Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ninja LoVe

#1
Capitolul 1 . Sa facem cunostinta .

Sakura :

Ma plimb pe strazile linistite ale Konohai , gandindu - ma la clipele frumoase pertecute cu el , oare de ce a plecat ? Ce intrebare , a plecat pentru razbunare , sa sa-si ucida fratele ce i-a asasinat clanul . L - am iubit atat de mult , dar lui nici nu -ia pasat , m-a lasat plangand pe acea banca la iesirea din sat . Inca il mai iubesc ,si as da orice ca el sa se intoarca , a-si da orice ca sa am din nou acele clipe mununte petrecute cu el .Mereu trebuie sa pretuiesti ceea ce ai . Probabil acum va intrebati cine sunt , sunt Sakura Haruno , am saptispe ani si sunt cel mai bun medical ninja din sat , fiind antrenata de Tsunade , Hokagele satului nostu , Satul Frunza .Multi zic ca as putea fi chiar mai buna ca ea . Ii cunosc fiercate tehnica , si medical ninja . Ahh cate amintiri imi trezeste acest sat , amintiri frumoase dar si amintiri rele , amintiri pe care nu le voi uita niciodata , amintiri care acum nu mai pot fi intoarse pentru ca el a plecat . Si-a tradat satul , a omaorat oameni si a ajuns de partea raului , doar pentru razbunare . A fost in stare sa-si dea si sufletul , pentru o farama de putere . A plecat din sat aruncand totul in urma , casa , amintirile , prietenii , totul . El , cel pe care l-am iubit si pe care inca il iubesc , Sasuke Uchiha , mostenitorul clanului Uchiha , si un ninja fugar , ce si-a tradat satul si prietenii . Lasand asta la o parte , sa trecem putin la ceea ce fac eu acum . Ma plimb pe strazi ,destinatia mea fiind locul de antrenament , unde veneam de fiecare data cand simteam nevoia de liniste.
Parul meu scurt si roz de culoarea florilor de ciresi imi acopera ochii care o data aveau o cloare verde ca zmaraldul , ce mareu erau veseli pentru ca el era langa mine . Imi placea sa-l stiu aproape de mine , sa il am chiar daca el nu scotea o vorba .Acum ochii mei nu mai au aceeasi culoare de alta data , acum sunt rosii de la cat am plans din cauza lui si parca fara vlaga . Nici mie nu imi placea cum aratam , dar din pricina lui , in momenele acestea dau doi bani pe infatisare . Sasuke , daka va intrebati persoana pe care am iubito , iubesc si o voi iubi mereu are parul negru ca pana corbului , si ochii negri ca smoala . El a plecat din sat acum 3 ani pentru razbunare si putere . Acum o luna ne-am intalnit cu el , dupa ce si-a implinit razbunarea si si-a omorat fratele . Atunci ne-a zis ca a facut un pact cu Orochimaru , unul din cei trei Sannin , un ninja viclean si care si el sia tradat satul , si-a vandut sufletul lui .Am inteles ca acum are o naua echipa. Acum nu ai exista Echipa 7 de altadata din care faceam parte eu , Sasuke si Naruto , un baiat hiper activ mereu pus pe glume , cu parul ca soarele si ochii ca cerul .Mereu ne certam si ne bateam intre noi , toti 3 .Cand venea vorba te o treaba serioasa cum ar fi o lupta , atunci lasam glumele la o parte si treceam la seriozitate .Naruto este Kyuubi , alias Vulpea cu 9 cozi , ce a distrus satul in urma cu 18 ani iar , tatal sau al patru-lea Hokage , l-a sigilat in corpul sau pentru a proteja satul . Si acesta a fost si motivul pentru care toti l-au marginalizat si considerat un monstu . Visul lui este sa devina Hokage , pe care nu e departe sa-l implineasca , a facut multe lucruri demn de Hokage si a demonstrat satului ceea ce poate si ca se pot baza mereu pe el .Cand spun lucruri ma refer de exemplu la faptul ca l-a luminat pe Gaara , care il are in el pe Shukaku , tot un demon , un Bijuu ce are si Naruto , care mereu a fost nepasator cu lumea , si omora oamenii de placere .Nu are familie ci doar pe fratii lui care incearca sa-i fie alatrui .Acum el este Kazekage , in Satul nisipului .Naruto a salvat Satul de la Invazia lui Pein , care sa intamplat nu de mult . Dupa ce a salvat satul , toti locuitotii se comporta cu el frumos , si il lauda pentru tot ce a facut . Altii zic ca este demn de Hokage , printre care si eu zic acelasi lucru .
Dupa plecarea lui Sasuke din Echipa 7 , Sai i-a luat locul . El este un baiat destul de bun daka stai cu el , venit din Ambu cu parul si ochii ca al lui Sasuke . Seamana mult cu el dar nu il poate nimeni inlocui pe Sasuke . Ajung la locul de antrenament , fostul nostu loc de antrenament , unde se pot observa foare bine urmele noastre . Copacii erau pluni de zgarieturi sa la kunaiurile noastre , atunci cand am invatat sa ne controlam ceakra in picioare .Se putea vedea si pamantul crapat , sau gaura in care a stat Sasuke in timpul testului pe care ni-l la dat Kakachi atunci . Kakachi in caz ca va intrebati este senseiul nostru si tot odata prietenul nostru , mereu ne-a ajutat si ne-a dat sfatri si mai mereu a avut porbleme cu notiunea timpului . El are parul argntiu , un ochi sharingan care ii este acoperit mereu de bandana satului si celalalt ochi este negru .Pe fata mereu poarta o masca sub care nici noi nu stim ce ascunde . Imi aduk si acum aminte cand am incercat sa aflam eu , Sasuke si Naruto , dar ne-am cam luat teapa . Gandul acesta ma facut sa chicotesc usor . Deodata il vad pe Naruto care se indereapta spre mine .

Sasuke :

Ma aflu in fata lui Orochimaru care este mort in fata ochilor mei . Nu pot sa cred ca in sfarsit dupa atata timp l-am invins . Eu stau in fata lui si respir greu , apoi vad totul in ceata...
Ma trezesc intr-o incapere slab luminata , intr-un pat cu asternuturi subtiri . Langa mine se afla echipa mea . Naua mea echipa formata din Karin o fata cu ochii rosi acoperiti de o pereche de ochelari si parul rosu , total obsedata de mine . O am in achipa pentru abilitatea sa de a simti ceakra .Jugo un baiat cu parul si ochii portocali , foarte puternic si bun prieten cu animalele . Si Suigetsu un baiat cu ochi mov si parul de un albastru foarte deschis spre alb .Ei sunt naua mea echipa , dar nu se pot compara cu vechea , Echipa 7 . Prietenii mei cei mai buni erau in ea . Sakura , Naruto voi erati totul pentru mine iar eu v-am tradat . Sunt sigur ca acum ma cautati , si ne vom revedea in curand . Imi aduk amainte totul inainte sa lesin , l-am invins pe Orochimaru , in sfarsit stiu ca acum sunt liber sa fac ce vreau si primul lucru pe care vreau sa-l fac este sa-mi reabilitez clanul . In Akatsuki acum am ramas , doar Zaetsu , Tobi si echipa Henbi adika naua mea echipa. Acum noi suntem cea mai periculoasa si cautata echipa de rau-facatori .Ne aflam in Satul Sunet pentru un moment dar asta se va schimba curand .
Ma ridic din acel pat si ma indrept spre acea baie . Vedeam ca sunt bandajat peste tot . Dupa ce ma dezmeticesc putin imi iau pelerina si merg spre echipa mea care asteptau cu sufletul la gura sa zic si eu ceva .
- Pregatitiva , mergem in Konoha ; le zic eu pe un ton de comanda

Scuzati greselile de ortografie :D[/color][/size][/font][posturi unite]
[font=Impact][size=large][color=#000080] astept comentarii oameni buni:zuppy02:

#2
ai gresit sectiunea. cineva sa mute acest topic la FF. un global please
-

#3
salut , ma bucur ca sunt a doua ;)
In legatura cu fiul mai intai o sa spun ce mi-a placut si apoi la ce mai ai de lucat .Iar pentru ca e primult tau fic nu o sa fiu prea dura .
Imi place ca folosesti multa descriere si naratiune si cum totul vine de la sine . Din cate am observat tu vrei sa povestesti animeul , eu nu am nimic in portiva , ba chiar din contra, de sustin. Insa ca luma sa nu zica ca este plictisitor mai schimba din continutul animeului .
Nu ar strica sa pui un pic mai mult dialog , totusi si el este destul de important . Greseli de ortografie nu am zarit ( nici nu put spune ca le-am cautat ) , iar exprimarea mi s-a parut destul de buna .
Te rog sa ma anunti si pe mine cand pui continuarea :pls:
Spor la scris :bye:
ficul meu este: -> O VIATA PE MARE : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28898
[Imagine: 29069.jpg]


#4
pai ma gandesc sa pun continuarea astazi, ca am terminat aseara de scris :*[posturi unite]
Capitolul 2 . Vestile rele abia incep .


Deodata il vad pe Naruto care se indereapta spre mine. Este imbracat cu obisnuitul lui costum portocaliu cu negru, sandale ninja si bandana satului pe frunte. Vine la mine si ma saluta eu facand acelasi lucru. Apoi ma anunta ca Tsunade ne-a chemat de urgenta la ea in birou. Ne indrepta amandoi spre biroul ei si batem la usa. Din partea cealalta se aude o voce, vocea lui Tsunade care ne zice sa intram. Cum intram ii vedem acolo pe toti prietenii nostri. Toate echipele: echipa lui Naji, echipa Hinatei care s-a inrosit cand l-a vazut pe Naruto, v-am zis ca e indragostita de el lulea? Ei bine acum aflati, echipa lui Ino, si Sai care face parte din echipa noastra. Ce s-o fi intamplat oare ma intreb?
Cum ne vede aceasta face o fata serioasa si ne priveste pe toti foarte ciudat. Sigur s-a intamplat ceva rau si asta nu e de bine .
- Bun, cred ca va intrebati de ce v-am chemat pe toti aici, ei bine am aflat din surse sigure ca Sasuke si echipa lui au intrat in Tinutul Focului, si ca destinatia lor este Konoha, nu am aflat inca de ce dar suntem siguri ca il vrea pe Naruto sau mai bine zis cei care au ramas din Akatsuki il vor, iar el cred ca vrea sa ne distruga satul. Misiunea voastra este sa il tineti cat mai departe de sat, ca sa il impiedicati sa intre, abia am terminat lupta cu Akatsuki iar satul este inca in refecere. Neji, tu vei conduce misiunea, si nu uita ca ma bazez pe tine. Vei primi datele la iesirea din sat, si nu uitati impiedicati-l pe Sasuke sa intre, Sakura daka lucrurile sa agraveaza sti ce sa faci, sa aveti mare grija, satul nu este refact in totalitate asa ca ii este foarte usor dusmanului sa se infiltreze, Tobi si Zaetsu singuri ramsi din Akatsuki, au ceva in minte, deoarece ei au luato prin celelta iesire a Tinutului, deci Sanseii vostri se vor ocupa de ei; ne zice Tsunade privindu-ne foarte serioasa si ingrijorata.
Nimeni nu scoatea o vorba, toti eram socati de ceea ce am auzit, nu ne venea sa credem ca Sasuke este in stare sa distruga satul, nu este inca oficeial asta dar ce altceva ar putea sa vrea. Dam toti afirmativ din cap si iesim. Cand iesim, Neji ne anunta ca in jumatate de ora sa fim la iesirea din sat, deci trebuia sa mergem sa ne pregatim. Ma indrept spre casa mea, gandindu-ma la misiune de azi dar si la Sasuke, Naruto sigur este distrus , mai ales cand vede ca cel mai bun prieten al sau vrea sa ne distruga satul, dar totusi eu refuz sa cred ca asta vrea adika sigur doreste ceva mult mai important si cred ca il vrea pe Kyuubi din Naruto.Prinsa in gandurile mele nu am observat ca am ajuns in fata casei. Intru in casa si ma indrept spre camera mea. Probanil va intrbati de ce nu este nimeni in casa, simplu pentru ca perintii mei au fost ucisi in lupta cu Akatsuki. Intru in camera mea care era o camera simpla foarte modest aranjata si doar cu strictul necesar. Imi aleg din sifonier hainele necesare pentru aceasta misiune ,adika o pereche de colanti lungi mulati pe corp care imi dau abilitatea de a ma misca lejer , un maieu negru , care avea de sub bust pana jos plasa, o bluza neagra iar pe deasupra vesta antiglont care era de culoare verde. In picioare imi pun sandalele ninja si tot armamentrul, kunayurile, shurikenturile , otracurile si pergamentele. Tot ce aveam si era necesar pentru aceasta misiune. n picoare imi pun santale ninja de culoare neagra iar parul meu scurt il las desprins si bandana satului mi-o pun pe frunte. Cand sunt gata ies din camera apoi din casa, si plec spre iesirea din sat. Sunt sigura ca Tsunade-sama, nu ii va face niciun rau lui Sasuke , o fi el un ninja fugar dat inca face parte din sat si este un ninja foarte important. In drum ma intalnesc cu Ino care pare ca si ea este pregatita de misiune, si foarte ingrijorata . O salut si plecam amandoua spre iesire.Cand ajungem acolo ii vedem si pe ceilalti care ne asteptau. Dupa ce ajungem in dreptul lor, plecam. Neji o ia in fata pentru a ne indruma.

Sasuke :

Ma aflu cu echipa mea care pare destul de ingrijoarata in privinta mea. Ii inteleg dar totusi nu au de ce sa se planga. Toti zburam de pe o craca a unui copac pe alta asigurandu-ne ca ne observa toti ninja ce pazesc satul si care patruleaza. Totul merge conform planului, toti or sa creada ca mergem sa disturgem satul sau sa il luam pe Naruto sau mai stiu eu ce. Ei bine se inseala cu totii amarnic . Nu stiu ce vor Toby si Zaestu si nici nu imi pasa . Cred ca il vor pe Naruto , dar la cum il cunosc eu pe blond nu se va lasa asa de usor prins. Eu am altceva in minte, ceva maret si ceva ce se va intampla. Pentru asta am nevoe de cineva...o fata dar nu orice fata, una care mereu a fost buna cu mine si ma iubit cu adevarat, o fata cam enervanta si de care ma voi folosi fie ca vrea fie ca nu. Nu imi pasa ce va zice dar voi avea nevoie de ea ca sa realizez ceea ce vreau .Toata echipa mea ma batea la cap si ma intrebau de ce a trebuit sa venim in Konoha si de ce sa ne lasam vazuti. Karin ma anunta din doua in daua minunte va vin cat mai multi ninja care ne urmaresc. Asta mi-o zicea la ureche pentru a nu fi auziti de aceea trebuie sa pastram mereu linistea. Dupa ce traversam padurea ajungem intr-un camp, iar Karin ne da de stire ca un grup de doisprezece ninja se apropie si ca unul din ei are o canitate foarte imensa de ceakra, sigur acela e Naruto. Acum tot ce trebuie sa facem este sa ne facem comozi si sa asteptam sa apara.

Sakura :

Toti saream de pe o craca pe alta a copacilor din padure, fara sa zicem nimik. Tacerea domina peste noi, toti suntem ingrijorati in legatura cu misiunea. Naruto cred ca vroia cel mai mult sa se intalneasca cu Sasuke si sa-l aduka inapoi de partea binelui. Probabil ca se simte vinovat adica a reusit sa ii deschida ochii lui Gaara cand era doar un chunin , sa luptat cu cei din Akatsuki si a invins dar nu a reusit sa-si aduca inapoi cel mai bun prieten. Eu il inteleg si eu ma simt la fel de vinovata, nici eu nu am realizat prea multe dar in nopatea aceea am fost o proasta ca i-am zis ca il iubesc am fost o proasta ca l-am lasat sa plece si inca sunt o proasta pentru ca inca il iubesc. Ma abtin sa nu plang si imi continui drumul. Ciudat e faptul ca el este foarte destept si nu s-ar fi lasat vazut trebuie sa fie ceva la mijloc si vom afla ce in curand , presimt asta. La un moment dat ajungem intr-un camp unde remanem cu toti socati cand ii vedem echipa lui Sasuke care se pare ca ne astepta. Trebuia sa imi imaginez a facut asta intentionat . Cum ii vedem luam pozitia de atac si ne pregatim pentru ca sunt sigura va urma o lupta crancena. Naruto este singurul care ramane in fata si eu in spatele lui privind-ul cu ingijorare.
- Ce vrei Sasuke, de ce ai venit aici? Daka ai venit sa distrugi satul ia-ti adio; zice Naruto sigur pe el .
- Hehe, prostilor, nu as fi venit pana aici sa distrug satul sau ma rog ce a mai rams din el, si nu iti fa griji Naruto am terminat de mult cu vanatul dupa tine ; zice el razand in badjocora.
- Atunci de ce....ai..venit? il intreb eu cu vocea tramurand nu pot sa cred ce a putut sa ajunga toata ura aceea este indrumat de ea.
Acesta nu mai zice nimic si doar zambeste, apoi se intreapta spre Naruto eu fiind in spatele lui am sarit cat de sus am putut pentru a ma feri, si Naruto se pare ca este si el derutat din cate vad Sasuke nici nu mai e in fata lui , unde era acum doua secunde . Simt doua brate puternice care imi incojoara talia si dispar cu mine .
Si ceilalti membri ai echipei lui pleaca lasandu-i pe prietenii mei in ceata.
- Sakuraaaaaaaaaaa; striga Naruto nervos cat il tineau plamanii

Ma trezesc intr-o camera, foare intunecoasa fiint intinsa intr-un pat studiez putin camera slab lumnata care avea un pat, o noptiera in stanga patului, un dulap care avea o biblioteca si o masuta. Nu pot sa zic ca era prea primitoare dar de ce sunt eu aici oare si ce sa intamplat? Nu am timp sa ma gandesc la asta pentru ca in incapere isi face aparitia Sasuke.....

Astept pareri si scuzati greselile :d

#5
Ma trezesc intr-o camera, foare intunecoasa fiind intinsa intr-un pat, studiez putin camera slab lumnata care avea un pat, o noptiera in stanga patului, un dulap care avea o biblioteca si o masuta. Nu pot sa zic ca era prea primitoare dar de ce sunt eu aici oare si ce sa intamplat? Nu am timp sa ma gandesc la asta pentru ca in incapere isi face aparitia Sasuke, imbracat la pelerina cea neagra de Akatsuki. Cum ma vede, un zambet ii apare pe chip. Mai sa plang cand l-am vazut, ce mai doreste de data asta? nu e de ajuns toata suferinta pe care mi-a provocat-o, mai vrea inca sa ma faca sa sufar?. Din cauza lui inima mea acum e farnta, numai din cauza lui am plans incontinu nopti intregi, din cauza lui nu mai zambeam, doar ma antrenam zi si noapte ca sa uit de tot ce s-a intamplat, sa dovedesc ca nu sunt ceea ce lumea crede ca sunt, adica o fetita slaba si lipsita de aparare, fara putere care stie numai sa palnga. M-am straduit degeaba luni intregi, nu m-am schimbat nici macar un pic Sakura Haruno i-ai dezamagit pe toti, cand credeam ca totul a revenit la normal intr-un fel, oarecum, atunci a aparut el, iubirea vietii mele de care sunt indragostita de la academie. Nu pot sa cred ca inca dupa cate mi-a facut inca il iubesc, e ca un drog pentru mine de care nu pot sa scap oricat as incerca, e lipsit de speranta. Ori ce as face nu voi putea sa scap niciodata de iubirea mea pentru el, de ce mareu viata asta te pune la deferite incercari, sa intalnesti atatea obstacole care stau in calea fericirii tale, e atat de trist ca si mine de altfel, de ce nu pot fi si eu fericita macar un pic, de ce sa nu gust si eu din marul vietii, sa iubesc si sa fiu iubita, de ce? O lacrima se scurge incet pe chipul meu dar o sterg foarte repede pentru a nu fi observata dar se pare ca nu a prea functionat deoarece Sasuke ma priveste fix si observa fiecare miscare pe care o fac cu un zambet ciudat pe chip.

- Nu te-ai schimbat deloc Sakura, tot aceeasi fata prostuta ai ramas ; zice Sasuke venind spre mine .

Cuvintele pe care le-a zis m-au enervat destul de tare, sunt constienta de faptul ca nu m-am schimbat de loc, dar nu trebuia sa-l las pe el sa observe asta, nu vreau sa creada ca am ramas aceeasi fetita prostuta. Acum era momentul sa dovedesc ce pot, cine sunt detapt. Sunt Sakura Haruno, cel mai bun ninja medical din sat, antrenata de Tsunade, Hokageul satului. Multi si-ar fi dorit sa aiba un astfel de sensei. Acum era momentul sa dovedesc de ce sunt in stare. Cine sunt cu adevarat. Nu degeaba am trudit atat si m-am antrenat nopti intregi fara incetare. Iau o gura de aer in piept si incep sa vorbesc .

- Acelasi lucru pot spune si eu despre tine Sasuke, ai ramas acelasi tip rece si dur obsetat de putere cu dorinta de razbunare ; zic eu incercand sa par dura desii nu imi iesea deloc. Il vad cum se indreapta spre mine, din ce in ce mai mult.Imi era frica de ceea ce vroia sa-mi faca, tremuram toata ce vroia?

- Nu zau; zice el zambind exact cum mi-a zambit atunci cand a plecat si m-a facut ''enervanta'' .Cuvintele pe care mi le-a zis atunci a fost ca un cutit in inima pentru mine, m-a durut foarte tare si inca ma doare.Ce vrea oare de la mine? Doar stie ca sunt slaba si ca n-am nici o putere, cel putin asa crede el.

- Ce..vrei..de.....la.......mine ? Reusesc eu sa zic intr-un final abtinandu-ma sa n pang.

Acesta nu imi mai zice nimic, ci doar ma trage spre el, si ma saruta apasat si cu ardoare. Ce? Ce gest e asta ce vrea de la mine? Nu mai inteleg nimic . Sasuke ma intinde din ce in ce mai mult pe pat pana cand ajunge peste mine. Eu tremuram toata din cap pana in picioare si sa nu mai zic ca eram mai rosie ca racul. Acesta isi strecoara usor mana pe sub maieul meu, cred ca am uitat sa va zic ca atunci cand m-am trezit aveam pe mine doar maieul si colanti, aflati acum asta. Sasuke, ce s-a intamplat cu tine? Nu te mai recunosc. Eu aveam deja numai lacrimi in ochi, plangeam din nou din cauza lui, de ce el trebuie sa fie mereu motinvul pentru care palng, si vars lacrimi amare din vina lui?, Sasuke nici nu dadea importanta ca plang, era mult prea concentrat in activitatea lui care nici nu o inteleg ce vrea sa faca? Imi da jos maieul, intr-o fractiune se secnda, ramanand la pieptul gol. Incerc din rastputeri sa ma eliberez si sa scap dar nu reusesc deloc. Dupa o partida de saruturi acesta incepe sa coaboare cu ele pana cand ajunge la pantaloni .....

- Aaaaa; Ma trezesc tipand si plangand speriata, nu imi vine sa cred ca Sasuke a profitat de mine, nu imi vine sa cred ca m-am lasat sa fiu jucaria lui de o noapte. Nici nu credeam ca este in stare de asa ceva. Nu il credeam genul pervers. Nu imi vine sa cred ce tocami a facut , dupa ce ca mi-a furat inima, mi-a luat si virginitatea si nu inteleg nici de ce?. Ma opresc din plans imediat ce imi dau sema unde ma aflu. Unde credeti? La mine in camera. Adica totul nu a fost decat un vis? as vrea eu sa fi fost dar nu pot, a fost realitate sunt sigura. Am simit durerea pe propriu-mi corp , am simtit in mine toata durerea si suferinta . A fost ceva real si nu ma indoiesc de asta. Ma ridic cu greu din pat si ma indrept spre baie unde imi fac siesta. Apoi ma duc la sifoner de unde imi iau o pereche de colanti negri scurti, peste care pun o fusa alba despicata in lateral, o bluza roz cu fermoar apoi imi pun bandana satului pe post pe panglica. Ies din camera si ma duc sa servesc micul dejun. Cand termin ma incalt cu sandalele ninja, imi iau echipamentul de lupta si plec catre turnul Hokage, sunt sigura ca prieteni mei inca ma cauta. In drum ma intalnesc cu Naruto care de cum ma vede sare pe mine de bucurie mai sa ma darame. Il salut si pornim amandoi spre biroul lui Tsunade. El a inceput acum sa ma ia la interogat, si ma intrebe daca ma simt bine si daca Sasuke mi-a facut ceva. Ii zic ca nu mi-a facut nimic rau si incerc cumva sa schimb subiectul. Nu il pot lasa sa afle ce mi-a facut pentru ca sunt sigura ca sa va enerva foarte tare. Intr-un final ajungem in biroul lui Tsunade-sama, si bat usor la usa. Auzim un intra enervat apoi intram in birou. Cum ma vede Tsunade sa uita la mine socata dar si
bucuroasa .

- Bunica Tsunate, uite pe cine ti-am adus ; zice Naruto cu un zambet fericit pe fata .

Tsunate-sama, nu mai zice nimic, ci doar ma imbratiseaza de bucurie. A inceput si ea sa ma ia la intrebari dar am evitat tot, si dat seama imediat privirea mea era prea clara ceva rau s-a intamplat si nu vroiam sa zic asa ca a incheiat discutia stiin da in incapeere se mai afla si Naruto. Ea ma cunostea cel mai bine si stia foarte bine cand se intampla ceva rau doar dupa experesi fetei mele, a fost ca o mama pentru mine. A mai vorbit putin maine dimineata sa fiu la terenul nostru de antrenament .
Dupa ce mai vorbim putin, eu si Naruto plecam indreptandu-ne spre ramen, desigur. Am stat acolo am mancat si am vorbit pana au venit si ceialati si asa am petrecut noi pana seara noaptea la ramen povestind si distrandu-ne pe boacanele pe care le faceau baietii. Spre seara plecam cu totii de acolo spre casele noastre. Cand ajung acasa imi fac un dus, ma schimb la o pereche de panaloni scurti albi si un maieu alb apoi ma bag in pat cu gandul la ziua ce avea sa urmeze .

Sasuke :

Ma aflu pe o piatra , in mijlocul padurii privind luna , care era regina printre stele . Ma gandesc la tot ce s-a intamplat totul merge conform planului , acum nu trebuie decat sa astept . In curand mi se va confirma sigur daca Sakura este insarcinata sau nu . In curand clanul meu va fi reunit . Acum nu trebuie decat sa am rabdare si totul va iesi de la sine . Plec de acolo , indreptandu-ma pestera noastra . Cand ajung acolo vad echipa mea care se uitau suspiciosi la mine , unde am fost eu toata ziua ? m-am plimabt si nu le-am zis de loc unde ma duc , nu e motiv sa imi faca morala .Le zic sa taca ca sunt obosit si ma indrept spre camera mea . Cand intru acolo o sudiez cu atentie , vad pe cearsaful papului meu sange . La vederea acestuia un zambet siret imi apare pe chip . Se pare ca am fost primul , nu e de mirare din moment ce ea ma iubeste numai pe mine . Dau cearsaful la o parte de pe pat apoi ma pun in el . Ochii mei rosii cu acele puncte pe ei , adica sharinganul privasc tavanul pierduti . Nu dupa mult timp adorm si eu .

Sakura :

Zilele de la incidentul cu Sasuke , treceau si eu incepeam sa ma simt din ce in ce mai rau , aveam greturi si imi era foame intr-una .Am o teorie de ce ma simt asa , si sunt sigura ca si stiu de ce . Nu inteleg de ce Sasuke mi-a facut asta , am fost o proasta si inca sunt . Sau ce tot zic , m-a folosit doar si inca ma foloseste . Doar ieri ne-a anuntat Lady Tsunade ca Sasuke l-a ucis pe Orochimaru si asta chiar inainte de incidentul meu cu el . Nu vrea acum decat sa-si restabileasca clanul . Dar nu inteleg de cu cu mine , de ce nu cu Karin ,doar si ea e fata nu ? Pe zi ce trecea ma simteam tot mai rau si parca ma ingrasi . Acum ma aflu in patul meu privind tavanul . Sigur sunt insarcinata , si sunt sigura ca vreau sa pastrez copilul , doar nu este el de vina pentru tot ce s-a intamplat dar daka asta nu este decat o coincidenta , daca nu sunt insarcinata ?.Gandurile imi sunt intrerupte de usa mea care se deschide si pe care intra Tsunade .Aceasta ma privea cu parere de rau apoi ma saluta , eu facand acelasi lucru . Se aseaza in pat langa mine si incepe sa-mi vorbeasca .
- Sakura ,zimi ce ti s-a inamplat la Sasuke cand ai fost la el , ceva e neinregula tu tine si cred ca stiu ce si de ce ; zice aceasta privindu-ma bland
Incep sa-i povestesc lui Tsunade - sama cu lux si amanunte tot ce s-a intamplat . Nici ei nu ii venea sa creada prin ce am trecut . Aceasta imi zice sa ma intind in pat pentru ca vrea sa verifice ceva . Fac ce-mi zice si ma intind apoi ea imi pune mana pe burta pipaind-o . Nu dupa mult timp aceasta imi zice ceva ce ma sochiaza ;
- Sakura.....

#6
Capitolul 4 . O veste socanta .

Sakura :

- Sakura....esti ..insarcinata ; imi zice Tsunade - sama cu vocea tremurandu-i .
Nu imi vine sa cred ca sunt insarcinata . Ma intreb ce vor zice prietenii mai cand vor afla asta , ma intreb ce va zice Naruto cand va afla ca Sasuke mi-a facut asta , sau mai rau ce va zice Sasuke , dar tot nu vreau sa pierd copilul . El nu are nici o vina , chiar daca va trebui sa imi las tineretea in urma , tot nu voi pierde acest copil , nu vreau pur si simplu . Nu este decat un micut suflet ce nu are absolut nici o vina si ce se va naste din cauza lui Sasuke , el este cel mai vinovat . Imi voi sacrifica tineretea , din cauza lui . Hhh , pe cine pacalesc ? Si eu sunt vinovata , nu pot sa cred ca mi-a facut asta . Ma foloseste doar , ii nasc copilul apoi ma paraseste . Iar de data asta sunt sigura ca mi-l va lua si pe el . Nu il voi lasa , stiu ca atunci cand se va naste baiatul sau fetiata va avea nevoie de un tata , si stiu ca o sa vrea sa-l vada , la fel si in cazul lui Sasuke . Vai face tot ce pot ca sa nu-i lipsesca nimik acestui inger din pantecul meu , si sa nu stie ce este aceea suferinta .Ii zic lui lady Tsunade ca nu voi pierde copilul si ca vreau sa-l nasc , iar ea imi zice ca pana se va naste copilul nu ma va mai antrena . Dupa ce am mai vorbit aceasta paraseste incaperea si pleaca . Eu raman exact in acelasi loc pe pat , cu privire fixa . Dupa ce imi revin din gandire , ma intind si pirvesc tavanul . Noua luni mai am , nu sunt multe ,dar apoi ce sa va intampla . Nu ramane decat sa astept , si voi vedea . Am inchis incet ochi si nu dupa mult timp am adormit .

Sasuke :

Ma aflu pe o creanga a ciresului Saukei din gradina care era chiar in fata ferestrei ei privind-o cum doarme. Hmm , nu e asa proasta precum pare, am scpat de o grija, copilul se va naste, nu trebuie decat sa astept .Dupa ce sa va naste il voi lasa putin sa se bucure de el apoi il voi lua . Sar de pe acea craca apoi dispar in noapte , destinatia mea fiind pestera .


Dupa naua luni :

Ma trezesc intr-o camera , cu pereti albi si gresie verde . Se pare ca sunt la spital . Apoi imi aduc aminte , ca am nascut ,si am lesinat . Sper ca , copilul sa fie sanatos , baietelul meu pe care il va chema Ayado , sper ca l-am nascut bine . In camera isi face aparitia , Shizune , care cred ca am uitat sa vo prezint , este o femeie cu parul castaniu inchis , ochii negri si asistenta lui Tsunade care de cum ma vede imi zambeste bland . Ma intraba daca ma simt bine iar eu ii zic ca da .Chiar ma simteam bine , tocmai mi-a zis ca nasterea a fost un succes si ca il voi revedea in curand pe baietelul meu . Ce frumos , abia astept . Dupa ce ma mai egzamineaza sa se asigura ca sunt bine , imi zice ca pot pleca in salon sa-mi vad copilul. Ma ridic din pat , ma imbrac intr-o pereche de colanti negri lungi si o bluza roz apoi ies din incapere . Cand ajung in salon , ii vad acolo pe toti prietenii mei , care ma felicitau . Da cred ca v-ati prins in lagatura cu faptul ca au aflat . Pai cum sa nu ? Pe zi ce trecea burta mea devenea tot mai mare , si le-am zis pana la urma . Naruto atunci cand a aflat a reactionat cam rau dar am reust sa-l linisesc . Sasuke nu si-a mai facut aparitia prin Konoha deci am fost in siguranta , asa s-a reparat si satul si acum arata ca nou . Dupa ce scap de imbratisarile si felocitarile dragilor mei prieteni , le zic ca vreau sa-l vad pe Ayado . Cum aud acestia fac loc si imi arata un incubator unde se afla ingerausul meu care dorme asa de frumos , ma intrab cum de nu l-au trezit pietenii mei .La un miment dat vad niste ochi negri ca noaptea deschizandu-se . Ayado , seamana exact cu tatal sau leit leit . Are exact parul si ochii lui Sasuke .Ma indrept usor spre el , in timp ce o asistenta il scoate de acolo dupa care mi-l inmaneaza . Se pare ca ii era foame . vai ce frumos poate sa fie . Ma simteam atat de bine ca am un copil , si se pare ca si Hinata care este una din prietenele mele , cu parul albastu si ochii de cel mai frumos lila va avea unul in curand , burtica ei deja incepe sa creasca fiind deja in cinci luni se observa de la o posta ca are un copil . Si cu cine credeti ? cu Naruto , ma credeti ca este indragostita de al inca de cand la cunoscut ? se pare ca acum e cu el si cu el vrea sa ramana . Il iubeste atat de mult pe Naruto la fel si el .Ma bucur mult pentru ei ca si-au deschis ochii ,daka s-ar intampla acelasi lucru si cu mine si cu Sasuke dar asta nu va ramane decat un gand . Daka as putea sa fiu si eu fericita asa ca cei doi . Dar de fapt sunt , nu in totalitate dar sunt ,daka as putea sa fac cumva ca Ayado sa aiba si un tata care sa fie cu mine si cu el alaturi de noi , dar nu se poate , stiu ca curand va veni ziua in care Sasuke mi-l va lua si atunci imi va frange inima pentru a daua oara .

Peste trei luni .

Stau in camera parintilor mei care am facuto camere lui Ayado , si il privesc cu doarme . Este un ingerasi de copil .Deja incepe sa se mareasca si asta ma incanta cal mai mult .Dupa ce l-am nascut prietenii mai au inceput sa-i cumpere o groaza de jucarii si plusuri care mai decare mai frumoase . Saptamna trecuta a nascut si Hinata care are o fetita de iti venea s-o mananci . Are parul blond si ochii mov . A luat cate putin din trasaturile fiecarui parinte .Am inteles ca o va chema Hiko si ca vrea sa ma puna pe mine nasa la botez . Cum pot sa o refuz cand si ea mi-a botezat mie copilasul nu ? . Este atat de frumos . Imi vine sa stau langa Ayado si sa-l privesc cum doarme mereu . Pare atat de inocent si cuminte .Dupa ce l-am nascut , eu am devenit un Ambu de natura superioara fiind trimisa mereu in misiuni grede de grade mari . Ca sa ma asigur ca Ayado este in siguranta , il las cu Tsuade care este mai mult decat incantata sa aibe grija de al .Stiind ca ea nu mai are atatea pe cap este libera . Probabil va intrebati de ce ete atat de liber un Hokage ? Simpu pentru ca ea nu mai e Hokage , dupa ce Hinata a nascut satenii l-au declarat pe Naruto Hokagele satului , jurad ca il va proeja si iubi mereu . Sunt foarte bucuroasa penteu Naruto , si-a indeplinit visul , are un copil cu Hinata si in curand se va face si nunta .Ce mult ma bucur pentru prietenii mei .Toti prietenii , si-au gasit perechea si acum vom avea desul de multe nunti .Hehe ce fericita sunt . Observ ca ceasul indica deja ora unsprezece jumate asa ca l-am lasat pe micut sa doarma in pace si m-am indreptat spre camera mea unde m-am bagat in pat la culcare .

Sasuke :

In sfarsit a plecat , Doamne dar mai sta mult langa el ? Cum pleaca sar pe pervazul geamului camerei lui Ayado , parca asa il cheama , il deschid si intru in casa . Ma indrept hotarat si silentios astfel incat sa nu fiu auzit spre micul copil care dormea linistit si fara nici o grija .Nu il voi lua acum , il las sa creasca ma marisor . Oi fi eu rau dar nu vreu sa fac lumea sa sufere , mai ales pe Ayado si un pic Sakura care saraka cred ca a suferit destul pentru un moment .Ayado imi aduce aminte de mine cand eram mic , cred ca va semana mult cu mine . E totusi copilul meu , sunt sigur ca Sakurai nu prea o sa-i comvina traba asta si nici lui dar nu am incotro . Pe Sakura nu vreu nici gand sa o iau cu mine sa ma incurce , iar in sat nu pot ramane de loc petnru ca daca ceilalti vor afla ca sunt aici in momentu asta mai mult ca sigur ma vor ucide .
Mai arunc o privire micului inger apoi ies pe unde am venit avand grija sa inchid geamul de parca nu ar fi fost nimeni acolo . Sakura o fi ea cum o fi dar e destepata si se prinde imediat . Dupa aceeia plec in prin padura indreptandu-ma spre ascunzatoarea echipei mele .


Scuzati greselile de ortografie va rog :d[posturi unite]
Capitolul 5 .Rapirea .

Sakura :

Dupa 7 ani :

In momentu acesta sunt in bucatarie si decorez tortul lui Ayado . Da , este ziua lui , implineste sapte anisori . A crescut mult , si seamana foarte mult cu Sasuke . Are parul si frizura lui si de ochii nu mai zic nimik , tote fetele il iubesc pe Ayado . El este putin mai inimos ca sa zic asa , nu este rece ca Sasuke .Chiar daka simte lipsa tatalui , traieste viata la maxim si se bucura de fiecare clipa impreuna cu cei dragi . .Ayado este la academie in clasa cu Hiko , fetita Hinatei si lui Naruto , dupa nasterea fetitei mai totii prietenii nostri au facut urmasi . ce frumos , cel putin erau fericiti impreuna . Eu si cu Ayado , cum pot eu si prietenii mei incercam sa-i oferim tot ce e mai bun mai ales ca prietenii mei stiu cum ma simt eu fara un tata .Puiul meu a mostenit si saringanul care este foarte puternic dar este si foarte priceput sa-l manuiasca , daja il poate stapanii pe cel cu daua puncte si daka stau bine sa ma gandesc va varsta lui Sasuke il avea pe cel cu un punct .Eu sunt in Ambu si am misiuni destul de dificile in care ma duk , si nu prea imi place sa il las singur acasa pe Ayado .Dar nu am de ales . Cand termin de ornat totrul pun pe el o lumanare in forma de kunai , il iau si merg cu el afara . Cand ies pe usa , vad o multime de copii la o masa asteptand mult rafnitul tort . Totii prietenii lui de la academie se aflau acolo . Ayado care sta in capatul mesei , de cum ma priveste , pe fata ii apare un zambet atat de frumos , ca mi-ar veni sa-l mananc . Ma indrept spre el si pun totrul pe care scria ''La multi ani Ayado '' , si i-l pun in fata . Cum il pun sufla o data din lumnarea care se stinge si totii copii incep sa-l felicite .Le tai la toti cate o felie , si le dau . Apoi plec pentru ca s-a auzit soneria . Se pare ca au ajuns si prietenii mei intr-un final .Le deschid poarta si ii poftesc in casa .Acestia ma saluta si intram cu totii in casa .Ne facem comozi pe o canapea si incepem sa vorbim despre diferite lucruri , unul dintre ele ar fi cum ma simt eu . Prietenii mai ma tot intrebau daka ma simt bine si cum o mai dauk , de Ayado , daka mai stiu ceva de Sasuke si alte chestii . Sper ca intr-o zi sa pot avea si eu o familie , cum au prietenii mei .Deoadataa auzim o spartura , ne-am alarmat cu totii cand am auzit si am iesit repede sa vedem ce se intampla .Cand iesim ramanem cu totii uimiti . Totii copii erau pe jos raniti , doar Ayado si..Sasuke ? O nu sper ca nu a venit sa-l ia .Totii prietenii mei sa-u enervat . Baietii incearca sa se acupe de Sasuke , iar prietenele mele de copii . Numai eu am ramas in acelasi loc , stana de peatra . Nu imi vine sa cred ca a venit sa-l ia pe Ayado .Ma uitam la totii prietenii mei care incearca sa-l distraga . Da el face ce face tot de Ayado se apropie. Saraku , nici nu stia ce sa faca . Oricum , se veda de la un km. ca sunt tata si fiu ,semanau foarte mult . Sunt sigur ca micutul meu spariat se intreaba cine este Sasuke . Prietenii mei care erau la pamant se ridika repede pentru a-l opri , dar dintr-o data din senin apar echipa sa care ii impiedica . De cum il vad ca se intreapta spre el ma pun in fata lui Ayado si imi scot un kunay .Cum ma vede incepe sa rada in badjocora , apoi cand ajunge spre mine ma impinge la o parte .Cand vrea sa-l ia ma ridic repede , si vreau a-i dau un pumn dar el se fereste poi ma ia de gat si ma impinge se un copac . Simteam ca ma sufoc si ca nu mai pot respira .
- Multumesc ca ai avut grija de al , dar de aici este treaba mea ; imi zice el rece si parca starngandu-ma si mai tare .Incer sa ma eliberez dar nu reusesc , stransoarea lui era prea putenica . Sasuke ma priveste fx in ochi cu sharinganul . Cred ca vrea sa ma bage intr-un genjutsu , asta nu e de bine . Vad cum se apropie din ce in ce mai mult de fata mea , ii simt respiratia , dar deodata intre noi apare un kunay , care se duce in cel mai apropiat copac . Eu si cu Sasuke intoarcem capul sa vedem faptasul . Ayado ? Ayado este cel care l-a aruncat .
- Las-o in pace pe mama , straine ; striga Ayado revoltat si nervos .
Cum aude asta Sasuke incepe sa zambeasca . Pai cum sa nu , era fiul sau si era si mandru de el ca e asa de bagacios . La fel ca Sasuke . Ayado isi activeaza sharinganul , uimindu-l pe Sasuke , avea si de ce , sharunganul sau avea doua pete . Dupa ce isi revne Sasuke ma mai starange o data foarte tare de gat , apoi imi da drumul si eu cad jos incercand sa respir .Stiam ca va veni ziua asta candva , dar nu atat de repede .Apoi Sasuke imi da drumul si se intreapta spre Ayado . Prietenii mei incearca din rast puteri sa se elibereze de echipa lui Sasuke . Naruto se chinuia sa scape de cel cu par portocaliu , care era foarte puternic , cel cu par alb de ceialalti baieti iar fetele de Karin care era si ea destul de puternica . Toi erau raniti si plini de vanatai , zgarieturi si sangereri .Cum prinde ocazia Sasuke il ia pe Ayado la el in brate si le zice prietenilor ca misiunea s-a incheiat si ca pot pleca . Acestia fac cum li se zice si pleaca in urma lui lasandu-ne pe noi acolo unde suntem , privindu-ne foate vinovatiti . E numai vina mea , de ce l-am lasat sa-l ia de ce ? Sunt un Ambu , merg in misiuni foarte grele pe care ma descurc sa le revolv dar sa imi apar ce am mai Sfant nu am reusit . Sunt slaba , cred ca Sasuke crede acelasi lucrur . Nu te-ai schimabat de loc Sakura . Tot aceeasi fetita slaba , visatoare si indragostita ai ramas . Niciodata nu te vei schimba .

Ayado :

Stau in bratele acestui strain , care nici macar nu stiu cine este si de ce m-a luat . Dar mai imporant ce a avut cu mama si de ce seamana asa mult cu mine si mai ales de ce are sharingan . Stiu ca eu si cu tata am mai ramas in clan si posedam sharinganul .Nu puteam sa zic nimik , sunt ingrozit , mama , prietenii mei , Hiko , nu pot sa cred .Strainul traverseaza padurea cu mine si apoi ajungem undeva pe un camp , ma lasa jos si se uita la mine . Parca ma priveste si pe interior si pe exterior .Imi este atat de frica .
- Cine esti ... tu? Si ce vrei..de ..la ..mine ? reusesc eu sa zic cu o frica ingrozitoare . Putea sa ma omoare intr-o fractiune de secunda , ma intreb de ce nu o face . Ce vrea de la mine ?

Sasuke :

Dupa ce il dau jos pe micut ma intreaba cine sunt , vai ce frica ii este , a mostenit asta de la masa , nu prea imi convie treaba asta . Mai bine il luam cand am avut ocazia , stand cu Sakura mereu e si normal sa semene . La infatisare e exact ca mine cand eram de varsta lui . Desii este si o parte buna , are saringanul cu doua pete , este impresionat . De obicei asta se capata cand ranesti pe cineva grav si la o anumita varsta mai mare . Eu la varsta lui cam tot prin perioada asta a anului , ma antrenam din greu in paduure si stateam singur , asta dupa incidentul cu Itachi .
- Ayado , eu sunt tatal tau , Sasuke Uchiha , cred ca mama ta ti-a zis macar cu il cheama pe tatal tau nu ?
- D..a , d..ar de ..unde..stiu.ca nu..minti ? ma intreaba el cu o voce tremuratoare . Doamne dar frica ii mai era . Fizic seamana cu mine , moral cu Sakura . Voi avea eu grija ca aceasta frica a lui sa dispara .
- Uitate la mine , seman perfect cu tine , am saringanul si in plus de ce te-as minti ? ii zic e incercand sa par mai bland .
- Corect ; zice el lasand capul in jos , hmm , va dura ceva timp pana cand o sa invete sa aiba incredere in mine .
Ii zic lui Ayado ca de acum in colo va raman cu mine , si se va antrena si nu mai are ce cauta in Konoha . Vreu sa devina puternic si sa fiu mandru de el si de numele clanului .
Au trecut sase luni de cand l-am luat pe Ayado de la mama sa . Cu timpul a invatat sa aiba incredere in mine si chiar a realizat ca eu sunt tatal sau . De fiecare data cand ma striga '' tata '' , un fior imi apare in corp , ceva minunat , inima incepe sa bata , si simt o nevoie nebuna de a-l apara si de a sta cu el mereu . Cred ca asa se simtea si Sakura , chiar ? ma intreb ce mai face .Nu cred ca prea bine asta este sigur , iar i-am distrus inima dar oricum asta nu ar trebui sa fie problema mea . Nu eu am pus-o sa ma iubeasca asa de mult . Gandurile imi sunt intrerupte de vocea micutului meu care ma striga . Se pare ca a reusut pana la urma sa sa faca Stilul foc , e bine prinde repede ca Sakura , nu e rau .Dupa ce imi arata tehnica il felicit cum fac de obicei .De fiacare data cand il felicitam lasa capul in jos ca si acum . Ma intreb de ce ?
- Ce s-a intamplat Ayado , de ce asti trist ?
- Tata , promiti sa nu te superi ? Imi este dor de mama , vreau la ea , vreau sa stau cu amundoi macar o data sa pot fi cu amandoi , chiar nu inteleg de ce suntei certati si de ce nu va vorbiti . imi zice el mai sa inceapa sa planga
Raman socat la ceea ce tocma mi-a zis Ayado , stiam ca acum este mai puternic si mai sigur pe al dar nu credeam ca este in stare sa ma infrunte . Doar i-am specificat bine sa nu mai pomenesca de mama sau Konoha . Totusi ii voi indeplini dorinta pana la urma , nu vreu sa sufere asa cum a patit eu , chiar daka am avut mai mult ca el tot clanul distrus de fratele mau , stiu ce inseamna lipsa parintilor , lipa iubirii si dragostei .Defatp ce tot zic , iubire si dragoste am avuut mereu din partea prietenilor mei , acum realizez cat de mult m-ai iubit si au incercat sa ma aduka inapoi si niciodata nu au renutat .
- Ayado , pregatestete , plecam in Konoha la mama ; ii zic eu balnd .

Scuzati greselile de tastere :d:o3[posturi unite]
Capitolul 6 . O zi fantastica.

Sakura :

Nu pot sa cred ca mi-a frant inima pentru a daua oara , si nu pot sa cred ca inca il iubesc dupa tot ce mi-a facut . Mi-l-a luat si pe Ayado , saracul , cine stie unde sunt acum . In momentu asta ma aflu la locul meu de antrenamament antrenandu-ma din greu .De cand mi l-a luat si pe Ayado , numai asta fac , parca m-am transdormat in Sasuke de cand eram la academie , si era indiferen si nepasator cu nimeni . Cred ca asa s-a simtit si el dupa ce i-a fost ucis clanul .Probabil a suferit chiar mai mult . Mereu am incercat sa-l inteleg si sa il ajut dar niciodata nu am stiut ce e aceea suferinata si pierderea , pana azi . Acum stiu cu s-a simtit Sasuke si cat de mult a suferit . Imi pregatesc pumnul si ma intrept cu el spre un copac care dupa ce face contact cu pumnul meu de transforma in aschii . Dupa ce ma asugur ca nu a mai ramas nimik din el , ma intorc din nou spre locul unde ma aflam , fiind sigura ca sunt urmarita .
- Cine esti , si ce vrei , iesi chiar acum afara pana nu te scot eu ; strig eu nervoasa si aruncand un kunay intr-un in spatele caruia sunt sigura ca se afla faptasul .
Raman socata cand vad ca de dupa copac isi face aparitia Ayado , nu imi vine sa cred dar cum ? Simt pe umarul meu mana calda , ma intorc speriata catre faptasi , dar ma calmez cand il vad pe Sasuke . Era de asteptat , ma intreb de ce au venit in Konoha .Hmm . Nu mai stau pe ganduti si ma intrept spre Ayado pentru a-l imbratisa . Il iau in bratele male si il strang de parca nu as mai vrea sa-i dau drumul niciodata , si asta este adevarat , nu mai vreu sa-l pierd .Cine stie de ce Sasuke o fi venit aici ? Sasuke ii arata lui Ayado o veverita care fugea . Si eu si Sasuke stim cat de mult iubeste animalele , se duce dupa ia in mijlocul padurii lasandu-ne pe mine si pe Sasuke singuri .
- Uite ,Sakura stiu ca nu am nici un drept sa vorbesc cu tine acum mai ales dupa tot ce ti-am facut , dar vreu sa ma asculti . Am o singura rugaminte , vreau ca Ayado sa aiba cea mai frumoasa zi impreuna cu parintii lui . Crezi ca poti sa imi respecti dorinta , iar maine disparem amandoi din peisaj si nu ai se na mai vezi ; imi zice el rece dar totodata cu o urma de interes .
Nici nu stiu de ce mai imi pune astfel de intrebari , doar stie ca a-si face orice doar ca Ayado sa fie fericit si sa nu-i lipseasca nimik . Chiar si eu as vrea sa am o zi atat de frumoasa impreuna cu persoanele dragi mine , persoanele e care le iubesc si le voi iubi mereu .Desii , nu prea as vrea sa plece dar daka ii zic sunt sigura ca Sasuke nici macar in ziua asta nu vom fi impreuna .
- Ai drepeatea Sasuke , si eu as vrea ca Ayado sa aiba o zi cat mai fericita si plina de lucruri frumoase ; zic eu , waw de unde am eu tupeul asta , inainte nici sa-i voresc nu reuseam acum imi scot cuvintele foarte lejer pe gura .
Acesta nu mai apuca sa zica nimik ca langa noi isi face aparitia Ayado , cu o veverita frumoasa de culoarea copacilor si o coada alba si stufoasa . Cand il vad incep sa chicotesc gingasi parca am fost din nou trezita la viata , dar de fapt am fost , pentru ca azi vai avea cea mai frumoasa zi din viata mea si numeni nu poate sa mi- o distruga . Cand Ayado ne vede impreuna pe fata ii apare un zambet atat de frumos , cati venea sa-l mananci .
- Ayado , mai ti minte lacul nostru unde mergeam ? il intreb eu stiind ca nu are cum sa ma refuza . Despre ce era e vorba ? Ei bine despre lacul din apropierea locului de antrenament , acolo mergeam noi dupa ce teminam antrenamentul . Acesta zambeste gingasi si zice ca vrea sa mearga acolo . Pe fata lui Sasuke observ un mic zambet in coltul gurii , ce dor imi era de zambetul sau . Nu dupa mult timp de mers ajungem la lac , eu ma asez pe marginea lacului , unde imi las picioarele Sasuke se pune jos sprijinindu-se de ciresul din fata lacului iar Ayado inca se chinuie sa prinda fluturele pe care este cu ochii inca de cand am plecat de acolo . Ce frumos putea sa fie .
Cand Ayado prinde fluturele , ni-l aduce sa-l vedem , era mirific , avea culoarea roz cu mici dungi crete inuforme foarte frumos . Ii zic micutului meu ca poate sa-l pastreze , si ca ii va purta norok .Dupa aceea placam la ramen , dupa cum ma asteptam lui Ayado ii placea mult ramenul , cred ca Sasuke abia acum vede asta. Cand se uita la el cum mananca , parca ar fi Naruto , si un zambet gingasi ii apare in coltul gurii brunetului . Cand terminam de mancat , observam ca se intuneca , imi aduk aminte ca in seara asta este festival in Konoha deci ziua inca nu se treminase .Fiindca mai erau doua ore pana la festival hotaram sa dam o raita pana in parc . Cred ca am uitat sa mentionez ca totii din sat se uitau cu o frica ingrozitoare la Sasuke , care nici macar nu ii pasa ca ar putea fi ucis intr-o fractiune de secunda .Ajungem in parc , iar Sasuke il ia pe micutul Ayado in carca si il plimba . Ce frumoasa era priveliste , nici in cele mai frumoase vise ale mele nu mi-am putut imagina ceva atat de frumos . Daca nu ne cunosteai puteai spune ca suntem o familie fericita , dar nu era asa , fericirea va dura foarte putin sunt sigura asa ca incerc sa profit cat mai mult de ea .
Cat ne plimban noi in parc , il auzim pe micutul Ayado care stiga o data cuvantul '' Hiko '' . M-am alarmat putin aici , dak Naruto era in parc cu familia lui , atunci eu si Sasuke riscam sa fim prinsi . Brunetul ma vede alarmata si ma intraba cine e Hiko ,ii zic sa-l dea jos pe Ayado si eu il trimit sa ia niste inchetata . Cat el a cumaprat inghetata , ii zic repede lui Sasuke cine e Hiko , apoi nu dupa mult timp ii vedem si pe Naruto , Hinata si fetita lor care si plimbau . Ooo nu , de cum ii vede Sasuke isi pastreaza calmul si se transforma rapid in Kiba , care este un prieten de al nostru un camarad bun si demn de incredere din clanul Inuzuka , care iubeste foarte mult animalele in spacial caini de aceea are si un caine pe nume Akamaru , si care are parul castaniu si ochii de aceeasi culoare , iar pe fata avea doua dungi trase de culoarea rosie cum are si tot clanul sau de fapt . Acum deghizarea este destul ce convingatoare dupa parerea mea , dar trebuia sa ne rugam ca nu cumva Ayado sa ne dea de gol , sper sa fie aglomerat la inchetata . De cum ne vede Naruto ne saluta , si noi pe el bineinteles apoi pleaca dar inainte :
- Kiba dar cum de nu esti cu Akamaru ; intreaba Naruto privind suspicioas . Ma cam alarmez aici , nu stiam ce va zice Sasuke si ce este in capul lui dar am preferat sa-mi pastrez calmul pentru ca am incredere in el si nu s-ar da de gol .
- Este la veterinar , a fost ranit intr-o lupta cu un Akatsukui ; zice Sasuke care si eu raman masca cand il aud , aceeasi voice ca a lui , aceeasi fata de catelusi , dak nu stiam ca e Sasuke mai sa zic ca e Kiba .
Naruto da aprobator din cap apoi pleaca luandu-si la revedere . Hiu , se pare ca functionat si ma bucur ca Ayado nu ne-a dat de gol . Il vedem pe micut cum vine cu inchetata apoi ne asezam pe o banca si incep sa le zic despre festival , iar Ayado este mai mult decat incantat sa mergem . Se putea observa cu usurinta fericirea ce a pus stapanire pe el , si cat de mult ne iubea . Dupa ce termina inchetata , plecam sa ne pregatim . Eu imi pun o pereche de colanti verzi . cu un maieu negru iar pe deasupra un chimono roz pana deasupra genunchi foarte frumos , parul mi-l prind intr-un coc si in picioare imi pun niste cizme albe cu sireturi . Si familia mea era imbracata la fel de elegant si frumos pentru o astfel de ocazie . Cand ne treminam , iesim din casa si plecam in centul Konohai acolo unde se tinea festivalul .Cand ajungem acolo , am inceput sa ne plimbam peste tot , sa cumparam diferite lucruri si sa ne dam in toate masinariile de acolo . Cand se face foarte tarziu hotaram sa mergem spre casa pentru ca Ayado mai avea putin si adormea in picioare . Sasuke il ia in brate si plecam spre casa mea .Brunetul il pune in pat si observa ca el deja a adormit .[posturi unite]
Capitolul 7 . Lucruri ciudate .

Sakura :

Eu si cu Sasuke ramanem putin si il privim , parea un mic ingerasi , fara griji ce ne toapea toata ghiata din suflet . Cat ma bucur ca am avut si eu o zi pe care nu o aveam nici in cele mai frumoase vise ale mele , pertecuta cu familia mea si cu persoanele dragi mie . Dupa ce mai stam putin si il privim , plecam din camera lui si ne indreptam spre camera mea . Sasuke imi zice ca el nu va dormi in seara asta pentru ca simte ca am fost urmariti , exact cu aceeasi voce rece si nepesatoare a lui , stiam ca totul se va spulbera intr-o clipa , momentele frumoase se vor duce pe apa sambetei si cei dragi la fel , asa cum acum Echipa 7 aduca vecehe Echipa 7 nu mai exista . Ma abtin sa nu plang si ma multmesc sa dau din cap afirmativ . Intru in baie unde ma dezbrac de haine si imi dau drumul la dus , apa fierbine curgea pe corpul meu ca o cascada parca relaxindu-ma si facandu-ma sa ma simt fara griji , dar acest dus trebuia sa se termine o data si o data . Opresc apa apoi ies da sun dus , imi iau haltul pe mine , si incep sa imi fac incet siesta . In timp ce ma spalam pe dinti ma tot gandeam , maine sigur Sasuke va pleca si ma va parasi iar poate chiar peutru totdeauna . Nu vreu sa plece , nu vreu sa ma paraseasca , asa indiferent cum este ma face sa ma simt minunat , sa il stiu acolo langa mine si ma apara . Maine toate visele mele se vor spulbera ,el va pleca si totul va reveni exact ca inainte de rapirea lui Ayado . Dar totusi trebuie sa fiu optimista , pana la urma maine este o noua zi o naua speranta . Dar nu pot , pe fata mea par niste perle care se scurg incet pe jos ,fara voia mea . Ma sterg repede apoi , vad in reflexia parca pe cineva , ma uit mai bine si observ ca persoana semana cu Sasuke ? Ma intorc repede cu fata dar nu era nimeni. Hmm , ciudat acum am si vedenii . Dupa ce mai stau putin si imi fac siesta , ies din baie cu un capot pe mine . Se pare a Sasuke nu este aici . Ma intrept spre sifoner si vreau sa-mi iau ceva pe mine . Cand deodata aud cum fereastra se deschide si tot frigul se face simtit . Ma intorc si vad un membu Ambu , pai normal , cine altcineva , il intreb rece ce vrea , iar acesta scoate de nu stiu unde un pergament .
- Am primit informatii de la Kage din Satul ploii , cum ca Uchiha ar avea intentia sa vina in konoha . Cred ca aste destul de aproape mai ales ca informatia asta a ajuns destul de tarziu . Hokege - sama mi-a dat aici datele si misiunea noastra este sa-l gasim si sa-l prindem . Daca se intamla ceva Kokage-sama mi-a zis ca tu sti ce sa faci . Vom incepe din seara asta asa ca echipaza-te ; imi zice Ambul acela mie .
O Doamne , l-au vzut nu-mi vene sa cred dar totusi acum ma intreb unde este oare ? A nu , sa nu imi zici ca...Ma indrept alarmata spre camera lui Ayado lasandu-l pe acel Ambu cu ochii in soare si foarte dezorientat . Cand ajung acolo mare imi este mirarea cand vad ca lipseste .Nu pot sa cred , la luat , defapt trebuia sa ma astept la asta . Ma abtin sa nu plag si ma indrept spre iesire .
Plec din camera si ma duk la acel Ambu . Imi au repede echipamentul si ma duk repede in baie pentru a mi-l pune . Imi prind parul intr-o coada sus apoi imi pun pe fata masca Ambu in forma de pisicuta , asa imi placea so descriu desii era mai mult un tigru . Ies din baie , apoi eu si cu acel Ambu plecam spre padure . Din cate am inteles eu l-au vazut pe Sasuke azi dimineata cum pleca din Satul ploii .Acum cred ca si ajuns la el in ascunzatoare dak a plecat impreuna cu Ayado desigur .Dar nu puteam sa-ii zic nimik , dak ziceam adevarul toti ma considerau o tradatoare fiindca nu i-am anuntat mai din timp. Dupa un timp de mers ajungem in fata unor munti , de acolo cred ca trebuie sa ii travesam . Am luato spre acei munti apoi simt cum acel Ambu cade jos gemand o data e durere . Ma intorc speriata si il vad pe Sasuke care ma privea foarte nervos in timp ce acel Ambu era mort pe jos si plin de sange . Nu imi venea sa cred de ce a facut asta ?
- Sakura stiu ca nu vrei ca Ayado sa plece dar nu trebuia sa te cobori la nivelul asta , un minut lipsesc si tu gata pe el , unde la-ai ascuns si ce jutsu ai pus pe el ca sa nu-l pot simti sau vedea cu sharinganul , si zimi repede ca nu am timp sa astept ; tipa el la mine din toti plaminii , nu l-am vazut nciodata atat de nervos .
Stai vrei sa zici ca Ayado nu e cu Sasuke , ? simpt cum ma lasa picioarele si cum cerul parca imi pica in cap cand am auzit .
Ayado , unde esti oare , dak nu esti la Sasuke si sunt sigura ca nu esti unde ai putea fi ? . Pe fata mea apar siroaie de lacrimi , Ayado unde esti ?. Intr-o factiune de secunda sar in barate la Sasuke daramandu-l , nu imi pasa ce va zice sau cum va reactiona acum aveam nevoie de asa ceva . Of , Sakura cand ai se gand a te schimibi si tu . Spre surprinderea mea Sasuke imi raspune la imbratisare , dar nu zic nimik . Cine stie poate iar ma va da la o parte sa profit acum de ce am . Ramanem asa vreo zece minute eu incercand sa ma linistesc .Sasuke nu facea nimik , doar ma tinea strans la pipetul sau . Dupa ce ma mai linistesc incap sa-i zic printre suspine :
- Sasu....ke... nu stiu unde este...Aya..eu , credeam ...ca este cu..tine ..unde..ar..putea..fi ? intreb eu abtinandu-ma sa nu plang si mai tare .
Sasuke nu mai zice nimik doar ca trebuie sa-l gasim , cine stie in ce balale a intrat . Amandoi pornim spre munti , sa speram ca il vom gasi . Ce fel de mama cunt eu daca nu stiu sa am grija de propriu-mi copil .Deodata in fata noastra apar roscata si cel cu parul albastriu ce fac parte din echipa lui Sasuke . Cum ii vede Sasuke ii intreaba rece ce vrea iar acestia incep sa rada isteric . Deja ma enervau , ce vroiau si ce cautau aici . Se pare ca si Sasuke e la fel de enervat ca mine pentru ca ii activeaza sharinganul .
- Il cautati cumva pe el ? zice cel cu par alb scotandu-l pe micutul Ayado care era ingrozit de langa un copac . Ayado , cat ma bucur ca l-au gasit unde era oare .Se pare ca cei din echipa lui Sasuke nu erau asa de inutili precum par , ma intreb unde l-au gasit .
- Un singur pas daka mai faceti si micutul o pateste ; zice Karin , punandu-i lui Ayado un kunay la gat....

Scuzati greselile de ortografie :o3[posturi unite]
Capitolul 8 .Tradarea prietenilor .

- Un singur pas daka mai faceti si micutul o pateste ; zice Karin , punandu-i lui Ayado un kunay la gat. Nu imi vine sa cred de ce fac ei asta , credeam ca sunt sub comanda lui Saske . Ma intreb unde este cel cu par portocaliu doar el mai lipseste .Se pare ca Sasuke este foarte nervos pe ei , ii privea cu dispret , eu si brunetul ne uitam unul la altul nestiind ce sa facem . Dar deodata acesta se uita la mine si parca din priviri imi zice ce trebuie se fac .
- Ayado , inchide ochii ; strig eu cat ma tineu plamanii .
Ayado inchide repede ochii , ramanand doar roscata si cel cu par alb care nu stiuau ce sa faca .Sasuke isi activeaza repede sharinganul si incearca sa-i atrage pe cei doi intr-un genjutsu . Vedem cum Karin , incearca repede sa-l raneasca pe Ayado cu acel kunay la gat . Eu vreu sa ma indrept cat mai repede spre ei cand vad . dintr-o data , in fata mea apre cel cu par portocaliu care ii doaboara pe cei doi . Se pare ca el este inca de partea lui Sasuke . Eu il iau repede pe Ayado in timp ce Sasuke se indreapta spre cei doi tradatori .Iar de aici , cred ca va puteti da seama si singuri , Sasuke ii invinge cu usurinta pe cei doi aproape omorandu-i . Dupa e se asigura ca nu se mai ridica de pe jos se intoarce spre mine , Ayado si portocaliul . Zambeste usor in coltul gurii cand ne vede . Eu eram atat de fericita ca Ayado este bine incat am sarit in brate la Sasuke , nu imi pasa deloc ce zice , nimic nu imi mai putea distruge fericirea pana cand , deodata Ayado se brabuseste pe jos sufland greu , si gemand o data de durere . Cum il vedem ne intoarcem alarmati si vedem ca rana de la gatul lui sangera din ce in ce mai mult . Ne apustim asupra sa vedem ce se intampla . Ma uit mai atent la rana , si observ ceva , kunaiul acela sigur era otravit , dar cum ? acest tip de otrava nu am vazut decat cand am luptat cu Sasori , unul din fostii Akatsuki pe care l-am ucis , el era expert in otravuri , iar eu creasem un antidot care functiona destul de mult .Ma alarmez imediat , Ayado poate sa moara in orice clipa dak nu facem ceva . Trebuie sa reziste , sa fie puternic , doar este un Uchiha nu? . Ceilalti de uitau la mine foarte ciudat apoi mi-am dat seama ca se uitau asa pentru ca ma vedeau agitata . le zic imediat de ce Ayado este ranit , si se pare ca si ei de cum aud il iau pe micutul nostru si pornim cu toti spre Konoha , exact pe unde am venit . Cat traversam padurea , le zic de antidot si de ce plante am nevoie , portocaliul care am inteles ca il chiama Juugo , se ofera sa aduka el plantele . Pe roscata din cate am inteles o cheama Karin iar pe albastiu Suigitsu . Pe drum Juugo vorbeste cu niste animale , cam ciudat dar imi place , atata timp cat ne ajuta , sa aduka acele plante . Dupa ce termina linistea pune stapanire pe noi , era aproape dimineata , si eram cu totii obostiti , inteleg .Dar totusi...
- Hey ma intrebam , de unde au ei otrava de tip A , nu am vazut din asta decat la un membru Akatsuki , intreb eu suspicioasa ; cum aude Sasuke se opreste facandu-ne si pe noi sa facem acelasi lucru . Avea privirea fixa semn ca se gandeste la ceva dar la ce oare ? Juugo privea si el confunz nestiind despre ce e vorba .
- Hmm , Sasuke mai ti mite cand am vazut ramasitele unei lupte , cu papusi , sabii si mirosea a otrava , atunci cand il cautam pe Naruto ? ; zice Juugo parca amintindu-si acele momente .
Sasuke strange tare din pum apoi da intr-un copac cu el strigand o data .
- Cred ca atunci , cand tot susoteau ei dak mai ti minte au gasit otrava ; mai adauga Juugo .
- Bine , nu cred ca asta e important acum , trebuie sa-l salvam pe Ayado , viata lui depinde de asta ; sar eu ca arsa amintindu-mi de micutul care statea in bratele lui Sasuke , inka sangerand .
Cum il vad acestia dau afirmativ din cap si porim iar spre sat . Nu dupa mult timp ajungem iar baietii fac o tehnica de transformare trnsformantu-se in niste Ambu pentru a nu fi descoperiti . In momentru asta nu era timp de o lupta si nici sa se alarmeze tot satul . Ajungem in sfarsit la mine acasa unde il punem pe Ayado pe pat , in timp ce eu pregateam sa fac anitidotul , dar mai intai trebuia sa vina plantele si trebuia sa ii extrag otrava ce ia patruns lui Ayado in organe . Exact ce s-a intamplat si cu Kankuro atunci . Dak va intrebati cine este ei bine el este din Satul Nisipului , si fratele mai mare a lui Gaara , Kazakagele ,are parul castaniu deschis si ochii de aceeasi culoare . Tot intr-o lupta cu Sasori si el a fost otravit cu acelasi tip de otrava .In timp ce ma chinui sa ii extrag otrava incet si cu mare grija pentru ca daca riscam sa gresec ceva el putea sa moara , Sasuke ma privea parca socat , ma intreb de ce ? . Acum stiu , probabil nu stia ca am devenit madic ninja . Dupa ce termin pregatesc antidoatul , pe care il fac incet si cu atentie pentru a nu gresi ceva . Dupa ce ma asigur ca este bun si functioneaza il administrez lui Ayado .Hiu , in sfarsit am terminat acum micutul meu este bine sanatos si in siguranta , n-o sa-l mai scap din ochii .Dar totusi ce vor face Sasuke si Juugo , este clar ca Karin si Suigetsu nu mai fac parte din Akatsuki , dar ce vor face ? , unde se vor duce ? Aolo , Juugo , am si uitat sa-i multumesc ca mi-a salvat micutul .In timp ce iesim cu totii din camera ca sa-l lasam pe Ayado sa se odihneasca , eu ii tot multumesc lui Juugo ptntru salvare . Pana am ajuns joc cred ca l-am inebunit pe saraku baiat.
Mergem in bucatarie si ne asezam cu totii la masa .Nimeni nu scotea o soapta , linistea a pus stapanire pe noi . Uram asta , ca sa mai disting putin atmosfera ii intreb pe baietii unde se vor duce si ce vor face . Se pare ca niciunul nu stia .
- Stiti...daca doriti , puteti ramane in Konoha sunt sigura ca Naruto va accepta sa ramaneti foarte bucuros ; zic eu zambind balnd ;
- Stim ca Naruto va accepta Sakura dar cum ramane cu Tsunade , Hokagele , locuitotii e vor zice ma rog ? intreba Sasuke enervat . Si in plus de ce am ramane noi aici , Satul frunzei este cel mai slab sat din tot Tinutul focului ; mai adauga el
Ma enervez la culme , nu stiu de unde am curajul asta sa ii raspund lui Sasuke , sau cred ca siu , Ayado este cel care ma determina in tot ceea ce fac in momentul asta .
- Stii , poate ca satul era slab si lipsit de putere dar am vesti pentru tine domnule Uchiha , in momentul de fata Naruto este Hokagele satului , si cu el este mult mai puternic , a jurat ca va iubi si proteja satul acesta cu pretul vietii lui , nu multa lume face asta stii , si fi sigur ca isi va tine promisiunea . Macar el si-a implinit visul la fel ca tine de altfel , iar acum trebuie sa va gasiti si voi un drum in viata ce vreti sa faceti . gandeste-te ca tu ai un copil , ce vei face il vei ajuta sa devina un ninja fugar care isi tradeaza satul ? Hmm , iar eu in plus am decis sa ramaneti in sat doar ca tu sa poti sta cu Ayado , pentru ca nu te voi lasa sa-l iei ; tip eu la el cat ma tin plamanii .
Cred ca ambi baieti erau uimiti de vorbele mele , aveau si de ce . In ce m-am transformat eu din fetita mica prostuta si lipsita de putere , totul datorita lui Ayado .
Dupa ce isi controleaza uimrea de pe fata zice ca vrea sa vorbeasca cu mine in particular . Il lasam pe Juugo , si iesim afara in gradina . Mirosul florilor imi invadeaza narile facandu-ma sa ma simt minunat si fara griji .
Sasuke rupe un trandafir rosu din gradina si il intoarce pe toate partile parca studiindu-l , apoi incepe sa vorbeasca :
- Sakura te-ai schimabat mult de la ultima noastra revedere . ; zice el fara sa-si ridice capul de la trandafir si privind absent totul in jur .
- Da Sasuke m-am schimbat mult , am avut si de ce sa ma schimb , nu mai vreu sa fiu folosita asa cum ai facut tu ; zic eu indiferenta
- Vrei sa sti de ce te-am ales pe tine , sti exista un motiv pentru asta , din toate fetele de pe planeta eu te-am ales pe tine ; zice el apropiindu-se din ce in ce mai mult de mine

Ayado :
Vad o lumina puternica in fata mea spre care ma indrept , incerc sa deschi ochii incet dar nu vad decat alb . Clipesc de cateva ori apoi incep sa vad mai clar imaginile . Se pare ca sunt in camera mea , de acasa . Ce bine am dormit . Dar stai ? Acum mi-am adus aminte , ce s-a intamplat , ultilmul lucru pe care mi-l amintesc este ca Suigiutsu ma tinea si nebuna de Karin obsedata dupa tata , ma zgarie cu un kunay apoi o durere insuportabila imi strabate tot corpul , pana cand vad negru in fata ochilor .Ma ridic din pat ca ars si ii strig incontinu pe mamii si tati , unde ar putea fi . Deodata aud niste zgomote ce veneau de afara . Curios de felu mau ma intrept spre iesire , ies din casa si ma duk in gradina de unde se pare ca vene zgomotu . Un zambet mare ii face aparitia pe fata mea , eram atat de fericit de ceea ce vad , cat ma bucur . In fata mea acum se afla mama si tata sarutandu-se....

Scuzati greselile stiu ca am multe pt ca nu e corectat :( scz:d[posturi unite]
Capitolul 9 .Profita acum de ce ai .

Sasuke se apropie din ce in ce mai mult de mine . Nestiind ce vrea sa faca , ma dau cativa masi mai in spate , pana simt in spatele meu ciresul cu frori de culoarea parului meu .Vad cum e apropie din ce in ce mai mult de mine . Vreau sa fug intr-o directie din lateral pentru ca eram libera in stanga si in dreapta , dar miscare proasta pentru ca m-am impiedicat si am cazut peste el , mai degraba peste buzele lui . Acum suntem amandoi pe jos cu mine peste el sarutaudu-l , ce frumos era dar trebuie sa termin stiu ca Sasuke nu m-ar fi lasat niciodata sa fac asta , vreau sa ma retrag de pe el , dar el nu face decat sa ma aduka mai aproape , ma strangea asa de tare la pieptul sau incat ma facea sa ma simt implinita iubita si numik nu ma mai poate supara acum . Sasuke adanceste sarutul devenind din ce in ce mai pasional.Ce bine ma simteam . Dinr-o data auzim un mic chicotit gingasi , de copil . Acel chicotit l-as recunoaste oriunde , este Ayado . Cum il auzim , oprim sarutul si ne ridicam . Se pare ca se simtea mult mai bine micul meu incerasi . Acesta ne zambeste si noi facand acelasi lucru . Le propun sa mergem in casa pentru al verifica putin pe Ayado . Intram in bucatarie unde ne astepta Juugo . Il pun pe Ayado pe un scaun si incep sa-l consult . Se pare ca era bine si sanatos tun .Dupa ce termin Ayado imi zice ca ii este foame si ca vrea ramen facut de mine .Ii zic lui Ayado sa e duka in sufragerie sa se uite la desene cat pregatesc eu micul dejun . El asculta ce zic eu si se duce in camera celalta . Eu am pregatit incredientele si tot ce trebuia pregatit in timp ce Juugo se ruga de Sasuke sa mai ramana in sat putin .Dak reusete sa-l faca
sa ramana , ii voi ramane datoare .Intr-un final reuseste sa-l convinga , si vor mai ramane o perioada aici .
- Sasuke imi dai te rog faina din dulap ; il rog eu cu o fata de catelusi .
Acesta nu mai zice nimik doar se intreapta catre dulap de unde vrea sa scoata faina .
- Mamii , cat mai e pana e gata masa ? , auzim vicea lui Ayado care striga .
Nu stiu cum dar asta il sperie pe Sasuke , chiar si pe mine ma speriat , pentru ca din linistea care era , a venit dintr-o data vestea , iar Sasuke scapa faina pe jos , facandu-ne pe totii trei plini de faina .Eram totii albi din cap pana in picioare parca eram niste fantome . Cand ne-am vazut cum aratam , eu si Juugo am inceput sa radem cu pofta in timp ce Sasuke doar zambea putin . Ahh ce iubeam zambetul acela . Ayado isi face aparitia in incapere vrand sa ne zica ceva , de cum ne vede incepe sa rada pe saturade avea si de ce .Cu totii eram lini de faina . Parul meu roz era plin de faina alba care mi-l facea sa arate atat de frumos , era ciudat dar arata foarte frumos .
De Sasuke si Juugo nu mai zic , ei erau si mai si . Le zic prietenilor mei ca trebuie sa ne curatam . Iar ei se uitu ciudati la mine apoi mi-am dat seama .
- Se curata cel care ajunge primul la baie , zic eu luando la fuga pe scari , ceialalti doi sunt pe urmele mele , iar Ayado dupa ei vrand sa stie cine va castiga mica '' confruntare '' . Ajung repede in fata usii si cand o deschid vreau sa alerg spre dus si nu imi dau seama ca pe partea cealalta a usi se afla Sasuke care astepta sa dsechida careva usa . Eu nu il vad si vreau sa alerg spre dus , dar cad peste el . Ceialati doi isi fac aparitia , si de cum ne vad incep sa rada , Ayado era foarte fericit pentru ca ne vedea impreuna , dar si eu la fel. Ma bucur de aceste minunate momente petrecute cu Sasuke , pentru ca nu stiu cat vor mai dura . Ne ridicamm unul de pe altul si incepem sa ne certam pentru cine sa intre primul la baie , si ne certam asa pana ma enervez si iau cana de apa si incep sap sa-l stropesc pe Sasuke . Acesta incepe sa alerge de mine iar eu eram pe urmele lui tot stropindul . Intru rapid in bucatarie de unde umplu iar cana . Ies afara , unde se pare ca a iesit si el si incep sa-l caut , simt un jet de apa ce se pune pe tot corpul meu , apa aceea era la o temperatura destul de buna deci nu imi era frig . Ma intorc repede ai il vad pe Sasuke care tinea furtunul de gadina si zambea rautacios , ce frumos era . Cum il vad ma uit la el '' ingrozita '' apoi incep sa alerg prin gradna cu el pe urmele mele . Deodata cad si simt pamantul ud si moale sub mine . Sasuke profita de aceasta ocazie si vine la mine si ma stropeste iar cu furtunul . Eu nestiind ce sa fac iau repede niste pamant de pe jos si incep sa arunc in el , i-am dat cu pamantul in fata iar el scapa furtunul . Profit de ocazie si ma ridic repede si iau furtunul si incep eu sa-l ud . Se pare ca acum roata sa schimbat , acum eu il ud cu apa si el arunca in mine cu bulgari de pamant , eram mai rau ca Ayado . Dintr-o data auzim niste rasete , ne intoarce spre acele chicote si ii vedem pe Ayado si Juugo ce radeau pe saturate de noi . Aveau si de ce eram amandoi plini de faina uzi loarca si murdari de pamant aratam atat de haiosi . Dupa ce ne dam seama de ce rad si eu si Sasuke incepem sa radem . Prima data cand il auzeam chicotind si razand parca din inima , era atat de frumos . Dupa ce terminam partida de ras , intram in casa pentru a ne spala . Il vedem pe Juugo care era curat , si ne zice ca el sa spalat cat noi ne-am murdarit . Prima care intra in baie sunt eu pentru ca eu eram mult mai murdara cu pamant , Sasuke era mai mult ud . Dupa ce ma termin o data de spalat , vai cat m-am chinuit sa imi scot faina din par , ies din baie doar cu un capot pe mine . Strig la ceilalti care erau jos cat ma tin plamanii ca am terminat si ca Sasuke poate veni si el sa se curete . Cand acesta a auzit a urcat sus si ma intrebat el cu ce se va imbraca , ii zic ca ii voi aduce eu ceva de imbracat , cred ca mai aveam cateceva din hainele tatei pe acolo . Intru in camera si ma duk spre sifoner , imi scot de acolo o fusta neagra si o camasa roz cu manecile scurte de culoare galbui iar in picioare imi pun o perechie de cizme lungi si negre . Dupa ce ma imbarc cu ele ma duk in fosta camera a parintilor meii , deschid usa si privesc camera , nu am mai intrat aici de mult timp , le simt mult lipsa . Ma duk spre sifonier si incerc sa gasesc ceva . Pana la urma iau o pereche de pantaloni negri si o camasa tot neagra . Ies din camera si ma intrept spre baie . Bat incet la usa , si il vad pe Sasuke care imi iese doar cu un prosop asezat in burul taliei . Cum il vad inroesc instatnaneu de emotie eram mai rosie ca o rosie . Se pare ca si el a observat asta si incepe sa aiba un zambet de baiat rau pe fata . Ii dau hainele apoi il las sa se schimbe eu mergand jos . Ii zik lui Ayado si celorlalti sa mai astepte putin pana la micul dejun ca vom merge sa mancam la ramen dupa ce termina si Sasuke cu baia . Nu dupa mult timp apare si Sasuke imbracat cu hainele pe care i-le-am adus , ce bine ii statea cu ele . Parul lui putin ud era ravasit in toate directiile iar pe fata avea doua suvite ce ii acopera ochii aceeia abisali .Dupa ce a venit plecam cu totii spre ramen . Cad ajungem acolo mancam apoi ne indreptam spre parc .
- Juugo am o misune pentru tine , vreau sa ii gasesti pe Karin si Suigetsu , si sa ai grija sa nu faca vreo boacna nu prea am incredere in ei ; ii zice Sasuke portocaliului .
Juugo da afirmativ din cap apoi pleaca spre iesire din sat , pentru a-si indeplini misiunea . Acum nu am ramas decat eu Sasuke si micutul nostru Ayado , ce frumos este . Ajungem in parc si vedem ca nu este prea multa lume pe aici ce ma bucur . Incepem sa ne jucam cu Ayado , il dam in leagane , hranim poumbeii si ne plimbam pana seara . Inca o zi frumoasa si plina de distractii , inca o zi petrecuta cu familia mea si persoanele pe care le iubesc . Spre seara se pare ca micutul meu tot nu avea stare , si mai vroia sa faca ceva. Hotaram sa mergem pe muntele Hokage , chiar pe capul lui Naruto daca nu ma insel . Pana am ajuns acolo sa facut seara iar luna era regina printre miile de stele . Ne asezam jos si incepem sa privim stelele , toti trei zambeam si eram foarte bucurosi , iar Ayado cred ca in momentul asta era cel mai fericit copil din lume , chiar daka nimeni nu scotea o vorba . Linistea predimina peste noi dar ma hotarasc sa sparg tacerea vazand o stea cazatoare . Se pare ca si ceilalti o vad pentru ca incep sa zambeasca .
- Cand eram mica bunica imi zicea sa imi pun o dorinta daca vad o stea cazatoare , iar acea dorinta se va implini ; zic eu cu o voce blanda lui Ayado privind steaua .
Ayado inchide ochii apoi ne zice ca si-a pus dorinta . Ce bucuros era .
Intr-un final plecam de acolo si porim spre casa pentru a ne culca fiind foarte obositi .Intram in casa unde il ducem pe Ayado la el in camera , se pare ca adormise deja .

Scuzati greselile :x[posturi unite]
Capitolul 10 : Sasuke vs Mandara

Dupa ce il punem pe micut in pat mergem la mine in camera unde ne pregatim de culcare . Se pare ca vom dormi impreuna in seara asta . Dupa ce ias din baie cu rochita mea de noapte verde putin transparenta , ma pun in pat langa Sasuke care se pare ca deja dormmea . Ma pun incet incercad sa nu-l trezesc . Inchid ochi si adorm .
Simt cum frigul pune stapanire pe mine iar un aer rece imi patrunde pe sub piele . Deschid incet ochii si vad ca fereastra era dechisa . vreu sa ma ridic sa o inchid dar Sasuke ma prinde de mana si ma trage in bratele sale lipindu-macu spatele de pieptul sau . Nu imi venea sa cred , eram mai roasie ca racul vai doamne ce aproape sunt de el , si ii simp respiratia calda in ceafa mea . Vad cum isi misca mana si o pune pe unu din sanii mai si strange tare . Poftim , ce este cu gestul asta , vai doamne mai am putin si explodez , dar de data asta de nervi . Credeam ca s-a schimbat si el macar putin si ca a devenit si el mai cald , dar sigur acum cred ca mai vra un copil , nu ii e de ajuns doar unul .Apoi..mi-am dat seama , unde a pus el mana nu era numai unul din sanii mei ci inima , a pus mana pe inima mea si o strange tare la pieptru sau .
Poate ca s-a schimbat si el putin si poate ca a devenit mai cald , Ayado a fost cel care ne-a deschis noua ochii sunt sigura dar tot nu sunt sigura , ori vrea din nou sa se joace cu sentimentele mele ori este chia adevarat ce zic. Acum nu pot sa las decat timpul sa decida , voi afla eu o data si o data .
- Nopate buna , Sasuke ; zic eu cu o voce blanada si dulce .
Chiar daca nu il puteam vedea sunt sigura ca zambea . In momentu asta nici nu imi mai era frig , pentru ca caldura din sufletul sau care a iesit la iveala ma incalzeste si ma face sa ma simt ca in al naua-lea cer . Sa schimbat foerte mult si asta ma incanta cel mai tare . Nu mai este tipul rece dur si misterios . Este foarte cald acum daka stai putin langa el , si se poate simti acest lucru doar cu o atingere . Era atat de frumos . Inchid ochii , incet si adorm cu gandul la ce ne va rezerva ziua de maine .
noapte a trecut prin zbor , nici nu am simtit-o iar acum razele stralucitoare ale soarelui se ucau cu reflexia parului meu . Deschid incet ochii deranjata de lumina ce imi invadeaza camera , apoi privesc in jur . Sasuke nu mai era aici . Ori este jos la micul dejun ori a plecat . Nu nu nu are cum sa fi plecat pentru ca a zis ca va mai ramane in sat o vreme fara ca nimeni sa isi dea seama . Ma ridic incet din pat si ma indrept spre baie unde imi fac linistita siesta . Cand ies ma indrept spre sifoner de unde imi aleg o pereche de colanti negri scurti pe deasupra o fusta aba despicata in lateral si un maieu cu fermoare roz . Ma imbarc cu ele apoi cobor scarile si pornesc spre bucatarie . Acolo ma asteptau Sasuke si Ayado care stateau la masa si mancau ceva . Ii salut si de cu ma vede Ayado imi sare in brate , si incepe sa imi zica entuziasmat ca azi vom merge eu el si Sasuke in padure pentru a ne antrena cu Ayado . Cum aud il privesc pe Sasuke destul de ciudat apoi dau afurmativ din cap . Dupa ce mananc si eu ne indreptam spre fostul loc de antrenament el Echipei 7 . Cat Sasuke va sta aici cred ca voi petrece cele mai frumoase momente cu familia mea .
Nu dupa mult timp de mers ajungem la locul de antrenament unde incepem sa il invatam pe micutul nostru jutsu . Sasuke vrea sa-l invete sa faca chidori , iar acum noi il privim pe Ayado cum se chinuie din raputeri sa faca . Stau pe o piatra si ma uit la Ayado care progresa cu fiecare incercare , ce bine masimteam in momentele acelea alturi de familia mea , de cei pe care ii iubesc , nimik nu imi mai pote distruge fericirea poate doar..
Dintr-o data de dupa un comat ies doi dintre cei care au samas in Akatsuki . Tobi parca care am inteles ca este si el un Uchiha si are pe fata o masca , postocalie ce ii lasa liber doar ochiul drept si Kisame daka nu ma insel , are era un fel de specie de peste - om , hehe ce ciudat suna , cu tenul albastru si care prta mereu dupa el o sabie alba foarte puternica care nu stiu de unde o are . Amandoi ne priveau iar Kisame avea un ranje prostesc pe fata . Ce vroiau nataraii astia doi oare ?
Cum ii vede Ayado vine langa mine iar Sasuke se pune in fata noastra pentru a ne apara , in cazul in care incep sa ne atace .
- Ce vreti ? ii intreaba Sasuke rece si fara pic de rusine .
- Ce intrebare , pe cine vrem oare ? Aaa gata stiu , il vrem pe pitic ; ziceKisame aratand cu degetul Spre AYado .
Poftim , de doresc astia doi , de la el , nu e decat un copil . De un lucru sunt sigura , nu ii voi lasa sa-l ia cu nici un caz .Chiar daka ar fi sa mor tot imi voi risca viata pentru binele micutului meu .Ma pun si eu in dreapta lui Sasuke , enervata la culme de faptul ca vor sa ni-l ia pe Ayado .
Imi pregatesc repede pumnul si ma indrept rapid spre Kisame vrand sa-l lovesc . Acesta se fereste si vrea sa ma loveasca cu acea sabie dar eu io prind in palme si yo dau la o parte pentru a nu ma lovi . Apoi incep sa il lovesc cu tot ce apuc , cu mainile picoarele , schurikenurile zburau din toate directiile , numai kunayiuri erau pe jos . Eu eram foarte extenoata , si nu mai puteam , el era foarte puternic si nu ma puteam masuta cu puterea lui . Abia l-am atin putin di toata aceasta lupta . Sa nu mai zic de faptul ca eram uda din cap pana in picioare , sabia aceea pe care o avea era o sabie a apei sau cum se numea , in momentul acesta nici nu ma intereseaza . Ayado privea ingrozit scena dintre mine si pestele acela albastru dar si la lupta dinte Tobi si Sasuke , care era si mai si . Amandoi erau extenuati si plini de sange . Dar tot nu se lasa , Sasuke sunt sigura ca vroia cu orice pret sa invinga , la fel si eu . Nu puteam sa-l lasam sa-l ia pe Ayado cu nici un scop . Le un momenti dat lupta sa oprit , totii patru inca eram in picioare respirad greu si incercand sa nu se prabuseasca .
- Dea..pana..la ..urma ..de ce ...il vrei pe..Ayado ? ; reusesc eu sa intreb prinre gafaituri .
- Este un Uchiha poate chiar cel mai puternic dintre totii , deci ne este de folos ; zice Toby calm si taios
Nu imi venea sa cred ce vroiau sa zica cu asta ? nu stiu dar in momentru acesta nici nu ma entereseaza . Tot ce stiu acu este ca trebuie sa il aparam pe Ayado , astiaa doi cu fiecare miscare de lupta pe care o faceau vroiau sa se paropie din ce in ce mai mult de el care era langa un copac privint totul in jur ingrozit . Am pus si un scut de aparare pe al care nu stiu cat o sa mai tina . Deja sunt secata de ceakra si nu stiu cat voi mai rezista . Se pare ca acum iar incepe lupta , Kisame se aprope de mine vrand sa ma atace cu sabia dar eu ma feresc , nu stiu cum fac dar cu greu ma feresc de el , dar a fost o miscare proasta pentru ca el se duca direct la Ayado si incepe sa dea cu sabia in scut pana il sparge apoi se apropie de el din ce in ce mai mult , o nu nu am sa las sa se intample asta . Cum il vad ma intrept din ce in ce mai mult spre el , nu stiu de unde aveam atata viteza in mie dar am reuit sa ajung repede in fata lui si se pare ca Kisame deja pregatea sabia cu care vroia sa ma atace , cum vede asta Sasuke alearga spre noi si se pune in fata mea . Dintr-o data simt o durere oribila ce imi invadeaz tot corpul , ma uit sa vad ce se intampla si observ ca sabia a patruns prins Sasuke si prim mine . Amandoi cadem pe jos unul peste altul . Kisame ranjese apoi isi scoate sabia din noi , in timp ce radea iar eu tipam de durere , era pre mare , simtem ca mor . Stiam ca aceta imi este sfarstul , si cu ultimele puteri imi incrucisez mainile si fac un jutsu , pentru ai contacta pe prietenii mei , daca va iintrebati acesta este jutul pe catre il fac de obicei cand avem nevoie de ajutor , iar aceasta era o situatie de urgenta . Trebuie sa il apar pe Ayado , sper sa vina repede . Dupa ce il fac simt cum imi vine sfarsitul si cum inima inceteaza sa-mi bata . Inchid incet ochii si adorm peste Sasuke pentru totdeauna . Adio lume cruda

Stiu ca am multe greseli sar nu e deloc corectat nici asta nici urmatorul de scuzatima :d:([posturi unite]
Capitolul 11 : Intre viata si moarte .

Simt cum sunt pe ceva moale si pufos . Deschiid incet ochii , dar totul este in ceata , clipesc de cateva ori pana vad imaginea clara . Ma ridic incet si vad ca sunt pe un nor ? Stai , am murit sau sunt inca vie , unde am ajuns oare in iad sau in rai , si mai ales ce sa intamplat cu Ayado si Sasuke ma intrab . Privesc in jur si vad ca eram pe un nor alb din cerul albastru . Ma ridic incet si cu grija dar simt in spate pasra o durere ingrozitoare , de parca o mie de acea mi-ar fi injunchiat tot spatele.Obsev bupia ca in pate aveam niste arimi , cu fulgi foarte mari . Raman uimita cand le vad . Il vad pe Sasuke care sta intins pe alt nor , imbracat in alb cu mainile la ceafa parca gandindu-se la feva dar la ce ma intreb . Cand ma vede acesta se ridica si si ot vedea ca si el avea aripi in spate doar ca ale lui sunt de culoare neagra . Acesta zboara spre mine si se pune pe norul pe care eram si eu . Sunt sigura ca aceste aripi sunt aripi adevarate dar totusi , unde eram asta e intrebarea mea .
- Sasuke..unde suntem ? il intreb eu speriata si aproape palangand amintindu-mi tot ce s-a intamplat inainte sa fim omorati , Ayado sper ca esti bine , te rog spune-mi ca jutsul a functionat si ca prietenii mei au ajuns la timp sa-l salveze .
Sasuke imi zice cu o voce atat de blanda si calda ca nu stie incat il cred . Privim in ju si deodata vedem in fata o lumina , din care iese un unger . Cel mai frumos lucru pe care l-am vazut vreodata , ingerul acesta era atat de frumos , incat nu sunt cuvine pentru a o descrie pe aceasta fata pentru ca asta era doar c avea aripi si era nespus de frumoasa , avea parul alb si lung spre un bleu foarte deschis ochii de culoarea liliacului , un miv atat de frumos si purta o rochita de un alb imaculat ce o facea sa semene cu o zeita si cred ca asta si era . Adia acum imi dau seama ca si eu sunt imbracat ca o rochita exat ca a ei .
- Buna , Sasuke , Sakura bine ati venit in Imparatia Cerurilor , eu sunt Ingerul sperantei , si probabil voi acum va intrebati unde sunteti si ce cautati aici , ei bine urmatima ; ne zice aceasta cu o voce atat de blanda si calda incat nu i-am putut rezista . Sunt atat de curioasa am att de multe intrebari ? Ce cautam noi aici de fapt , Ce face Ayado in acest moment , prietenii mei au reusit sa-l salveze , sunt atat de multe intrebari ce ma framanta fara raspuns , dar presimt ca voi afla curand . Noi o urmam pe aceasta zeita , zburand , cee bine te simti cand zbori , asa ma simteam si eu cand eram impreuna cu Sasuke si Ayado , e atat de frumos . Intr-un final ajungem pe un nor iar zeita ne zice sa privim in jos . Eu si Sasuke ne uitam si vede niste imigani , Ayado plange , eu si cu Sasuke suntem pe atul de spital plini de perfuzii iar prietenii nosti care erau in camera de spital se uita la noi cu regret si parere de rau , de parca ei erau cei vinovati . Sunt atat de tristi parca le citesc suferinta pe ochii , si Ayado plangea , nici nu suporta sa ne vada asa . Pe deoparte sunt atat de bucuroasa ca este bine si sanatos si ca prietenii mai au ajuns la timp dar pe cealalta parte sunt trista pentru ca l-am facut sa sufere si inca sufera .Cum el nu suporta sa ne vada pe noi asa nici noi nu suportam sa-l vedem pe el in starea asta , sufera foarte mult , nici nu ma mai pot uita . Aproape ca imi dau lacrimile . Ma uit si la Sasuke care si el privea totul cu regret si cu parere de rau .
- Asta se intampla in momentu acesta in Konoha , toata lumea sufera din cauza voastra . Inca nu ati murit dar nici mult nu mai aveti , tot ce va poate aduce acum la normal este dragostea pe care vi-o putati unul pentru celalalt ; zice ingerul cu o voce blanda si iubitoare .
Nu inteleg ce vrea sa spuna cu chestia asta . O intrebam ce vrea sa ne zica iar ea ne spune s-o urmam . Facem ce spune si zburam impreuna cu ea pana ajungem pe un alt nor .
- Nu deceaba mi se zice Incerul Sperantei , atunci cant un copil spera ca ceva se va intampla si isi doreste acest lucru din tot sufletul acea speranta devine realitate , iar visele si sperantele devin realitate ; ne explica aceasta .
Dar tot nu inteleg e se petrece , ce lagatura avem noi u tot ce ne-a zis , nici macar nu mai suntem copii . Ingerul ne spune sa privim in jos si facem iar cum ni se zice . Vedem imaginile din ziua precednta inainte de cea cu cei din Akatsuki . Ziua aceea , a fost asa de frumos . Cand le vad un zambet inocent imi apare pe fata , fiind observat si de Sasuke si de Incer . Si eu zambesc apoi continuam sa privim imaginile . Pana ajungem la cele de pe muntele Hokage , era asa de frumos . Ajungem la partea cu stau aceea cazatoare , iar incerul ne zice sa fim atenti aici pentru ca ne va arata ce dorinta si-a pus Ayado . Avea atat speranta in privire , cum de nu am observat-o . Deodata ii auzim gandurile :
- Imi doresc din tot sufletul ca parinitii mei sa fie impreuna sa se iubeasca si sa fie iubiti si sa devenim o familie fericita ;
Ramanem incremeniti cand auzim ce a gandit Ayado , el isi doreste asta din toata inima lui . De cum aude si Sasuke se uita ciudat la mine .
- Aceasta a fost ce doream sa va arat , daka el spera si isi doreste din toata inima ca sa deveniti o familie fericita atunci eu sunt nevoita sa ii indeplinesc dorita cu orice pret . In momentrle acestea doar iubirea dinte voi doi va vor aduce inapoi pe pamant ; ne zice ingerul cu aceeasi voe blanda .
Ce putem face , eu il iubesc mult pe Sasuke , dar el , el ma iubeste pe mine oare ? nu cred pana acum tot ce a facut a fost sa se joace cu inima mea , dar trebuie sa scapam de aici cumva , deci va trebuie sa infrunt orice .
- Sasuke....de ce m-ai ale pe mine pentru a-ti restabili clanul ; il intreb eu aproape soptit si lasantd capul in jos .
Cum auce acesta ramane socat apoi dupa ce isi revine se indreapta spre mine . Din ce in ce mai aproape pana ii simt respiratia , calda .
- Sakura te-am ales pe tine pentru ca tu esti singura care ma iubeste si care mereu a incercat sa ma nteleaga si sa ma ajute . Stiu ca am fost rau dcu tine si ca niciodata nu ti-am acordat aentie dar am facut asta pentru binele tau , mereu persoanele pe care le-am iubit si la care am tinul le-am pierdu si nu as putea suporta gandul ca te-as putea pierde si pe tine . Cand am plect din sat am incercat sa las totul in urma si sa uit de tot , dar nu am facut decat sa ingreunez situatia . Ura ma controlat pe mine in tot acest timp si nu inima . Am incercat sa uit de voi totii de tine , de Naruto dar nu am reusit , tot ce am facut a fost sa te fac pe tine sa suferi si inca o fac , imi pare atat de rau Sasuke ; imi zice Sasuke cu o voce blanda si plina de regret . Il cred , stiu ca nu mante se iteste astape fata lui . Ne apropiem din ce in ce mai mult de altul pana ne unim buzele intr-un sarut atat de dulce plin se pasiune si dragoste . Cum buzele noastre se unesc simtim o lumina ce iese bin noi si ne ridicam din ce in ce mai sus .
Simt ca stau pe ceva moale , si sunt invelita cu un material subtire . Deschid incet ochii si clipesc de cateva ori . Ma ridic si ma vad plina de perfuzii pe mana , si mai aveam si aparat respirator pe fata pe care l-am dat jos imediat . Ma ridic si vad in fata mea pe totii prietenii mei , inclusiv pe Sasuke si Ayado . Se pare ca si Sasuke si-a revenit , iar Ayado era atat de fericit , incat vine la mine si ma imbratiseaza de parca nu ar mai fi vrut sa-mi dea drumul niciodata . Totii mai aveau putin si incepeau sa planga de fericire , ce frumos . Ma ridic incet din pat si ii imbratsez pe totii , la urma ultimul ramane Sasuke pe care mai intai il privesc in ochi . Erau atat de calzi si primitori , blanzi si plini de dragoste . Il imbrtisez apoi acesta imi spune la ureche incet '' Te iubesc '' , de cand astept eu cuvintele acestea , acum toata lumea mea de basm a devenit realitate .

Dupa un an

Nu pot sa cred ca acum totul este asa cum mi-am dorit eu sa fie , este minunat . Acum am format o familie fericita impreuna cu Sasuke caruia i-au fost acceptate scuzele de catre Naruto si primit inapoi in Konoha .Si eu si el suntem Ambu acum , si mergem prin divesre misiuni , mereu . Ayado este la acadamie si este in clasa cu Hiki si amundoi invata foarte bine . Acum o cuna eu si cu Sasuke ne-am unit sufletele si ne-am jurat iubire . Numik nu mai poate sta in calea fricirii noastre acum . Totul a devenit cum am dorit . Acum eu impreuna cu familia mea stam pe muntele Hokage si privim

#7
Buna ! ^_^

Imi place mult povestea ta , pacat ca nu ai mai multe comentrii , oricum , eu iti raman o cititoare fidela :X:X , serios , ficul tau ar merita mai multe comentarii . :chuu: By- the - way , sti ce ador cel mai mult la ficul tau superb ? o//o Pur si simplu iubesc faptul ca ei sunt ninja in Konoha si Sasuke s-a intors . Ador ficurile care provin cu adevarat din serial ; adica nu sunt in high school sau vedete , sau mai stiu eu ce :)) Imi place mult sa fie Sasuke intors in sat ... Apropo , Sasuke , you bastard ! Why did you keep hurting Sakura like that again , again and again ?! Maybe you should ask her to restore you slikie bikie clan and , i don ' t know , MAYBE SHE'LL Accept ! C'mon smaty pans , i thought you were clever than that..:grr: Da ! Si tu ! Tu , de ce nu mai postezi continuarea , huh? :)) Vreu sa citesc ce se-ntampla in continuare !:))

Cam asta a fost , and sorry if i seemed a little crazy -_-..:pfiu:

Bye bye :bye:

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine

#8
Ms mult penelope.......dar doar ultima fraza o mai am si apoi se termina povestea asta......
Dupa un an

Nu pot sa cred ca acum totul este asa cum mi-am dorit eu sa fie , este minunat . Acum am format o familie fericita impreuna cu Sasuke caruia i-au fost acceptate scuzele de catre Naruto si primit inapoi in Konoha .Si eu si el suntem Ambu acum , si mergem prin divesre misiuni , mereu . Ayado este la acadamie si este in clasa cu Hiki si amundoi invata foarte bine . Acum o cuna eu si cu Sasuke ne-am unit sufletele si ne-am jurat iubire . Numik nu mai poate sta in calea fricirii noastre acum . Totul a devenit cum am dorit . Acum eu impreuna cu familia mea stam pe muntele Hokage si privim cerul instelat . Totul era ata de frumos . Ayado era intra noi , iar eu il tinem in brate mai aproape de mine . Sasuke si el era foarte fericit . Vedem o stea care cade ai atunci in momentu acela pe gura imi iese un '' Multumesc '' , nu mai imi pun niio dorinta aveam tot ce imi trebuia chiar aici . Aveam o familie fericita pe care o iubeam tin toata inima mea .
Ayado , imi mangaie incet pantacul in care se afla surioara lui , intrasem deja in patru luni deci se vedea destul de fine ca port cu mine un coil ce trebuia sa sosesca curand . Acum simt ca nimik nu ma mai poate opri , sunt iubita dar si eu iubesc . Ma simt o femeie implinita , si asa simt ca voi ramane tot resut vietii alaturi de familia mea si de cei dragi .

ms pt incurajari penelope.......ne vedem pe mess:*:X

#9
superbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb nu am cuvinte acest fic e minunat zau au inceput sa plang in truna desi sasuke a fost rau la inceput sa schimbat la sfarsit si asta e bine tino tot asa si continua sa scri caci te pricepi

#10
Cineva să mute acest topic acolo unde îi e locul ._. Please ? Aly sau Yondaime .. cineva
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.934 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata unui ninja demonul tigru apare may-yamasi 6 3.581 02-09-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: may-yamasi
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.956 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Ninja LoVe Elyy 17 9.006 05-06-2011, 06:55 AM
Ultimul răspuns: Capsunica
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.641 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Iubirea unui ninja(SasuSaku) Shadow. 9 9.906 23-06-2009, 08:57 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody
  A story of a ninja. Lolli 17 12.111 17-05-2009, 07:49 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Ninja original story [XXI century] Sakura_Blossom 0 3.545 23-11-2007, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Sakura_Blossom


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)