Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

o viata de liceu (sasusaku)

#11
ai un fic super tare!!!ai cateva greseli de tastare dar te vei corecta cu timpul .ai putina atentie knd tastezi shy totul o sa fie k.aqu :hai sakura!storceste-l,bate-l:die:,fa-l gelos hip hip ura!next!

#12
Konnichiwa ^^ Iata ca postez si eu prima data la ficul tau . Pai...hm :-? ficul nu e rau deloc ^^ dar grabesti cam mult lucrurile :( incearca sa faci astfel incat actiunile sa se desfasoare putin mai lent :):D lasa pubilcul in suspans :)) greseli de tastare am vazut pe ici pe colo , dar sunt sigura ca o sa mai scapi de ele pe parcurs :P Sper ca nu am fost prea dura :( adica...incerc sa spun unde se greseste intr-o maniera mai...blanda :)) . Succes in continuare la scris :)) astept urmatorul capitol ^^ si nu uita...lasa cititorii in suspans :D ;;):)) Ja Ne ! >:D<

#13
INTALNIREA



In baie rozalia incerca sa isi stapaneasca nervi din cauza brunetului.
- Auzi la el, dupa cate mi-a facut acum sa il iert si sa ii mai sar si in brate! zise rozalia nervoasa.
Dar cineva o auzise in baie, era Temari dar nu a zis nimic ci doar a ascultat ce avea de zis Sakura.
Peste cateva minute Sakura iese din baie, iar Temari dupa ea fara ca rozalia sa o vada.
Temari se duse langa Garra si ii zise:
- Hei frate, acum e momentul sa actionezi la rozalie!
- Cum?!?
- Da este foarte suparata pe Sasuke si cred ca vrea sa il uite, dute si invit-o la o intalnire.
Zis si facut roscatul se indrepta spre rozalie cu imima cat un purice si inghitind in sec reuseste sa zica cateva cuvinte.
- Sakura, buna vrei sa iesim dupa ore noi doi in oras, stiu un club foarte tare! ii zise roscatul cu sfiala
Sakura zambeste si ii acepta invitatia.
Garra avea un zabet de victorios si se aseza langa geam gandindu-se la rozalie, Sakura era in banca uitandu-se pe cate.
Langa rozalie aparu Sasuke intreband-o:
- Ce legatura ai tu cu Garra? intraba brunetul suspicios
- Te rog indeparteazate de mine cu cativa pasi, pentru ca nu am chef sa vorbesc cu persoane inferioare mie! ii zice hotarata rozalia
- Gata! am inteles, vrei sa ne jucam, nu? ii zice brunetul zambind sarcastic si provocator.
- Termina! si pleaca de langa mine, nu mai vreau sa am de-a face cu tine niciodata.
- Te dai mare nu?, dar nici macar nu sti cu cine ai de-a face, asa ca incearca sa nu mai ridici tonul la mine!
- Si, daca nu vreau ce?, vei incerca sa ma violezi ca data trecuta?
- Ar fi o optiune! ii zice brunetul muscandu-si buza inferioara.
Sasuke pleaca de langa Sakura indreptandu-se sepre geam, deodata ii vine ideea sa invite si el pe cineva la o intalnire asa ca se indreapta spre Ino.
- Hei, Ino ce mai faci?:ii zice el cu un zambet in coltul gurii.
- Bine, dar ce este cu tine de ma bagi in sema?
- Pai sti eu vreau sa te intreb ceva: vrei sa iesi cu mine dupa ore?
- Da, dar sa fie ceva amical nu mai mult. ii zise blonda
- Nu stiu sa vedem!:ii zise brunetul lai Ino
Sasuke pleaca de langa Ino si se indreapta spre banca lui langa rozalie, pentru ca urma sa intre la clasa.
Ora trecu si brunetul se apropie de rozalie zicandu-i ceva la ureche:
- Hai! sa vedem care pe care, daca ai inceput jocul trebuie sa il ducem pana la capat: ii zise brunetul razand
Sakura ridica suspicios din spranceana nestiind la ce se refera brunetul cu acele afirmatii, dar nu ii pasa isi imagina, ca era tot o prostie de-a lui.
In gand Sasuke:,, Nu ii voi ceda niciodata, pe sunt un invingator pentru ca cei din familia Uchiha asa sunt, iar tu rozalia mea te asigur ca nu vei mai fi mult timp virgina" isi zice brunetul in gand in timp ce se uita la rozalie si isi dadu cu limba pe partea superioara a buzei.
Sakura a avzut gestul vulgar si privirea provocatoare parca dezbracand-o a brunetului dar nu ia dat importanta, chiar daca nu avusese nicun prieten pana acum stia cum sa ii inebuneasca si asta destul de bine.
Clopotelul suna si asta demonstra ca trebuie sa intre la clasa peste putin timp, Sasuke nu inceta sa ii faca mereu nervi rozaliei, dar picatura care a umplut paharul a fost atunci cand brunetul se apropie de Sakura si ii zice usor la ureche:
- Hei papuse!, vi la mine pe la 20:00 iti promit ca de data asta nu sunt asa violent si o so face mai incet, daca e pentru prima data pentru tine.
- Nesimtitule, pleaca de langa mine, sa nu te mai vad niciodata!
- Hoooooo!, salbatica mica ce esti!
- Da-mi drumul!!!!
Atunci brunetul o lua pe rozalia de mijloc si isi lipi trupul ei de al lui, rozalia se agita degeaba nu putea sa il invinga pe brunet, dar deodata o voce se auzi de la intrarea in clasa: era Garra
- Sasuke Uchiha, am avut mult respect pentru tine ca prieten dar te credeam si superior mie dar acum te cred un gunoi, te agati de fete inocente si fara aparare facandu-le cel mai rau lucru posibli pe Pamant: DE A LE VIOLA! cu brutalitate asa cum esti tu obijnuit, de aceea te cred un gunoi!
Sasuke nervos o lasa pe rozalie care trage aer in piept, usurata ca a scapat de pervers.
Brunetul se indreapta spre Garra cu intentia sa ii dea un pumn pentru ca a indraznit sa se bage pe el si fata lui.



Capitolul asta sper sa va placa :D scuze daca sunt greseli nu este corectat

#14
Ooooo :X hai ca a fost interesant capitolul asta :-? cel putin au fost super tari dialogurile dintre Sakura si Sasuke :)) incearca totusi sa faci capitolele mai lungi si sa pui mai multa descriere :-? ;;) in rest...e binisor :D ma rog..mai sunt inca greseli , dar putin pe acolo se vad imbunatatiri ^_^ :D:) astept urmatorul capitol ;;):-s Gambate !

#15
Deja, din start iti spun ca acest comentariu nu va fi chiar pe placul tau, dar asta este. Te anunt ca nu vreau o cearta, in cel mai rau caz ma injuri pe mess.

Titlul tau este...foaaarte neinspirat. o vaita de liceu (sasuxsaku ) hai mai pe bune. Sa fim seriosi titlul este sec pe deasupra si cu litera mica. Imi vine sa ma dau cu ca[pu de pereti fiindca nu doar tu ai scris asa chiar si altii.
Pe bune, sa fim seriosi, titlul nu e asa atragator dar fie. Voi incerca sa trec peste asta, fapt ce ma detrmina sa-mi tin parerile personale doar pentru mine. Dar fie daca tu ai vazut vreodata ca se scrie cu litera mica eu devin popa.

Ideea acestui fik este chiar mai banala decat mi-am inchipuit. Plus ca imi suna cunoscuta. LoL ca imi suna cunoscut doar 'cineva' a facut cam la fel cu sasu saku care sunt elevi.

Din ce am citit in ultimul capitol( nu am mai stat sa il recitesc fiindca nu am chef sa scriu alte zeci de chestii fiindca probabil nu le vei memora imediat. )
Estetica este..pfff nu am cuvinte grozav de...nu gasesc cuvantul dar iti spun si de ce..
DE A LE VIOLA!
puteai pune cu litere mici fiindca nu zbieri la noi, daca da lasa-ma sa TIP si eu. Nu e nevoie, fiindca oricum nu impresioneaza nu are impact major deci scrii degeaba asa.

In cocnluzie, nu ma leg de altele fiindca parerea mea este cam sec pe alocuri cateceva.

ps: nu se lasa id-urile intr-un post, ci se lasa la profil sau da-i un PM respectivei / respectivului.LoL

oricum ja ne
-

#16
Salutare.......vreau sa va anunt ca nu mai continuui ficul meu.
Doarece nu vreau sa mi se zica ca am ,,copiat din alt fic" si ca am furat ideea altora.
Poate am sa mai continuui, dar asta datorita cititorilor adevarati.
Maine va dau un raspuns.

#17
nu am zis ca ai plagiat dupa un anumit fic, am spus ca ideea este cunoscuta. Dar stai linistita ca aproape toate ideile cu sasuke si skaura sunt la fel ( chiar si povestea mea :)) )

in al doilea rand de ce renunti? Gata daca ai vazut o critica gata nu mai continui? Dar aia nici macar nu e critica pe bune, eu am primit mult mai rele decat asta.

oricum, mai sunt ficuri de umplutura! Daca ai scris un fic la care apoi sa vina unu si sa bage o critica apoi tu sa fugi gata sa renunti, eh treaba ta.

ja ne
-

#18
autoarea numai continua ficul

~Thread Closed~

pentru redeschidere posteaza la sectiunea de fanfiction " topic inchis? postati aici"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.803 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.417 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.122 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Primul an de liceu Wanna 21 13.462 15-05-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Viata de liceu Ymequa 33 17.021 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.044 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 57.498 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata +18 [SasuSaku] ~Marry-Chan~ 21 21.382 17-12-2009, 06:11 PM
Ultimul răspuns: ~Marry-Chan~
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.448 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  O viata de liceu Hitman 20 18.557 19-07-2009, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)