Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste de liceu(+18)

#1
Dragi prieteni,am facut si eu un fic Sasusaku,sper sa va placa cat de cat asa,e primul meu fic si astept cele mai dure critici care pot exista vreodata.
So:

DISCLAIMER : Nu deţin nici un personaj din animeul Naruto şi nu fac profit de pe urma acestora.


Capitolul I


~Sasuke~
Ora 6:45 AM,cum ar veni 7 fara un sfert dimineata.In acest moment vreau sa uit de tot,de liceu si de tot ce ma deranjeaza pe mine,vreau doar sa ma scufund in acest minunat vis,as da orice ca sa nu ma mai trezesc.
<-Mai repede baby,ooohhh,impinge dragule doar atat poti?Patrunde-ma adanc si fa-ma sa vreau sa ma dezlantui ca o fiara!
Da cred ca va-ti dat seama,eram in cel mai frumos vis de pana acum,l'as fi ucis pe cel care m'ar fi trezit.Simteam cum ma excit si vreau mult mai mult de la aceasta fiinta cu care imi impart visul si in acelasi timp fac un amore nebun,cu o fata pe gustul meu,o brunetica buna rau,cu ochii negri ca abisul nesfarsit,cu buze catifelata si niste sanii imensi,pe care sa-i savurezi nonstop,fara a te mai opri.Pentru mine asta ar fi lumea ideala,o lume cu gagici bune rau,o lume in care sa lenevesti pana te saturi,desi cum sunt eu,nu m'as satura nici odata.Deasemenea o lume in care sa faci ce vrei,fara sa primesti ordine,si sa fii obligat sa faci ceva ce nu vrei pentru a deveni cineva.O lume in care sa te nasti intelectual,cu o minte smechera si hoata,o lume libera,in care sa te dezlantui fara ca un neispravit sa te opreasca,cum am mai spus:o lume in care sa faci ce vrei.Da' ce tot stau atat la taclale,sa profit de acest vis mirific,caci nu am parte de el in fiecare zi,mai bine spus in fiecare noapte,cand adorm ca un inger inocent,dar mi s'ar potrivi mai bine numele de Bad Boy sa zic asa,ma' da ce fac eu,tre' sa continui "sedinta" de relaxare pe care o practicam spiritual.>

-TRRR TRRR!corect,cineva imi intrerupe relaxarea,acel infernal zgomot produs de aparatul care a fost creat sa-mi amarasca viata si sa-mi intrerupa micile mele "sedinte de relaxare".
-Sa'l ia dracu' pe cel care a inventat prostiile astea criminale da ce zic eu,ca deja la luat dracu’,bine ca nu a mai apucat sa creeze si alte tampenii !!urlu eu fara a-mi pasa daca ma aude cineva,si izbesc cu toata puterea pe care reusesc sa mi-o procur cu ajutorul nervilor,ceasul de perete ridicandu-ma buimac din pat si facand contact cu el printr-o saritura,fiind mortala pentru dansul.Ma uit la telefon pentru a vedea ora si se pare ca era 7 :01,mai aveam o ora si urma sa plec la asa ‘’asteptatul liceu’’,pff ce sa zic.Ma dezmierd putin dupa care ma indrept lenes catre baie.
Intru inauntru pentru a-mi face toaleta de dimineata.Baia avea peretii albi ca spuma laptelui,cu gresia rosie spre roz,avea si o lustra din aur,mda tata era cam obsedat de lux si de fiecare data cand mergea undeva cumpara cate ceva luxos.Incep sa-mi dau hainele jos in cel mai lent mod,dupa care intru in cabina de dus si las stropii sa-mi mangaie si sa-mi gidile corpul,in timp ce i-au o perie si un gel de dus dupa care incep sa ma frec pe tot corpul si la mica mea jucarie.Continui asta pana cand...Da ce’ se aude ?O sigur !Telefonu’ ala stupid,precis o fi neispravitu’ de Naruto,mda,un tip cu par auriu ca lumina soarelui si ochii albstrii ca apa limpede si pura,da’ ce vorbesc eu atat depre el ?!!Cred ca vam spus datele esentiale dupa care ati putea sa-l cunoasteti,o si am uitat,puteti sa-l recunoasteti si dupa prostime,nimeni nu-l intrece.Sa revenim la mine,care ies grabit din cabina de dus,imi infasor un prosop in jurul poponetului,dupa care ma grabesc sa ajung in camera mea,la telefon.Zis si facut.Se pare ca am avut dreptate,Naruto era blegu’ care se puse sa sune precis ca sa’ti aminteasca inceperea ultimului an de liceu.
<-Mda idiotule ce vrei ?
-Pai,in primul rand am si eu un nume,in al doilea rand sper ca stii ca azi incepe liceul ?spuse el cu un ton superior parca ar fi cineva.Pe mine ma bucseste rasul,credeam ca ma sunta pentru asta !La cat e dansul de idiot precis a sunat toata scoala,pana si pe profesori.
-Spre nefericirea mea,se pare ca mi-am amintit ca azi incepe liceul mai omulet cu cap patrat spun eu continuand sa rad nebagand in seama ce mai zicea el,inchizand telefonul,repezinduma catre sifonier.Doamne,cu ce sa ma imbrac eu ?Tinuta e un detaliu important si pentru baieti nu numai pentru ‘’fetite’’ nu ?Mai ales ca e si prima zi de liceu hai la la lai.IMi aleg o pereche de jeansi negri si un tricou gri cu textul ‘’DEAD AND GONE’’.Ma incalt lenes cu o pereche de adidasi Nike.Mai mai hai hai,la cat de uituc nu sunt,am uitat si sa ma prezint.Sunt Sasuke Uchiha,fiul marelui afacerist Fugaku Uchiha,si in acelasi timp fiul marei Sefei a Ministerului sanatatii,Reyna Uchiha.Am parul negru albastriu,ochii intunecati ca abisul neincetat,am o talie bine facuta,toate femeile imi cad la picioare.Sa nu mai stam atat la taclale,ca avem destul timp sa vorbim despre gagici,dar deocamdata trebuie sa ma hranesc si eu ca sa nu lesin,cum imi zice mereu mama ca sa ma convinga sa mananc.Cobor scarile incet,pentru a nu-l trezi pe fratemeu,Itachi,care e o putoare ordinara,el isi permite sa stea sa doarma,doar el e la facultate nu ?ce sa mai spun.Ajung in bucatarie si pasesc usor inauntru.
Bucataria era imensa,argintita,cu gresie roza,ca petalele florilor de ciresi,mobila avea culoare maronie,si sa nu mai spun ca bucataria iesea in evidenta prin candelabrul cu diamante si rubine,pe deasupre mai era si aurit.Unii ar zice ca ar trebui sa fiu mandru ca stau la un palat mai bine spus,dar eu gandesc total altfel,as vrea o casa obisnuita,nu o casa de fitza,cum e asta.Scot o sticla de suc si o felie de pizza din frigider,care bineinteles ca are cava care sa-l evidentieze.
-Mai mai Sasuke draga,pregatit de ultimul an de liceu ?spuse panarama de Itachi care se pare ca,prin uimirea mea se trezise.Era un tip inalt,asemanator cu mine.Avea ochi de onix la fel de intunecati ca ai mei,parul negru ca smoala,prins intr-o coada lunga,deasemenea avea si niste cearcane sub ochii,tare mult mai munceste baiatu’asta,pff.Avea pe fata acel zambet enervant,care ma oftica pe mine mereu.
-Stii ce ?cum ai venit tu cum mi-a pierit apetitul !spun eu luandu-mi ghiozdanul si indreptandu-ma catre usa.Cum a venit el cum a venit dracu’,il si aud cum se rade ca un prost,ma apuca toti nervi.




~Sakura~

-Cui i-a mai venit ideea sa inventeze scoala ?De ce mama m-a dat la scoala ?Ca oricum m-am nascut intelectuala,asta,ce ma invata la scoala e ceva in plus,asa,cateva curiozitati !
-Sakura !Poate reusesti sa intarzii la prima zi de scoala !
Auzind glasul acelei fiinte care mi-a dat viata,dar care mi-a transformat ziua care sparam ca va fi placuta,dar daca mergeam la scoala oricum n'ar fi fost asa placuta,a transformat-o intr-un cosmarsi mai mare,trezindu-ma de dimineata,de la ora 5 :00.Incerc sa ma dau jos din pat somnoroasa cu ochii intredeschisi,plini de cearcane.Ladies and Gentelmans nu m-am prezentat inca.Sunt Haruno Sakura,o fire de treaba cand stii sa ma iei.Am parul rozaliu ca improspatatele flori de cires,ochii mei sunt ca cele mai nepretuite smaralde,iar buzele mele cativelate,arzi de nerabdare sa gusti din ele.Toti baietii saliveaza dupa mine datorita formelor dezvoltate pe care le am.Ma duc la baia care era in dreptul camerei mele,si imi fac toaleta,asa cum se face o toaleta de dimineata,ma grabesc,nu mai descriu,cum zice mama, ‘’sa nu intarzii la prima zi din ultimul an de liceu’’.ma bucur cand aud ca e ‘’ultimul an’’,voi scapa in sfarsit de dracusori care mi-i fac profii astia antipatici.
Imi aleg din sifonier linjeria intima,un sutien roz cu puncte rosii si niste chilotei,tot roz,un tricou negru cu decolteu adanc,si o fustita mini,cu o pereche de iegari pana la genunchi.Ma incalt cu o pereche de sandale fara toc si ma fardez putin,nici prea mult nici prea putin.Ma dau cu putin ruj rosu sclipitor,si putin parfum cu un miros divin,de flori de cires,cum am mai zis,un miros divin cei drept.
Imi iau ghiozadanul in care imi pun telefonul,si niste bani de buzunar,dupa care ies din camera,cobor gratios scarile indreptanduma spre bucatarie pentru a savura micul dejun.
-Buna dimineata fata mea,ai dormit bine ?spuse mama pe un ton prefacut.
Cum poate fi asa tupeista sa ma intrebe daca am dormit bine,dupa ce m’a trezit la 5 dimineata,a facut zgomot TOATA noaptea,nici n’am putut inchide un ochi.Cred ca de la ea mostenesc tupeul asta.Ea e o persoana buna cand vrea,dar credetima ca nu ati vrea s-o vedeti cand e nervoasa.
Eu seman cel mai mult cu dansa.Are parul roz,asemeni mie,ochi verzui ca smaraldele,si este foarte fragila,si deasemenea are ‘’defectul’’ de a pune la suflet,si eu o mostenesc.
Imi fac curaj si spun cu jumatate de gura.
-Mda mamico,am dormit cat se poate de bine !schitez un zambet fals privindo calma si plictisita.
Ceva nou ?
-Haide draga mea,aseazate si savureaza micul dejun !spuse ea scotand din frigider o sticla cu suc,si punandu-mi in farfurie niste cereale cu lapte.Trebuie sa te alimentezi bine pentru a avea energie,sa nu uiti!Hei,misto tricou !
WTF ???’’misto tricou’’ ???DE cand foloseste ea termenii astia noi ?E clar ca vrea sa se dea bine pe langa mine.OK,sa-i facem jocul.
-Mamicuto,pe mai tarziu,eu am plecat !spun eu aratandui un zambet fals si monoton,in timp ce ieseam din casa.Sun un taxi pentru a veni sa ma ia,caci eram in intarziere,nici nu observasem ce repede trecuse timpul,si era deja ora 7 :55.Nu riscam sa merg pe jos,caci scoala era cam departe de mine.

cam atat a fost,o sa incerc sa vin cu capitolul II cat pot de repede,astept critici cat se poate de dure,l-am citit l-am si corectat,va las pe voi sa gasiti si alte greseli daca mai sunt,bye bye

#2
Hey ^_^ Se pare ca sunt prima...sau nu? In fine. Am vazut cateva greseli de tastare dar nu e prea grav. Ce m-a enervat a fost acel ,,tz" nu mai stiu pe unde era dar nici nu stau sa il caut. Descrierea e buna dar se poate si mai buna ca de obicei :)). Actiunea nu e grabita, cel putin mie nu mi se pare. Dialogul este putin dar uneori este cam sec. In rest nimic. Astept nextu:* Spor la scris si sa ma anunti cand il pui :*

Edit: Cand tipa un personaj nu mai scrie acel cuvant cu majuscule. Nu este estetic. Scrie simplu cuvantul si descrie modul in care l-a spus.
Edit 2: A si inca ceva. Titlul nu prea este bun incearca si tu sa gasesti altul :-??
[Imagine: EnvYQ.png]

#3
Hmm...ţin să menţionez de la început că voi critca ficul ,nu autorul.So..ideea nu e originală pentru că majoritatea ficurilor Naruto au aceeaşi idee.Mă rog,e posibil să mă inşel şi continuarea să fie alta.Însă spunându-ţi asta nu am vrut să te descurajez,dimpotrivă ,am vrut să ţii cont de asta pentru că e posibil ca cititorii să se fi plictisit de aceeaşi idee.So...ai câteva greşeli de tastare,semnele de punctuaţie sunt puse pe alocuri aiurea şi vreau să precizez că numerele nu se scriu cu cifre!Uite :trezindu-ma de dimineata,de la ora 5 :00-aici puteai să zici trezindu-mă dimineaţa,la ora cinci..Nu zic că mie nu îmi place cum stă acolo cifra aia şi că acum am venit eu să te critc.Doar că sună foarte sec,plus că arată foarte inestetic.Numele lor le puteam afla de exemplu dacă cineva ii striga,nu să se autocaracterizeze singuri pentru că nu puteau fi în primul rând obiectivi şi pentru că cititorul trebuie să îşi dea singur seama de trăsăturile, de însuşirile pe care le conturezi.Bun...când ţipă un personaj nu se folosesc majuscule ci scrii simplu şi descrii sentimentele.Acţiunea mi se pare puţin cam grăbită,descriere este dar ai putea să mai adaugi .De exemplu să le descrii sentimentele ,trăirile nu doar felul cum arată ei sau anumite lucruri.Dialogul nu e sec ceea ce e bine.
Nu trebuie să renunţi pentru că ai critici dure ,dar acestea te vor ajuta să te perfecţionezi.
Spor la scris şi multă imaginaţie!
Ja ne!
[Imagine: tumblr_m214h2MXjD1r3aka4o1_500.gif]

#4
So i'm here...Mama ce'mi place atitudinea Sak' rei:)).Si ce vise are si Sas'ke asta..nu'i frumos mai mama=)).Descrierea e ok..dialogul e bun si pot sa zic cu tot dragul ca nu mi se pare chear de loc sec;).Asadar si prin urmare vreau next dear;)!Spor la scris si Ja ne!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#5
Omg :O Sasuke you big perv , ce e cu visul ăla :)) Ai folosit nişte cuvinte care m-au amuzat nespus de mult , gen :jucărie , poponeţ :)) Eşti fenomenală , am râs de m`am spart xD Ideea , până acum nu am prins`o pe toată xD Începutul e original , dar să vedem cum va decurge în continuare xD Dialogul nu e sec , descrierea este foarte bună părerea mea , la fel şi naraţiunea xD Greşeli nu am văzut . Ce să mai zic , îmi place atitudinea Sakurei , şi imaginaţia lui Sasuke :> Eu îţi urez spor la scris şi imaginaţie xD

#6
Critica dura, critica dura, critica dura...imi place avatarul tau. Asta este critica mea dura referitoare la ce ai scris. Pana acuma putem s-o asemnam cu o parodie. Sper ca nu te superi ca nu spun ce nu-mi place, exista niste chesti si nu sunt legate de ortografie, dar nu prea am dispozitia sa le enumar, chiar nu vreau sa scriu mai mult decat capitolul. Deci cam asta este tot, sper sa vi cu continuarea rapid tinand cont ca suntem in vacanta :x:x:x :x:x:x

#7
ohayo,merci pentru critica si am incercat sa respect ce ati spus voi
de plictiseala o sa incerc sa lucrez in fiecare zi la capitole :D
soo:

Capitolul II



~Sasuke~

Mergeam usor grabit catre liceu,scufundat in ganduri ‘’nebune’’.Mda,se pare ca ma gandeam la acea rozalie,acea sexy girl care m-a fermecat cu frumusetea ei,eram innebunit dupa ea de cand eram in clasa a sasea,si era evident ca si ei i se aprinsera calcaiele dupa mine,fata asta are ceva aparte,nu e ca toate tarfulitele astea care-mi cad automat la picioare,cu adevarat simt ceva pentru ea,ceva puternic la care nu voi renunta in veci.Raman pus pe ganduri pana ajung in fata liceul,dar se pare ca imprejur nu era nimeni,mda,se pare ca am intarziat,eh mare lucru,e prima zi,sunt sigur c-o sa faca un efort sa ma ierte.Ce Dumnezeu se aude,credeam ca sunt singuru’ care a intarziat,dar nu.Se pare ca mica rozalie a inceput sa intarzie ha ?Ma ascund repede dupa un copac,in speranta de a nu fi vazut.Ooo,da’ sexy s’a mai facut pff,ce-as da sa am mai mult tupeu cum am la celelalte fete,nu pot concepe cum pot fi asa de ‘’timid’’ cu ea.
O privesc pervers cum intra in scoala,iar cum sunt eu,bineinteles ca imi apar niste ganduri necurate cu ea.Pacat ca dumneaiei este in corpul B iar eu in A,asta ma impiedica sa o vad prea des.
Intru si eu in corpul meu,corpul A,indreptandu-ma cu pasi marunti catre clasa mea de nebuni.Mdah,se pare ca am intarziat cam treizeci de minute,jumatate de ora,oricum nu prea conteaza,e prima zici deci o sa ma ierte,so ce ar putea sa-mi faca un amarat de prof ?Pff…
-Mai mai mai,pe cine avem aici,domnul Sasuke Uchiha,nici macar in prima zi se pare ca nu poti fi punctual !spuse el cu o anume moaca de prost pe fata.Ce tip enervant,nu puteau sa puna o papusa ca diriginta ?au pus doar un pervers cu cap patrat si sec,pu Doamne si cruce de aur,sper sa scapam de el cat mai curand,n-as rezista cu el pana la sfarsitul anului.
-In fine,dute la locul tau si sper sa nu se mai intample...Adica ?asta mereu zice ‘’sa nu se mai intample’’ si ghici ce,cand se intampla spune aceeasi replica,ce patetic,dar e mai bine decat sa faca alta smecherie.
Isi inchipuie el ca poate atrage o gagica cu o masca de pocitanie pe fata,si un par cenusiu de batranel ?zau ca daca l-as vedea cu vreo tipa din licieu,nu as muri de ciuda,ca nu am de ce,ci mai de graba de ras,adica o panarama ca el cu vreo domnisorica ?Cand o sa zboare capul lui Naruto printre piciorusele unui porc,zau ca asta am inventat-o pe loc,ce replica.
Oftez scurt si ma duc in banca fara a mai spune ceva.Oricum ce i-asi fi spus ar fi fost ceva ce nu i-ar fi convenit,dar ma rog, l-am injurat in sinea mea deci sunt linistit.Dar se pare ca Naruto n’are liniste si imi arunca un biletel,care in loc sa ajunga la mine,ajunge la idioata de Karin,o roscata ochelarista imbecila,care ar face orice ca sa se razbune ca nu m’am culcat cu ea,Bine inteles a dus biletul da dirig’.
-Uitati,Naruto si Sasuke vorbesc prin biletele !spuse idioata aratandu-i biletul.Nici nu ma speriasem prea tare,habar nu aveam ce putea sa fie in acel bilet,probabil vreo prostie scrisa de Naruto care sa ma faca sa bufnesc in ras.Bineinteles,idiotu’ de diriginte incepe a citi cu voce tare biletul,ce are cu mine ???
-Sa vedem:« Mai mai Sasuke,oare de ce ai intarziat ?Ai facut-o probabil cu vreo gagicuta in baie ?App,mai esti indragostit de mwa mwa Sakura ? »
De obicei nu ma rusinam asa de tare dar acum dupa ce am auzit ce a scris Naruto despre Sakura,eram rosu ca un rac,imi venea sa intru in pamant,era momentul in care vroiam sa mor,stiam ca prima va fi un cosmar,dar se pare ca devenise un infern insuportabil,acum serios ca asi fi platit pe cineva ca sa ma omoare.Dupa ce o sa ies din infrenul asta,o sa-i omor pe Naruto si pe Karin,mai ales pe Karin,aragazul cu patru ochi ce mi-a distrus viata.
Toata clasa imi arunca priviri prefacute cu zambete idioate.Abia asteptam sa se termine odata ora,speram sa ne dea drumul acasa,sa scap din acest iad.Eram cuprins de tristete,o sa ma fac de tot rasul in fata rozaliei,deja m-am facut in fata intregii clase.In curand o sa ma fac in fata intregii scoli,parca ma si vad barfit pe la spate de catre cei mai buni prieteni,chiar si de profesori,poate chiar si de iubirea vietii mele,Sakura.
In sfarsit,salvarea mea,clopotelul bate de iesire,ceea ce ma bucura caci era momentul sa scap din acel infern.Dirigintele iesi din clasa tragandu-mi o privire hoata si ne anunta ca ne va da maine manualele,ce sa spun,il urasc pe acest om,chiar si numele lui e o porcarie,Kakashi,ce sa zic.Pffff…
Ma grabesc sa ies din clasa,sa plec din acest cosmar, cand apare Naruto si ma opreste.
-Frate,imi pare sincer rau pentru ce s-a intamplat,da’ de obicei se spun multe de astea despre tine si tu nu te superi da’ acum care este faza ?
‘’Care este faza’’ faza e ca o sa ma fac de ras in fata fetei pe care o iubesc.Dar oricum,pe Naruto l-am iertat deja,dar nu ma intereseaza,nici nu-mi pasa cine este aragazul asta cu patru ochi,ce stiu este ca o s-o omor,astept doar sa iasa din curea scolii.
-E in regula frate,nu e vina ta cat e a lui Karin,dar iti spun,o s-o beleasca rau,cat si ea si prietenele sale daca se amesteca.Bineinteles idioata a starnit barfa in toata scoala,iar lumea deja se uita dubios la mine,pfff…ce enervanti.
-Ia te uita,marele Uchiha indragostit !spuse Gaara,imbecilul astalalt,in bataie de joc,de asemenea era cel mai mare dusman al meu,sincer nici nu vreau sa fiu amic cu el.Din fericire pentru el,azi a scapat,caci o sa ma ocup de Karin,dar maine ii f*t nite pumni de ii vine sorocul,m-am saturat de toti dracii si barfitorii astia...



~Sakura~

Inr-un final ajung la liceu,pasesc calm indreptandu-ma catre intrarea in corpul B.Totusi de ce am vaga si ciudata senzatie ca nu sunt singura care a intarziat ?probabil din nou ma inseala instinctul.Intru calma si foarte zambareata in scoala si ma indrept catre clasa mea.Imi inchipui ca diriga e suparata ca am intarziat,chiar eu,eleva cu zece pe linie,punctuala si ordonata,ma doare undeva.Intru in clasa si ce sa vezi,diriga nici nu venise inca,m’am ‘’agitat’’ pe degeaba.
-Heyyy lume,what’s up ?intreb eu aruncand ghiozdanul intr-un colt si suindu-ma pe catedra.
Ino,o fata cu parul galbui si luminoz ca razele soarelui,inalta cu o talie dezvoltata si indreapta catre mine cu pasi marunti,parea cumva trista.Chiar nu stiu ce putea sa aiba.
-Sakura…vreau sa-ti comunic ceva…idiotii de Gaara si Kankuro au injurat-o si au gonit-o pe diriginta de la ora.De ce crezi ca nu e prezenta ?!spuse ea schitand un zambet smecher pe fata.
WTF ?credeam eu ca aia sunt umpic handicapati,dar nu mi-as fi inchipuit ca ar fi capabili sa faca asa ceva.In fine,partea buna e ca suntem liberi sa facem ce vrem !O nu,doar nu vine infumuratu’ ala spre mine…firar’ drecu sa-i stea in gat,pe bune chiar nu am chef sa ma cert acum cu un idiot !
Si precizez,ca are ceva cu mine de cand i-am dat papucii anul trecut,pff,daca nu m-ar fi amenintat ca ma...nici nu m-ai spun caci ma apuca o oare care rusine,,sincer nu m-as fi combinat cu el,acum serios,tipul asta e periculos si nu ai vrea sa ai de lucru cu el,daca nu mi-ar fi frica de handicapatul asta m’as duce si i-asi spune in fata directorului ce-mi face el si sa-l exmatriculeze de aici,dar nu stiti ce-i poate pielea,cred ca a violat toate tipele din liceu care nu au vrut sa se culce cu el,acum serios,ce om normal s-ar culca cu el?
-Hei papusa,ti-a fost dor de mine ?
-Cara-te idiotule s-au o sa te trezesti cu una peste moaca !Mda,mai degraba se apropie mai mult de mine decat sa plece,mutra lui idioata ma face sa-i trag niste pumni,da’ tre sa ma abtin daca nu vreau sa ma aleg cu un machiaj moviu in jurul ochisorilor mei de smarald,s-au poate cu altceva de la aceasta fiara nebuna.
-Asculta tatoas-o,iti spun o singura data ca nimeni nu-mi vorbeste asa,consider-o ca pe o avertizare,ai pricipit?oo si nici nu am observat ca te-ai facut sexy rau nu,de ce sa nu ma infrupt si eu din bucatica asta buna? spuse el pipaindu-mi unul dintre sani,cu mainele sale jegoase si de asemenea cu multa magarie.Serios,tipul asta se crede mare paduche pe lume,da nu-i decat un pampalau.
Ii lepad jecul de pe mine si,cum v-am spus ca eu pun la suflet, o i-au la fuga catre baie,acolo izbucnind in lacrimi.De ce naiba nu ma lasa in pace ?Ce are cu mine ?In scoala asta sunt o mie de tarfulite pe care sa le f*ta pana la epuizare,dar nu,ce are el cu mine ?Chiar nu pot concepe cum s-au culcat o parte din fete cu el,nu are nimic care sa te atraga,nici macar nu e dragut,nici tandru si senzual,e doar un drac cu chip de om,un monstru creat sa te amarasca.
In momentul de fata nu vreau decat sa ma duc acasa,sa ma trantesc in pat si sa raman cu sperantele mele ca intr-o zi voi scapa de acest calvar si dragostea vietii mele o sa ma placa intr-un final.Sperante care nu se vor adeveri niciodata.Sperante pe care le poti doar visa.Cum imi pot eu inchipui ca Sasuke s-ar uita vreodata la mine ?doar iluzii…
Oricum,trebuie sa trec peste asta...ma spal putin pe fata,apoi ma intorc catre clasa,desi asta era ultimul lucru pe care vroiam sa-l fac.Sa dau ochii din nou cu acea lighioana ma infiora cumplit.Pana la urma,imi fac curaj si intru ca si cum nimic nu s-ar fi inamplat.Ma asez in banca incercand sa ma calmez si nici nu vreau sa privesc cum idiotul acela imi trage niste fete dispretuitoare si orgolioase.
M-as fi bucurat enorm sa se intample ceva cu tipu’ asta,sa-l calce o masina,orice,doar sa scap de el.Nu imi pasa ca se spune sa nu doresti raul cuiva,ma doare undeva de zicala asta.Ma indrept catre catedra si imi aleg manualele,Era evident ca diriga nu isi va mai face aparitia,la cat au ofensat-o astia cred si astept sa se sune odata sa scap din acest abis cumplit...
Imediat ce asta se intampla ies grabita din clasa indreptandu-ma catre iesire,pana cand caneva ma opreste.
Era Hinata,o tipa cu parul mov intunecat,iar ochii erau cel mai frumoselement al ei,de o culoare alb purpuriu,avea un zambet dulce,dar pacat ca nu eram in aceeasi clasa,ea era in corpul A,in clasa cu iubirea vietii mele,se pare ca ma cauta ca sa-mi comunice o barfa bineintele.
-Sakuraa,trebuie neaparat sa auzi noutatea !
Oare despre ce o fi vorba ?sigur despre ea si despre Naruto,sincer m-am saturat,Naruto in sus,Naruto in jos,what’s up ?
-Hina chan,n’as vrea sa te supar,dar daca sunt din nou baliverne despre Naruto,pa!spun eu calma si sigura pe mine.
-Nu,nu e despre el din nefericire !E despre dragostea ta,Sasuke…WHAT ??!,despre Sasuke,I s-o fi intamplat ceva?Nu,trebuie sa fiu calma si concentrata,dar oare despre ce e vorba?ai Hina,zi mai repede caci simt ca explodez daca mai stau asa in suspans !
-Pai se pare ca,Naruto i-a trimis un biletel,dar spre nefericirea lui Sasuke,acesta ajunse la fazanoaica de Karin,iar debila,l-a dus la diriginte si iata ca dumnealui a citit biletu’ in fata clasei cu voce ridicata.Din cate imi amintesc eu scria :
« Mai mai Sasuke,oare de ce ai intarziat ?Ai facut-o probabil cu vreo gagicuta in baie ?App,mai esti indragostit de mwa mwa Sakura ? »
Nu-mi venea sa cred,am ramas stana de piatra iar bataile inimii au accelerat.Sasuke,cel mai dragut baiat din scoala,indragostit de mine ?Crede-am ca e doar o iluziie de-a mea,dar se pare ca e adevarat!!Nu-mi vine sa cred…
sincer nu-mi venea sa cred,acum mi-am adus aminte,despre ce imi zicea mama cand eram mica,« Orice este posibil»,acum chiar credeam asta...

#8
:X Ce'mi place ca faci capitolele asa lungi:X Bun revenind la fic :> Imi place ideea :> Descriere ai dar ar mai merge. De exemplu descrie peisajele.:) Naratiunea este buna,dialogul nu este sec iar actiunea nu este grabita. Am vazut greseli de tastare da nu sunt grave. Dupa virgula si alte semne de punctuatie se pune space nu inaintea acestora. So, astept next si sa ma anunti cand il pui.

PS:Merci ca m-ai anuntat:*
[Imagine: EnvYQ.png]

#9
Ce tare! Sa sti ca imi place povestea ta, are multe lucruri care trebuie imbunatatite ( a spus Dei-kun asa ca nu le mai spun). Imi place atitudinea lor, aici chiar ca ai facut-o...imi place. Nu pot sa spun ce imi place mai mult, ce cuplu ai ales sau atitudinea lor plina de tupeu si de forta. Nu am mai citit de mult o poveste cu personalitate, si una atat de mare.

#10
Eu de obicei nu sunt fana sasusaku, da imi pl la nebunie ficurile astea hentai =p~ pai ce sa zic, imi place ideea.....faza cu biletelu a fost mortalaaa=)):x:x

Imi mai pl si k ai capitole lungi:x:X tot asaaaa:))

App, dak se poate sa bagi si niste faze mai hot:x:x k mai vreaaaauuuu:)))))

Poi astept nextu:D Ja ne:*
[Imagine: 2lka1zc.jpg][Imagine: vxez34.jpg] [Imagine: n64211.jpg]
[Imagine: chibi_3945.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.801 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.414 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.119 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Primul an de liceu Wanna 21 13.459 15-05-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Viata de liceu Ymequa 33 17.019 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.041 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.438 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  O viata de liceu Hitman 20 18.554 19-07-2009, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Sakura la liceu sakura_alexutza 8 7.644 20-02-2009, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Annya
  o viata de liceu (sasusaku) the_blue_eyes 17 21.877 15-01-2009, 01:05 AM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)