Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sakura la liceu

#1
Capitolul I:
Era o zi frumoasa de toamna in Konoha,in curtea liceului "Uchiha"o fata de statura medie,cu parul roz-bombon,ochii ca cel mai pretuit smarald si cu pielea alba ca laptele statea pe o banca si privea in jur,astazi fiind prima ei zi de liceu.Sakura are 16 ani,era imbracata intr-o fustita scurta de blugi neagra,o bluza alba decoltata lasand sa se vada putin sanii ei perfect rotunzi,in picioare avea niste cizme negre pana la genunchi cu toc,parul il avea prins in coada lasand cateva suvite rebele sa-i mangaie chipul frumos conturat.Ea a fost trezita din visare de o mana calda pe umarul ei,cand s-a intors ea a intalnit niste ochi lila.In spatele ei era un baiat cu parul lung prins la varfuri,era putin mai inal ca Sakura si era imbracat intr-o pereche de blugi taiati la genunchi,o bluza cu gluga neagra albastra si niste adidasi Nike albi.el o privea cu niste ochi blanji zicand:
-Buna,tu trebuie sa fi eleva cea noua nu?Eu sunt Neji Hiuga,imi pare bine sa cunosc o fata asa frumoasa ca tine!
-Buna,da eu sunt eleva cea noua,Sakura Haruno,incantata.spuse ea putin rosie in obraji,Neji a observat asta si a schimbat subiectul zicand:
-Si in ce clasa esti?
-Sunt in clasa a zecea.zice Sakura pe o voce blanda.
-Super!esti in aceeasi clasa cu toto di curtea aceasta,inclusiv cu mine.zise el zimbind
-Ma bucur.
-Vrei sa te prezint lacativa colegi?
-Mi-ar face placere.zice Sakura zambind gingas
-------------------------------------------------------------------
Cam atat pt astazi,ca am de invatat.o sa pun cand o sa mai am timp

#2
in sfarsit sunt si eu prima deci sa incep capitolul este foarte scurt ai avut greseli :
inal-inalt
blanji-blajini sau blanzi
Hiuga-Hyuga
toto-toti
di-din
zimbind-zambind
lacativa nu trebuia sa scrii legat
si astept un capitol mai lung :)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind

#3
Se pare ca sunt a 2-a! ^_^
Eto...ma bucur ca te-ai apucat de un fic, acum sa il corectam :D :
"Era o zi frumoasa..." -> niciodata sa nu incepi astfel, ok? >.<
"Sakura are 16 ani,era imbracata..." -> hotaraste-te, scrii la trecut sau la prezent?
"Ea a fost trezita din visare de o mana calda pe umarul ei,cand s-a intors ea..." -> in primul rand, dupa "umarul ei" era punct, nu virgula, si in al 2-lea rand, ai repetat cuv. "ea"
"o bluza cu gluga neagra albastra..." -> neagra sau albastra? Sau ai vrut sa spui neagra-albastra?
"un baiat cu parul lung prins la varfuri" -> ce exprimare...ehm, neobisnuita...
"niste adidasi Nike" -> adica in Konoha exsta Nike, huh? Ce moderni au devenit astia :))
"era un baiat...era putin...era imbracat..." -> deci asta a fost repetitia repetitiilor >.<
"sa fi" -> sa fii - nu stiu de ce, dar mai toata lumea are probleme cu verbele care se termina in "i"
"Neji Hiuga" -> Neji Hyuuga
"spuse ea putin rosie in obraji,Neji a observat asta..." -> era punct dupa "obraji"
"zice Sakura pe o voce blanda" -> iar ai bagat verbul la prezent -_-'...si "spuse pe"? am auzit sa spuna cu, dar pe? O_O
Astea ar fi greselile, pe alea de tastare nu le mai spun, ca le-a zis deja mada_sasuke...Ah, si inca o chestie: incearca, te rog, sa pui spatiu dupa semnele de punctuatie, pentru estetica ^_^
Sper ca nu te-a suparat comentariul meu, si nici sa te fi descurajat nu vreau ^_^ Daca vrei sa mi-o platesti vin-o si tu pe la ficul meu si da-mi un comm zdravan :D
Gambatte si Kissu
:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#4
cap II

De acum incolo eu ma voi transpune ca fiind Sakura si voi scrie la persoana I.Sper sa va placa si voi incerca sa scriu mai mult.Astept comm.
M-am indreptet cu Neji spre un grup se trei fete si trei baieti. Acolo el m-a prezentat la o fata cu parul saten prins in doua cocuri, cu ochii caprui imbracata intr-o pereche de pantaloni trei sferturi albastri si o bluza albastra, pe ea o chema Ten-Ten, o alta fata cu parul blond prins in doua codite blonde imbracata tot ca prima numai ca avea culoarea portocalie pe ea o chema Temari , si cea de-a treia avea ochii tot ca ai lui Neji si dupa cum am inteles era si verisoara lui. Avea parul mov pana la solduri si era imbracata intr-o rochie albastra deschis si niste sandale prinse pe picior si o chema Hinata Hyuuga. Dupa aceea mi-a prezentat pe cei trei baieti. Primul era blond cu ochii albastri ca cerul senin de vara imbracat intr-un trening portocaliu cu negru, pe el il chema Naruto Uzumachi. Am observat ca Hinata cand se uita la el rosa la fata si se juca cu degetele. Al doilea baiat se numea Kiba Inuzuka, el avea parul tepos,ochii caprui si era imbracat intr-o pereche de pantaloni negri si o bluza albastra si cel de-al treilea baiat avea o freza ca de castron cu parul negru si ochii tot la fel, el era imbracat intr-un trening verde. Toti au fost incantati sa ma cunoasca. Dupa aceea eu cu cele trei fete am plecat sa ne mai cunoastem. Dupa ce am mai discutat putin am plecat in clasa pentru ca se sunase. Pe hol am vazut un baiat cu parul negru si putin ridicat si ochii tot la fel, imbracat intr-un costum armani ce se saruta cu foc cu o fata cu parul blond, lung si prins intr-o coada. Le-am intrebat pe fete cine sunt cei doi. Ele au zis ca baiatul se numea Sasuke Uchiha si era fiul celui ce a infintat scoala , si seful unei organizati mafiote, de aceea liceul se numea "Uchiha" .Fata blonda era inca o achizitie a "Marelui Uchiha". Mi-au mai spus ca toate fetele din liceu (cu exceptia lor) au trecut prin patul sau.
Ajunse in clasa ne-am asezat la cate o banca libera, peste putin timp la mine vine Neji si ma intreaba daca poate sa ma conduca acasa si eu am acceptat si el a plecat multumit le banca lui. Pste putin timp intra in clasa Sasuke cu Ino Acesta pleaca la locul ei si Sasuke se indreapta spre mine si zice:
-Deci tu esti eleva cea noua, ce zici vi la mine dupa ore?

#5
Me first! Me first!
Ne, ma bucur ca ai pus nextu' asa de repede si ca nu te-ai suparat pe mine ^_^ Nu stiu de ce, dar ficul tau ma face sa nu mai am acea lene sa postez O_O Si daca tot nu-mi mai e lene, hai sa comentam. De data asta o sa iau tot textul, pt ca am observat destul de multe greseli >.< O sa ti le pun in paranteza :D

M-am indreptet cu Neji spre un grup se (de) trei fete si trei baieti. Acolo el m-a prezentat la o fata (OMG, nu mai suntem in cls I! "ma prezentat unei fete", ok?) cu parul saten (,) prins in doua cocuri, cu ochii caprui (,) imbracata intr-o (cu o) pereche de pantaloni trei sferturi (,) albastri (,) si o bluza albastra,(punct nu virgula) pe (cu litera mare, deci) ea o chema Ten-Ten, (punct) (Pe) o alta fata cu parul blond (,) prins in doua codite blonde (,) imbracata tot ca prima (,) numai ca avea culoarea portocalie (,) pe ea o chema (se numea) Temari , (punct) si (suna mai bine "iar", cu litare mare) cea de-a treia avea ochii tot ca ai lui Neji (,) si dupa cum am inteles (,) era si (cred ca e mai bine sa spui "chiar" in loc de "si") verisoara lui. Avea parul mov pana la solduri si era imbracata intr-o rochie albastra (daca zici "deschis" spui "albastru") deschis si niste sandale prinse pe picior (punct) si o chema Hinata (Iar numele ei era Hinata) Hyuuga (bv, vad ca m-ai ascultat cu Hyuuga ^_^). Dupa aceea mi-a (mi i-a) prezentat pe cei trei baieti. Primul era blond (,) cu ochii albastri ca cerul senin de vara (,) imbracat intr-un trening portocaliu cu negru,(punct) pe litera mare, pt ca ar fi trebuit sa fie punct) el il chema Naruto Uzumachi (Uzumaki, daca scrii Uzumachi se citeste Uzumaci :D). Am observat ca Hinata cand se uita la el rosa (rosea) la fata (scuza-ma, dar mai poate sa roseasca si altundeva decat la fata o.O?) si se juca cu (ai, ai ai >.< Iar cacofonie :(( Incearca, te rog, pe viitor sa le eviti) degetele. Al doilea baiat se numea Kiba Inuzuka, el avea parul tepos,(spatiu) ochii caprui si era imbracat intr-o (cu o) pereche de pantaloni negri si o bluza albastra (punct) si (Iar) cel de-al treilea baiat avea o freza ca de castron (,) cu parul negru si ochii tot la fel, el era (fiind) imbracat intr-un trening verde. Toti au fost incantati sa ma cunoasca. Dupa aceea (,) eu cu (impreuna cu >.<) cele trei fete am plecat sa ne mai cunoastem. Dupa ce am mai discutat (sa ne mai cunoastem...am mai discutat...nu suna prea bine >.<) putin am plecat in clasa pentru ca se sunase. Pe hol am vazut un baiat cu parul negru si putin ridicat si (avand, ca ai pus prea muti de "si") ochii tot la fel, imbracat intr-un costum armani ce se saruta cu foc cu o fata (prea multi de "cu") cu parul blond, lung si prins intr-o coada. Le-am intrebat pe fete cine sunt cei doi. Ele au zis ("mi-au raspuns" suna mai bine) ca baiatul se numea (eto...cum sa-ti explic...verbele e adevarat ca trebuie sa le scrii pe toate la trecut, insa nu si pe acesta. Se intelege ca au raspuns: "Se numea Sasuke Uchiha", ceea ce nu e bine, ca doar nu e mort saracu' :)) ) Sasuke Uchiha si era fiul celui ce a infintat (infiintat) scoala , si seful unei organizati (organizatii) mafiote, de aceea liceul se numea "Uchiha" .Fata blonda era inca o achizitie a "Marelui Uchiha". Mi-au mai spus ca toate fetele din liceu (cu exceptia lor) au trecut prin patul sau. (Am mai vazut asta undeva...cred ca in ficul corianei...)
Ajunse (cine? noi ajunse? poate noi ajunseseram) in clasa (si) ne-am asezat (ne asezasem) la cate o in cate o) banca libera,(punct) peste (litera mare) putin timp (,) la mine vine (iar incepi cu prezentul? "a mine a venit") Neji si ma intreaba (iar prezent -__-') daca poate sa ma conduca acasa (cred ca e mai bine punct) si ("Iar" mi se pare ca suna mai bine) eu am acceptat si el a plecat multumit le (la, ca altfel dai in alta limba :)) ) banca lui. Pste ("Peste", si trebuia alineat) putin timp intra in clasa Sasuke cu Ino (punct) Acesta pleaca la locul ei si (againd, "iar" suna mai bine) Sasuke se indreapta (prezent, de ce ma chinui?! :(( ) spre mine si zice (fir-ati voi de timpuri :(( ) :
-Deci tu esti eleva cea noua,(punct) ce (litera mare) zici vi (vii) la mine dupa ore?

HIU! Am terminat in sfarsit!
Ok, dupa ce te-am omorat probabil cu corectarile, sa iti zic ce mi-a placut: am vazut ca ai mai folosit epitete, ceea ce este foarte bine, mi-a placut faza cu freza de castron :)) , si imi place cum se comporta Sasuke :D little perv (sa stii ca si eu sunt a little perv :)) )
Eh, cam asta a fost, sper ca nu te-am descurajat, si nu uita: eu sunt aici doar pentru ca mi se pare ca povestea ta merita perfectionata ^_^ pe intelesul tuturor:
Gambatte & Kissu!
:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#6
Alt fic sasusaku
Dar al tau este foarte banal, mai ales titlul '' Sakura la liceu''
parca ai spune sakura la mare sau ceva de genul asta :))
Si actiunea se desfasoara la fel de banal
sigur e primul tau fic
cati ani ai, probabil, maxim 10,
capitolul 1
de ce in toate ficurile, la descrierea sakurei trebuie sa zici ca are pielea ca laptele si ochii ca smaraldul, asta e deja plagiat


Capitolul I:
Era o zi frumoasa de toamna in Konoha,in curtea liceului "Uchiha"o fata de statura medie,cu parul roz-bombon,ochii ca cel mai pretuit smarald si cu pielea alba ca laptele statea pe o banca si privea in jur,astazi fiind prima ei zi de liceu.Sakura are 16 ani,era imbracata intr-o fustita scurta de blugi neagra,o bluza alba decoltata lasand sa se vada putin sanii ei perfect rotunzi(ca la orice fic >.<, aceasta propozitie se afla in aproape orice fic naruto de acest gen) ,in picioare avea niste cizme negre pana la genunchi cu toc,parul il avea prins in coada lasand cateva suvite rebele sa-i mangaie chipul frumos (idem) conturat.Ea a fost trezita din visare de o mana calda pe umarul ei,cand s-a intors ea a intalnit niste ochi lila(nu suna bine) .In spatele ei era un baiat cu parul lung prins la varfuri,era putin mai inal(inalt)ca Sakura si era imbracat intr-o pereche de blugi taiati la genunchi,o bluza cu gluga neagra albastra si niste adidasi Nike albi.(,)el o privea cu niste ochi blanji zicand: (aici chiar suna oribil)
-Buna,tu trebuie sa fi eleva cea noua nu?Eu sunt Neji Hiuga(hyuga),imi pare bine sa cunosc o fata asa frumoasa ca tine!(banal >.<)
-Buna,da eu sunt eleva cea noua,Sakura Haruno,incantata.(,)spuse ea putin rosie in obraji,Neji a observat asta si a schimbat subiectul zicand:
-Si in ce clasa esti?
-Sunt in clasa a zecea.zice Sakura pe ( cu)o voce blanda.
-Super!esti in aceeasi clasa cu toto(toto era un caine din vrajitorul din oz :)) poate vrei sa zici toti) di(din) curtea aceasta,inclusiv cu mine.(,)zise el zimbind
-Ma bucur.
-Vrei sa te prezint la(space)cativa colegi?
-Mi-ar face placere.zice Sakura zambind gingas(ce zambareata e, zambeste prea des, nu crezi?)

acest capitol a fost ingrozitor, cu o actiune'' scuza-mi exprimarea'' total varza, mai pune mana pe o carticica, si a fost foarte scurt
decat ata am avut timp, revin cu sa-ti comentez si cap 2 maine
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#7
se pare ca esti inca una care incepe ceva si o lasa balta
daca stiai ca te asteapta critici si nu ai sa le suporti de ce ai mai deschis ficul?
mie personal imi place numai ca capitolele sunt mici
nu ar trebui sa te lasi influentata negativ de critici
ai putea sa se dai ascultare si sa-ti corectezi greselile
nu cred ca ar fi o idee buna sa renunti la el;)
dar decizia iti apartine
chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#8
uff, bun, stiu ca nimeni nu vrea sa ma vada aici, dar totusi...

De ce nu mai continui?!?! Era ataaata suspans la final, dar tu ne-ai lasat cu ochii in soare... pai e frumos? :D

In afara faptului ca ai grabit actiunea, daca scriai toata chestia asta in 10 capitole era perfect. Ideea e originala, dar interpretarea scartaie.

Cam atat am avut eu de comentat, gambate la scris si nu-i baga pe critici in seama. Tine cont de posturile lor, dar nu ii lasa sa te raneasca. [by LYE's sig :P]
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#9
Next...me
Ok am sa incep cu criticile:
1.Ai capitolele fffoarte scurte
2.Descrierea..... in unele locuri ai in altele nu
3.Cateva greseli de tastare
4.Am mai intalnit ideea cu "...toate fetele din liceu au trecut pe la el prin pat..."
Concluzie:
Daca ia asculta de sfaturi ficul tau ar fi unul destul de frumos.
Bye-bye
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.801 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.416 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.122 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Primul an de liceu Wanna 21 13.459 15-05-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Viata de liceu Ymequa 33 17.019 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.041 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 57.495 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.442 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  O viata de liceu Hitman 20 18.555 19-07-2009, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Shadow.
  o viata de liceu (sasusaku) the_blue_eyes 17 21.881 15-01-2009, 01:05 AM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)