Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul an de liceu

#1
Cap 1
Un nou an scolar incepe , abea asteptam , dar va fi destul de greu , deoarece voi fi nevoita sa locuiesc departe de familia mea fiindca acest liceu este departe de casa ,asa ca voi sta cu chirie la cineva .
La acest liceu vor veni din cate am inteles doua colege de ale mele, nu foarte apropiate , dar totusi voi vedea pe cineva cunoscut in curtea liceului.
Ma numesc Oana , am cincisprezece ani , am parul de culoare neagra ..Sunt un pic rebela si incapatanata , am o inaltime de 1.76 cm .Stiu si eu , cred ca este o intaltime necesara pentru a devein foto-model .Sunt frumusica , nu sunt fitoasa sau mofturoasa .De fel sunt o fire cam timida ..dar cu prietenii nu , glumeata , amuzanta si vesela .Imi place sa ascult muzica si sa stau de cele mai multe ori singura .Imi place linistea . Ca imbracaminte prefer :Tricourile lungi ,pantalonii strimti,fustele ,pantofii cu toc , rochiite elegante , imbracaminte sport etc .Familia mea este foarmata din 4 persoane: eu , sora mea , mama si tata .Ce pot spune despre ei este ca ii iubesc mult .
Am terminat clasa a opt a cu o medie bunicica noua cincizeci si am intrat la liceul la care mi-am dorit .Acesta va fi ultimul week-end cu familia ,dupa care imi voi lua ramas bun de la ei si de la tot ce iubesc …desigur pana ma voi intoarce . Ca doar nu o sa stau o vesnicie.Imi fac bagajul impreuna cu mama .
-Scumpo , vezi ce faci pe acolo ! Sa ai mare grija !Esti o fata isteapta si descurcareata !
-Da mama, stiu asta ! Multumesc mult de sfaturi !O sa-mi fie dor de voi !
-Si noua, ingeras !
Dupa ce am termninat bagajele m-am dus sa o ajut pe mama sa pregateasca cina .
La cina am avut mancarurile mele preferate :orez chinezesc ,salata cu tofu , supa cu tofu spanac si ciuperci si clatite cu mere.O bunatate !
Dupa masa , am facut un dus si m-am imbracat in pijamalele mele roz bombon .Am intrat in camera ..am adunat cartile din pat si am adormit cu gandul la ziua de maine .
Prima zi de liceu
Trezita de soneria telefonului ..m-am dat jos din pat pe jumatate adormita .. cu prosopul in mana la baie .Dupa m-am imbracat cu o pereche de pantaloni de culoare albastru inchis strimti , o camasuta cu maneca scurta de culoare verde si pantofii negri .M-am urcat in masina tatei impreuna cu mama ..din pacate sora nu a putut veni .Masina este un BMW de culoare neagra .Mergand vreo o ora maxim doua am ajuns in fata liceului .Parea ok si cu foarte multa lume . Mi-am luat ghiozdanul in spate si am coborat din masina .
-Mult success ,draga mea ! imi spune mama
-Multumesc mama !Sa aveti grija de voi !
-O sa ne lipsesti foarte mult !Sopteste tata cu o urma de zambet pe fata .
-Si voi mie !Apoi mama ma strans in brate .
Si am plecat uitandu-ma din cand in cand la ei .Intrand pe poarta liceului mau apucat niste emotii mari .Dar vor trece , imi spun eu in gand .Nici nu intru bine caci ce aude o voce ce striga:
-Hei,aici !
Si intorc capul…era Alina, una din cele doua fete de care vorbeam .Este blonda , ochii caprui ..slabuta , 1.70 cm..isi face prietenii foarte repede , este infipta , vorbareata , bagacioasa si mai multe nu va mai pot spune pentru ca nici eu nu o cunosc asa bine .
Nu dureaza mult si o vad ca vine spre mine .
-Buna, Alina ! ii spun eu in soapta
-Ce faci , fatoo?intreaba ea cu o voce joasa
-Si eu pe aici .cu un zambet pe fata ..Tu , ce faci ?
-Eee..pai destul de bine .O astept si pe Bianca .
-Aaa.. nu a venit ?
-Asa cred ..fiindca nu am vazuto.
-Pai eu ce pot sa-ti zic ..decat ..bafta pentru azi !
-Multumesc si tie !
-Pa!si am plecat ..m-am tot uitat eu prin jur si parea totul ok ..fiind caldura m-am asezat jos sub un o salcie unde batea usor vantul .Pe la ora 9:45 sa facut acea ceremonie de incepere de an .Cand am intrat in clasa era o galagie mare eu ma uitam dupa un loc . ..mai ramase-se cateva , m-am asezat in a doua banca de la geam ...nu la mult timp .. intra in clasa patru baietii…imbracati destul de elegant .Unul dintre ei avea parul blond si in varf suvite maronii , al doilea parul negru .. penultimul la fel si ultimul un saten spre rosu .Doi s-au asezat in dreapta mea , unul in spatele lor si celalalt ..a venit usor.. spre mine .Era brunet , ochii negri , inalt 1.80 si ceva .atunci dintr-o data toata lumea tace si cu privirile tintite pe noi ...el imi spune cu o privire inocenta.
-Buna ! Daca nu te superi …as putea sa i-au un loc ?
-Da .ii spun eu cu privirea in pamant .Si isi tranteste usor rucsacul pe banca .
-Multumesc !
Fac usor semn din cap si spun :nai pentru ce !El zambeste usor la mine cu o privire luminata.Dupa m-am uitat in jur prin clasa..era destul de mare .. cu multe geamuri .. draperiile erau de culoare mova si cu un model de floare neagra , spre geam era catreda si un scaun pentru profesoara care urma sa vina si sa ne fie diriginte . Langa se afla o tabla mare si langa acea tabla se mai afla alta .. dar aceasta era magnetica si avea un calendar pe el …Deasupra lor se afla un ceas mic si albastru . Pe catreda era un glob geografic si o carte ..bancile erau asezate pe cate trei randuri si fiecare bancuta era de cate doua persoane. Baiatul de langa mine spune :
-Numele meu este Edward!
Eu ramanand cu fata in podea …Oana .. incantata !
-Ooo.. eu si mai incantat !
-Poftim? El imi face usor cu ochiul..atunci eu ma insoresc la fata si ma intorc . Abea atunci toata cei din clasa se intorc la bancile lor . La cateva minute apare pe usa o doamna imbracata cu o sufta neagra pana la genunghi , o camasa alba cu maneca scurta , o pereche de pantofii negri luciosii cu toc ,avea parul coafat intr-un coc .Era inalta 1.70 .. slabuta , parul saten .. si parea foarte tanara . La prima vedere este foarte draguta, sa vedem dupa .
-Buna ziua, tuturor!
-Buna ziua . domna diriginta!spun elevii
-Ce faceti?Eu sunt diriginta voastra , ma numesc Popescu Florina si mai multe veti afla pe parcurs !Daca aveti vreo intrebare , astept!
Un baiat din spatele clasei ,intreaba :
-Doamna diriginta , dar cati ani aveti ?
Buna intrebarea ,am 38 de ani !
-Multi intainte !spune tanarul elev .Dar nu pareti !
-Multumesc !
-Cu placere!
Dup ace am facut un pic prezentele .Si dupa [/size][/color]ce am terminat de discutat ce avea doamna sa ne spuna ..sosise timpul de plecare .Mi-am luat chiozdanul in spane si am iesit pe una clasei .In spatele meu se aflau cei patru baieii ..dupa ce am iesit pe una liceului ..o voce se aude ce striga :
-Oana , asteapta !
Prima oara am crezut ca doar mi sa parut dar dupa se mai aude odata .
-Hei , asteapta-ma !
Si raman pe loc .
● ● Iubesc si voi fi iubita ● ● Imi voi dorii ● ● Voi castiga si voi pierde● ● Voi visa si visele ajung realitate● ● Imi iubesc prietenii ● ●
:love:
● ●Unde e Momo?:blink:
● ●Snowy and Love_neji_Forever .. Me too 71● ●
:bye:
[Imagine: ajvtw3.png]

#2
Buna Oana! Bine ai venit !
Deci se pare ca amandoua avem ceva in comun: si eu , la fel ca tine, am inceput primul meu fic.
Nu sunt in masura sa iti critic ficul, pentru ca si eu sunt incepatoare, insa cred ca am voie sa iti spun parerea mea. Cred ca este un fic dragut dar mai ai de lucrat la el... inceputul mi s-a parut un pic banal , "Un nou an scolar incepe , abea asteptam , dar va fi destul de greu",aici mi se pare ca nu prea se leaga propozitiile, poate ca gresesc eu insa asta este opinia mea.
"-Buna, Alina ! ii spun eu in soapta
-Ce faci , fatoo?intreaba ea cu o voce joasa
-Si eu pe aici .cu un zambet pe fata ..Tu , ce faci ?
-Eee..pai destul de bine .O astept si pe Bianca .
-Aaa.. nu a venit ?
-Asa cred ..fiindca nu am vazuto.
-Pai eu ce pot sa-ti zic ..decat ..bafta pentru azi !
-Multumesc si tie !
-Pa!", dupa parerea mea e cam sec dialogul si cam plictisitor ( sper sa nu te superi pe mine).
Ai mai avut cateva greseli de tastare pe ici pe colo, nu stau sa le insir.
Ideea in sine e destul de draguta, dar nu e prea originala, insa avand in vedere ca e primul tau fic e destul de bine :). Bravo.. dupa parerea mea nu e deloc usor sa incepi sa faci un fic.... si e foarte greu mai ales cand nu primesti com-uri si nu stii daca scrii bine sau nu.De aceea m-am gandit sa-ti las un comentariu... ca sa stii ca sunt persoane care iti citesc ficul, chiar daca nu lasa com. Sa nu te intristezi daca nu ai sa primesti cate comuri ai fi asteptat tu :).
Sper sa nu te superi pe mine.
Astept urmatorul capitol ! :X

#3
Buna colegaa..cum ti-am spus la scoala iti voi da un cometariu foarte dur[daca te superi,ma bati la scoala]
Ti-am spus fara multe puncte de suspensie ..iar tu ai pus..slava Domnului :|
Dialogul..eu am mai citit ficul..deci am deja o parere..am vazut ca ai cam schimbat finalul mersi ca ma tii in suspans..ei bine, este un pic sec si cam simplu..puteai descrie mai mult pe Alina..si puteai cum ti-am mai dat idei sa iti faca turul liceului sau ceva de genu[plictisitoarea de mine]..in fine e ficul tau..:P
Naratiunea:E buna.cu accent pe buna..putea fi si mai buna..cam grabesti actiunea gata era in clasa hopa erau si la acasa..puteai sa zici ca pana t-i s-a dat oraru pana cartile bla bla..
Descrierea:nu este punctul meu forte deci o sa zic si io ce am mai aflat.N-ai descris deloc parintii,nici scoala si nici cum arata mai mult acei baieti..macar cu ce erau imbracati..
Greseli de gramatica exprimare etc..:Sa ti le enumar:
abea-abia
intaltime-inaltime
devein-deveni
rochiite-rochite
hai ca nu le mai enumar..vad multe dar mai las si pe altcineva sa mai aiba ce critica..
Astept nextul...pa..
Daca te-am suparat imi zici la scoala

#4
Bunaa ^^. Am trecut si eu pe aici. As vrea sa-ti spun ca inceputul este banal si unele dialoguri la fel. Greseli de tastare ai destule , dar nu le dau acum copy/paste , ai grija cand scrii , fii mai atenta si reciteste capitolul pentru a vedea greselile. Am observat ca virgule nu prea ai , folosesti in exces punctele de suspensie. Pe undeva pe acolo ar trebui sa le inlocuiesti cu virgulele si aspectul ar fi mai dragut. La sfarsitul dialogurilor nu ai pus punct dupa fiecare replica , si acesta este un lucru esential , fii atenta si aici. Descriere nu ai deci mai adauga in capitolul doi pe undeva. Din punct de vedere al naratiunii este destul de bun primul capitol al ficului tau , astept continuarea.
Cam atat am avut de spus , fii mai atenta , mult mai atenta pe viitor , si sper ca nu te-ai suparat pe mine pentru ca am criticat cam mult , dar e spre binele tau ^.^.

* By3 >:d< *
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#5
hai Oana pune si tu nextul..sau iti scrii replicile pentru avatar? ;]]..nu fa si tu ca si mine sa numai continui atata vreme..astept sa ma tii in suspans..sper sa tii cont de sfaturile mele si nu te supara daca cineva a comentat mai dur..sa mai treci si pe la mine..ca azi incerc sa pun nextul..sa vad cat timp am..:P
deci ..la revedere..succes..pupici..spor la un next mai bun[avand in vedere ca toti ti-am dat sfaturi]
Kissu :*:x

#6
Buna, Oana, ficul tau...ei bine mai ai de lucrat la el. Greseli de tastare am vazut o gramada, incearca sa fi mai atenta si sa recitesti de cate ori e nevoie inainte sa pui un capitol.
Descriere nu prea ai si asta nu e Ok. Incearca sa o folosesti in capitolul urmator.
"-Si eu pe aici .cu un zambet pe fata ..Tu , ce faci ?" replica asta....ar fi sunat mai bine"-Si eu pe aici! Am spus schitand un zambet..Tu ce faci?" Ma intelegi nu? nu ti-o zic cu rautate dar fi mai atenta la ortografie, descriere, dialog( care apropo este cam sec), si detalii..inearca sa pui mai multe detalii.


Deja ti-am zis prea multe si sper sa nu te superi.

Tinand cont sfaturile pe care le-ai primit si nu numai de la mine, sper ca nextul sa fie mai bun.

Sa ai multe succesuri:)) Hug.
[Imagine: 4030611123_ba7807d59b.jpg]

Mintea îmi spunea: "dormi". Dar şi mai profund, îmi spunea: "visează".
Mintea, am putea spune ca este o dictatoare tirana vesnic in razboi cu sufletul.
True blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24778

#7
Cap 2


Si raman pe loc .
-Ce faci ?intreaba el cu o voce joasa .
-Merg sper casa!Tu ?intreb eu
-Unde stai ?
-Aleea Crinilor nr 25 , tu?
-Wow!Ce coincidenta si eu la fel numai ca la mine e nr 26.
-Aham ,dragut!ii spun eu nepasatoare.
-Deci ce zici mergem impreuna ?imi spune el cu o privire de copil inocent.
-Daca ai de gand sa mergi cu mine ,fie cum vrei tu !ii spun eu fara nici o jena.
Si am mers impreuna pe drum .Am vorbit despre multe . Ma intrebat ce-mi place sa fac , hobby-urile mele si altele , desigur ca si eu l-am intrebat la randul meu cam ce ii place lui sa faca si altele . Parea un coleg tare de treaba , glumet , indraznet , copilaros , frumos , destept si multe altele . Cand am ajuns in fata unei florarii sa oprit pentru cateva secunde si-a scos o bagnota de 10 lei din portofelul lui negru cu un cap de granui.Si-a cumparat de la aceea femeie care viindea floriile …un trandafir rosu foarte frumos .Eu desigur nu am mai stat sa astept si am luat-o inainte . Nici nu am apucat sa fac doi-trei pasii ca l-am auzit in spatele meu , ma depasit cu un pas ..inaintea mea si mi-a oferit acel trandafir .
-Asta e pentru tine !spune el cu o urma de ranjet pe fata si rosu in obraji.
-Multumesc mult ! Dar nu inteleg , pentru ce este ?ii spun eu rusinoasa
-Pentru o noua prietenie ..doar suntem colegii , nu?
-Desigur . Daca spui tu ! Si am continuat sa mergem .Cand am ajuns la un semafor ne-am luat la revedere si am plecat fiecare pe strada lui .
Am ajuns in fata blocului ,am deschis usa la bloc si am intrat .Am preferat sa urc scariile decat sa merg cu liftul ,desi stateam la etajul 10 si aveam de urcat ceva scarii ..Am ajuns , mi-am scos cheile din ghiozdan si am deschis usa . Stateam cu chirie la o fata de vreo 20 si ceva de ani care era la facultate in ultimul an.Dar de moment nu era acasa ..asa ca am intrat inauntru ..si m-am dus sa ma uit prin apartament . Parea destul de mare :o baie chiar foarte spatioasa unde se afla o cada , wc , o chiuveta , o masina de spalat , o oglinda mare pe un perete intreg, peretii erau vopsiti cu o culoare mov deschis si cu gresie de culoare neagra si alte cateva accesorii , dupa la intrare era un hol cu peretii de culoare verde deschis si parchetul culoarea nucului,un cuier unde erau cateva hainii de toamna-iarna …bucataria care avea tot ce ii trebuia , sufrageria avea draperiile de culoare alb, doua tablourii , un televizor cu plasma pe perete , un dulap cu cateva carti si accesorii si un altu cu sertare, o masuta joasa , o canapea cu fotoliu de piele culoarea maro inchis si parchetul alb.Primul dormitor avea draperii albe de matase, parchetul de culoarea nucului , un pat cu o lenjerie de culoare albastru de Caraibe , un covor in dreptul patului de culoare alba , un dulap deasupra patului cu carti si cateva accesorii , un birou , o canapea portocalie si cu pernite galbene si o mobila pe peretele cu biroul de culoare alba .Un hol care era foarte ingust si mai ramsese un dormitor care nu avea decat un pat cu lenjerie alba , draperii move , un televizor , un dupal mare , o noptiera ,o canapea , un scaun , birou si alte maruntisuri .M-am asezat pe un scaun in bucatarie si am stat vreo patruzeci si cinci de minute asteptand sa vina .


Acesta este capitolul 2 ..sper sa va placa :)

#8
Buna , sunt din nou , eu ! Ar trebui sa mentionez ca la capitolul " virgule " stai mult mai bine , de data acesta. Dialogul intr-un fel a fost cam sec : | , dupa parerea mea. Cuvintele: " si multe altele " , m-au zapacit , le-ai folosit de prea multe ori si una dupa alta nu prea suna bine. Descrierea ca deobicei lipseste. Descriere nu inseamna sa enumeri niste lucruri dintr-o camera , inseamna sa te opresti asupra unui lucru care te atrage cel mai mult si sa-l descrii cum trebuie , apoi poti sa scrii 1000 de mii de obiecte pe langa atractia principala. Ai grija cu urmatorul capitol , asta sincer ma lasat rece.
* Pa pa * : ) si Spor la scris.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#9
Sa inecepem capitolul asta e mai scurt asa ca o sa critic in amanunt tot.
granui-craniu
viindea-vindea
floriile-florile
pasii-pasi
colegii-colegi
scarii-scari
hainii-haine
tablourii-tablouri
altu-altul
ramsese-ramasese
dupal-???

Frate majoritatea cuvintelor aveau prea multi de "iiiiii" ce Dumnezeu..parca ai zis ca l-ai corectat :-w..cand corectezi nu citesti printre randuri.Iei fiecare propozitie si citesti si pe litere daca e nevoie.Iar revenim la punctele de suspensie.Si nici macar nu ai zis cine a strigat-o.Semnele de punctuatie:nu pui spatiu inaintea lor ci dupa pentru a nu crea un efect inestetic.Descrierea :-? tot nu e indestulatoare..nu ma refer chiar la descriere fizica cand ti-am zis sa pui descriere ci la descrierea sentimentelor,adica ce a simtit fata cand a primit floarea de la ala...Naratiunea..sa zicem...cu indulgenta,dar mai bine pot spune ca te-ai descurcat in capitolul unu...adica nu stiu ...in casa puteai descrie si ma mai deranjeaza ca spui..avea un pat,o masa si multe altele.."multe altele" asta ma seaca pe creier sau ala si alte maruntisuri..pai daca incepi du-o pana la capat.La descrierea bucatariei te-ai plictisit.As mai avea de zis dar las placerea si altcuiva.

Stiu ca t-i se pare dur si chiar asa si este dar chiar daca sunt colega ta asta nu inseamna ca o sa fiu nevoita sa-ti spun numai dulcegarii.Daca vreau sa te perfectionezi trebuie sa fiu si rea.
Sa nu te prind ca renunti!!!Daca te-ai suparat pe mine vezi tu cum faci sa ajung la spital..te rog sa nu ma urasti si nu te critic pe tine personal..crede-ma!!
Nici eu nu sunt vre-un Ion Creanga,dar am mai invatat si io de pe la altii mai buni decat mine.Acest forum a fost facut sa ne invatam reciproc..Sper sa continui..!Scuze daca te-am suparat!

#10
Cap 3

La vreo treizeci si ceva de minute aud un zgomot pe hol asa ca ma ridic de pe scaun si ma duc sa vad ce este.Era fata despre care vorbeam .Inalta cam 1.70 si ceva , roscata ,slabuta , cu ochii negri si migdalati ,imbracata intr-o pereche de pantaloni de culoare roz spre portocaliu , un maieu negru pe care scria love cu culoare roz bombon si un sal in jurul mainii de culoare gri.Parul il avea prins intr-o coada sus in crestetul capului .O cheama Julia din cate auzisem eu.
-Hei,ce faci ?imi spune ea pe o voce tare dragalasa incercad sa se descalte de pantofii ei rozi cu o funta mare.
-Buna!Bine,te asteptam !Tu ce faci ?Gata de la cursuri ?
-Eu uite ce sa fac ..bine .Da acum am terminat cursurile si m-am grabit spre casa fiindca stiam ca vii .
Dupa ce sa descaltat si-a pus rucsaul in cuier si mi-a facut semn sa mergem spre bucatarie .
-Bei ceva ?ma intreaba ea uitandu-se prin frigider.
-Pai nu stiu .Un suc
A scos o cutie de suc natural de portocale si doua pahare .
-Poftim !
-Multumesc !ii spun eu in soapta .
-Deci spunemi mai multe despre tine !insita ea .Cum a fost prima zi de liceu ?
-Pai ce pot sa spun .A fost bine .Mi-am facut prietenii din prima zi , chiar is de treaba colegii , baietii is respectosii ..asa mi sau parut mie acum sa vedem pe parcurs .Stii cum se spune “nimeni nui perfect”.Si altele .
-Si nu imi spui si mie de la cine ai primit acest trandafir frumos ? si arata cu degetul spre trandafirul rosu aprins de pe masa .
-Poi poveste lunga . ii spun eu .
- Eh ,hai zimi!insisnta ea.
-Hm..bine o sa-ti povestesc dar la cum povestesc eu nu prea o sa intelegi ceva .ii spun eu razand.Dupa ce am intrat in clasa m-am asezat intr-o banca la cateva minute au mai intrat pe usa inca 4 baietii , primii doi care au intrat pe usa erau foarte ciudati iar ultimi doi mi sau parut ok . Trei din ei isi gasesc un loc numai ca cel de-al patrulea a venit la mine cu o privire inocenta sa ma intrebe daca poate sa i-a loc si eu logic ca nu puteam sa ii zic ca nu .Asa ca i-am zis da..mi-a spus ca il cheama Edward si altele . La sfarsit cand sa plec a strgat dupa mine sa-l astept si am mers impreuna pe drum fiindca el sa la o strada mai departe de noi.Pe drum am dat de o florarie si ce sa gandit el .,sa imi cumpere un trandafir fiindca doar na suntem colegii acum .Si cam asta a fost tot .
-Doar atat?intreaba Julia mirata .
-Da !Ce-ai fi vrut mai mult ?ii spun eu uitanduma serios la ea .
-Eh , nimic !Si ai vazut cameriile cat de cat , nu?
-Da! M-am uitat asa un pic si am vazut in mare . E un apartament destul de spatios si frumos ..imi plac culoriile . Ai gusturi !si ii fac cu ochiul
-Multumesc mult , mai !Vino sa-ti arat camera ta !
Camera mea era aceea unde nu prea era amenajata decat cu un pat cu lenjerie alba , draperii move , un televizor , un dupal mare , o noptiera ,o canapea , un scaun , birou si alte maruntisuri.Acel dormitor urma sa fie camera mea . Oricum aveam so aranjesc dupa gusturile mele.Pentru cateva zile va trebui sa stau asa sis a ma apuc in weekend de aranjat.Pe seara am mancat ce am gasit prin frigider fiindca ne-a fost lene sa pregatim ceva.Dupa am facut un dus si am intrat in camera . M-am imbracat in pijamalele mele si mi-am rascolit prin bagaje dupa leptop si modem .Mi-am instalat internetul si am intrat pe messenger pentru ami citi mesajele .La cateva minute se aude un cioc –cioc in usa.Da!Intra!spun eu
-Am crezut ca dormi !Sper ca nu am deranjat !spune Julia cu doua canii in mana .
-Nu, nu ai deranjat !Si nu ma culc de la ora asta !Hai i-a loc si fate comoda ca doar esti la tine acasa .S-a asezat pe pat langa mine si mi-a intins o cana de ciocolata calda .
-Sper ca bei ciocolata calda , nu?
-Pai sa zicem ca da !i spun eu cu o urma de ranjet .
-Si ce faceai ?Pe net putin?
-Da , m-am gandit sa intru sa mai vad si eu ce se mai intampla .Si am stat cu Julia pana la vreo 11:30 de am vorbit, am povestit , am ras si am glumit .Parea o fata foarte de treaba , prietenoasa si tare glumeata chiar daca cand o vezi crezi ca e matura …cand stai sa o cunosti mai bine ii dai seama ca e tot un copil . Pe la vreo 12:00 ne-am pregatit sa dormim .Eu una am dormit nemiscata la cat de obosita eram .
A doua zi de scoala .


(Nu stiu cui o sa ii placa .. stiu ca nam imaginatie .asta e cui place bine .. cui nu .. asta e ) Multumesc mult celor care mi-au citit ficul .. si o sa mil citeasca in continuu!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.802 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.416 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.122 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Viata de liceu Ymequa 33 17.019 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.042 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 57.495 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.442 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  O viata de liceu Hitman 20 18.555 19-07-2009, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Sakura la liceu sakura_alexutza 8 7.649 20-02-2009, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Annya
  o viata de liceu (sasusaku) the_blue_eyes 17 21.882 15-01-2009, 01:05 AM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)