Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I

#1
Nu detin nici un personaj din acest fanfic si nici nu fac profit de pe urma lor. Personajele apartin autoarei manga Naruto/Naruto Shippuden.

Era o zi insorita in satul Konoha.Razele soarelui au patruns incet incet in camera fetei cu parul roz,mangaindu-i obrazul fin si alb ca spuma laptelui.Aceasta isi deschise ochii ei verzi ca smaraldul si s- ridicat din patul moale si calduros din camera ei.S-a dus la baie si si-a facut siesta de dimineata,dupa care s-a uitat la ceas : 07:12
"Offf.... de ce trebuie sa merg la liceu ...."
<< Liceul la care mergea ea nu era prea departe.In clasa ei erau :Sasuke,Sakura,Naruto,Ino,Shikamaru,Neji,Hinata,Kiba,Tenten,Lee si alti colegi.Liceul avea 2 etaje.Clasa Sakurei era la etajul 1.>>
Ea si-a deschis dulapul cel mare si plin cu haine frumoase si cu kimonouri viu colorate.A stat cateva minute gandindu-se ce sa poarte azi.A ales niste blugi gri,un maieu alb cu un decolteu generos si adidasi abli.Si-a luat ghiozdanul si a plecat.
<< Sakura sta singura in casa pt ca parintii ei au decis ca este destul de mare sa aiba o casa a ei.>>
Pe drum s-a intalnit cu Shikamaru care o astepta pe Ino in fata casei ei.
-Buna dimineata Shikamaru!
-Buna dimineata Sakura !
-Ce faci aici Shikamaru?
- O astept pe Ino sa coboare.
-Aaaa ... deci ceea ce a spus Naruto e adevarat ?
-Sunteti impreuna ?
-Da ... spuse el rosind
-Bine hai ca eu merg si te las sa iti astepti dragostea ...
-Cum spui tu.
~ De acum eu voi povesti la persoana intai. Voi fi Sakura. ^_^ ~

In sfarsit am ajuns !
Mergeam grabita pe coridor si buff ! am intrat in ........ Sasuke !
Am cazut peste el,cu capul pe pieptul lui si am stat asa vreo 2 minute ...
Mie imi placea si nu prea as fi vrut sa ma ridic ... :D
Am ridicat capul si ma uitam la Sasuke care si el se uita la mine.Nu stiu de ce dar aveam impresia ca ii placea asta.In ultimii ani Sasuke si cu mine ne-am inteles din ce in ce mai bine ... Acum el se purta dragut cu mine si toate fetele inclusiv Ino imi spuneau ca ar trebui sa fiu cu el.Acum Ino fiind cu Shikamaru nu prea mai era atenta la Sasuke al meu.Asta ma bucura mult.Sa stiu ca am scapat de Ino.
M-am ridicat in fund,dar inca eram pe genunchii lui Sasuke.
-Aaa ... scuze Sasuke nu am fost atenta ...
-Te-ai lovit ? il intreb eu putin ingrijorata
-Nu.Sunt bine.
-Ma bucur ! spun eu cu obrajii rosii de emotie ... doar eram pe Sasuke ! ^_^
A sunat clopotelul si me-am ridicat sa intram in clasa.
Aveam romana prima ora.O ora destul de buna pentru ca dirigu' nostru era cel ami tare.
<<Presupun ca va intrebati cine este dirigintele lor nu ? Pai este .... este .... Kakashi sensei ! Si fiti sigur ca este un profesor bun de romana.Doar citeste cele mai alese carti ... " Make-out tactics ! " scrise de Jiraiya. :)) >>
Noi eram asezati in clasa pe 2 randuri in felul urmator : Eu cu Sas'ke intr-o banca de la fereasta pe la mijloc in fata noastra erau Lee si cu o fata Miku prietena lui Lee nu erau iubiti.Cel putin nu inca dar intentionez sa ii cuplez yo mai incolo.Miku era slabuta cu ochii maro,cu parul scurt ca al Sakurei de culoare roscata si cu un breton pe partea dreapta.In spatele nostru erau Ino si Shikamaru,pe randul urmator in prima banca erau Neji si Tenten si cu doua banci in spatele lor erau Naruto si Hinata.
Ma simteam putin ciudat astazi ... de parca ceva bun avea sa se intample.Ma uitam la Sasuke care era cazut pe ganduri.
Clopotelul cel argintiu si galagios a sunat in cele din urma,anuntand pauza (Pauza lor era de 20 de minute).
Eu ma dusesem sa vorbesc cu Hinata care imi spuse ca trebuie neaparat sa vorbeasca cu mine in pauza.
-Buna Hinata ! Ce vroiai sa imi zici ?
-Sss-sakura ieri Naruto ma intrebat daca vreau ca fiu iubita lui !
-Wow ! Chiar ? am ramas mirata O.O
-Da !
-Cum a fost ? Povesteste-mi detaliat fara sa uiti nimic.
-Pai dupa ore Naruto s-a oferit sa ma conduca acasa si am acceptat.Normal.Pe drum ne-am oprit in oras sa mancam ceva.Naruto a zis ca face el cinste.Si am mers si am mancam ramen.Dupa asta am continuat drumul pana in fata casei mele.Pe drum am vorbit despre scoala,despre Miku si Lee care ar trebui sa fie impreuna si multe altele ...
Cand am ajuns in fata usii m-am intors cu fata spre el ... ne uitam unul in ochii celuilalt dar nu spuneam nimic.Naruto atunci a rupt tacerea si a zis :
-Hinata ... eu as vrea sa .... sa te intreb ceva.
Eu m-am inrosit ca de obicei.Dar nu am zis nimic doar il ascultam.
-Hinata sti ca Neji si-a facut curaj si a intrebat-o pe Tenten daca ar vrea sa fie impreuna si ea acceptat nu ?
-Da ... si ?
-M-am hotarat sa fac acelasi lucru.
-Hinata vrei sa fi cu mine ? A zis Naruto un pic emotionat ....
-Da ...
-Si atunci Naruto sa apropiat incet de mine,eu am facut un pas in spate si m-am sprijinit de usa cea rece de la intare,inima imi batea din ce in ce mai tare... si am simtit cum buzele lui Naruto se unesc cu ale mele intr-un sarut scurt,deoarece tocmai atunci treceau Neji si Tenten prin fata casei...
-Ne-am despartit incet buzele si cateva secunde ne-am uitat unul la celalalt,dupa care ne-am luat ramas bun.
-Eu am intrat in casa si el a plecat cu Neji si Tenten.Cam asta a fost totul.
-Ooo... ce romantic ! Ma mir ca nu ai lesinat !
-Nu mai aveam pream mult crede-ma !
Tocmai atunci vroiam sa o intreb pe Hinata cum i se pare ca saruta Naruto ... dar am fost nevoita sa tin aceasta intrebare pentru mine deoarece a venit Sasuke si ma luat bland de mana.
-Sakura vreau sa vorbesc ceva cu tine.Urmeaza-ma.
In timp ce ieseam din clasa eram atenta la felul in care Sasuke ma tinea de mana.Se purta asa de bland cu mine de parca as fi o floare de cires tocmai culeasa dupa roua diminetii,dar si misterios intr-un fel.
Am ajuns in baia baietilor.Era o baie curata,cu faianta bleu si gresia albastru inchis,dar cam goala.Avea 3 geamuri deschise larg prin care isi facea loc vantul cel rece al diminetii.Am inceput sa tremur.Sasuke ma observat.Atunci el si-a dat jos jacheta lui,era imbracat in niste adidasi negri,blugi largi gri cu o camasa alba deschisa la gat si o jacheta albastra inchisa la culoare,si mi-a puso pe umerii mei goi,doar eram intr-un maieu nu ?
Si ma luat in brate.Atunci aproape ca mi s-a oprit respiratia,inima a inceput sa-mi bata tare,mai sa-mi sara din piept,imi tremurau mainile si aveam fluturasi in stomac ...
Sasuke isi puse capul pe umarul meu si mi-a zis in soapta ...

Continuarea o voi scrie maine promit.Pana atunci sa-mi spuneti parerea voastra despre prima parte.Ok ?
Bye ! :D

#2
hey .se pare ca sunt prima.Imi place ficul tau ,ai unele greseli minore,insa am fost mai interesata de poveste decat de greseli.Sper sa continui acest fic si sa ma anunti si pe mine:).Sper sa pui repede nextuu.Bye

#3
Mersi ! Am promis ca il pun maine si ma tin de cuvant.Deja stiu ce am sa sciu in el,dar sunt cam obosita acum si nici tastele nu le mai vad bine. :))

#4
Buna >:d< Am dat si de ficul tau si sa stii ca imi place muuult de tot. Dar am si cateva comentarii >.<":
-In primul rand ai cam mult dialog, putem sa il mai rarim un pic, nu?
-In al doilea rand, desi asta era mai important: ai mare nevoie de discalimer, altfel topicul tau va fi inchis de catre un moderator.
-Actiunea este cam grabita, hai sa mai punem putin frana, ok? ;)
-Descrerea este bunicica, dar mai ai de lucrat multisor, dar sa stii ca nici eu nu sunt experta :D
-Naratiunea este...hai sa zicem nasoala :(. Descrie ceva mai mult ce simtea Sakura cand a cazut peste Sasuke si chestii de genul...
Astept nerabdatoare nextul (si sa stii ca sper sa fie ceva mai lung :D :go: ) App, ma anunti si pe mine te rog cand il pui? :o3 Mersi. Daca te-a derajat ceva in comentariul meu sa imi spui :) Succes cu scrisul! :*
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#5
Ohayo dear and welcome again. Sooo, sa incepem.
In primul rand sunt foarte multe ficuri sasusaku deci sper ca o sa aduci ceva nou. Cand Hinata ai descris cum Naruto i-a cerut prietenia, trebuia sa spui totul din privinta fetei, nu si sa povestesti la persoana a treia. Nu ar cam trebui sa folosesti emoticoane intr-un fic si nici pareri personale intre paranteze.
Am vazut unele greseli gramaticale si cum tastezi, ai grija si nu te grabii, nu fuge nimeni dupa tine dear.
Nu te supara, tinand cont de sfaturi poti sa evoluezi. Nu iti fa griji. Astept next, sa ma anunti cand il pui, la mine la profil.
Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#6
Multumesc pentru sfaturi.Dar asta a fost primul meu fic si abia am inceput sa ma dezmeticesc.O sa incerc sa ma indrept pe parcurs.Am incercat sa modific putin povestea dupa sfaturile voastre.Sper ca acum este ceva mai bine.

#7
Am ajuns si la ficul tau. ^^ E ok.. este dragut dar mai ai de lucrat.
In primul rand, ti-a spus si Dead Love. Ai nevoie neaparat de un disclaimer altfel un moderator iti va inchide ficul.
Asa. La fic.. ai dialog cu tona, iar pe unele locuri mi se pare cam sec.
Ar fi mai bine sa nu bagi emoticoane in fic si sa-ti dai cu parerea intre paranteze.. cum a spus DeDal Notorius.
Daca povestesti din perspectiva Sakurei, la persoana I, profita si descrie-i mai mult sentimentele. In loc sa bagi descriere pui prea mult dialog. Actiunea saraca e cam grabita. Totul s-a intamplat asa repede. Puteai sa bagi cuplul NaruHina deabea din al doilea capitol. Asa totul e fugarit. Sincer eu nu prea am inteles nimic din fic.
Greselile.. nu le iau in seama pentru ca oricine le are. Nimeni nu e perfect.
Deci.. iti doresc multa bafta si inspiratie.. si sper ca nu te-am suparat cu nimic din ce am spus mai sus. ^^ Am criticat ficul, nu autorul. ^^
Inca o data : Bafta ! >:D<
:bye:

#8
The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part II

Sasuke si-a pus capul pe umarul meu si mi-a spus...
-Sakura ai vrea sa fii iubita mea ?
Eu pur si simplu ma blocasem.Nu stiam ce sa zic sau ce sa fac...
Am incercat sa vorbesc dar fara niciun rezultat.Atunci ma uitam la Sasuke care si-a ridicat capul de pe umarul meu si ma privea... ochii lui negri ca abanosul ma faceau sa ma simt din ce in ce mai indragostita de el.
Atunci si-a pus mana in jurul taliei mele si se apropia incet de buzele mele.Am inchis ochii si am lasat magia sa decurga.Asteptasem acel moment toata viata ...
Cand buzele lui s-au contopit cu ale mele am simtit ca nu glumea si ca el chiar tinea la mine...il lasam sa-mi "exploreze" fiecare particica a gurii mele,dar si el ma lasa sa o "cunosc" pe a lui.Ma simteam in al 9-lea cer si nu as fi dorit sa se termine...mi-am asezat mainile in jurul gatului sau fin si ma bucuram de fiecare secunda.Dupa cateva minute in rai sarutul s-a terminat incet prin separarea buzulor noastre...
Sasuke se uita in ochii mei din care au aparut doua lacrimi fierbinti,care s-au prelins pe obrajii mei reci.
Simteam ca ma sufoc nescotand niciun sunet.Atunci i-am zis:
-Da ! Vreau sa fiu cu tine Sasuke.Ma emotionasem asa de mult simteam ca lesin.
-Ma bucur.A spus el atat de fericit.Nu il vazusem niciodata pe Sasuke zambind asa de frumos din toata inima.
Clopotel a sunat deci a trebuit sa ne intoarcem in clasa,dar nu oricum ci tinandu-ne de mana.
Cand am ajuns in clasa profesorul inca si toti colegii nostri se jucau prin clasa.Au fost surprinsi cand ne-au vazut tinandu-ne de mana si vorbind...
Cand Lee s-a uitat la fata lui Sasuke care afisa un zambet dragut dar si smecher s-a apropiat de noi si ne-a intrebat :
-Sasuke de ce o tii pe Sakura de mana asa ? - in glasul lui Lee se observa gelozia cu care acesta intreba.
Eu vroiam sa ii zic intr-un fel in care acesta sa nu se simta ranit,dar Sasuke mi-a luat-o inainte.
-Pentru ca suntem inpreuna si cred ca pot sa o tin asa cum vreau eu.
-Nu se poate ! - a zis Lee incruntandu-se.
-Lee .... - ma simteam un pic vinovata de starea in care acesta ajunsese...
-De ce nu se poate ? L-a intrebat Sasuke pe un ton calm.
Cand Lee vroia sa isi zica "neplacerea",a intrat doamna de istorie.Aceasta sa cam enervat ca nu ne-a gasit in banci si a inceput sa tipe.
-De ce nu sunteti in banci ?
-Ce ? Ma asteptati pe mine sa asez eu ?
-Toata lumea in banca pana nu ma enervez mai rau si va dau test.
Atunci ne-am grabit cu totii sa intram in banci si odata ajunsi nu am mai scos niciun sunet.
Profa era tare severa si cam toate notele erau in jur de 6-7 cea mai mare fiind 7,48 a lui Miku
,dar nici atunci nu a vrut sa ii mai dea si ei doua sutimi ca sa-i poata treace 8.Ma rog.
Dar mie nu-mi prea pasa de ceea ce spunea la ora pentru ca eu si Sasuke ne tineam de mana...
Dupa ce s-a terminat si ora asta am rasuflat linistita,deoarece urmatoarele ore erau mai usoare.Mai aveam doar sport si japoneza.
In pauza eu si Sasuke stateam in banca si am inceput sa vorbim despre noi...
-Ridicate putin Sakura.
-De ce ? - eram cam confuza.
-Doar ridicate.
-Umm...bine.
Ma ridicasem in picioare si ma uitam la el.Ma gandeam ca poate vrea sa vada cum arat ...
-Intoarcete.
-Bine...
Si atunci i-am simtit mainile lui reci in jurul taliei mele,lasandu-ma usor pe spate si asezandu-ma in poala lui.
Ma rosisem toata la fata...dar inainte de a spune ceva au venit Ino si Shikamaru langa noi.
Ino statea pe banca mea cu spatele la tablei cu fata spre noi,iar Shikamaru a venit pe la spatele ei si a luat-o incet in brate.Eu mi-am lasat capul pe umarul lui Sas'ke si l-am intrebat:
-Le sta bine impreuna. Nu-i asa Sasuke ?
-Da... dar nu mai bine ca noua.
Ma bucuram ca aud asta de la Sasuke...
-Si ce mai faceti voi porumbeilor ? -zise Ino cu o voce de razgaiata.
-Nu observi ? - atunci l-am sarutat pe Sasuke al meu pe obraz.
-Ha ! bine ca mie nu imi mai place Sasuke asa de mult ca tie Sakura.
-Da.Sunt total de acord cu tine Ino.Fara tine prin preajma lui Sas'ke mult mai bine.
Shikamaru a tras-o repede pe Ino de pe banca deoarece a venit Kakashi (dirigu'),iar lui nu prea ii place sa ne vada pe banci.
-Buna ziua copii !
-Buna ziua Kakashi-sensei !
-Am venit sa va zic ceva important.
-Ce este ? -A intrebat Naruto curios.
-Pai o sa se organizeze un bal maine seara aici in liceu in sala de sport.
-La ce ora ? - a intrebat Hinata.
-La 8 seara (20:00).
Noi fetele ne-am apucat sa tipam de bucurie. ^_^
-Stati asa fetelor... mai e ceva.
-Ce ? -am intrebat eu emotionata.
-Pentru ca fetelor le i-a mai mult sa se aranjeze ele vor merge acasa,deoarece nu mai faceti ultimile ore,dar urmatorii baieti pe care ii strig trebuie sa vina cu mine in sala de sport sa se apuce de decorat sala.
-Nuuu ! -au strigat baietii.
Atunci Naruto s-a dus repede langa Kakashi-sensei si a inceput sa vorbeasca incercand sa schimbe ceva...
-Dar Kakashi-sensei,noi suntem baieti,noi nu prea ne priceppem la chestii de genul asta...
-Naruto are dreptate ! - a spus Neji deranjat de faptul ca el ar trebui sa faca asa ceva ... -.-'
-Ei baieti nu va faceti griji,nu o sa decorati TOATA sala singuri.
-O sa vina si doamna de istorie si doamna de sport sa va ajute.
Lee,Naruto,Neji,Zane,Atsu,Shikamaru,Samori si gemenii Hitsubishi.
Nici nu a asteptat sa le vada rectia si a disparut intr-un nor de fum...
Atunci aproape toti baietii au inceput sa ofteze enervati de acest lucru.
-Stati putin ... - a zis Naruto
-De ce numai noi si Sasuke nu ?!
-Norocul ratatule.
-Pe cine faci tu ratat ?
-Incetati ! Am zis eu hotarata.
-Bine Sakura. Au zis amandoi.

Continuarea o voi scrie maine sau peste cateva ore.Sa-mi spuneti ce parere aveti (fiti blanzi plz).
Bye !

P.S. Stiu ca nu am facut prea multa descriere,dar in continuare,voi face o descriere a balului,a personajelor si a sentimentelor pe cat de bine voi putea.Si nu imi mai spuneti ca e prea mult dialog.Voi cand vorbiti cu o persoana nu va ziceti 3-4 cuvinte si gata.Mi-a spus cineva ca intamplarile se petrc prea repede asa ca le-am mai lungit.

#9
Ok, dear ai evoluat mult de la prima parte, imi pare bine ca ai tinut cont de sfaturi. In legatura cu dialogul, eu prefer dialog decat desciere si naratiune, deci nu am nici o problema cu asta.
Cred ca ai scris 'inpreuna' in loc de 'impreuna'. Mi-a placut momentul in care aidescris cum Sasuke i-a cerut Sakurei sa se ridice si sa stea la el in brate. My favourite moment.
Nu te scuza de repetitie in fic. Nu arata bine. Iar nu mi-a placut cand ai spus explicat cine era doamna de sport.
ANywho, arata mult mai bine, tine-o tot asa si vreau sa vad acel 'ceva' ok?
Gambatene kudasai !!!!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#10
Multumesc mult.O sa repar greselile pe care voi le ziceti ca le am. :D



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.465 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  BeyBlade: The New Beginning Matt 0 1.790 28-10-2012, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Matt
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.149 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.171 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  Love story! Laylaa 10 5.135 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.556 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.623 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.076 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  Not another love story . . . Vex 12 6.423 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.607 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)