Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

in cautarea iubiri

#1
Sisclamier:Nu detin nici un personaj din animeul Naruto si nu fac profituri pe urma acestor intamplari/personaje


E primul meu fic dar accept critici dure dar printre ele vreau si sfaturi si in plus am 10 ani

Taken for love
Cap 1

Sa mergem direct la echipa Hebi
Sui: Ce trebuia sa facem?
Sasu: Sa distrugem Konoha.......chiar nu iti amintesti nimic din ce am vorbit aseara?!
Sui: Nu stiu..
Sasu: Sa mergem sa o luam si pe Karin...
Sui: Bn.

In Konoha
Saku: M-ati chemat doamna Tsunade?
Tsunade se uita cu tristete si ii spune Sakurei:
Tsunade: Sasuke vine sa distruga Konoha.....
Saku: Ce?!!

Sakura fugi sa-l caute pe Naruto.In timp ce mergea il vazu pe Naruto langa un rau.
Saku: Sasuke vine sa distruga Konoha!
Naru: Sasuke sa distruga Konoha ,glumesti????!!!!!!
Saku: Asta mia zis Tsunade.
Naru: Atunci trebuie sa-l oprim!
Saku: Ok.
Dupa 2 ore
Naru: Sasukeeee!
Sui: Il pot omor Sasuke?
Sasu: Nu .....Il voi omor eu
Sasuke fugi spre Naruto ii puse mana pe umar scoase sabia si io pune la gat
Saku: STOP!!!!!!!
Sasu: Sakura nu vezi ca nu poti face nimic ...de ce te-as asculta.
Saku: Sasuke ,nu sunt atat de neputincioasa precum crezi tu
Sakura se duse la Sasuke si incerca sa-l opreasca dar nu reusi pentru ca deja ii infipse sabia in burta lui naruto.
Saku: Narutoooo!!
Sakura se duse sa-l vindece pe naruto si reusi.

Sui: Hey Sasuke nu ne-ar trebui si noua un ninja medical?
Sasu: Hmmmm....Da ne-ar cam trebui unul
Sui: Putem lua fata cu noi?
Sasu: Hmmmm.....Da
Karin: Hei dar cu mine cum ramane?Sunt si eu ninja medical!!!
Sasu: Taci Karin.. o luam pe Sakura!

Saku: Naruto esti bine ?
Naru : Da ...Asa cred.
Sui : Hai ce mai asteptem?! Sa o luam pe rozalie!

Atat cu capitolul asta. Astept comentari

#2
Citat:Sakura fugi sa-l caute pe Naruto.In timp ce mergea il vazu pe Naruto langa un rau.
Pai ce dracu dom'le, fugea sau mergea?
Citat:Sui: Bn.
Cand vorbesti cu o persoana spui tot cuvantul, nu "bn, cf" w.e, lasa messengerul ala.
Citat:Saku: Asta mia zis Tsunade.
It's like miaaa, din miiaaaaau, or mi-a?
Citat:... si io pune la gat
Daaamn, thoes gais are sick yo.
Nota: i-o

Cat despre restul aspectelor, dialog, naratiune, vocabular, stil, and rest of the shit---> Lasa-te (Suna mai soft daca-i scris cu 'rozaliu'? :p)

P.S.: Sisclamier:Nu detin nici un personaj din animeul Naruto si nu fac profituri pe urma acestor intamplari/personaje --> I lold
Do not speak unless you can improve the silence.

#3
Pentru bun inceput, bine ai venit pentru ca vad ca esti un noob. ; )
Povestirea ta nu are titlu. XP . Ciudat. Povestirea asta, u stiu dar nu porea amn inteles nimic, ai greseli de exprimare si tastare. Eu situ ca toata lumea ii cunoaste pe cei din naruto dar clar trebuia sa bagi o descriere cat de amanuntita puteai. Capitolul tau este un dialog sec fara noima. Mai mult ar fi o piesa de teatru. Incearca sa bagi descriere sa nu mai pui numele personajelor la inceputul dialogului si lasa te rog vocabularul de messenger.

Verifica-ti ficxul adauga-ti descriere si sterge numele personajelor si lucrarea ta va aveea cu siguranta un alt aspect ;)

#4
Alt fic pus unde nu trebuie O.o. Existasectiunea Fan Fiction.Trebuia sa il postezi la Fan Fiction -> Anime/Manga....etc -> Naruto.Rog un moderator sau administratorul sa mute topicul.Revenind la fic.Inteleg ca ai 10 ani si ca e primul tau fic dar titlu cred ca puteai pune, nu? In ficul tau predomina dialogul si e cam sec uneori.Descrierea e zero si naratiunea la fel.Ai multe greseli de exprimare si tastare.Acum revenind la sfaturi.Pune mai multa descriere.De exemplu, cum aratau personajele, ce simteau ele? Ce simtea Sakura cand l'a vazut pe Naruto injunghiat? Cum se simtea cand l'a vazut pe Sasuke? etc. De ce nu descrii si locurile? Cum arata peisajul cu raul unde statea Naruto? Renunta la limbajul de mess si nu mai pune numele personajelor in loc de liniuta de dialog si nici macar nu le scrii tot numele.Dupa fiecare replica puteai spune: ..zise cutare".... ,, a spus nu stiu cine".Actiunea e foarte grabita datorita lipsei descrierii. Recunosc nici eu nu sunt perfecta la capitolul asta dar dau tot ce pot.Intrebare: Ai mai citit ficuri inainte?. Cam atat. Restul s-au mai spus si mai sus. So, sper ca nu te'ai suparat pe mine si astept nextul. Incearca sa tii cont de sfaturile date si sa nu renunti la fic ca e pacat.Hai cu nextul :* Gambate
[Imagine: EnvYQ.png]

#5
nu mai continui primul fic .
L-am scris in graba si a esit urat .
Disclaimer:Nu detin nici un personaj din anime_ul Naruto[inafara de cele create de mine] si nu fac profit de pe urma acestor personaje sau intamplari.

Cap:1 Secretul

Intr-o zi o fata statea si privea picaturile reci si cristaline care se zdrobeau de geamul din camera ei. Si se gandea ca mai rau nu se putea:La scoala lumea o considera ciudata pentru ca ea a avut incredere in"cea mai buna prietena a ei" si i-a spus un secret dureros despre trecutul ei.

FlashBack

-Ino trebuie sa-ti spun ceva important,despre trecutul meu.
-De ce mie?
-Pentru ca in tine am cea mai mare incredere.
-Bine ascult!
-Intr-o dimineata cand mergeam la scoala parinti mei nu se mai trezeau ca deobicei si nu am vrut sa-i trezesc pentru ca erau obositi deoarece seara trecuta au fost la o nunta.Ziua aceea era din ce in ce mai buna pt ca era ziua mea si eram sigura ca acasa ma vor astepta parinti cu o surpriza cum faceam mereu.Dar cand am ajuns acasa alta a fost surpriza era politia si salvarea si cand am intrebat un politist ce se intampla acesta mia spus ca parinti mei au fost omorati .
-Stai ,stai dar tu ai parinti .
- Sunt parinti adoptivi, tu nu stiai?
-Nu.
-Asa,si dupa ce mia zis politistul ca parinti mei au fost omorati eu lesinasem.Dupa cateva ore m-am trezit intr-un spital si langa mine statea o asistenta.Eu o priveam nedumerita nestiind ce sa intamplat.Imi aminteam doar votrbele politistului si fara sa-mi dau seama mi se scurse o lacrima pe obraz.Asisteant ma privea cu mila si imi sterse lacrima.
-Sakura de ce ai ascus acest lucru de colegi?
-Daca ma vei lasa sa continui o sa intelegi.
-Bine.
-Luna trecuta am aflat ca parinti mei au fost secati de sange.....si
-Ceeee?!?!
-Vrei te rog frumos sa taci o data casa pot continua ce am de spus?!
-Dar...bine .
-Si doctorul legist le-a mai spus parintilor mei ca acum sunt destul de mare sa aflu despre ce a fost vorba si sa vorbeasca cu mine la telefon.Mi-a spus ca a fost vorba despre vampirism si ca se poate sa fie din cauza ca tatal meu era avocat.
-Tatal tau era avocat?
-Da acum asculta si nu mai spuna intrebari stupide!
-Ok.
-Si eui i-am zis ca tatal meu a rezolvat un caz tot cu oameni care au fost omorati astfel.Si ea a zis ca se poate sa ma caute si sa faca acelasi lucru cu mine.
-Sakura...t-tu vorbesti serios?
-Sigur ca vorbesc serios ce crezi ca te-as minti vreodata?
-Nu stiu.....poate
-Cum poti spune asa ceva ?!
-Gata,gata Sakura ,imi pare rau..
-Bine.
A doua zi "prietena mea" era inconjurata de aproape toti colegi doar un baiat care nu-l prea interesa mai nimic statea in banca privind plictisit prin clasa.
Eu ma duc sa vad ce se intampla acolo si cand ma vazura toti colegi se indepartara si se uitara infricosati.Eu ma uit la ei nedumerita si o intreb pe Ino ce se intampla iar ea imi raspunse ca nu e treaba mea.
Deodata un baiat blond cu ochi albastri sari sa strige:
-Hey,uitati-o pe fata vampir!
Eu ma uitam sa fad spre cine arata si el arata spre mine ma uitam la el apoi mi-am indreptat privirea spre pritena mea .Ea il fulgera pe naruto cu privire si cand vazu ca ma indrept spre ea ,ea incepu sa fuga iar eu o urmaream pana a ajuns intr-o fundatura unde nu mai avea unde sa fuga.
Eu am intrebato ce le-a spus colegilor.Ea imi spuse ca le-a spus ca eu le-am supt sangele parintilor mei si ca sunt vampir.
Eu ia-m spus ca are perfecta dreptate apoi am muscato gustand din sangele ei dulce.

End FlashBack

#6
Hãi hãi mãi mãi ;D
se pare ca sunt prima deci so
Ai zis ca vrei critici dure nu?pai sa nu te superi pe mine daca iti indeplinesc dorinta,nu zic ca stiu sa fac si eu ficuri mai bune....dar ficul tau ma dezamageste complet :((,si primul cat si al 2lea,ma rog sa zicem ca a fost putin mai bun,putin deci:
descrierea:seaca :((
ai dialog in exces si sec pe deasupra,ar trebui sa exprimi sentimentele personajului si sa folosesti mai mult descrierea,si app sa nu uitam ca actiunea e foarte grabita
Te astept cu nextu' care sa speram ca o sa fie mai bun decat primul ;D :P

#7
bine ,am revenit cu continuarea scz daca am greseli o sa ma straduiesc mai mult :zuppy05: de data asta voi povesti din perspectiva Sakurei.

Cap 2

Hey eram sa uit sa ma prezint:Sunt Sakura Haruno am saisprezece ani am parul rozaliu precum florile ciresului si ochii verzi precum smaraldul.
N

#8
Realizezi ca nu ai pus cap 2 nu? Decat o fraza din ea :-?? In fine. Comentez primul capitol. Descrierea cum am mai zis lipseste desi ai incercat tu sa faci ceva-ceva dar nu ti-a iesit. Dialogul este mult prea mult si sec.Inlocuieste-l cu descriere. Actiunea repet foarte grabita datorita lipsei descrierii. Greseli de tastare nu am vazut. Probabil ca erau dar nu am stat sa ma uit. La replici am vazut ca pui aceeast litera de nu stiu cate ori. Pune doar cuvantul si exprima prin descriere modul in care persoana respectiva a zis acest lucru. In rest nimic. Astept nextu`
[Imagine: EnvYQ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  In cautarea faimei Kyra Mage 1 1.932 23-04-2013, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Kyra Mage
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.922 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.954 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  In cautarea unui vis Juneko 3 3.206 13-05-2011, 06:44 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.531 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Prietenii si Iubiri distruse Crazy Person 2 3.272 12-04-2010, 09:44 AM
Ultimul răspuns: Flash
  In cautarea fericirii Alany Aysee 18 13.181 19-09-2009, 04:32 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.330 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Internatul iubiri SakuraMaiKisetsu 14 10.191 10-07-2009, 11:33 PM
Ultimul răspuns: Daniela_Sakura_chan
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.322 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)