Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de liceu

#10
Am zis ca voi posta luni sau marti, dar avand in vedere ca am venit acasa mai repede, am decis sa postez un nou capitol......deci sa incepem!


Surpriza



Pe aleea din spatele scolii se putea observa doi adolescenti, iubirea lor se simtea in aer, desi trecusera prin multe clipe grele nu au renuntat niciodata la iubirea lor.
In sala unde era balul cei doi intra pe usa, vazand ce au facut colegii lor au ramas pur si simplu cu gura cascata.
Naruto se imbatase si o chiuia pe saraca Hinata sa danseze cu el, dar nu se putea spune ca doar el era in starea asta ci si restul baietilor, toti isi gasisera cate o fata si nu ii mai dadeau drumul.
Tentat de alcool, brunetul voia sa se duca sa se imbete si el, dar vazand-o pe Sakura speriata ramane langa ea.
- De ce nu te duci langa ceilalti? il intreaba rozalia
- Raman langa tine, nu vreau sa plec langa ceilalti! ii zise rozaliei luand-o in brate si sarutand-o pe frunte.
Sakura era fericita ca brunetul ramanea cu ea, simtea ca o iubeste si vrea sa ii fie alaturi, cu alte cuvinte era baiatul perfect pentru ea.
Trecand timpul, brunetului ii veni ideea sa danseze cu Sakura, chemand-o langa el pe scena, cei doi se prinsera intr-un dans care lasa toata lumea uimita. Sakura uitandu-se la ceilalti cum ii priveau, incepea sa se inroseasca si sa se sfiasca fata de Sasuke, brunetul observa ca rozalia se inroseste si decise sa opreasca dansul lansand-o pe spate si sarutand-o.
Membrii care erau desemnati sa aleaga printul si printesa balului, au observat dansul celor doi si avand in vedere ca cei doi erau cei mai frumosi din scoala, membrii juriului ii roaga pe copii sa faca liniste pentru a desemna printul si printesa balului.
- Copii va rugam faceti liniste..........gata?..........datorita voturile pe care le-am numarat, si printul si printesa balului sunt.............Sasuke Uchiha si...........dar vorba dirigintelui fu taiata de replica artagoasa a lui Ino
- Zi mai repede cine e printesa!!!
- Si Sakura Haruno, ei doi sunt printul si printesa balului de anul acesta!
- URA! SASUKE ESTI PRINTUL BALULUI, IAR TU SAKURA PRINTESA!......au urmat apoi multe aplauze pana cand Iruka voia sa anunte surpriza pe care i-au pregatit-o castigatorilor.
- Ei bine pentru cei doi castigatori am pregatit o surpriza: timp de doua saptamani vor pleca, in prima saptamana veti fi la mare, iar in a doua saptamana la munte, atat am avut de spus, iar biletele le veti ridica incepand de maine de la cancelarie, acum daca aveti ceva de spus va rog urcati pe scena! termina de zis Iruka
- Va multumesc ca ne-ati ales pe mine si pe Sasuke, iar saptamanile pe care le vom petrece vrem sa fie impreuna cu toti adica cu colegii si chiar cu profesori, asta daca vreti? zise Sakura
Fiind de acord doar colegii si trei profesori sa mearga in excursie, Sasuke si Sakura s-au retras de la pupitrul scenei.
Orele treceau repede si ceasul ajunsese pe la ora 05:45 pm, rozaliei ii venise somn si nu mai era la fel de energica, Sasuke observand-o ca e obosita ii zice daca vrea sa o duca acasa.
- Pai nu e nimeni acasa! ii zise rozalia vrand sa mearga la brunet acasa
- Atunci......vii la mine? ii zise brunetul ramzbind
- Da! ii zise rozalia rosind
Cei doi se indreapta spre iesire, dar fura opriti de Naruto si Hinata.
- Hei prieteni unde va duceti?
- Acasa!
- Aaaaa......atunci bine ne vedem maine, pa! zise Naruto.
Cei doi se indreptara spre masina, si Sasuke ii deschise usa Sakurei ca un adevarat domn.
Pe drum Sakura era cam ingrijorata, nu stia ce sa faca, daca brunetul va vrea sa fie a lui, desi cu putina teama il dorea si ea pe brunet.
Ajunsi in fata casei brunetului, rozalia se dadu jos din masina, iar Sasuke o lua de gat si inaintara impreuna spre usa, cum intra, Sakura fu intampinata de o mireasma de trandafiri, iar caldura te facea sa arunci totul de pe tine.
- Vrei ceva de mancare? o intreaba Sasuke pe rozalie
- Nu, multumesc!
- Atunci hai sus!
Brunetul o lua de mana pe rozalie si incepura a urca treptele, camera lui Sasuke era ultima in terminarea holului, brunetul zambea crezand ca Sakura va deveni a lui, dar se uita la ea si vedea ca nu este deloc fericita ci ii era teama, teama de ce se va intampla.
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
O viata de liceu - de Hitman - 16-01-2009, 11:15 PM
RE: O viata da liceu (continuuare) - de Shilpa - 17-01-2009, 12:50 AM
RE: O viata da liceu (continuuare) - de Hitman - 17-01-2009, 03:52 PM
RE: O viata da liceu (continuuare) - de Hitman - 19-01-2009, 09:49 PM
RE: O viata de liceu (continuuare) - de Hitman - 27-01-2009, 01:28 AM
RE: O viata da liceu (continuuare) - de Hitman - 30-01-2009, 12:14 AM
RE: O viata de liceu (continuuare) - de Hitman - 08-02-2009, 05:15 PM
RE: O viata de liceu (continuuare) - de Hitman - 24-02-2009, 11:53 PM
RE: O viata de liceu (continuuare) - de Emm` :x - 27-02-2009, 08:32 AM
RE: O viata de liceu (continuuare) - de Hitman - 19-04-2009, 08:54 PM
RE: O viata de liceu (continuuare) - de Alexi - 19-04-2009, 09:07 PM
RE: O viata de liceu (continuuare) - de deborah-chan - 28-04-2009, 08:53 AM
RE: O viata de liceu - de Shadow. - 19-07-2009, 12:00 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.872 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.474 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.170 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Primul an de liceu Wanna 21 13.741 15-05-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Viata de liceu Ymequa 33 17.332 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.164 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 58.708 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.864 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sakura la liceu sakura_alexutza 8 7.787 20-02-2009, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Annya
  o viata de liceu (sasusaku) the_blue_eyes 17 22.168 15-01-2009, 01:05 AM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)