Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Llama drama (reloaded)
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
(01-04-2013, 11:03 PM)James Dean A scris: [ -> ]E foarte bun,dpdv al internetului.
Cu toate astea,daca nu esti fanul perioadei medievale cu mici chestii fantasy (asemanator cu universul lui Tolkien,intr-o mica/mare msaura ),n-o sa-ti placa.

Febra 39,frisoane,durere in gat si alte chestii simpatice!


Daca nu esti fanul tuturor stereotipurilor din filmele fantasy ale ultimei jumatati de secol...
GoT e singurul serial care imbina fani foarte diversi, pentru ca este atat de bun incat doar foarte putini ii contesta valoarea.
Eu nu voi citi cartile, avand in vedere ca autoru' e implicat in serial, stiu ca se va respecta cat-de-cat povestea, as simti ca-mi dau spoilere si ca pierd din "magie".
Bine, il supraestimez putin, dar am vazut destule seriale incat sa imi dau seama ca e printre cele mai bune chestii create in ultimii ani.

J.D.: "Febra 39,frisoane,durere in gat si alte chestii simpatice!" - ia un antitermic. Paracetamol, agocalmin, nurofen, panadon, ce ai prin casa. Eu nu fac niciodata febra, dar stiu de la altii. Si maine ar fi bine sa te duci sa iti faci un exudat faringoamigdalian sa vezi daca ai vreo infectie bacteriana. Cica.

Edit: tocmai mi-am dat seama in ce limba ciudata am vorbit. Aia mi-a zis o tipa de la medicina la un moment dat pt. cineva care era in suferinte asemanatoare cu ale tale.
In limba mea: baga un paracetamol si un nurofen, iar daca maine nu iti trece (de tot) si nu ti-e exagerat de lene, du-te pan' la spital sa-ti bage un fel de vata-n gura sa vada ce naiba ai. 4
Din nu stiu ce motiv ciudat am gasit chestia asta cautand ceva pe google. Enjoy.

http://www.christianforums.com/t7564454/
"also I'm having my son exorcised tomorrow" ahahahahahahahahahaha
PLANG DE RAS 24))))))))

"Anime is a tool of Satan because it will turn your sons into Wapanese, which means no girls will ever be attracted to them, ever, which means no marriage, which means no kids for them. Ditto for D&D, unless played ironically, in public, as a drinking game, and it results in an arrest for something ridiculous."

"Wapanese are white people who think they are Japanese. Otherwise known as Japanophiles, otherwise known as virgins."

MOR PUR SI SIMPLU MOR DE RAS 24)))))))))
FOR THE GLORY OF SATAN
Oh no, i'm a Wapanese!!! THE CAKE IS A LIE
Oh no you said it, you actually said it

PIE FOR THE GLORY OF SATAN OF COURSE
Satan sucks
Yeah, that's what he said.
Meh. Azi am fost cu un amic sa vedem de Comics Cafe, avea reclama in Harap Alb continua, primu' sau al doilea numar, review pe net de prin iunie. M-am dus sceptica, nu credeam ca o astfel de afacere merge p'aici, plus ca aveau localu' aproape de Caragiale, chirie scumpa, dar am mers cu speranta. Speranta doborata, au mai ramas niste chestii imprimante pe vitrina, in rest...un afis mare cu produse traditionale romanesti. Cel mai dezamagit om: eu.
Dupa m-am dus la libraria Bastilla, unde se laudau ca au comics. Uhum. Am gasit 3 carti amarate. Mi-am baut amaru' langa, intr-un pub, cu niste Jack. Dublu. Simplu.