Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18]

#1
DISCLAIMER : Nu detin nici un personaj - inafara de cele create de mine - ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje, intamplari.


Buna dragilor. Ma gandesc in fiecare seara daca sa imi fac inca un fic. Desi nu ma pricep, am zis ca mai bine totusi ma stradui decat sa arunc o idee la cosul de gunoi. Ficul este +18, deci cine vrea il citeste si cine nu vrea nu este obligat. Sper sa va placa, si inca o data, nu sunteti obligati sa imi cititi ficul.

Viata de ninja presarata cu iubiri interzise
CAPITOLUL l

Tocmai am terminat ultima misiune pe saptama asta. Dar ce ma doare este faptul ca nu am pe nimeni langa mine. Mama a fost omorata de Yakuza iar tata a murit in ultimul razboi. Dar nu le duc dorul, imi este mai bine fara ei. De ce? Sa nu credeti ca sunt o fata rea, nepasatoare, dar ei nu sunt adevaratii mei parinti. Sper ca intr-o zi, chiar daca voi fi pe moarte, sa ii vad pe adevaratii mei parinti macar pentru un minut. Sa ii strang in brate, sa le zic mama si tata, sa ii sarut dulce, sa imi zica ca sunt fetita lor. Dar nu se poate. Viata mea este un calvar. Uneori imi doresc sa nu fiu ninja, dar daca nu as mai fi voi fi un om care nu stie sa se apere, care ajunge omorat de samurai, Yakuza sau chiar de alti ninja. Visul meu este razbunarea, delcea razbunare. Unii zic ca nu rezolv nimic prin razbunare, ca imi fac mai mult rau sau chiar ca nu sunt destul de puternica. Prostii. Imi fac mai mult rau daca nu ma razbun. Fara razbunare nu ar mai exista acea placere satisfacatoare da a vedea persoana care ti-a fost draga dar care te-a dezamagit in ultimul hal suferind in durere. Asta este visul meu. Vreau sa ma razbun pe toti, pentru atunci cand eram mica toti ma detestau din cauza parintilor mei adoptivi. Credeau ca si eu sunt la fel ca ei, ca sunt o criminala. Da, parintii mei adoptivi au fost niste criminali. Ei omorau oameni nevinovati, dupa care aruncau corpul ramas fara suflet. Si nu numai atat, dar ei folosesc tehnici interzise. De ce am fost adoptata de ei? Doar pentru ca ei imi cunosteau parintii, erau prieteni foarte buni. Dar nu ma intereseaza, scopul meu este sa devin cea mai puternica femeie ninja, sau de ce nu cel mai puternic om de pe placeta? Dar as fi multumita doar daca ma voi razbuna. Am implinit acum doua luni nouasprezece ani. Am vise mari, pentru o fata inca mica. Imi dau mana prin parul meu rozaliu, deoarece vantul la imprastiat in toate directiile posibile. Imi pun picioarele slabute pe mers, deoarece azi am de predat tancilor o noua lectie la academie. Doamne, daca iar nu isi mai fac temele voi incalca putin regulile si le voi arata o adevarata bataie si va fi una zdravana. Acum simt si eu cum este acea plaere nebuna de a chinui copii cu teme si lectii grele. Nu sunt rea, dar copii dinn ziua de azi chiar nu mai stiu alceva inafara de a manca si de a vorbi.

Ajung si eu in fata clasei dupa cateva minute de mers. Deschid usa si un burete imi este aruncat in fata. Praful se instaleaza in parul meu roz care acum nu mai seamana cu o floare de cires, ci cu parul unei batrane de o suta de ani care mai are de luat doua guri de aer si moare. Iau burete si il pun la loc, cu zambetul pe buze in timp ce ma sterg de praful alb de creta. Linistea se asterne in clasa, iar eu incep ca rad ca o nebuna. Saracii copii, se uita la mine ca la masini straine.
-Copii, pentru asta toti veti sta doua ore dupa program. zic eu dupa care ii scot afara pentru a le face echipele. Ce repede a trebut timpul, deja trebuie sa ma despart de ei. Se vor duce la un alt profesor si vor uita de mine. Cred ca imi pare rau. Cu toata ura pe care o port in mine am un mic sentiment. Ei sunt ca fratiorii mei si nu vreau sa ma urasca pentru ce le fac. Le spun ca nu ii mai tin dupa ore, si le dau si explicatia.
-Pentru ca voi imi sunteti ca niste copii si nu vreau sa ma urati dupa ce plecati de la academie.
Ma mira expresia lor, ca vad ca fac ochii cat cepele. Nu am fost rea cu ei mereu. Iau lista de pe birou, care am primi-o de la hokake cu noile echipe. Le citesc lista, iar in ultimul grup vad ca eu sunt senseiul. Ce echipa frumoasa, doi sunt slabi iar al treilea este cel mai bun.
Sensei: Haruno Sakura
Elevi: Rin Uzumaki; Naruto Uzumaki; Itachi Uchiha


Ma indrept catre echipa mea, care sta pe o banca de langa un cires. Ma uit la Rin, parul ei frumos saten deschis este scurt, are doua linii mov pe fata si ochii abisali. Privirea mi se indreapta catre Uzumaki, care din cate vad este fratele lui Naruto. Are acelasi nume ca si el, dar nu uit sa ma uit si la Itachi. Parul ii este prins intr-o coada la spate, iar ochii lui abisali se pot schimba in rosu aprins, precun sangele. Privirea aceea, o privire blanda, la fel ca a lui Naruto si Rin. Le propun sa ne cunoastem mai bine unii pe altii si sa ne acomodam. Dupa ce fiecare sa prezentat in mare despre el le-am propus sa incepem maine antrenamentul, dar sunt contrazisa de ei. Este ora unu, iar orele se termina la sase. Am timp destul pentru antrenament. Ii duc intr-o padure unde le zic ca antrenamentul incepe. Este simplu, ei trebuie sa se urce in varful unui copac. Pentru niste copii de paisprezece ani cred ca va fi usor...sau poate nu.

Sper ca va placut :D
Rin: http://www.google.it/imgres?imgurl=http:...24&bih=677
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

#2
Boonaa!
Ce frumos.:X Imi place mooolt. Am vazut ca ai niste greseli de tastare dar nu le bagam in seama.
Dupa parerea mea totul a iesit bine. Ai naratiune, dialogul e bun si cel mai important nu este sec, descrierea este si ea pea colo.
Hm.... ficul va fi Sasu&Saku nu? [ spune da, spune da ] Asa sper. Iubesc cuplul ala... In fine. Sakura e cam .... care e cuvantul..? Rea..! Ura.. Razbunatoare. Mda ce sai faci.
Euu cred ca ficul merita continuat. Si deabea astept sa vad ce se va intampla in uramtorul capitol:) Pai ce mai spun... spor la scris si laa moolte ideei frumoase.:D Astept next'ul. :) Aaa da am uitat... te rog sa pui daca vrei si poti poze cu Sakura si ceilalti.... mar ajuta intr'un fel..

Si te loog doolce ca o savarina sa ma anunti si pe mine cand pui next'ul:):*:*
:*:*
Ja'ne

#3
Desi abia l-am citit trebuie sa spun : IMI PLACE :d:d
sper sa pui nextu repede ca fac gaura in podea daca nu :)) in fn
spor la scris :D

#4
Buna dragilor. Va anunt fiti siguri :-j Uitati next

CAPITOLUL ll


Este simplu, ei trebuie sa se urce in varful unui copac. Pentru niste copii de paisprezece ani cred ca va fi usor...sau poate nu. Le dau indicatiile necesare. Le dau si exemplu si ii las sa exerseze cat eu ma voi plimba. nu credeam ca va fi atat de usor sa fii sensei. Imi pun picioarele la mers spre o anumita directie care o am in cap. Nu cred ca vor pati ceva daca ii las singuri. Si chiar daca ar pati, nu mi-ar pasa. Sunt cunoscuta in sat ca fiind cea mai rece persoana, cu cea mai ucigatoare privire si nu in ultimul rand o putere nebuna. Daca as da cu un singur deget in pamant as putea sa il crad pe o distanta de cinci kilometri. Dar tot nu imi pot intrece maestra, Tsunade. Baba batrana, tot nu vrea sa moara. Iam pus in ceasca otrava de multe ori, si tot nu a murit. Dar va veni ziua in care toti imi vor sta la picioare. Te urasc Tsunade, nu voi uita niciodata ce mi-ai facut.

~FlashBack~

Stau legata de trunchiul unui copac si ma zbat sa scap.Picaturile ploii se izbesc de mine ca si cum ar vrea sa ma arunce de unde sunt. Maestra mea se uita la mine si aproape plange de ce am ajuns.
-De ce dracu plangi? Nu tu ai suferit, si stii ce? O sa te omor cu mainile mele proprii! ii zic tipand la ea cat ma tin puterile
-Sakura....regret ca te-am invatat atatea. Puterea pe care ti-am dat-o nu este ca sa te razbuni, este pentru pace. Ai omorat atati oameni, atatea suflete. Sakura, de ce ai aceasta ura? Renunta la ea! Altfel, te voi ucide chiar aici.
Las capul in jos, dupa care incep sa rad pervers si ii spun ca nu voi renunta niciodata. Rasul imi este oprit de o palma care imi intoarce fata. Imi spune nervoasa ca zilele mele sunt numarate. O provoc, iar aceasta fierband de nervi si de durere ma dezleaga. Prima lupta dintre noi, dar aceasta este diferita. Lupta asta este pe viata si moarte, iar una din noi va muri.
Nu apuc bine sa fac un sigiliu ca deja sunt atacata, dar reusesc sa ma feresc. Ce lovitura, copacul a zburat cativa kilometri. Nici macar eu nu as putea, si sunt mai tanara decat baba Tsunade. Vad ca deja incepe sa faca niste sigilii. Nu le cunosc,dar imi dau seama ca Tsunade imi ascunde tehnici prea puternice. Apare un fum, care se risipeste brusc. Imi vad maestra alaturi de fostii okage care au murit.
-Sakura! Am primit ordin strict de la hokage sa te omor daca nu renunti. Cu orice pret!
-Nu stii sa lupti si ii pui pe morti sa lupte?
Isi retrage jutsul dupa care intra in pamant. Unde sa dus oare? Nu voi pierde, voi trai si ma voi razbuna. O durere ma strabate. Se pare ca Tsunade si-a facut miscarea. Am primit de la ea un pumn cu chakra, atat de puternic incat cat pe jos ca si moarta. Ce durere, cat sange imi curge. Dar nu se opreste. Imi tot da pumni si picioare iar eu tip din rasputeri. Dar se opreste brusc. Ma uit bine sa vad cine este, dar nu pot deschide ochii. Ranile sunt din ce in ce mai dureroase, ploaia intra in ele si ma face sa tremur. Ochii mi se inchid usor, iar imaginea se sterge putin cate putin, pana totul este negru.


~EndFlashBack~

Am reusit sa supravietuiesc, dar nu voi sti nicioadata cine ma salvat. O intrebare fara raspuns. Este ca si cum ai cauta acul in carul cu fan. Ajung la cabinetul hokageului si ciocaesc la usa. Raspunsul este acelasi ca de fiecare data "intra" . Deschid usa si pasesc usor, cu pasi marunti de pisica. Primesc o misiune. Se pare ca pot alege doar un singur membru din echipa. Ma uit pe datele lor, si desigul aleg elevul cel mai bun, Rin. Dar minte imi zburda la alte cestii. Cum ar fi cati ani are batranul hokage. Arara ca o fosila care trebuie dusa la muzeu. Ies si incep sa rad pe hol. Plec si iar merg pe drum. Merg si merg pana ajung la locul unde i-am lasat. O iau pe fata si plec cu ea, iar cei doi au liber. Este o misiune grea, dar Rin este foarte puternica, aproape ca si mine. Tsunade a fost unul din primii ei sensei. Ii zic despre ce este voba.
-Trebuie sa pazin Lordul Feudal. Il asteptam in fata iesirii din Konoha, el este insotit de o excorta de ninja. ii zic nepasatoare dupa care sarim din copac in copac pana ajungem intr-un loc de costume ninja. Eu primesc un costum ca de samurai, iar Rin nimic.Costumul este rosu, cu cizme negre lungi pana la genunchi cu o parte rosie si pe ea semnul satului Konoha. Niste manusi rosii pana mai sus putin de cot, si asta e tot. Arat ca acoperisul unei case. Mergem iar pana ce iesim din konoha.
Dupa cateva minute apare si Lordul Feudol, intro caruta si pe langa niste ninja. Ceva imi spune ca misiunea asta va fi una plictisitoare....

http://www.google.it/imgres?imgurl=http:...m=1&itbs=1 Costumul Sakurei

http://www.google.it/imgres?imgurl=http:...24&bih=725 tot costumul Sakurei
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

#5
Miauuu miauuu! Vreau sa ma pisicesc deci... ^.^

Mia placut mult capitolul. Acum incep sa imi dau seama ca Sakurica seamana cu Sasuke. Adika in varianta masculina a lui Sasuke... doar ca Sasuke nu era asa de malefic [ sa zicem ] in copilarie cred.. Eu tot imi doresc sa fie Sasu&Saku ficul.. asa ca nu ma las. Hm... eu nu asi crede ca Tsunade a batuto pe Sakuric, poate a fost altcineva[ din ce am inteles eu rozalia nu a vazut prea bine atacatorul...sau poate am sarit un rand din greseala ] deci sa reluam : poate poate Sasuke e salvatorul [ daca e un fic Sasu&Saku desigur ^.^ ] Sper ca totul a iasa bine..
Pai ce pot sa mai spun decat ca vreau next-ul:) Spor la scris.


Ja'ne

#6
buna...am trecut si eu pe aici,ti-am citit ficul.
hmmm...titlul e foarte interesant,chiar mi-a atras atentia.
naratiunea este buna,ar trebui sa descri mai amanuntit sentimentele Sakurei(nici eu nu ma prea pricep la asta).
greseli de tastare sunt,dar asta se intampla la oricine,tastatura e de vina:d
mi se pare un pic ciudat cum ai construit-o pe Sakura,insa imi place caracterul ei rece,ceva gen Sasuke in timp ce se antreneaza cu Orochimaru si dupa.Dar nu mi-a placut cand ai scris ca nu a putut sa o omoare pe Tsunade,trebuia sa fi scris ca Sakura e mai puternica ca ea,si din mila a lasat-o sa supravietuiasca(ma chinuie si pe mn talentu,scz):d
ok...spor la scris!multe ideei...si sa ma anunti knd pui nextu
pa!
...Kiss me...
...Love me...
...Suck me...

[Imagine: eb1f934drag_var05.jpg]

http://light.sunphoto.ro/photos/thumb/Q/...SKOZCL.jpg



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Placeri interzise Prevented :D 1 2.293 17-10-2013, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.922 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.934 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata unui ninja demonul tigru apare may-yamasi 6 3.581 02-09-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: may-yamasi
  TendinÈ›e Interzise (+18) Wolves 255 54.228 02-09-2011, 08:52 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  ♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18) alexutzy97 35 11.521 08-08-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Ninja LoVe Elyy 17 9.006 05-06-2011, 06:55 AM
Ultimul răspuns: Capsunica
  Ninja LoVe mya2o1o 10 6.165 26-05-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Capsunica
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.531 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  in cautarea iubiri saku vampire 7 3.954 27-12-2010, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Vero


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)