Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fara speranta !

#5
Am venit si eu cu capitolul 2 :>. Sper sa va placa acest capitol :>.

Teh - Honey, mersi mult ca mi-ai dat acest comm >:D< ma bucur ca-ti place, in legatura cu literele mici, asa m-am obisnuit, inca acest capitol am facut asa cum mi-ai zis :-b, litera mare dupa punct :)).
Berry - Ma bucur ca-ti placei si multumesc de comm, sper sa-ti placa si acest capitol >:D<
Fantasy Eyes - Mda, m-am gandit ca secolul 16 o sa fie perfect :>. Oameni prea superstitiosi :>. Ma bucur ca-ti place, si multumesc ca-mi evidentiezi greselile.

Multumesc si celor care citesc ^^

Enjoy !


Capitolul doi


*George`s p.o.v*

Cand am auzit ca prietenul meu, Jared, venea la mine ca sa ramana o perioada de timp m-am bucurat, dar totusi cred ca urma sa fie destul de greu sa ma hranesc cum trebuie cu el prin preasma. Am avut o mare surpriza, a adus o femeie cu el. Frumoasa, eleganta, de clasa sociala inalta. Avea gusturi fine. Dupa cateva zile de discutii, m-am inteles perfect cu ea. Era foarte inteligenta, era impreuna cu Jared, din cate mi-am dat seama. Totusi nu eram asa de convins de sentimentele lui. Noptile in care i-am spionat ( prost obicei din partea mea, stiu, dar nu ma puteam abtine, din moment ce nu puteam dormi ), se certau destul de des, pe tema 'imperechierii', sa spun asa. Jared era asa amuzant cand incerca sa o convinga pe fata sa se culce cu el. Insa ea, avea un caracter dur si se vedea ca a fost crescuta cum trebuia. Mi se parea bine ca nu s-a daruit lui, Jared nu era tipul de barbat care sa iubeasca o singura femeie.
Dupa cateva luni bunul meu prieten, a pierdut tot ce aveau la jocuri, foarte prost din partea lui. Mi-a confesat si faptul ca nu o mai suporta pe Cathy. Am fost surprins. Voia sa o paraseasca, iar eu ma temeam de ceea ce putea patii femeia aceea singura, fara protectia unui barbat. Cred ca ar trebui sa fi orb sa nu-i observi frumusetea. Ochii albastri si limpezi, iar parul acela de o culoare mult prea inchisa. I-am cerut sa mi-o lase mie in schimbul unei sume frumoasa de bani. Da, era ca si cum ar fi vandut-o. Pe toata durata conversatiei mele cu contele, am simtit-o pe Cathy cum ne asculta, desemenea i-am auzit si suspinele. Dupa ce idiotul acela a plecat am chemat-o la mine. Era distrusa, se vedea pe ea. In momentul acela am decis ca urma sa o ajut indiferent de circumstante. Am imbratisat-o, tinand-o strans la trupul meu rece. Cred ca in starea in care era nu mai simtea diferenta de temperaturi dintre corpurile noastre. Am luat-o in brate, ea plangand in continuare si am dus-o in presupusa mea camera. Cand am ajuns in incapere, am pus-o pe pat si am invelit-o. Am plecat de acolo deoarece dorinta de sange mi se accentua pe masura ce ii simteam mirosul. Am iesit din incapere pe hol, de acolo am sarit pe un geam afara, urma sa ma duc sa vanez in oras.
Am ajuns intr-un bordel rau famat, sunt sigur ca daca ucideam pe o tarfa de aici nimeni nu avea sa-mi reproseze nimic, desigur ca nimeni nu avea sa stie ca eu am fost. Am platit o fata care semana cu Cathy, dar desigur era ca si o copie ieftina, frumusetea ei nu putea fi comparata, nici cea fizica si nici cea morala. Incepea sa ma obsedeze fata aceasta. Am luat-o de acolo si ne-am dus pe niste strazi intunecate. Ii puteam simtii inima batand cu putere, dintr-o data am oprit-o, i-am dat parul ce-i acoperea gatul la o parte si am sarutat-o, apoi mi-am retras putin buzele ca sa-mi iasa coltii. Am muscat-o si am inceput sa-i sug sangele. Simteam cum incerca sa scape, sa ma impinga de langa ea, dar totul era in zadar eu eram vanatorul, iar ea prada, de fiecare data vanatorul castiga. Dupa ce am secat-o de sange am lipit-o de zid si i-am lasat trupul sa cada jos. Mi-am sters cu maneca alba, sangele de la gura. Apoi am luat-o inspre casa, cand ajungeam soarele avea sa se iveasca pe cer. Nu ca el imi putea face rau, doar ca ochii nu imi erau asa de 'buni' la lumina soarelui, putea sa ma orbeasca.
La amiaz, cand frumoasa adormita s-a trezit, am asteptat-o la masa in sufragerie. A luat masa singura, eu rezumandu-ma la un pahar de sange ( care dadea impresia ca era vin ). Dupa ce a mancat, mai degraba a ciugulit cate ceva s-a refugiat in camera ei. Am stat si am ascultat la usa, plangea, blestema ziua in care l-a intalnit pe Jared. Nu aveam cum sa o judec. Ea nu avea nicio vina ca el nu a iubit-o.

O saptamana tot a tinut-o asa, iesind din camera doar ca sa manance, daca se poate numi asa, iar apoi intra din nou sa planga. Aceeasi actiune, pana intr-o zi cand m-am enervat rau de tot si am intrat in camera ei si am luat-o pe sus din pat, am imbracat-o si am iesit in oras. Desi a protestat destul de mult, m-am facut ca nu o aud. Nu-mi placea sa o vad asa de slaba in fata unei dezamagiri din dragoste.
Cand am ajuns in piata principala a orasului a inceput sa se uite dupa copii mici, zambea amar uitandu-se la ei cum se jucau. Eu am lasat-o sa stea pe o banca si m-am dus sa iau niste dulciuri pentru ea, eu nu puteam manca. Achizitionez hrana si ma indrept spre locul unde am lasat-o. Deodata observ ca nu mai era acolo. M-am impacientat, Dumnezeule mare ! ( chiar daca nu credeam in Dumnezeu ) Unde putea fi ? M-am uitat in jur de cateva ori si dintr-o data o vad uitandu-se la o vitrina cu niste rochii. Am oftat usurat iar apoi m-am dus catre ea.

- Catherine, m-ai speriat de moarte, data viitoare sa nu mai pleci asa de la locurile unde te las. I-am spus parca certand-o.

S-a uitat cu regret la mine dar nu a scos nicio vorba. Mi-am intors privirea spre rochia care statea in vritrina uriasa. Era frumoasa, am cercetat-o destul de mult si mi-am dat seama ca avea sa stea perfect pe corpul ei. Am zambit subtil si apoi i-am dat ceea ce aveam in mana.

- Iti place ? Am intrebat-o aratand spre rochie.

A incuviintat din cap.

- Atunci, sa mergem sa o probezi. Am spus zambind.

Ochii ei, pentru o secunda, au inceput sa aiba o stralcire, dar poate mi s-a parut. Am luat-o de mana si am intrat in magazin. Am salutat-o pe vanzatoare si i-am cerut sa-mi dea rochia din vitrina. Cand a adus-o i-am spus sa o ajute pe Cathy sa se imbrace. S-au dus intr-o alta camera, dupa cateva proteste din partea tinerei. Am inceput sa ma uit la rochiile expuse, erau frumoase. Desi, sunt barbat, ma pricep cat de cat sa vad lucruri vestimentare frumoase, cei aproape o suta de ani de inmortalitate m-au facut sa pot sa-mi formez abilitati care nu le aveam inainte, cand eram doar un tanar bogatas ignorant. Dupa vreo cincisprezece minute, tanara vanzatoare, a adus-o pe Catherine ca sa o vad. Dupa cum am presupus, rochia ii venea perfect. Rosul acela ii evidentia culoarea ochilor si a parului. Modelul delicat care curgea pe corpul ei facandu-l sa para mult prea perfect, o facea sa para o zeita. I-am zambit si m-am apropiat de ea, am luat-o de maini si i-am spus :

- Arati ca o zeita, Catherine !

A zambit iar apoi s-a rosit. Insfarsit, i-am putut fura un zambet.

- Va rog sa-mi trimiteti nota de plata la casa mea.

Desigur, ca femeia stia cine sunt. Tanarul bogat care locuieste pe acel deal sinistru, intr-o casa mult prea frumoasa. I-am spus sa-si aduca rochia si sa mi-o dea mie, avea sa ramana cu vesmantul care o facea sa para demna de razele soarelui care erau afara. I-am oferit bratul meu ca sprijin si am mers afara din magazin. Ne-am indreptat spre trasura si am plecat acasa.
Am cinat impreuna, m-am facut ca mananc, desi aruncam mancarea, cand ea nu era atenta. Inca nu-i puteam spune despre adevarata mea identitate, despre faptul ca eu eram un vampir, un nemuritor, un asasin.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Fara speranta ! - de Denny - 22-01-2010, 05:34 PM
RE: Fara speranta ! - de Teh - 22-01-2010, 05:42 PM
RE: Fara speranta ! - de Berry. - 22-01-2010, 05:59 PM
RE: Fara speranta ! - de Khonsu - 22-01-2010, 08:30 PM
RE: Fara speranta ! - de Denny - 22-01-2010, 11:34 PM
RE: Fara speranta ! - de Teh - 22-01-2010, 11:48 PM
RE: Fara speranta ! - de Khonsu - 23-01-2010, 12:05 AM
RE: Fara speranta ! - de Denny - 24-01-2010, 07:18 PM
RE: Fara speranta ! - de Khonsu - 24-01-2010, 08:48 PM
RE: Fara speranta ! - de Kripterya - 25-01-2010, 02:42 PM
RE: Fara speranta ! - de Sushiiushii - 25-01-2010, 05:21 PM
RE: Fara speranta ! - de Teh - 28-01-2010, 03:27 PM
RE: Fara speranta ! - de Denny - 29-01-2010, 01:38 PM
RE: Fara speranta ! - de Teh - 29-01-2010, 02:09 PM
RE: Fara speranta ! - de Denny - 05-02-2010, 08:39 PM
RE: Fara speranta ! - de Teh - 05-02-2010, 09:21 PM
RE: Fara speranta ! - de Denny - 06-02-2010, 01:53 PM
RE: Fara speranta ! - de Teh - 06-02-2010, 02:15 PM
RE: Fara speranta ! - de Flash - 08-02-2010, 04:38 PM
RE: Fara speranta ! - de Denny - 18-02-2010, 04:24 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  £>Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.412 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Speranta Pierduta Ai_4ever 13 7.935 11-08-2013, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Inima fara speranta Hope 6 3.896 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Franturi de speranta Katniss 160 76.379 22-06-2012, 11:16 AM
Ultimul răspuns: Katniss
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.757 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Mai exista speranta? Ame 3 3.143 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  Speranta moare ultima MooN. 7 5.033 08-03-2011, 03:53 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  [split] Franturi de speranta Crazy.Froggie.InTown 3 2.671 16-02-2011, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Arikashika
  [split] Franturi de speranta LemonCandy 5 2.820 27-01-2011, 09:43 PM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  Ultima speranta Kazuki 15 9.773 11-07-2009, 06:12 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)