Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata de liceu

#1
e primul meu fic Yaoi ,sper sa va palca ,astept comentarii:P

Viata de liceu
Capitolul I :O zi putin ciudata...

Asta e inca o dimineata obsnuita in capitala nipona! Soarele straluceste puternic ,destul de puternic incat sa ma trezeasca cu lumina lui.Deja ma enerveaza asa ca mi-am tras plapuma in cap si m-am intors la somnul meu de frumusete ,insa nu pentru mult timp .Ceasul incepe sa sune sa ma anunte ca trebuie sa merg la scoala ,injur eu printre dinti ,,fir-ar sa fie de scoala''. Nu dupa mult timp vine mama sa se asigure ca sunt treaz.Bate usor la usa dupa care intra !Si desigur cum mamei ii place punctualiatea in special cand e vorba de mine decide sa ma trezeasca cum stie ea mai bine ..
-Erik trezestete! striga mama atat de tare incat sa se darame intregul bloc.
-Da sefa ,la ordin !
O evacuez pe mama din camera si merg la dus. Dau drumul la apa calada ,picaturile de apa imi rasfata trupul si il revigoreaza ,alungandu-mi somnul.
Ies de la dus cu un prosop in jurul taliei indreptandu-ma spre oglinda ,imi pieptan parul alb,culoare naturala ,nu foarte lung dar nici scurt.Ma indrept spre dulap unde ma imbrac in uniforma,camasa alba ,cravata neagra si blugi negri ,preferatii mei si imi pun ochelarii la ochi!.Urasc sa ma imbrac in uniforma desi imi sta bine.Ies din incapere ,unde dau peste mama,sau ea peste mine ,ca era sa ma darame.Ma pregateam sa plec fara micul dejun si fara ramas-bun de la mama care ramane cu gura cascata vazand ca o iau la goana pe scari.De obicei lenevesc cand e vorba sa merg la scoala,desi nu e la mare distanta de mine.Am ajuns in cinci minute! Intru in clasa si ma asez in banca mea ,ultima de la geam asteptand plictisit sa treaca orele. Ce naspa e sa fii clasa a X -a .In sfarsit intra profesoara de engleza insotita de un elev nou.Parul mov ii scotea in evidenta ochii de un rosu aprins ! Ce-i drept era destul de dragut! Ce tot spun?,,E baiat Erik,revinoti!''
-Copii el este Mark,s-a transferat aici din Anglia.Mark te rog prezintate!
-Buna eu sunt Mark Yamina ! ma bucur sa va cunosc !
Dupa ce a terminat prezentarea ,doamna profesoara i-a spus ca trebuie sa isi aleaga un coleg de banca! Acesta nici nu a stat pe ganduri si s-a asezat langa mine.Ora a inceput in liniste! Eu abia asteptam sa se termine.Colegul meu insa parea cat de cat interesat de lectie.Am facut cunostiinta:-eu sunt Mark ,imi pare bine!
-eu sunt Erik ! si mie imi pare bine!
Ce-i drept nu era prea vorbaret ,nici nu eram prea vorbaret! Ora sa termintat! Mark ma intrebat daca nu vreau sa merg sa-i prezint scoala!
Eu am fost de acord!Ne-am plimbat putin prin curte ,pana cand acesta m-a tras de mana in spatele scolii.Nu eram prea surprins .La un moment dat scoate un pachet de tigari si ma roaga si me mine sa iau .Nu-l refuz si eu sunt fumator.Niciunul dintre noi nu a scos nici un cuvant timp de cateva secunde,pana cand el a rupt tacerea!
-auzi Erik azi esti liber?
-da sunt ! de ce intrebi?
-ma intrebam daca nu vrei sa ne plimbam ! Nu am mai fost in Tokio de cand eram mic si am cam uitat cum arata.Vrei sa imi arati putin imprejurimile?
-In regula, oricum nu am altceva mai bun de facut.Da-mi numarul tau! Te sun sa iti spun unde sa ne vedem.
-ok. ne vedem dupa ore.
Pauza sa terminat asa ca a trebuit sa ne intoarcem in clasa.Surprinzator orele au trecut mai repede decat de obicei .Am mers prima data acasa sa ma schimb.Mi-am luat un tricou maro deshis cu insemne in limba japoneza ,o pereche de blugi inchisi la culoare putin taiati in zona genunchiului.Eram gata de plecare.L-am sunat pe Mark si i-am spus sa ne intalnim in parkul de dupa Liceu.Am ajuns acolo in 10 minute. Ma uitam dupa Mark ,ma intreb daca a ajuns, aaa uite-l! Ne-am salutat si am mers sa ne plimbam ,in timpul asta am inceput sa ne cunoastem mai bine, mi-a spus ca de fapt sa nascut in Japonia dar parintii lui erau oameni de afaceri si s-au mutat in Anglia cand avea 6 ani.In timp ce ne plimbam am dat peste un stan de inghetata.Am cumparat 2 si ne-am asezat pe o banca in apropiere.Orele treceau si nici macar nu le simteam ,stand cu el timpul trecea altfel, imi place compania lui!Fara sa imi dau seama m-am manjit putin de inghetata.
-ai ceva aici ! spune el apropiindu-se de mine! nu am apucat sa intreb ce pentru ca mi-a acaparat buzele intr-un sarut pasional, si-a introdus limba in lacasul meu umed explorand-ul cu usurinta,am continuat asa tim de vreo 5 minute. Dupa ce am rupt sarutul abia mai puteam sa respir, eram mai mult ca sigur rosu ca racul in obraji, si el era la fel .
-imi cer scuze Erik nu stiu ce m-a apucat nu am mai patit asta. nu-i nimic i-am spus eu , ! Deci unde mai vrei sa mergem?
-nu esti suparat pe mine pentru ce sa intamplat? nu ,i-am raspuns ! i se poate intampla oricui.Vrei sa mergem la un bar din apropiere?
-in regula. Sper ca e permis minorilor!
-nu e permis dar patronul barului e prieten cu tata asa ca o sa ne lase sa intram! asta e avantajul cand parintii tai sunt oameni de afaceri! stiu ce spui imi replica el.Am ajuns in fata barului de unde l-am sunat pe Aki, patronul ca sa ne lase sa intram .Am intrat cu usurinta printre multimea de persoane care statea la coada.Barul era de fapt un club de noapte ,foarte frumos decorat.Ne-am asezat pe canapea si am inceput sa comandam ceva de baut,alcool desigur .Dupa cate pahare date peste cap atat eu cat si Mark eram cam ametiti .Am inceput sa vad stele verzi ,albastre ,rosii si portocalii.Dupa ce am fumat cateva tigari si am mai dat cateva pahare peste cap sa ma asigur ca nu o sa plec de acolo ,a venit Aki ,care cand ne-a vazut pe mine si pe Mark morti de beti si-a facut de 3 ori cruce.Aki nu ne-a putut lasa sa plecam in starea asta, tata l-ar fi spanzurat daca as fi patit ceva asa ca ne-a pregatit o camera sus la etaj si ne-a lasat sa ne odihnim.Impreuna cu un om de-al lui ne-a pus pe amandoi in pat si a incuiat usa cu cheie,ca sa fim in siguranta .Eu si Mark ne priveam atenti in ochi dupa care eu l-am tras mai aproape de mine si am inceput sa il sarut ,el nu se impotrivea ,dimpotriva.Am inceput sa il musc usor de buza de jos,apoi m-am apropiat de urechea lui soptindu-i :Imi placi foarte mult, el la randul lui spunandu-mi acelasi lucru ,m-a privit atent pentru o clipa dupa care a inceput sa ma sarute din nou cat mai pasional.S-a cuibarit apoi in bratele mele ,era atat de frumos ,mi-as fi dorit sa il am ,sa fie al meu pe veci , sa il sarut si ma joc cu parul meu.Gandindu-ma la asta am adormit![/size][/color][/i][/b][/font][posturi unite]
Sper sa va placa ! scz pt poze nu prea stiu cum sa postez linkuri >sunt incepatoare! enjoy! si lasati comentari,pareri,critici![posturi unite]
Sper sa va placa! ah si scz pentru greselile de tastare! sunt incepatoare ,nu stiu cat de bun e ficul.promit sa revin cu capitolul urmator cat mai repede. Va rog lasti comentari ,pareri si critici .Nu ma supar daca sunt criticata ! e primul meu fic



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.416 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.122 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Primul an de liceu Wanna 21 13.459 15-05-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Viata de liceu Ymequa 33 17.019 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.041 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 57.495 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.442 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  O viata de liceu Hitman 20 18.555 19-07-2009, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Sakura la liceu sakura_alexutza 8 7.648 20-02-2009, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Annya
  o viata de liceu (sasusaku) the_blue_eyes 17 21.881 15-01-2009, 01:05 AM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)