cred că da o.o.
Edit: pe pc nu părea atât de luminos -.-.
Edit 2: nu am încercat să copiez pe nimeni .-.
Ok, in primul rand, nu mai posta de 73645865787584 de ori pe zi, mai bine posteaza o data la sfarsitul zilei tot ce ai lucrat si poate cu aceasta ocazie iti alegi cele mai bune lucrari din ziua aceea si nu postezi toate esecurile. Sincer, le faci din ce in ce mai proaste, la fiecare semnatura de la pagina 15 incoace am avut o reactie de genu " Ce c***t e aia? ", nu te supara pe sinceritatea din mine.
Apoi, ti-as mai scrie sa fi ceva mai originala, ultimul sig imi aminteste de ultima lucrare postata de History, o varianta ceva mai... ma abtin. 21 De lumini, focal si astea nu iti mai spun, tii s-a mai spus si vad ca degeaba, si la culori o dai in bara, ce-ai patit ?


Multa bafta pe viitor!


Edit.
Nu am spus ca ai copiat, am spus sa vi cu ceva mai original. ^ ^
Umm, am încercat -.-...

[Imagine: Untitled-13copy-1.jpg]

Edit: umm, am făcut adineauri ceva ce oricum eeste un dezastru, dar, uhm 21.
http://i956.photobucket.com/albums/ae46/...uulare.jpg
[Imagine: 247725_214268455274199_209365825764462_6..._large.jpg]

[Imagine: 2.jpg]

[Imagine: Aww.jpg]
[Imagine: DF-reens-800x600.jpg]
[Imagine: WMdgc.jpg]

Lol, chiar că o dau în bară, sau nu oO.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30