Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My Durarara Love Story

#1
Era o zi frumoasa in Ikebukuro,Celty Conducea pe sosele,pe cand Izaya si Shizuo iar se fugareau.
Shizuo urland;IZAYAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
Izaya glumind;Oh,buna Shizu-chan.
Shizuo arunca cu un automat in Izaya,dar se feri.In clipa aia aparu Saya care era aproape sa fie lovita de automat,daca Rin nu il prinse.
Rin;Saya esti bine.
Saya uimita;da nu am nimic.Multumesc,dar cum ai facut asta?
Rin;pai am aproape acelasi nivel de putere ce Shizuo deci m-am invatat sa fac chesti din astea.
Saya;uimitor.
Rin indreptanduse catre cei 2;voi 2 idiotilor mai incetati si voi odata sunteti enervant.In Clipa aia ea ii plesni pe amandoi de cazura lati.
Saya;nu ai fost cam rea
Rin;a nui nimic inainte sa vi tu aici faceam asta zi de zi.
Izaya o lua pe Saya de mana si fugira.
Shizuo urland;IZAYAAAAAAAAA.
Rin;Lasa-i.
Shizuo;Dar Izaya...
Rin il apuca de ureche;Liniste si mai dai pace cretinule
Shizuo;Femeie,dami drumul.
Rin;asta meriti
Shizuo;Doamne,dami drumul ma doare.
Rin;bine plangaciosule
Shizuo lua un semn de circulatie si incepu s ao fugareasca pe Rin.
Intre timp pe Saya o framanta ceva demulta vreme.
Izaya;Saya vrei sa sti cum de sta Rin cu Shizu-chan nui asa?
Saya;da
Izaya;Pai totul a inceput din copilarie,eu o cunosteam pe Rin de la 5 ani era mai timida decat tine pe atunci,ea il cunostea pe Shizuo,dar eu pe el nu,pana cand i-am aflat secretul.Mama ei era o prostituata si beia mult asa ca o batea pe Rin.Ea tinea totul secret.Pana intr-o zi cand l-am intalnit pe Shizuo,el a incercat sa ma omoare,Rin sa bagat in fata asa ca Shizuo a ranit-o grav.Ea a ajuns la Shinra.Lui Shizu-chan i-a parut rau si a venit sa vada ce face,si se pare ca de atunci Rin s-a schimbat radical,a devenit dura,si nu ii e frica de Shizuo.
Saya;O cat de draguti sunt impreuna.
Izaya;Sunt scarbosi.
Intre timp Shizuo inca o fugarea pe Rin.
Rin;Haide mai am obosit
Shizuo;O nu stai asa m-ai oprit din a l lovi pe Izaya acum tu esti urmatoarea.
Rin se opri; Shizuo
Shizuo;Ce?
Rin;Nu este ciudat ca nu imi e frica de tine nu ti sa pare ca as fi ciudata?
Shizuo;Nu esti ciudata,doar violenta.
Rin;Si asta urasti la mine nu?
Shizuo;Ce iti veni asa de odata sa spui chesti din astea.
Rin;Vei intelege tu odata si odata.
Shizuo punand-o pe umarul lui;Nu cred ca esti normala.
Rin rosie;Shizuo da-mi drumul se uita lumea
Shizuo se uita urat la oameni si ei fug;Acum nu se mai uita,sa mergem acasa
tumblr_mcvrcveg1k1ryh74qo1_r2_500_zpsb1162c9c.gif

#2
De ce scrii cu portocaliu?!
De ce titlul tau e in engleza cand tu scrii in limba ta natala?
Ai uitat sa spui ce tip de critica doresti.

Revenind.
Asta nu se poate numi poveste. Imi displace orice lucrare scrisa cand se explica totul ca pentru copii mici (nici macar acolo). Daca scriai "X tipa din strafundul gramaticii" era mai rau decat acum? (EX: "Shizuo urland" cum ai tu in text).
Si de ce ";"?
Atatea intrebari.
Sper sa nu mai folosesti bold si culori data viitoare, macar de inceput.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Tu, fiinta, vrei sa ma sinucizi? x___x
Pentru incepu, niciodata la ficuri nu se pune numele personajului care vorbeste in fata, ca doar nu suntem la piese de teatru. Dupa ':' trebuia sa pui 'space' si sa incepi cu litera mare o_o La unele propozitii ai inceput, la altele nu. Ai avut ceva greseli:
-'daca Rin nu il prinse.'-> cred ca suna mai bine: daca Rin nu l-ar fi prins. Parerea mea.
-'Rin;Saya esti bine.'-> Rin: Saya, esti bine?-> am observat ca nu pui '?' o_o fi atenta la semnele ortografice :D
-'indreptanduse'-> indreptandu-se
-'cei 2'-> niciodata nu scrii doi cu cifre
-'nui nimic'-> nu-i nimic (adica: nu e nimic, ca sa intelegi de ce e cratima acolo)
-'Femeie,dami drumul.'-> Femeie, da-mi drumul!-> Dupa virgula pui intotdeauna 'space', iar da-mi e cu cratima: (tu) da-mi (mie) drumul.
Atunci cand treci de la un cadru la altul, adica cand vorbesti de cineva si apoi de altcineva, lasa un rand liber, astfel o sa-i fie mai usor cititorului sa citeasca si se vede si mai bine :D

M-a atras titlul, e unul dragut. Imi place mult Drrr, iar prima oara cand am citit credeam ca va fi yaoi ficu, dar sa inteleg ca e ShizuRin si IzaSaya? :-? Totusi, se pare ca nu ai voie sa-l scri in engleza daca continutul nu e in engleza o_o ghinion.
La descriere mai ai mult de lucrat, nu ai deloc, dar cu timpul te perfectionezi tu. Nu fi saraca in privinta cuvintelor :D
Dialogul si el mai trebuie imbunatatit :P

Sper sa nu-ti par rautacioasa, dar daca nimeni nu-ti spune din timp ce gresesti vei trai in intunericul nestiintei foarte multa vreme, asa ca mai bine o luam din timp si ai sa vezi apoi cat de bine vei face capitolele :D Ideea este interesanta si astept urmatorul capitol, sa vad ce se mai intampla cu personajele noastre mult adorate :3 Spor la scris si ne citim (:
~Zbye
[Imagine: oh0j9c.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.170 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Love story! Laylaa 10 5.198 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.666 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Not another love story . . . Vex 12 6.492 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.812 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.626 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love story Hetalia 31 22.728 02-07-2010, 09:03 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Love Story LM.C (yaoi) +18 yaoi maniac 0 2.734 22-06-2010, 01:49 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.082 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  A love story sakura_love_sasuke 14 13.559 02-08-2009, 03:32 PM
Ultimul răspuns: Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)