Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ultimii ani de liceu

#1
M-am gandit sa postez primul meu fic
Sper sa va placa....

Capitolul 1

Ma trezesc cu o durere de cap din cauza casului.Ce pisici mei l-a apucat sa sune asa devreme doar e 7.30 si e ultima zi de vacanta.Ma ridic lenesi din pat si ma indrept spre baie pentru a-mi face siesta,dupa ce termin ma duc imi iau un top scurt mov si nijte pantaloni scurti taiati. Mi-am lastat parul desprins m-am dat cu putin rimel creion dermatograf si un luciu de buze si am coborat la masa.
Acolo ce sa va surpriza fratemi-o sarutandu-se cu o parasuta .In secunda doi o iau de par si o dau afara.
-Hei surioara ce ai patit?spuse fratemi-o ironic
-Hai lasa varajala Andy ti-am mai zis de o 1000 de ori sa nu te mai vad cu parasite in casa mea pardon a noastra.
Andy e fratele meu mai mic are 15 ani e mai mic cu 2 ani decat mine e blond ochii albastrii si un corp bine lucrat.Cu toate aste nu semanam de loc poate ca amandoi suntem perversi si nebuni ca alt ceva nu ar mai avea ce. Imi iau un mar si ma indrept spre usa la care Andy:
-Unde pleci Saku?
-Pe plaje.De ce?
Va ganditi unde pe plaja poi eu si cu Andy locuim in L.A mai exact Malibu.Nici nu ies bine pe usa si vine si el dupa mine se tine ca un scat ma mir ca nu vine cu mine si la baie.Doamne asta mi-ar mai trebi sa vina si la baie cu mine.
In fine, slava domnului ca m-a sunt Hinata sa ma duc la mall cu ea ca nu mai scapam de enervantul de fratemi-o.
-Pa fratioare eu ma duc la mall cu Hin.
-Pot sa vin si eu ?
-Poi ce sa cauti…..?Lenjerie pe post de parasuta oricum trebuie sa-ti iau si tie ca vad ca tot imi unbli prin dulap! spun eu amuzata.
Bietul de el s-a enervat atat de tare incat a trintit usa si ce sa vezi a ramas cu clanta-n mana.Dar trebuia sa ma fi asteptatde la un bufon ca el. Il las in pace si ma duc la mall.
Acolo a vad pe Hin aranjata ma mir ca nu e la o intalnire.
-Hei Hin ce faci?
-Bine te-am chemat sa ne cumparam haine pentru ca maine incepem clasa a 11a si trebe sa aratam beton.
-Bine hai sa mergem.
Am stat vreo 3 ore pana sa-si alega ea o pereche de pantofi o bluza sexy si niste blugi mulat,dar nu o condemn eu am stat vreo ora sa caut niste amarati de pantofi. Peste vreo 5 ore ajunsesem acasa.Wow atatea cumparaturi sunt extenoante am ajuns acasa la 9 seara nuci nu am apucat sa ma dezbrac ca m-am si culcat……
[center][Imagine: 5318151098_07610e89ca_z_large.jpg]

Unii oameni vin si pleaca repede din viata noastra,
altii stau o vreme, punandu-si amprenta pe inima noastra.
Dupa plecarea lor, nu vom mai fi niciodata aceiasi.
[/center]

#2
Buna,am vazut ca eprimul tau fic,asa ca m-am gandit sa-ti dau un comm,sper ca nu voi fi prea dura --'
actiunea e cam grabita,nu e destul de descrisa:(
dialog este,insa dialogul este fara valoare daca nu are prea multa descriere a actiunii,parca ne grabesti deodata:))glumesc,e ceva normal pentru prima data,asa am fost si eu.
Ai scris cam putin,stiu prin ce ai trecut,insa pe viitor descrie mai bine actiunea si sentimentele ok?:*
Astept nextu':*
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#3
heloo
Primul fic ? Este cat de cat reusit. Descrierea mai trebuie, cum arata Sakura, nu prea am observat o caracterizare acolo. Esti incepatoare, nu o sa fac filozofi. O sa vorbesc putin despre: idee, naratiune si dialog. Nu te iau rau cu descrierea, este cea mai grea si cea mai dura. Naratiunea, subiectiva, povestesti din perspectiva Sakurei, foarte bine. Dialogul nu este mult, dar putin sec. Ideea este noua ? Nu-mi dau seama, vreau sa vad ce faci pe parcurs.

bye bye
:bye:
:x:x:x:x:x



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.801 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.416 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Primul an de liceu Wanna 21 13.459 15-05-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Viata de liceu Ymequa 33 17.019 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.041 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 57.493 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.442 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  O viata de liceu Hitman 20 18.555 19-07-2009, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Sakura la liceu sakura_alexutza 8 7.646 20-02-2009, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Annya
  o viata de liceu (sasusaku) the_blue_eyes 17 21.881 15-01-2009, 01:05 AM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)