Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I

#21
Buna! Hmm, capitol nou :>.
...Ce pot sa zic este doar ca a fost suuper hot! :> Faza e ca...mi se pare ca s-a ajuns cam repede la dragoste, nu crezi? Dar nu conteaza, autorul are puterea suprema in creatiile sale, deci e ok, aceea a fost doar o parere ;).
Acum, sa trecem la tortura >:) :)). Actiunea nu mai este grabita asa de tare ca in alte capitole, dar tot mai ai de lucrat dar numai putin :). Descrierea, e bunicica, la fel ca si naratiunea :) Totul este prea frumos, in ciuda greselilor (dar gramaticale nu prea am vazut sa stii, deci stai bine la partea asta ;) ).
Ceea ce ma framanta pe mine este noaptea lui Sasuke si a Sakurei. :-? Mi-e frica de ceva anume, dar mai bine nu spun sa nu se adevereasca :))
Tot ce mai trebuie adaugat este
Mult succes cu capitolul urmator! :bv:

aa, da:
P.S.: La multi ani 2011, sa speram ca va fi un an mai bun si ca vom avea mai multe dorinte implinite >:D<
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#22
Sooo they did it. Dupa cate imi dau seama, Sakura locuieste singura? Daca da, foarte tare, si eu vreau.
OK, sa revenim. Greseli de otografie, a scris Naruto cu n mic. Alta...ai scris 'dar dupa aia', suna mai bine 'dupa aceea' sau 'mia' in loc de 'mi-a'. Anywho, daca mai sunt, eu nu le mai observ. Cred ca din tot capitolul asta, fraza mea favorita e :'Ma studia din fiecare unghi...' suna asa de dragut.
Anywho, mai mult dialog nu strica, dupa parerea mea. Sooo, gambatene mai departe >:D< Ja ne !!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#23
grabesti actiunea forte mult........ ideea cu cartiernul in care sta sakura de exemplu mi se pare geniala dar dak ai pune um pic mai multa descriere (uite de exemplu sa descrii atmosfera si imprejurimile din acel loc mai mult ar fi superb).apoi relatia dintre sakura si sasuke ste foarte grabita adik acum dau unu peste altu acum se baga impreuna se duc la bal si se si bip (k nu prea imi iese sa folosesc cuvinte obscene) incearca sa o mai complici putin si sa o faci mai misterioasa. ink odata ideea e buna dar SLEFUIESTEO

#24
Ăh, uite că am venit şi la tine. Nu aş fi lăsat comentariu dacă nu mă deranja un cuvânt de pe acolo. Aşa că :

În primul rând renunţă la 'scol' :| . Foloseşte trezesc sau ridic, în funcţie de context.
În al doilea rând, mia se scrie mi-a.
Din câte ştiu eu, după virgulă nu se pune şi. 'trezesc,si m-am dus' dacă observi :)
Hentaiul nu a fost decris deloc. I-a dat o bluză jos şi gata 8-| Asta nu e descriere.
'eram cam... goală' Greşeală. Nu poate să fie mai puţin sau mai mult goală. Dacă era să fie ziceai mai puţin dezbrăcată. Dar ea era goală, adică fără nimic pe ea. Deci ori are ori n-are obiecte vestimentare.
'-De ce te-ai trezit asa de dimineata, Sakura ?' Înainte de Sakura trebuie pusă o virgulă. Pentru că desparte restul propoziţiei de persoana chemată.

Ai mai putea să adaugi puţină descriere. Sfat : Citeşte mai multe cărţi, ficuri, reviste, ziare, orice te-ar putea face mai bună. Poţi chiar să consulţi un dicţionar pentru mai multe epitete, sinonime etc.

Succes în continuare ^^

#25
Cred ca am mai citit povestea asta. Poate inainte sa imi fac cont pe zup, cine stie. Nu de alta dar mi se pare cunoscuta, poate ma insel. Cat despre poveste o sa-ti dau niste sfaturi, nu te supara dar cei de dinainte ne te-au ajutat.
Descriere: incearca sa spui mai mult despre decor ( cum ar fi camera lui Sakura), asta este importat, chiar daca plictisitor este important. Insa exista ceva foarte importat, sentimentele, incearca sa spui ce simte o persoana, ca cititorul sa stie ce anume s-a intamplat in sufletul persoanei.
Dialogul este mult, scurteazal, devine plictisitor.
Ideea este cam folosita.

#26
Pai cum sa zic eu ... Unele persoane imi zic sa fac dialogul mai lung altii imi spun sa il fac mai scurt.Deci de aceea eu as vrea sa nu mai ziceti de dialog.Pentru ca pentru unii e scurt pentru unii este lung si deci sunt prinsa la mijloc.La partea de hentai.Nu cred ca ar fi prea indicat sa ma apuc sa zic cum si ce simte Sakura cand Sasuke ii 'introduce' .... .As putea sa fac asta dar nu cred ca este dragut.Oricum multumesc pentru pareri.
Bye !:-h



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.476 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  BeyBlade: The New Beginning Matt 0 1.853 28-10-2012, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Matt
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.170 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.187 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  Love story! Laylaa 10 5.194 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.568 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.661 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.132 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  Not another love story . . . Vex 12 6.481 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.626 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)