Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Verde.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Acesta este originalul : http://fc07.deviantart.net/fs70/i/2011/1...36zqa1.jpg
Dau edit când mai fac ceva.

EDIT: [Imagine: penafafa.jpg]
Nu ador eu cuvantl 'Love' Dar imi place gfx XD Imi plac mult culorile XD Am boala cand sunt multe culori 21 Well imi place cum a iesit. Mai am ceva de comentat? Neah, well succes in continuare si sa mai aduci gfx-uri la fel de bune hug

Psycho XD
Ah ca să vezi, ajung şi pe aici o.o
[ps: nu de alta, dar poate mai ajung să-ţi 'confisc' câteva sig-uri sau avatare 65 doar mă ştii]

Aşa. deci ăsta e sigu' pe care mi l-ai arătat mie ieri pe mess şi lol, ţi-am spus că arată ca un curcubeu. Well, nu-mi schimb părerea 39 Mi se pare că ai accentuat prea mult culorile, încât de-abia se mai vede litera ' L ' de la cuvântul ' LOVE ' ; also, rândurile de pe ' foaie ' le-ai evidenţiai prea mult, cred că era mai bine dacă subliniai oarecum cuvântul 'dragoste'.
Sunt curioasă care-i originalul 39
But anyway, hai că faci treabă bună xd
Aştept si alte lucrări că poate mai trec pe aici . . . ^^ .
Nu există original, este un caiet luat de pe DA, scrisul făcut de mine, niște brush-uri O.o.
Dau edit când mai fac ceva.

EDIT: [Imagine: Untitled-1-10.jpg]

Da, știu, mergea un text și da, știu, este sfeclă ._.
De abia azi ma gandeam sa mai trec pe aici 21 E greu de observat cand dai edit la ceva. Da, mergea si un text 21 Poate e conopida 39 Glumeam 21 Nu stiu de ce, dar acest gfc nu m-a impresionat precum celelalte. Nu stiu de ce. Simplitatea sau ceva... nu sunt sigura. Daca mai e ceva dau edit, momentan trebuie sa plec.

Psycho XD
Ok, cred ca ar trebui sa incerci sa iti gasesti un stil al tau care sa te defineasca si sa nu-l mai regasesti la altcineva, iei putin de acolo, iti place nebunia de efect pe care ai vazut-o nu stiu unde, mai tii cont de unele sfaturi, le mai modifici putin si iese ceva al tau.
Ok, nu stiu ce sa comentez mai intai. Cred ca o sa incep cu marimea sigului, inaltimea fiind putin cam mare, cred ca este intre 180-200px ne ? Putin cam mult spatiu, spatiu care este destul de golut. 39
Apoi ar fi pozitionarea, pentru inceput, apreciez ca nu ai pus personajul fix in centru, sti si tu, nebunia aia de regula, si totusi, daca nu o sti: !!!!!!!!!!!, nah, poate trece careva pe la topic si citeste si ce am tastat eu aici. Tot legat de pozitionare, in generala dirigamiu imi spunea "Vedeti cum pozitionati obiectele din natura, sus, jos, stanga, dreapta." Ma rog, la natura statia e putin mai diferit, mai mult spatiu sus pentru a se vedea ca obiectele nu plutesc prin aer si mai mult spatiu in partea din care vine lumina, in fine, la gfx eu gandesc putin altfel, sus, eu ii tai din parul personajului, adica in sigurile mele poersonajele in general incep cu bretonul/fruntea, exemplu ar fi avatarul meu, si totusi, hai sa vedem cum fac si altii, ceva mai profesionisti si mai celebri decat voi fi eu vreodata. Presupun ca si tu esti o fana k-music, cred si sper (asta ar fi motivul intrebarii de la profil), hai sa alegem trupa 2ne1 de exemplu, suficient de populara si toate cele, luam melodia 'I am the best', o sti ? daca asculti si tu putin k-music din cand in cand o sti. Nu stiu daca ai observat cand te-ai uitat la videoclip dar cand le arata mai de aproape le cam taie din cap, ma rog, scuza-mi tampitele expresii, oricum, am facut niste printscreen-uri :
1.
2.
Ok, 2ne1 nu e suficient, mergem la alta trupa, eu am luat Super Junior melodia Mr. Simple, unde am gasit acelasi lucru:
!
Nu cred ca e nevoie sa fac mai multe print-uri. Ok, am terminat cu sus-jos. Acum, stanga-dreapta (tot de pozitionare vorbesc). Aici mii se pare mai aiurea de explicat cum pozitionez eu, stiu pana acum ca nu este indicat sa pozitionez fix pe centru, atunci imi ramane stanga sau dreapta, dar de unde stiu unde arata mai bine ? Eu ma ghidez dupa privirea personajului, adica, cum ai pozitionat tu aici personajul mii se pare foarte bine, adiiiiiicaaaa, daca personajul se uita in spre stanga ar trebui pus in partea dreapta, si invers, ca si cum s-ar uita in departare, damn, chiar nu stiu cum s-o scriu mai bine. >.< Si ma rog, singurul print pe care l-am putut face ar fi Rihanna cu al ei Man down. Ok, man down aici de fata in acest print se uita in spre dreapta de aceea este pusa undeva in stanga, distanta din partea stanga fiind mai mica decat cea din dreapta, sper ca ai inteles ceva din ce am balbait eu aici.
Apoi, cum mai putem scoate personajul in evidenta ? Pai, stilul asta... onogen, ca sa spun asa, abordat in acest sig este destul de familiar, oricum, nu prea ai reusit sa scoti in evidenta personajul, atunci, revenim la k-music, mai exact la 2ne1 sa vedem cum ies ele in evidenta, cred ca am facut destul evident lucrurile: http://i42.tinypic.com/sy2e68.png
Liniile oblice care se indreapta sau 'ies' din personaj (depinde cum privesti lucrurile, oricum ar fi tot scot in evidenta personajul). Ok, 2ne1 nu e suficient, mergem la alta vedeta, s-o luam pe Hyuna:
1
2
La ea, cel putin in primul print, lucrurile sunt mult mai evidente. De tinut minte este de preferabil sa folosesti liniile oblice pentru a scoate personajul in evidenta si pentru dinamisc, liniile orizontale si verticale fiind folosite pt. lucrarile statice. Ma rog, asta nu insemna ca nu ai voie sa folosesti linii orizontale sau verticale, ideea este ca liniile predominante sa fie cele oblice. 4
De asemenea, mai poti scoate in evidenta personajul si prin luminii si umbre, aici este destul de binisor, desi in jos personajul se cam pierde in back cel putin in partea de jos. Ma rog, frumoase culori oricum, am incercat si eu sa fac un sig cu asemenea culori, rezultatul nu mi-a placut, eu simt ca pun alte culori in sigurile mele. 21 Oricum, astept ceva mai bun next time ^ ^

Bafta!


Si scuza-ma daca am greseli de tastare. D:
Mulțam Mimișor pentru comentariul gigantic. Sper să fie mai bine de data aceasta.

[Imagine: Untitled-1-11.jpg]
Eșec TvT.

[Imagine: papapapaap.jpg]
[Imagine: ADADA-2.jpg]
[Imagine: Untitled-1pp-2.jpg]

[Imagine: pampamdada.jpg] [Imagine: __why_you_so_happy____by_sweeneyluva-d4aqin6.png]
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30