Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love story

#1
Buna, sunt noua pe animezup dar va citesc ficurile de mult timp, asa ca m-am hotarat sa creez si eu unul, astept comentariile voastre. Sper sa va placa! ENJOY!!!

Shiori: http://s992.photobucket.com/albums/af49/..._night.jpg
Mira: http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=243
Shindou: http://s992.photobucket.com/albums/af49/...Shindo.jpg
Ian: http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=261
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#2
Hey salut si bun venit pe forum;)

Pei, pentru inceput personajele sunt foarte dragutze.Idea ficului pare interesanta si sunt sigura ca va fii o poveste frumoasa.
Wow inca din prima zi la liceu viatza lui Mira se complica:)) Tipu' ala chiar o fii interesat de el.Apropo dirigintele arata asa de bine =P~ Maaaa~ma daca ar fii si dirigu meu asa(eh ramane de vazut in septembrie de dirig voi avea=))daca voi avea dirig, poate am o baba de diriga)
Pei, ce sa-ti mai zic:-? primul capitol e dragutz desi si unele greseli de tastare si exprimere(adyna unde esti cand are omu nevoie de critici).Totusi sunt sigura ca pe viitor vei evolua mai mult, si vei fii mai atenta.Mai ai de lucrat putin la descriere in rest eu zic ca e bine.

Ne, atat am avut de zis.Sper sa pui repede nextu.Mult noroc in continuare.Ja-ne:bye:
I'm Kira.

#3
well...adyna-chan is on holiday..dar se intoarcea ea..mwahahaha
am citit si eu...si am o nedumerire.
vrea sa fie asta una dintre multiplele povesti in care personajul principal(elev) este agasat( hartuit sexual) de un coleg si prietena cade la mijloc? right...si mai e proful ce ajunge cu unul dintre ei
no offence... dar dak e una dintre povestile de genul...incearca sa ii schimbi plotul...adik...sa modifici ce vrei sa se intample pentru ca povestea sa nu fie previzibila.
eu personal..am avut o senzatie de deja-vu cand am citit prima oara..ca si cum am mai vazut asta scris undeva..sau cel putin idea.
Ideea nu e rea, atata timp cat reusesti sa faci anumite miscari prin care sa o indepartezi de modelul tipic specificat mai sus.
cat despre personaje: Shindou e kinda...pe placul meu ...he sounds kinky.

acum.. la ce trebuie lucrat: Dialogul dirig elev putea exprimat normal..fara "" ca si restul replicilor.
descrierea e necesara..nu iti zic sa o dai in balzac... dar trebuie sa o dezvolti ceva mai mult.
nu ma leg de gramar part..ptr ca nu sunt nici eu cea mai buna la asta.....
cert e....nu te lasa batuta.... pune-ti imaginatia la lucru si indrazneste sa scrii mai mult pentru ca nimeni nu te mananca dak e ceva mai mult de citit. Eu personal am sa citesc si sa postez in continuare si am sa incerc sa iti dau cat mai multe sfaturi posibile.
Ca sa concluzionez:
Welcome to Animezup
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#4
Multumesc de primire sa ca mi-ati citit primul capitol, fapt ce m-a determinat sa postez in continure.
Mousy: ai dreptate cu dirigintele, arata foarte bine, altfel nu puneam poza cu el :P, multumesc de sfaturi.
Lithium, mersi de sfaturi, sa stii ca mi-au folosit emorm, si apropo, o sa fac tot posibilul sa nu fie unul din acele ficuri celebre :D
Sper sa va place si continuarea.
Enjoy!

Arashi: http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=389
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#5
well...e kinda ciudat...linia de dialog pune-o de la inceput..nu o pierde prin text..si nu trebuie sa scrii replica inclinat..sau poti..da, arata bine.
N-am inteles cum a ajuns sa isi spuna gandurile...lasa gandurile italic si restul normal.
Si cred ca pe la ultima parte nu ai mai pus [/i] unde trebuia..nu cred ca trebuia sa ajunga asa pana jos.
e mult mai bine! yuppi.... dar incepe sa ma enerveze Shiori. e vina mea aici. e fic yaoi, da, fato? pleaca de acolo ...[ mrr ..] leave the guys alone.
anyway....sper ca arashi va avea si el de a face cu satenul.... Si Shindou...ah...hai si Ian...eu primesc oricare varianta...
ma bucur ca ai pus mai multa descriere. tine-o tot asa.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#6
Multumesc de coment si de idei, chiar imi folosesc. :D
Apropo de Shiori, am uitat sa va spun dar ficul cuprinde si o mica tenta de normalitate, pe langa majoritatea cuplurilor care vor fi yaoi :D, cat despre Ian, va fi ceva neasteptat :P, sper sa va placa.


Sorry, capitol cam scurt, nu am avut timp...
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#7
Sorry ca v-am facut sa asteptati pe unii dintre voi, dar in cele din urma, am postat continuarea. Enjoy
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#8
Buna din nou, dupa atata timp de pauza. Din cate am observat mi s-au sters majoritatea capitolelor si ca sa nu va plictisesc am sa postez mai multe o data, pentru a putea pune o continuare pe care toata lumea sa o inteleaga.
Enjoy :X:X:X

P.S. Pentru cei care asteapta continuarea propriu-zisa, imi cer scuze! oricum cred ca va aparea curand ;), so don't worry! :D
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#9
Am venit cu urmatoarele. :D Va mai dura putin pana la continuarea pe care o asteptati. Kisu
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#10
Acestea sunt ultimele capitole care s-au repetat.
In curand va aparea continuarea propriu-zisa. :*:*:x
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.465 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.150 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Love story! Laylaa 10 5.136 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.625 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Not another love story . . . Vex 12 6.423 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.706 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.607 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love Story LM.C (yaoi) +18 yaoi maniac 0 2.686 22-06-2010, 01:49 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.051 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  A love story sakura_love_sasuke 14 13.534 02-08-2009, 03:32 PM
Ultimul răspuns: Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)