Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A love story

#11
Cap. 5

Am tinut-o asa cu antrenamentele timp de 3 ani. Acum, eram o experta a Akugan-ului si a Biakugan-ului, poate mai buna decat Neji. Nici macar acum nu am gasit raspunsul la intrebarea mea: de ce ai plecat fara un ramas bun? Nu stiu, si poate nu voi sti niciodata. Stau intr-un copac, si ma gandesc la ziua de azi. Astazi inplineam 16 ani, dar nu-mi pasa, pentru mine e o simpla zi ca celelalte. Stau si ma gadesc. Au trecut deja 3 ani de cand a plecat. E destul de mult. Gandurile mele au fost intrerupte de colegul meu, Lee.
- Hei TenTen! La multi ani!
- Mersi Lee.
- S-a intors Neji! Hai sa-l vedem.
Nu puteam sa cred ce am auzit. Neji s-a intors. L-am asteptat atata timp si acum e momentul reintalnirii.
- Nu vin.
- Haide!! Te roooggg!
- Off.....bine. Dar voi sta ascunsa
- Bine.
Pe cat ma apropiam mai mult, inima imi batea din ce in ce mai tare. Vroiam sa il vad, nu stiam cum arata acum, eram sigura ca s-a schimbat. Stateam ascunsa si priveam. Deodata il vad pe el. Raman socata, s-a schimbat foarte mult. Dar observ intr-un final ca nu e singur, era cu o fata. Se tineau de mana. Il aud spunand ca e iubita lui. Nu-mi venea sa cred, eu am plans o gramada de zile dupa el, iar el, se intoarce cu o iubita. A intrecut orice limita. Era mult prea mult. Dar o alta imagine neplacuta mi se arata. A inceput sa sarute acea fata. Cat as fi vrut sa fiu in locul ei. Am hotarat sa pec, nu mai vroiam sa vad nimic. Intr-un final, Lee si-a adus aminte de mine. L-am vazut cum a fugit catre mine.
-TenTen!
Dar era prea tarziu. Am fugit in padure unde era liniste, imi puteam pune gandurile in ordine. Nu cred ca Neji m-ar fi recunoscut, acum aveam ochii verzi. Simteam prezenta cuiva, asa ca mi-am folosit Biakugan-ul. Neji ma urmarea. M-am hotarat sa-l uimesc putin. Asa ca am inceput sa cant:
Remember those walls I built
Well baby they're tumbling down
And they didn't even put up a fight
They didn't even make a sound
I found a way to let you in
But I never really had a doubt
Standing in the light of your halo
I got my angel now

It's like I've been awakened
Every rule I had you breakin'
It's the risk that I'm takin'
I ain't never gonna shut you out

Everywhere I'm looking now
I'm surrounded by your embrace
Baby I can see your halo
You know you're my saving grace
You're everything I need and more
It's written all over your face
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away

I can feel your halo (halo) halo
I can see your halo (halo) halo
I can feel your halo (halo) halo
I can see your halo (halo) halo
Woah...

Hit me like a ray of sun
Burning through my darkest night
You're the only one that I want
Think I'm addicted to your light
I swore I'd never fall again
But this don't even feel like falling
Gravity can't forget
To pull me to the ground again

Feels like I've been awakened
Every rule I had you breakin'
The risk that I'm takin'
I'm never gonna shut you out

Everywhere I'm looking now
I'm surrounded by your embrace
Baby I can see your halo
You know you're my saving grace
You're everything I need and more
It's written all over your face
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away

I can feel your halo (halo) halo
I can see your halo (halo) halo
I can feel your halo (halo) halo
I can see your halo (halo) halo
I can feel your halo (halo) halo
I can see your halo (halo)
Halooooo ouuuu
Halooooo ouuuu
Halooooo ouuuu
Ouuuuu ouuuuu ouuuuu

Everywhere I'm looking now
I'm surrounded by your embrace
Baby I can see your halo
You know you're my saving grace
You're everything I need and more
It's written all over your face
Baby I can feel your halo
Pray ït won't fade away

I can feel your halo (halo) halo
I can see your halo (halo) halo
I can feel your halo (halo) halo
I can see your halo (halo) halo
I can feel your halo (halo) halo
I can see your halo (halo) halo
I can feel your halo (halo) halo
I can see your halo (halo) halo
Ii puteam observa fata socata cu ajutorul Biakugan-ului. M-am asezat pe iarba moale. El era in spatele meu, nu stim ce sa fac, asa ca am hotarat sa sparg tacerea.
- Te-ai schimbat...
- TenTen?
- Mda, asa ma cheama.
Mi-am intors fata catre el. A ramas socat cand ma vazut, la fel si eu dar nu am aratat-o.
- Nu esti TenTen! TenTen are ochii caprui.
- TenTen s-a schimbat, Neji.
Ma ridic in picioare si ma intorc cu fata la el.
- De ce nu ai zis nimic? De ce nu mai anuntat ca pleci? De ce?
- Am hotarat ca e mai bine sa nu sti. Oricum, la multi ani!
Eram pur si simplu socata, si-a amintit de ziua mea de nastere. Nu credeam ca e posibil. Am hotarat sa plec, mi-a fost deajuns. Am facut un semn cu mana apoi am disparut. Nici nu ma gandeam ce imi va prezice viitorul...



http://cameliavisan.files.wordpress.com/..._eyes2.jpg - ochii lui TenTen

#12
Cap. 6

Razele soarelui imi gadila fata incercand sa o trezeasca. Incercarile lor au reusit. Ochii mei turcoaz se deschid incet prinzand viata. Ma dau jos din pat si ma duc la balcon. Deschid usa incet si privesc in jur. Habar nu aveam ca doi ochi lila nu ma lasau nesupravegheata. Deodata, porumbelul alb a lui Lady Tsunade se pune pe bara balconului. Avea o scrisoare se pare. Am luat scrisoarea, iar porumbelul a plecat. Am inceput sa citesc.
- Diseara la ora 18 va fi un bal mscat. Acesta se va tine la academie. Anuntal pe Neji. Lady Tsunade. Off, de ce trebuie sa o fac eu?!
M-am dus la baie si mi-am facut siesta. M-am imbracat in noul meu costum ninja. Am inceput sa imi piaptan parul, cand cineva incepe sa vorbeasca.
- Deci pisicuta neagra cu ochi verzi s-a trezit?
- Mdea, buna si tie. De unde imi sti tu porecla?
- Eeeee, am auzit-o si eu intamplator.
- Nu sti deloc sa minti. Era sa uit, Lady Tsunade mi-a trimis o scrisoare prin care zicea ca azi la ora 18 va fi un bal mascat la academie. Ma rugat sa te anunt.
- Bine....Vii la antrenamente?
- Da, imediat sunt gata.
Am lasat peria jos si am observat ca din nou pe noptiera mea era trandafirul mov. Il iau in mana si ating petalele cu degetul. Trandafirul se ofileste parca la comnada. Neji se uita socat la mine.
- Nu te mai uita asa la mine! Hai sa mergem!
- Cum ai facut asta?
- Nu intreba.
Ei bine, tot drumul Neji s-a uitat la mine, si chestia asta era foarte incomoda. Am ajuns intr-un final la locul de antrenamente. Lee si Guy-sensei ne asteptau.
- Bine copii, acum ca sunteti toti aici, sa incepem antrenamentele. Va trebui sa va luptati cu mine, si sa nu fiti timizi, dati tot ce puteti.
Dupa ce a spus asta, Guy-sensei a luat 3 pastile speciale, probabil ca sa ne faca fata la toti trei, deci asta insemna ca va fi o lupta foarte grea.
- Deci, mai intai domnisoarele.
- Ai facut o mare greseala sensei.
Spunand acestea mi-am scos din rucsacul din spate un voal verde. Era arma cu care imi foloseam Akugan-ul.
- Ce e asta? a intrebat Guy-sensei razand.
- Vei vedea.
Am inceput sa invart voalul. Dintr-o data a inceput sa arda miraculos cu flacari verzi. Stiam ca Guy-sensei din fata mea era o clona. Asa ca am lovit in fata, prefacandu-ma ca nu stiu ca e o clona. Bineinteles, clona a disparut iar el a aparut in spatele meu. Ei bine, ceea ce nu stia el era ca si eu eram o clona. A ramas total surprins cand a vazut asta. Se uita in jur disperat. Deodata am sarit de sus lovindul cu voalul. A cazut imediat la pamant.
- Ai vazut ce e asta Guy-sensei?
- Mdea, am vazut.
L-am ajutat sa se ridice, iar el m-a tras la pamant, dar surpriza! Din nou o clona. Am aparut din nou miraulos in fata lui si lam legat la maini cu esarfa. A incercat din nou sa se ridice, dar degeaba. Voalul il tinea in jos. Ei bine, colegii mei se uitau socati la mine.
- Daca o sa va mai uitati mult la mine, veti pati si voi la fel.
Imediat s-au uitat in alta parte. L-am dezlegat pe sensei si mi-a spus ca e pur si simplu socat, nu credea ca sunt asa buna. Ei bine, si ceilalti colegi s-au descurcat, dar nu ca mine. Ei bine era deja ora 17, asa ca sensei ne-a dat drumul acasa pentru ca urma balul. Pe drum Neji s-a uitat iar la mine, iar dupa cum am mai spus, chestia asta era foarte incomoda. Se pare ca Lee a ajuns acasa la el, ne-a salutat, iar noi doi ne-am continuat drumul. Ei bine, dupa cateva minute, am ajuns amandoi. Ne-am salutat apoi am intrat in casa. Din fericire, stiam exact cum ma voi imbraca. Mi-am facut repede un dus, mi-am uscat parul si mi-am ondulat putin. Am iesit din baie si mam indreptam spre dulap. Nu trebuiam sa stau ore insiri in fata unor usi deschide si sa ma intreb de o suta de ori ,,cu ce sa ma inbrac?". Nu era genul meu. Am luat rochia neagra, m-am uitat putin la ea apoi am imbracat-o. Pot spune ca aratam superb in ea. M-am incaltat in niste pantofi negri cu toc inalt, apoi am cautat o masca, doar era un bal mascat. Dupa cateva minute de cautari, am gasit-o. Aratam extraordinar. Mi-am dat cu parfumul meu de trandafiri discreti. Mi-am zis sa plec, era deja 17:50. Ma indrept spre usa, dar oglinda imi spune sa ma privesc. Am facut cum mi-a spus, apoi am plecat. Pe drum, ma intalnesc cu Kiba.
- Hei, cine esti?
Incep sa rad. Nu puteam sa cred ca nu ma recunoaste.
- Off Kiba chiar nu ma recunosti? Sunt TenTen ce Dumnezeu?
- Nu pot sa cred, esti foarte frumoasa.
- Multumesc. Mergem?
- Sigur.
Kiba era cel mai bun prieten al meu, chiar daca stiam ca e indragostit de mine. Nu a durat mult si am ajuns. Toata lumea era acolo. Am coborat scarile impreuna cu Kiba, iar toata lumea s-a uitat la noi s-au mai bine zis la mine, exprimand cuvantul ,,woooow".
- De ce se uita toata lumea la tine?
- Nu la mine, la tine.
Dar am observat ca undeva prin sala, Neji impreuna cu iubita lui, se uitau la mine. La cat de socat a fost, Neji a scapat paharul cu vin rosu pe rochiar albastra a iubitei lui, patand-o. Aceasta a inceput sa faca un adevarat scandal pe acolo. Dara dupa cateva minute a terminat. Stiam ca nu ma recunoaste, si asta era partea cea mai distractiva. Trecuse vreo 30 de minute si Neji ma invitat la dans. Am acceptat, iar amandoi ne-am dus pe ritmul de dans. Toata lumea se uita la noi. Ei bine, iubita lui Neji, fierbea de furie, asa ca a rasturnat pe jos niste lucruri micute si rotunde pe care a vrut sa alunec. Dar surpriza! Am facut un saritura uimitoare, iar ea a alunecat. Eu si Neji ne-am continuat dansul. Era extraordinar, nu vroiam sa se mai termine. La sfarsitul melodiei, Neji m-a lasat in jos iar el a venit peste mine, fetele noastre find doar la cativa centimetri. Ei bine, melodia s-a terminat, iar dupa cetva ore, s-a terminat si balul. Am ajuns acasa si mi-am deschis leptopul.....Va urma

http://www.getprice.com.au/images/upload...detail.jpg - masca lui TenTen
http://media.photobucket.com/image/dress...d.jpg?o=94 - rochia iubitei lui Neji( ignorati fata uitativa doar la rochie)
http://www.jewelryimpressions.com/files/...150385.jpg - medalionul pe care il avea la gat TenTen
http://redhotbrides.com/blog/media/blogs..._dress.jpg - rochia lui TenTen(ignorati margelele roz)
http://media.photobucket.com/image/girls...r.jpg?o=27 - iubita lui Neji
http://static.desktopnexus.com/wallpaper...mbnail.jpg - trandafirul mov din camera lui TenTen
http://media.photobucket.com/image/girls.../Ninja.jpg - costumul lui TenTen(ignorati fata)

#13
Am uitat sa pun si melodia pe care au dansat Neji si TenTen
http://www.youtube.com/watch?v=TbYHApoxRfo
sa stiti ca daca nu voi vedea comentarii nu voi mai scrie asa ca
spor la scris si citit
astept comentarii

#14
Foarte frumos, imi place! Vad ca te-ai mai corectat, ai marit cu cateva randuri lungimea ultimelor 2 capitole, naratiunea e mai dezvoltata, la fel si descrierea, precum si dialogul. Scuze ca nu am mai comentat, dar am fost plecata la mare si cand am ajuns acasa nu mergea netul. Totusi am o nelamurire: Daca esti fan sasuXsaku, de ce ai creat un fic nejiXten? Nu te supara pe curiozitatea mea de nestavilit, te rog!

Astept nextu'!:X:X:X:*:*:*

#15
Prezenta cu urmatorul comentariu!
Deci: Imi place ca ai facut-o fe prietena lui Neji sa fie geloasa >:).
Descrierea si Naratiunea sunt bune.
Dialog ai si e putin sec... dezvolta replicile personajelor.
Imi place ideea. E primul fic cu personajele principale Neji si Ten Ten de pe zup pe care il citesc.
Nextu repede, repede.
Bye bye



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.465 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.151 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Love story! Laylaa 10 5.136 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.625 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Not another love story . . . Vex 12 6.423 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.707 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.608 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love story Hetalia 31 22.517 02-07-2010, 09:03 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Love Story LM.C (yaoi) +18 yaoi maniac 0 2.686 22-06-2010, 01:49 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.051 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)