Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Evită cuvântul DA sau Nu (2)
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Apa mi se pare un tărâm greoi, nesfârşit, infinit, dar totuşi plin de velocitate, graţie şi mister. Deci, aş alege apa în defavoarea pământului, care e atât de uzual, plictisitor şi fără farmec.

IubeÅŸti iarna? De ce?
Pentru ca tot ce tine de ea e adorabil, pentru ca ca ador zapada, ador sarbatorile de iarna, ador monocromia peisajului si linistea pe care e imposibil sa o gasesti intr`o zi de vara. Si pentru ca e pur si simpu iarna, e adorabila.

Next: uhm....astepti craciunul?
[posturi unite]
Pentru ca e pur si simplu adorabila, ador zapada, ador momocromia peisajului, ador linistea ciudata pe care mi`ar fi imposibil sa o gasesc la o zi de vara. Ador sunetul pasilor pe zapada, ador sunetul colindelor, si cel al zapezii care cade de pe crengi sau acoperisuri. Ador sarbatorile de iarna, ador sentimentul pe care mi`l da iarna, si tot ceea ce tine de ea. O ador.

Next: Astepti cu nerabdare Craciunul?
In carne si oase. Desi s-ar putea sa ca existenta mea sa fie mai putin credibila... [filmele astea -ce fac din om]

Iti place scoala?
Intalnindu-ma cu colegi ma simt bine si imi face placere sa merg la scoala, insa fizica ma scoate din minti >:p

Esti indragostit/a?
Ăh, încă-s pe tușă.
* cât de sec *.
Îți place înghețata?
Îmi place, mai ales cea cu ciocolată; iar cea de vanilie mi se pare mult prea dulce. În fine, e foarte bună, mai ales în zilele cu un soare dogoritor. xD

Îţi place să patinezi ?
Îmi place enorm de mult, dar dacă aș știi ar fi și mai bine. Chiar azi trebuia să mergem, dar din păcate eram prea puțini așa că s-a anulat excursia la patinuarul din centrul orașului. Dar lasă, cred că merg mâine cu colegele.

Te crezi impulsiv/ă?
Mă îndoiesc. Pot fi în foarte multe feluri, dar asta e în afara listei.

Aştepţi cu nerăbdare Crăciunul?
Astept cu mare nerabdare craciunul, dar gandul ca o sa trebuiasca sa trec si peste urmatoarele zile ma fac pur si simplu sa`mi doresc sa inghet in timp...as vrea sa fie direct craciun, si luna decembrie sa inceapa in data de 24...

Next: Ninge?
Mi-aş dori să ningă de Crăciun, dar momentan e frig de crapă mâţele, şi deşi e înnorat, fulguleţii (sau măcar stropii de ploaie rece) sunt inexistenţi. T.T

Ai călătorit în afara continentului?
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33