Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de liceu

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din animeul Naruto, acesta apartinand lui Masashi Kishimoto si nu profit de pe urma intamplarilor si a personajelor.

Deoarece acel fic a fost blocat gasiti aici continuuare pentru ca mam razgandit si vreau sa il continuui, pentru cei care inca nu l-au citit am postat si capitolele anterioare.


PRIMA ZI


Soarele incerca sa patrunda peste orasul Tokio impingand norii ce acoperau cerul. Intr-un pat mare inca dormea o fata cu parul roz, pielea putin bronzata si buzele rosii ca sangele, prin materialul care o acopera se putea observa un corp neasemuit de frumos si cu niste forme mari si rotunde.
Ceasul ajunsese pe la ora 06:59, peste un minut rozalia trebuia sa se trezeasca pentru a pleca la scoala.
Somnul angelic al fetei a fost deranjat de un sunet strindent anuntand plecarea la scoala. Usor ridica mana si opreste ceasul, se ridica din pat si se duce spre baie pentru a se aranja deoarece dorea sa arate frumos in prima zi a ei de scoala. Termina si se indrepta spre o camera plina de haine fumoase, de acolo isi aleasa o fusta mov si o bluza alba cu doi nasturi desfacuti din cauza sanilor cam mari, iar in picioare niste cizme negre cu toc ce ii veneau pana la genunchi. Cobora din camera ei si se indrepta spre bucatarie pentru a lua micul de jun, servitoarea ei era langa masa si o astepta cu zambetul pe buze.
- Neata, Musa! ii zise rozalia cu zambetul pe buze, o indragea mult pe menajera ei, ea fiind singura care a avut grija de ea de cand s-a nascut pentru ca tatal ei era plecat tot timpul, - era un om de afaceri si nici macar nu se mai ocupa de fata lui deoarece el ii trimitea lunar o suma uriasa de bani, iar mama ei murise cand aceasta se nascuse.
- Buna dimineata, Sakura!, ii zise menajera ei. Musa era o femeie de 34 de ani cu parul negru si ochi albastri, ea dorea ca Sakura sa fie fericita si sa nu sufere niciodata, pentru ca o indragea ca pe propria ei fiica.
Terminandu-si micul de jun rozalia pleca increzatoare spre scoala, fiind sigura ca isi va face multi prieteni si totul va fi in regula.
- Pa Musa, ne vedem cand termin orele!
- La revedere Sakura! sa ai grija de tine, si sa nu intarzii pentru ca nu vreau sa imi fac griji ca ai putea pati ceva rau.
- Bine am sa tin minte!
In fata casei o masina luxoasa neagra o astepta pe Sakura, langa automobil se afla un barbat bine facut cu parul grizonat si cu un zambet larg pe fata, si el o indragea foarte mult pe rozalie deoarece prin bunatatea si dragalasenia ei reusea sa topeasca cea mai inghetata inima.
- Buna dimineata, Hiro mergem?
- Cand sunteti gata!
Hiro ii deschise usa fetei si ea urca in masina, pe drum nimeni nu a scos nici macar un cuvant, ii era teama ca nu va fi acceptata in comunitatea celorlalti copii si va fi considerata o fetita resfatata, bogata si cu multe caprici deoarece tatal ei ii asigura tot ce avea nevoie, pana la urma Hiro sparse gheta tacerii.
- S-a intamplat ceva Sakura! o intreba Hiro
- Nu nimic, de ce intrebi?
- Nu stiu dar vad ca fata ta este cam abatuta!
- Stii, este in legatura cu noua scoala, mi-e frica ca voi fi considerata din nou o fata de bani gata, si ca ma cred superioara celorlalti ca la vechia mea scoala.
- Stai linistita , nu cred ca noii tai colegi vor crede asa ceva despre tine mai ales la cat esti de draguta toti baietii vor fi in jurul tau.
- Fii serios Hiro daca toti baieti ar fi morti dupa mine, atunci cum imi explici ca pana la varsta de 18 ani nu am avut niciun prieten, oricum m-am decis sa nu le spun ca sunt bogata, dupa ce ma vor cunoaste mai bine poate atunci le voi spune
- Nu ai avut niciun prieten deoarece nu ai stat intr-un oras mai mult de o luna, iar in privinta ca nu le vei spune ca esti bogata mi se pare o greseala.
Sakura nu mai zise nimic, in fond mai erau aproximativ 10 metri pana cand urma sa ajunga la scoala.
- Am ajuns! zise Hiro
- Bine multumesc, la revedere te sun cand termin orele.
- Desigur, la revedere domnisoara si curaj!
Rozalia ingiti in sec pasind pe scarile institutiei, deodata peste ea da un timp cu parul negru, iar ochi de un negru intes. Nici macar nu isi ceruse scuze si totul aruncand pe rozalie spunandui ca ,, Tu nu te uiti pe unde mergi, daca nu vrei sa iti pui ochelari", vorbele duri ale baiatului o facu pe Sakura sa isi piarda tot curajul, mai avea putin si incepea sa planga. Brunetul s-a uitat la ea si nu ia pasat ce are doar si-a continuat drumul.
Ajunsa in sala de curs rozalia isi dadu seama ca brunetul nepoliticos este in clasa cu ea, dar de ea se opropie un baiat blond super energic si cu ochii albastri.
- Buna, ma numesc Naruto, tu cine esti?
- Salutare, eu sunt Sakura si sunt nou venita in oras zise Sakura putin inrosind de emotii.
- Deci daca esti noua vrei sa iti fac cunostinta cu ceilalti colegi?
- Desigur mi-ar face placere!
Naruto o duse pe rozalie langa o fata cu parul negru si ochii de un mov foarte deschis.
- Buna, ma numesc Sakura Haruno, tu cine esti? ii zise Sakura intinzandu-i mana cu un zambet larg pe fata.
- Imi pare bine Sakura, eu ma numesc Hinata Hyuga, iar cel de langa mine este Neji Hyuga, suntem frati gemeni.
- Si mie imi pare bine de cunostinta Sakura!, zise Neji
Cei doi se indreptara spre alti trei colegi de ai lor, era vorba de Garra, Temari si Kankuro cei trei erau frati si asta se observa foarte usor dupa asemanarea dintre ei.
- Salut imi pare bine, ma numesc Sakura, voi cum va numiti?
Cei doi baieti Garra si Kankuro erau hipnotizati de frumusetea fetei.
- ESTI FOARTE FRUMOASA, SAKURA! zisera cei doi impreuna.
- Nu ii lua in seama Sakura, sunt doi aiuriti, asta inseamna ca sunt bucurosi sa te intanleasca, iar la fel sunt si eu. ii zise Temari
Sakura chicoti si impreuna cu Naruto mesera spe doua fete, care erau foarte enrgice Ten Ten si Ino.
- Imi pare bine sa va cunosc fetelor, ma numesc Sakura voi?
- Esti bine venita printre noi Sakura! ii zise zambitoare Ten Ten
- Da si sper sa fim foarte bune prietene! spuse Ino cu un zambet larg pe fata.
Apoi cei doi se indreptara sepe o gasca de prieteni, Couji, Sikmaru, Kiba impreuna cu cainele lui Akamaru, Rock Lee si brunetul nepoliticos cu care se ciocnise la intrarea in scoala, el se numea Sasuke Uchiha.
UN NOU SENTIMENT



Cu foarte multe emotii, Sakura se indrepta spre gasca de baieti temandu-se ca baiatul brunet o va face sa se simta prost din nou.
- Sssssalutare baieti, ma numesc Sakura Haruno! zise Sakura inrosindu-se ca o rosie la fata.
- Bine ai venit printre noi Sakura! ii zise Rock Lee, Kiba, Couji, Sikamaru, iar catelul Akamaru scoase doar un simplu ,,Hammmm!" insemnand ca ii place de Sakura ca prietena.
Numai brunetul era absent la convorbirea dintre ei, deodata Sasuke simte o palma calda pe umarul lui, era Naruto.
- Sasuke tie cum ti se pare noua colega? ii zice Naruto lui Sasuke
Sakura era nerabdatoare de raspunsul brunetului dar ii era si teama ca o va face sa se simta iar prost si ca nu are ce cauta la scoala asta.
- Uh!, ce nu am fost atent? zice Sasuke
- Naruto te-a intrebat ce parere ai despre mine?, ii zice rozalia tinand capul in jos ca sa nu i se vada roseata din obraji.
- Pai tu esti fata cu care m-am ciocnit in fata scolii, nu?
- Da eu sunt! ii zice rozalia ridicand capul spre fata baiatului.
- Stii imi pare rau de ce ti-am zis atunci, eram foarte nervos!
- Nu este nimic, am si uitat! zise rozalia uimita de adevaratul comportament al baiatului.
- Deci esti bine venita in grupul nostru, si daca esti noua aici vrei sa iti arat imprejurimile?
- Desigur, mi-ar face placere! zice rozalia rosind mai mult la fata.
- Atunci ne intalnim dupa ore in fata scolii! zise Sasuke zambind
- Da! zise Sakura plecand bucuroasa de langa brunet.
Ceilalti baieti erau uimiti de comportamentul baiatului cu parul negru, ei stiau ca el era un baiat arogant, increzut si nu se da in vant dupa intanliri cu fate si nu baga orice fata in seama deoarece el era un baiat bogat si ii credea pe cei din jur inferiori lui.
Sasuke vede expresia de pe fata celorlalti baieti ii intreaba:
- Ce este?! intraba el mirat
- Nimic doar, tu nu te comporti asa cu o fata? ii zise Naruto
- Si? ce va bagati voi in treburile mele? ii zise Sasuke blondului cu un glas rastit.
Blondul nu mai zise nimic doar inghiti in sec si pleca de langa Sasuke.
Sasuke se uita pe geam si se gandea la rozalie ,,oare chiar incep sa simt ceva pentru ea, toate fetele cu care mam intanlit mi se pareau la fel dar ea este diferita si nu pot sa o tratez cu indiferenta deoarece simt multe regrete. In sufletul brunetului se datea o lupta ,,o iubeste" sau doar ,,vruia sa fie a lui'', pentru ca corpul rozaliei chiar arata bine.
Profesorul a venit la ora si rozalia fiind singura venita nou in scoala, Kakasi a puso pe Sakura sa se prezinte in fata intregi clase.
Rozalia era foarte emotionata deoarece nu ii place ca toti sa se uite la ea atunci cand ea vorbeste.
- Salutare, ma numesc Sakura Haruno si mi pare bine sa fiu in clasa cu voi. zise rozalia rosindu-se la fata.
Orele se sfarsisera si toti elevi plecara bucurosi de la scoala, mai putin rozalia ii era teama sa nu se faca de ras in fata brunetului atunci cand va merge cu el prin oras, deci era un sentiment de rusine si nu putea scapa de el.
Pe de alta parte si brunetul era si el putin emtionat din cauza Sakurei, nu stia daca o va incanta timpul petrecut cu el.
In fata scoli Hiro o astepta pe rozalie cu zambetul pe buze.
- Buna Hiro, mergem?
- Urcati domnisoara!
Ajunsa acasa rozalia a si fugit la ea in camera pentru asi alege o noua garderoba, deoarece voia sa il impresioneze pe brunet cu corpul si frumusetea ei, isi lua o rochita roz cu niste modele pe la umeri si jos unde se termina rochita, iar in piciore isi lua niste sandale albe cu mici pietre stralucitoare, parul si-l lasa desprins, iar la mana la gat si in urechi un set de bijuteri pe care i le daruise tatal ei.
Inainte sa iese din casa isi mai dete cu putin luciu roz si pleca temandu-se putin de reactia brunetului cand o va vedea.
Ajunsa in fata scolii se uita la brunet da el nu era nicaieri, peste cateva minute Sasuke se vede din departare, inima rozaliei era gata sa explodeze avea atatea emotii incat simtea cum inima batea mai tare cu fiecare pas pe care il facea brunetul spre ea.
- Buna rozalia mea! ii zise Sasuke pur si simplu fermecat de stralucirea ei.
Incercand sa isi ascunde roseata din obraji tine capul in jos si ii zice:
- Mergem Sasuke?
- Desigur! ii zise brunetul
Mergand pe strazile din Tokio si Sasuke gesticuland si aratand la fiecare lucru, rozalia vede un stand cu vata de zahar ducandu-se sa ia doua porti o masina aproape datuse peste rozalie, dar din fericire Sasuke a reactionat imediat si a sarit asupra rozaliei trantind-o la pamant si el peste ea, scapand-o de accidentul groaznic.
- Sasuke, mi-ai salvat viata, iti multumesc! zise razalia plangand si luandu-l in brate pe brunet.
Deodata Sasuke ii cuprinse buzele intr-un sarut pasional, rozalia nu stia ce sa faca asa ca isi datu drumul sentimentelor, chiar il iubea pe Sasuke si tot ce conta pentru ea era el.

INDRAZNEALA BRUNETULUI



Sarutul a fost lung, rozalia se simtea in al 9 lea cer. Dar deodata brunetul rupe sarutul brusc si ii zice:
- Deci iti place?ii zice brunetul
- Sarutul, nu stiu este primul din viata mea!
- Primul?!?!!?? ii zice Sasuke uimit
Atunci Sasuke se ridicase si isi datu seama ca avea cu cine sa se distreza pana cand va intanli o alta fata mai frumoasa decat rozalia.
Si-au continuat drumul pana rozalia sa uitat la ceas:
- Doamne cat este ceasul?!?, trebuie sa ajung acasa. zise rozalia impacientata
- Ai ca te conduc eu pana acasa!
Sasuke statea aproape de rozalie fiind distanta doar cateva case. Ajunsi in fata casei lui Sasuke el o prinde de mana si o baga inauntrul casei.
- Hei ce vre....
Dar rozalia nu a putut sa isi termine propozitia ca brunetul o tranteste de zid si o saruta violent, apoi ii rupe bluza si o musca de gat lasandu-i o urma de saliva.
Dandu-si seama de ce se intampla rozalia a inceput sa tipe.
- Sasuke te rog frumos da-mi drumul! zice rozalia printre susupine.
- Tu esti singura fata care ma face sa inebunesc asa ca taci si lasa-ma in pace! ii zise brunetul rastit.
Atunci lui Sakura ii vine ideea sa il sarute si sa il muste de buze, zis si facut brunetul a simtit a durere insuportabila si ia dat drumul rozaliei. In acel moment Sakura a si iesit din casa si fugind plangand spre casa ei ,, Nu imi vine sa cred ca am crezut in el, am crezut ca era un tip sensibil si chiar ma placea dar in realitate era un nemernic, un violator''
Ajunsa acasa sa asigurat ca nu o vede nimeni si fuge repede in camera la ea, isi da hainele jos si se duce plangand in baie pentru asi face un dus pentru a scapa de saliva si urmele lasate de cate brunet pe corpul ei fiarav.
In casa lui Sasuke, el cauta ceva pentru asi opri sangerarea la nivelul guri ,, Ai scapat de data asta dar te asigur ca data viitoare nu imi vei mai scapa, te asigur ca nu te voi lasa pana cand nu vei fi a mea".
Sub dus rozalia se simtea din nou purificata dar in minte era tot ace intamplare groaznica in care brunetul a vrut sa o faca a lui cu forta cu brutalitate, il credea un monstru fara suflet.
Iasa incet din baie si se indreapt spre dulap pentru a se imbraca cu ceva lejer pentru noapte, nu putea sa adoarma ii era teama de reactia pe care a va avea brunetul ziua urmatoare.
Se facu si dimineata, iar rozalia se datu jos din pat si se indrepta spre baie, a iesit din baie in lenjerie intima si se indrepta spre camera de drees up, de acolo isi lua niste haine sexy voia sa ii arate brunetului ca nu ii pasa ce se intamplase in urma cu o zi.
Se imbraca, cobora jos si nici macar nu a luat micul de jun pentru ca era in intarziere la scoala. In fata casei Hiro era in masina si cand a vazut-o pe rozalie sa dat jos si ia deschis usa, rozalia a intrat si nu a zis nimic tot drumul.
- Am ajuns domnisoara! zise Hiro
- Mda........pa! si inchise usa cu putere.
Ajunsa in clasa rozalia nici nu da ochi cu brunetul si se duce in banca pentru asi aranja cartile pentru ora, in spatele ei apare brunetul.
- Hei mai esti suparata pe mine? ii zise brunetul
Tocmai cand atunci Sakura ii trage o palma brunetului si ii zice:
- Asta iti da raspunsul corect!
Toata dragostea pe care rozalia incepuse sa o simta pentru brunet devenise ura pura si o sete nebuna de razbunare. Dar brunetul nu o ura pe Sakura, el avea o pasiune nebuna care il nimicea pe interior daca nu o face a lui.
Brunetul o prinde de mana si ii zice nervos:
- Nimeni nu da in mine, mai ales o fata insignifianta ca tine!
- Ei bine daca un nimeni pentru tine, atunci lasa-ma in pace!
- Asta niciodata, numai dupa ce am sa te fac a mea!
Atunci rozalia ii mai trase inca o palma, iar brunetul enervandu-se o intreaba:
- Asta pentru ce a mai fost?
- Pentru faptul ca ai aparut in viata mea, monstrule!
Toti erau uimiti de cearta dintre cei doi, ieri aratau ca doi prieteni si iti dateau impresia sa se plac iar acum parca se urasc.
Rozalia scapa din mainile lui si se indreapta catre baie.
In spatele ei langa banca se afla Sasuke care dupa expresia fetei lui incepea sa simta ceva urat pentru rozalie, ura ii domina sufletu

INTALNIREA



In baie rozalia incerca sa isi stapaneasca nervi din cauza brunetului.
- Auzi la el, dupa cate mi-a facut acum sa il iert si sa ii mai sar si in brate! zise rozalia nervoasa.
Dar cineva o auzise in baie, era Temari dar nu a zis nimic ci doar a ascultat ce avea de zis Sakura.
Peste cateva minute Sakura iese din baie, iar Temari dupa ea fara ca rozalia sa o vada.
Temari se duse langa Garra si ii zise:
- Hei frate, acum e momentul sa actionezi la rozalie!
- Cum?!?
- Da este foarte suparata pe Sasuke si cred ca vrea sa il uite, dute si invit-o la o intalnire.
Zis si facut roscatul se indrepta spre rozalie cu imima cat un purice si inghitind in sec reuseste sa zica cateva cuvinte.
- Sakura, buna vrei sa iesim dupa ore noi doi in oras, stiu un club foarte tare! ii zise roscatul cu sfiala
Sakura zambeste si ii acepta invitatia.
Garra avea un zabet de victorios si se aseza langa geam gandindu-se la rozalie, Sakura era in banca uitandu-se pe cate.
Langa rozalie aparu Sasuke intreband-o:
- Ce legatura ai tu cu Garra? intraba brunetul suspicios
- Te rog indeparteazate de mine cu cativa pasi, pentru ca nu am chef sa vorbesc cu persoane inferioare mie! ii zice hotarata rozalia
- Gata! am inteles, vrei sa ne jucam, nu? ii zice brunetul zambind sarcastic si provocator.
- Termina! si pleaca de langa mine, nu mai vreau sa am de-a face cu tine niciodata.
- Te dai mare nu?, dar nici macar nu sti cu cine ai de-a face, asa ca incearca sa nu mai ridici tonul la mine!
- Si, daca nu vreau ce?, vei incerca sa ma violezi ca data trecuta?
- Ar fi o optiune! ii zice brunetul muscandu-si buza inferioara.
Sasuke pleaca de langa Sakura indreptandu-se sepre geam, deodata ii vine ideea sa invite si el pe cineva la o intalnire asa ca se indreapta spre Ino.
- Hei, Ino ce mai faci?:ii zice el cu un zambet in coltul gurii.
- Bine, dar ce este cu tine de ma bagi in sema?
- Pai sti eu vreau sa te intreb ceva: vrei sa iesi cu mine dupa ore?
- Da, dar sa fie ceva amical nu mai mult. ii zise blonda
- Nu stiu sa vedem!:ii zise brunetul lai Ino
Sasuke pleaca de langa Ino si se indreapta spre banca lui langa rozalie, pentru ca urma sa intre la clasa.
Ora trecu si brunetul se apropie de rozalie zicandu-i ceva la ureche:
- Hai! sa vedem care pe care, daca ai inceput jocul trebuie sa il ducem pana la capat: ii zise brunetul razand
Sakura ridica suspicios din spranceana nestiind la ce se refera brunetul cu acele afirmatii, dar nu ii pasa isi imagina, ca era tot o prostie de-a lui.
In gand Sasuke:,, Nu ii voi ceda niciodata, pe sunt un invingator pentru ca cei din familia Uchiha asa sunt, iar tu rozalia mea te asigur ca nu vei mai fi mult timp virgina" isi zice brunetul in gand in timp ce se uita la rozalie si isi dadu cu limba pe partea superioara a buzei.
Sakura a avzut gestul vulgar si privirea provocatoare parca dezbracand-o a brunetului dar nu ia dat importanta, chiar daca nu avusese nicun prieten pana acum stia cum sa ii inebuneasca si asta destul de bine.
Clopotelul suna si asta demonstra ca trebuie sa intre la clasa peste putin timp, Sasuke nu inceta sa ii faca mereu nervi rozaliei, dar picatura care a umplut paharul a fost atunci cand brunetul se apropie de Sakura si ii zice usor la ureche:
- Hei papuse!, vi la mine pe la 20:00 iti promit ca de data asta nu sunt asa violent si o so face mai incet, daca e pentru prima data pentru tine.
- Nesimtitule, pleaca de langa mine, sa nu te mai vad niciodata!
- Hoooooo!, salbatica mica ce esti!
- Da-mi drumul!!!!
Atunci brunetul o lua pe rozalia de mijloc si isi lipi trupul ei de al lui, rozalia se agita degeaba nu putea sa il invinga pe brunet, dar deodata o voce se auzi de la intrarea in clasa: era Garra
- Sasuke Uchiha, am avut mult respect pentru tine ca prieten dar te credeam si superior mie dar acum te cred un gunoi, te agati de fete inocente si fara aparare facandu-le cel mai rau lucru posibli pe Pamant: de a le viola cu brutalitate asa cum esti tu obijnuit, de aceea te cred un gunoi!
Sasuke nervos o lasa pe rozalie care trage aer in piept, usurata ca a scapat de pervers.
Brunetul se indreapta spre Garra cu intentia sa ii dea un pumn pentru ca a indraznit sa se bage pe el si fata lui.

Bun continuuarea

CLUBUL




Nestiind intentia brunetului Garra se trezeste cu un pumn care il face sa cada pe jos, se ridica isi sterge sangele care izbugnise din gura lui in timpul impacutului cu pumnul brunetului.
Se ridica si vrea sa ii rentoarca pumul brunetului dar din fundul clasei se aude un tipat, era Sakura care se apropia spre ei.
- Incetati amandoi! nu va dati seama ce faceti?, va certati degeaba, iar tu Sasuke sa ma lasi in pace odata
pentru totdeauna! ii zise rozalia suparata.
- Cum?!?!? ma lasi pe mine si il iei pe pampalaul asta care nu e bun de nimic? ii zise brunetul mirat de spusele rozaliei.
Sasuke pleaca nervos, iar rozalia il ajuta pe Garra dar deodata apare profesorul:
- Ce se intampla aici?!, si ce este cu agitatia asta?!
- Nimic domnule profesor! ii zise Sasuke
- Ei bine trec cu vederea si sa trec la subiect, stitii in fiecare an se organizeaza un bal al bobocilor adica voi cei care ati inceput primul an in scoala noastra dar de data asta va fi bal mascat si se va alege printul si printesa balului,iar eu impreuna cu restul profesorilor am ales doi copii care vor prezenta balul desigur dupa votarea printului si printesei, iar acestia vor fi Ino si Neji dar va trebui ca voi toti sa va gasiti si un nume, si va asteptam cu drag maine 15.01.2009 atat am avut de spus si sunteti liberi.
La iesirea din scoala Garra o opreste pe rozalie zicandu-i:
- Sakura mam gandit sa mergem pe la 20:30 la clubul ,,Angel in the night", vrei?
- Da ne vedem acolo! ii zise rozalia zambitoare.
In spatele lor Sasuke auzise tot si nu voia sa o scape pe rozalie din ochii asa ca se duce langa Ino si ii zice indiferent:
- Hei Ino, mam gandit sa mergem la clubul acela din josul strazi ,, Angel in the night� pe la ora 20:30, e bine?
- Da ne vedem acolo!
Sasuke pleaca dar in spatele lui stiga Naruto si Neji
- Hei Sasuke stai mergem si noi cu tine!
- Hai grabiti-va odata nu vreau sa stau degeaba in loc!
- Bine bine!
In drumul spre casa nimeni nu a scos un cuvant pana cand Naruto vorbaret ca intotdeauna sparge gheata taceri.
- Baieti, maine e balul, voi in ce veniti imbracati?
- Pai eu cred ca in nija. Ii zise Neji
- Dar tu Sasuke?
- Eu ma imbrac in print ca in fiecare an. Le zise brunetul total absent din discutie.
Peste cateva minute brunetul ajunsese in fata casei sale.
- Pa Sasuke!
- Mda�.pa!
Dupa ce brunetul intrase in casa blondul a si inceput sa comenteze.
- Hei tu ai observat ce atitudine are Sasuke de la un timp devreme?
- Da mi se pare schimbat si nici la scoala nu mai este atent pare a fi cu gandul in alta parte tot timpul.
- Da si cred ca e din cauza rozaliei. Ii zice Naruto
- Oricum nu ne bagam pentru ca nu vrem sa ne auzim dupa vorbe, da?
- Bine! Ii zise Naruto lui Neji
Ajunsa acasa rozalia trebuia sa se pregateasca pentru intanlirea cu Garra.
- Offff��doamne cu ce sa ma imbrac?
Rozalia nu gasea nimic frumos de imbracat, cauta ceva sexy dar si decent.
In cele din urma gasi ceva o garderoba, se imbraca si pleca spre club.
Ajunsa acolo Garra o astepta in fata clubului.
- Buna, mergem?
- Imi pare rau, am intarziat?
- Nu si eu tot acum am venit, hai sa intram.
Ajunsi acolo au zarit o masa, s-au asezat acolo si au inceput sa vorbeasca diferite subiecte.
Peste cateva minute au ajuns si Sasuke cu Ino, fiindaca Ino voia sa ii impace pe brunet si roscat se duce la masa lor.
- Hei prieteni putem si noi sa ne asezam aici?
- Pai�.nu stiu, tu ce zici Sakura? ii zise Garra deranjat de intrebarea blondei pentru ca el voia sa fie singur cu Sakura.
- Pai��nu stiu avand in veder�..
Dar vorba rozaliei fu taiata de vorbele reci di rastite ale brunetului.
- Ino hai sa mergem de aici nu vezi ca nu suntem bine veniti!
- Stai, puteti sa va asezati aici langa noi! Ii zise rozalia
Garra era uimit nu credea ca rozalia va accepta, fiinca ei aveau totusi o intlnire.
Cei doi se asezara la masa lor, Sasuke si fata lui Sakura si Ino in fata lui Garra.
- Ma duc sa iau ceva de baut, vreti ceva? le zise Garra
- Eu vreau un energizant, nu conteaza de care. Ii zise Sasuke
- Pai eu vreau un suc! ii zise rozalia
- Garra stai merg si eu cu tine! zise Ino
- Atunci hai!
Ramasi singuri Sasuke si Sakura pentru un moment nu au zis nimic pana cand brunetul o intreaba:
- Te simti bine in preajma lui Garra?
- Da, e un prieten foarte bun!
- Toate fetele zic asa la inceput!
- Adica ce vrei sa zici?
- Adica vei ajunge in patul lui!
Auzind asta rozalia ii trage o palma lui Sasuke, surprins brunetul o ia de mana si ii zice:
- Tu ai inebunit?
- Mai intrebi, tu nu iti dai seama ce este in capul tau, ai impresia ca daca ma intlanesc cu un baiat asta inseamna ca sunt o curva si ma culc cu el?
- Da dupa ce semne dai, asa am impresia!
- Ce semne dau?
- Pai in primul rand tie iti place sa cuceresti baieti, apoi sa te dai la ei si sa ii faci sa se indragosteasca de tine apoi ii tratezi cu indiferenta si chestia asta ma inebunseste!
- Cum?!?, pe tine?!?!
- Da dar, nu stiu cred ca ar trebui sa plec acasa!
- Stai Sasuke nu pleca!
- Ce mai vrei?
- Tu chiar ma placi?
- Sakura taci si dute langa Garra, in fond ai iesit cu el.
- Nu ma duc, merg cu tine!
Sasuke era uimit, nu credea ca rozalia va merge cu el oare nu ii era frica daca va sari pe ea, dar nu o va face pentru ca inima ii era rupta in doua.
Mergand in drum spre casa un hot o vede pe rozalie si incearca sa ii fure geanta, iar Sasuke intrevine dar acel golan scoate un cutit dar bruntul il bate si il lasa jos.
- Sakura esti bine?
- Sasukeeeeeee, ai grij? e in spatele tau!
Sasuke deoarece era aplecat jos sa o ajute pe rozalie sa se ridice hotul reuseste sa in injunghe
Sakura cheama repede ambulanta si se urca in ambulanta altauri de brunet.
In club Garra si Ino nu ii gaseau pe cei doi.
- Hei unde sunt cei doi? ii zice Garra
- Nu stiu poate au avut o problema si au plecat.
- Ei bine, hai sa stam aici noi doi daca ei tot au plecat.zise Garra
- Bine! ii zise Ino
Ajunsi la spital Sakura era disperata nu stia ce sa faca, daca brunetul va murii se va simti vinovata toata viata deoarece el o salvase de la moarte.
Statea langa geam si plangea:
- Sasuke nu murii, te rog!
Sakura reuseste sa adoarma pe scaunele din fata camerei brunetului, dar deodata se trezeste din cauza agitatiei.
- Repede duceti-l, a intrat in coma!
Cand rozalia aude acele cuvinte simte cu tavanul se invarte si genunchi ii tremura apoi lesina dar inainte de a lesina zice cateva cuvinte:
- Sasssuke nu murii, te iube.......... zise rozalia apoi a lesinat.
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#2
In primul rand as vrea sa iti spun ca sunt foarte fericita ca ai pus continuarea, chiar imi place povestea ta.Sa stii ca acest capitol ti- a iestit foarte bine, dar tot nu ar fi sticat mai multa descriere. Se vede ca evoluezi si ca incerci sa tii cont de sfaturi ceea ce este foarte bine. Nu am mai vazut nici o gresala bravo.Mi-a placut foarte mult si chiar imi pare rau de Sasuke, sper sa nu moara.Mai ales ca Sakura a zis ca il iubeste.Mult noroc in continuare si scrie capitolul cat mai repede ca sunt foarte curioasa.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#3
mama!tata! frate! sora! sasuke..magar...sasuke....magar...nu stiu de ce dar cuvintele astea merg impreuna!!!auzi la el! sa o violenteze* pe Sakura..ce josnic :??
Imi place mult ficul tau si sper sa pui continuarea cat mai repede posibil caci vreau sa citesc mai mult din el(fic)..deci...pur si simplu m-a fascinat ideea cum ca sasuke intre in coma :ha: si sakura sta langa el mereu si cand se trezeste din cauza zgomotelor,realizeaza ca adorabilul si unicul sasuke uciha in persoana....o intrat in coma!!!si l-a sfarsit,sakura a spus ca il iubeeeeeeste..haaaaaaaa o//o
mult succes and see ya with the next chap :eto: :bye:

#4
SASUKE CE SE INTAMPLA CU TINE!!




Fiind multa agitatie pe saloanele spitalului, o asistenta o vede pe Sakura cazuta jos.
- Hei veniti aici am gasit o fata cazuta pe jos!
Au dus-o pe rozalie intr-o camera si peste 1 ora rozalia se trezi brusc.
- Sasuke, unde esti?
- Stai linistita acum e bine! ii zise asistenta.
Rozalia se tranteste iar in pat si vrand sa ii anunte si pe ceilalti ia telefonul si il suna pe Naruto.
- Naruto vino la spitalul din centru! si inchide telefonul
Peste cateva minute Naruto impreuna cu ceilalti colegi au ajuns in fata camerei rozaliei, Naruto a intrat singur in camera rozaliei.
- Sakura te simti bine?
- Da, dar Sasuke nu!
- Cum?!?! ce sa intamplat?
- Pai eu si cu Sasuke am plecat din club impreuna, iar un hot a vrut sa imi ia geanta si Sasuke la batut si dupa el ia infipt un cutit in spate si nu stiu cat de grava e situatia. ii zise rozalia plangand
- Stai linistita, poti sa te ridici?
- Da! se ridica incet rozalia
- Atunci hai sa mergem la Sasuke!
Cei doi iesira din camera, iar la use toti colegi plangeau si nu stiau ce sa zica.
- Multumesc ca ati venit aici! le zise rozalia
- Nu te prosti Sakura am venit pentru ca suntem prieteni tai. ii zise Hinata
- Bine, acum vreau sa ma duc la Sasuke! zise rozalia posomorata
Ajunsa in fata camerei brunteului a vazut o imagine trista care a facut-o sa planga, brunetul era intins pe pat cu un tup in gura pentru a putea respira, parul lui negru era ravasit pe perna asemenea unui rau.
Sakura a inceput sa planga pe geamul rece unde era razmata si isi repete intruna niste cuvinte ,, Sasuke nu muri, te rog, nu as suporta sa te pierd", dar sirul de cuvinte fu intrerupt de vocea unui doctor:
- Domnisoara sunteti ruda cu pacientul acesta?
- Dddaa suunt iiubiita luui! ii zise rozalia printre suspine, stia ca minte dar daca spune ca este iubita lui dar poate afla ceva despre brunet.
- Ei bine vreti sa stiti in ce stare este pacientru Sasuke Uchiha?
- Da!
- Offfff......starea lui e foarte grava deoarece rinichiul drept a fost perforat de cutit, iar rinichiul stang este slab si am observat ca avea o problema din nastere, rinichiul stang functiona incet si singurul care functiona bine era dreptul si nu stim daca va mai trai pentru ca nu am gasit pe nimeni care sa ii faca un transplant de rinichi, deci starea lui e critica. ii zise doctorul
Acele cuvinte ii rasunau si acum in minte, nu ii venea sa creada ca brunetul va muri dar deodata ii suna telefonul era Musa:
- Sakura ce sa intamplat cu tine de ce nu mai vi acasa?
- Musa nu cred ca mai vin azi pentru ca Sasuke a fost injunghiat de un hot cu un cutit si sunt la spital.
- Pai si acum e bine?
- Nu e in coma, Musa trebuie sa inchid pa! si inchise telefonul
Sakura observa in camera o asistenta si o astepta pana iesi din camera.
- Ma scuzati dar pot sa il vad?
- Nu pentru ca este la terapie intensiva.
- Va rog frumos am nevoie sa il vad, va promit ca nu se va intampla nimic!
- Dar....
- Daca vreti bani va dau! numai sa ma lasati sa il vad
- Nu este vorba de bani, dar daca insistati asa mult poate am sa va dau voie, dar acum vino cu mine sa te imbraci pentru a nu infecta camera pacientului!
Sakura isi lua hainele pe ea si porni spre camera brunetului, cand a intrat in camera a izbucnit in plans.
- Sasuke nu murii, daca mori ia-ma si pe mine cu tine!, nu ma lasa singura te rog.
Deodata rozalia simti cum un deget al lui Sasuke se misca, tresari imediat il saruta pe frunte si isi zise in gand bucuroasa ,, Sasuke a reactionat, isi va reveni se va trezi din coma, hai brunetule nu ma lasa" si pleca din camera indreptandu-se spre birolu doctorului care se ocupa de Sasuke.
- Domnule doctor Sasuke a miscat din mana, isi va reveni?
- Cum a miscat?
- Da!
- Pai sa vedem starea lui, oricum daca a miscat se pare a fi un lucru bun. ii zise doctorul plecand cu o echipa spre camera brunetului.
Sakura era bucuroasa si sigura ca brunetul isi va reveni, daca isi va reveni va suporta sa se poarte din nou ca un pervers nebun dupa ea dar numai sa isi revina.
Doctori au iesit din camera brunetului, iar toti au sarit in picoare de pe scaunele pe care stateau, rozalia se apropie de doctor si il intreaba:
- Deci domnule doctor cum se simte Sasuke?
- Starea lui e inca grava, iar cand a miscat din mana poate a fost o miscare provocata de durere si starea lui nu sa imbunatatit deloc.
Zambetul de bucurie nu se mai vedea pe fata rozaliei care acum luase o infatisare trista si lacrimile care izbucnisera din ochii era pline de durere, dezamagire si amar, tot ce isi dorea era ca brunetul sa isi revina si sa fie la fel ca la inceput.
Deodata langa ea se apropie Temari, Ino si Hinata care incercau sa o incurajeze.
- Hai Sakura nu mai fi posomorata, sunt sigura ca Sasuke isi va reveni doar trebuie sa gaseasca un donator. ii zise Ino
Atunci lui Sakura gasi o speranta, se duse repede la doctor si ii zise:
- Domnule doctor vreau sa imi faceti un test sa vedem daca pot sa ii donez un rinichi! ii zise rozalia hotarata
- Sunteti sigura domnisoara?, si in plus avem nevoie de aprobarea parintiilor. ii zise doctorul
- Nu am mama, iar tatal meu este plecat si in plus daca eu vreau sa salvez o viata ca mai conteaza!
- Domnisoara daca tatal tau va afla eu voi fi dat afara!
- Nu va afla nimeni va asigur!, si ii voi trimite un e-mail tatalui meu!
Zis si facut rozalia ii trimise un e-mail tatalui ei si cum ajunse tatal ei a si sunat-o.
- Sakura ce ai de gand sa faci? ai inebunit???
- Tata stiu ce fac si in plus lasa-ma si accepta odata aprobarea!
- Nu pentru ca nu stiu ce complicati vor aparea!
- Tata pana acum nu te-a interesat de viata mea, daca mai vrei sa mai tin la tine accepta!
- Ei bine iti accept, dar daca se va intampla ceva tu nu mai esti fata mea!
- Bine! si inchise telefonul
Acum rozalia a luat aprobarea din fax si se duse la doctor.
- Poftim, acum putem sa ne grabim?
- Da imediat!
Rozalia pleca impreuna cu doctorul si intra in camera cu doctorul, dupa aproximativa 1 ora au iesit impruna, iar rozalia se duse langa colegi ei bucuroasa.
- Sunt compatibila, pot sa ii donez un rinichi lui Sasuke!
Toti colegi erau bucurosi si o luara in brate pe rozalie dar ii mintea ei un singur sir de cuvinte rula ,, Sasuke iubirea mea, te voi salva".
In cancelaria scoli profesori erau ingrijorati din cauza stari brunetului si au decis ca balul sa fie amanat pana ce se va sfarsi cu aceasta intamplare groaznica si Sasuke Uchiha se va pune din nou pe picioare.
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#5
wow.Super! Sakura s-a dat drept iubita lui Sasuke(cat curaj)...nu imi vine sa cred..dupa tot ce i-a facut,ea il iubeste?Sunt de acord cu asta :)) iubire si perseverenta :))
well,imi place ficul tau si sper sa pui repede continuarea,caci nu-s o persoana tocmai rabdatoare si calma si imi ies repede din pepeni.
good luck :bv:
bye bye sis. :bye:

#6
SALVAREA



Sakura fiind atat de bucuroasa pentru ca il va salva, se duse langa el zicandu-i:
- Sasuke, te voi salva, vei fi din nou langa mine iubirea mea! ii zise rozalia, fiind apoi intrerupta de glasul agitat al doctorului.
- Domnisoara Haruno va aseapta sala de operatie!
- Da, vin imediat! zise Sakura plangand.
Inima ii era cat un purice, ii era teama ca va pati ceva dar in acelasi timp era bucuroasa pentru ca ii va salva viata ingerului ei.
Intrata in sala de operatie rozalia se puse pe pat, anestezistul isi incepu treaba, dar inainte ca fata sa adoarma zise cateva cuvinte:
- Iubirea mea daca eu voi muri, tu vei traaa........si adormii.
In fata salii de operatie unde era Sakura, prietenii ei erau disperati, nu stiau ce se va putea intampla cu rozalia lor.
Doctorii erau acolo de mult timp si credeau ca s-a intamplat ceva cu rozalia si ca a aparut o complicatie.
- Sakura haide rezista, nu te da batuta! zise Naruto.
Deodata langa el se apropie Hinata.
- Naruto, nu mai fi asa abatut, sunt sigura ca Sakura nu a patit nimic si transplatul va fi in regula, asa ca stai linistit! ii zise Hinata, incercand sa il calmeze pe blond.
- Sunt sigur ca Sakua nu va pati nimic dat totusi de ce stau doctori atat de mult?
- Mai bine hai cu mine la cantina spitalului sa bei o cafea, poate te mai linistesti si iesi din starea asta de neliniste. ii zise Hinata
- Bine, ai dreptate sa mergem.
Hianta pleca cu bolndul la cantina, iar ceilalti ramasera sa astepte pana cand va iesi doctorul din operatie.
Deja trecuse 3 ore si jumatate, Naruto si bruneta se intorsesera deja langa ceilalti si doctorul tot nu iesise din operatie, dar deodata usa unde avusese loc operatia rozaliei, se deschise; iesind doctorul impreuna cu echipa de medici, rozalia si cateva asistente.
Au dus-o pe rozalie in alta camera si doctorul se opri langa ceilalti spunandu-le:
- Operatia a descurs fara nici-o complicatie si speram ca Sasuke va accepta rinichiul de la Sakura. le zise doctorul
- Pai si domnule doctor putem sa o vedem pe Sakura? il intreba Garra pe doctor
- Acum nu, doar peste 12 ore trebuie tinuta sub observatie sa vedem daca va aprea vreo complicatie, daca totul va fi in regula in urmatoarele 12 ore puteti sa o vedeti. zise doctorul
Naruto se duse langa geamul de la camera rozaliei, dar fu intrerupt din gandire de Ino care il intreba:
- Naruto stii cumva cand ii vor face operatia lui Sasuke?
- Nu, dar ma duc sa intreb!
Ajuns in fata camerei lui Sasuke observa ca nu mai era acolo si devenii foarte agitat, iar inima ii era cat un purice si cuprinsa de teama ca brunetul ar fi murit, dar vaz o asistenta care aranja aparatele si intra in camera.
- Ma scuzati, dar unde este pcientul Sasuke Uchiha?
- Deoarece starea lui devenise mult mai grava doctorii au decis sa intre imediat in operatie.
- Pai si stiti cumva in ce stare se afla?
- Imi pare rau dar nu stiu, asta veti afla atunci cand vor iesi din operatie.
- Oricum va multumesc!, buna ziua
- La revedere!
Naruto merse singur pe saloanele spitalului ingrijorat de starea celor doi, se temea ca rozalia va pati ceva rau ca nu va putea rezista doar cu un singur rinichi dar se temea si de starea brunetului, daca nu va accepta rinichiul de la rozalie si ca va muri in opratie, ce se va intampla cu cei doi?
Se apropia de ceilalti prieteni si observa ca unii dintre ei plecau.
- Hei, unde va duceti?
- Pai stii Naruto nu mai putem sa stam pentru ca mama noastra este singura acasa si stii ca este cam bolnava. ii zise Temari care se pregatea sa plece impreuna cu fratii ei Garra si Kankuro.
- Hinata tu pleci?
- Nu, dar pleaca ceilalti! ii zise bruneta
- Pai daca au plecat toti se pare ca am ramas doar noi doi.
- Da!
Dupa ce ceilalti au plecat bruneta si blondul au ramas pe saloanele spitalului.
Deodata doctori iasa din sala de operatie impreuna cu Sasuke.
- Domnule doctor, cum se simte Sasuke?
- Acum este bine si operatia a decurs foarte bine, iar pacientul a acceptat rinichiul de la Sakura.
- Si cand se va trezi?
- Pai dupa anestezic, dar nu puteti sa intrati la el numai dupa 12 ore tinut sub observatie.
- Da, am inteles si va multumesc!
- Buna ziua! ii zise doctorul
- Da, la revedere!
Se facuse tarziu iar Naruto si Hinata inca stateau pe scaunele din spital, de la atata oboseala Hinata adormise pe umarul blondului.
Se facuse dimineata iar Naruto nu inchisese un ochi toata noaptea fiind prea ingrijorat din cauza celor doi. Se facuse deja ora 09:45 dimineata si Hinata incepea sa se trezeasca.
- Cum ai dormit? o intreba Naruto pe bruneta
- Ma cam doare gatul in rest nu am nimic! ii zise Hinata putin inrosind la fata, il placea pe Naruto dar nu voia sa recunoasca.
- Atunci hai sa vedem daca cei doi s-au trezit.
- Bine du-te tu la Sasuke iar eu la Sakura! ii zise Hinata.
Naruto ajuns in fata camerei brunetului observa ca acesta se trezise deja.
- Ah ce pocarie, sa imi bag picioarele ce ma doare rinichiul!
Naruto intra pe usa rambind.
- Se pare ca ti-ai revenit, nu-i asa?
- Offfffff…..cand te vad si pe tine cu zambetul ala pe fata, ma derutezi mai rau si apropo ce caut eu in spital?
- Pai ai fost injunhiat de un hot in rinichiul drept si Sakura ti-a donat un rinichi.
- Cum?!?, Sakura mi-a donat un rinichi!
- Da!
- Prostule nu trebuia sa o lasi, daca a patit ceva si totul e din cauza mea!
- Sasuke, stai linistit rozalia nu a patit nimic si acum se recupereaza!
- Oricum tot un prost esti!
- Offffffffff……….se pare ca nu te-ai schimbat deloc!
- Nu mai sta aici ca un dobitoc si du-te sa vezi cum se simte Sakura!
Naruto era langa usa dar inainte ca sa plece zice cateva cuvinte care il facura pe brunet sa isi iasa din minti.
- Se pare ca incepi sa simti ceva pentru Sakura!
- Pleaca dracu odata dobitocule, ca daca nu ma scol din pat si te bat cu mana mea!
- Bine bine! si blondul pleca lasandu-l pe brunet plin de nervi.
Ajuns in camera la Sakura, -se trezise deja si vorbea cu Hinata, cand rozalia il vede pe Naruto tresare imediat.
- Naruto ai fost la Sasuke, cum se simte?
- Se pare ca are nervi la maxim si daca mai stateam in camera sigur ma batea! ii zise Naruto zambind
- Si altceva nu a mai zis? il intreaba rozalia sperand ca va intreba de ea.
- Ba da, a intrebat de tine si de asta era pe puncul sa ma bata!
Deodata rozalia capata un zambet plin de fericire deoarece brunetul a intrebat de ea.
- Si ce a zis?
- Pai cum te simti si ca sunt un prost ca te-am lasat sa ii donezi un rinichi, eu cred ca ii era teama ca sa nu patesti ceva!
- Spunei ca sunt bine, dar starea mea nu conteaza, el cu se simte?
- Pai il doare rinichiul si de durere a inceput sa injure!
Rozalia incepu sa rada gingas de spusele blondului dar ea in sufletul ei radea de bucurie ca brunetului ii pasa de ea.
- Ei bine acum ma duc la Sasuke ca sa nu se mai enerveze pe mine!
- Bine pa!
Ramase singure Sakura si Hinata au inceput sa discute.
- Sakura vreau sa te intreb ceva dar sa imi raspunzi sincer!
- Da zi!
- Tu ai inceput sa il placi pe Sasuke?
- Nu! ii zise rozalia tinand capul in jos pentru asi ascunde roseata din obraji
- Nu te ascunde de mine, zi!
- Bine il plac dar sa nu zici la nimeni, da? ii sufletul ei rozalia nu il placea, il iubea pe brunet.
Ajuns in camera lui Sasuke, Naruto intra incet finduii frica de brunet si ca de data asta ii va arunca cu ceva in cap, cum aude usa brunetul reactioneaza imediat.
- Ai venit, ce ti-a luat asa mult?
- Pai am vorbit cu fetele!
- Lasa nu conteaza, ce a zis Sakura?
- Pai se simte bine dar ea nu e asa nervoasa ca tine!
- Siiiii…….de mine a intrebat?
- Da!
- Si ce iai zis?
- Ca ai nervi si ca iti pasa de ea!
- Bine mamaliga, acum pleaca vreau sa ma odihnesc!
- Ce caracter, sunt eu prost ca mai vin pe la tine! ii zise Naruto plecand din camera.
Singur in camera Sasuke sa gandea la Sakura ,, Oare ce face acum, nu imi vine sa cred, oare ma place? mai bine nu imi fac iluzii, dupa tot ce i-am facut dar totusi……. dar sirul de ganduri fu intrerupt de doctor.
- Cum se simte pacientul nostru?
- Nimic decat durerea asta care ma face sa ma urc pe pereti!
- Deci daca te simti bine in doua zile vei fi externat.
- Serios?
- Da! ii zise doctorul landu-i sange din mam pentru noile analize dupa operatie.
- Gata am terminat, buna ziua!
- La revedere!
Doctorul pleca din camera brunetului si se indrepta spre camera rozaliei pentru ai lua sange pentru analize.
- Buna ziua!
- Buna zina domnule doctor!
- Deci se pare ca si tu te simti bine, daca analizele vor iesi bine tu si cu Sasuke veti putea iesi din spital poimaine!
- Da?
- Da, acum ti-am luat sange si trebuie sa plec pentru analize, la revedere!
- La revedere!
Deodata lui Sakura ii suna telefonul, era Sasuke, nu stia ca se faca daca ii va raspunde, sigur va incepe sa se balbaie si se va face de ras dar pana la urma isi lua inima in dinti si ia raspuns la telefon.
- Da?
- Alo, Sakura cum te simti?


Ei bine asta a fost si urm capitol, nu e pe asteptarile voastre darrrrrrr sper sa va placa :-SS
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#7
Ei bine imi pare rau ca am intarziat asa de mult cu urmatorul capitol dar am avut niste probleme dar acum postez un nou capitol si imi pare rau dar mie nu mi se pare asa bun, deci este groaznic si mai bine nu il postam.



Cererea



- Acum ma simt bine, tu? ii zise rozalia
- La fel dar vreau sa iti zic ceva!
- Da te ascult! ii zise rozalia rosind la fata, era curioasa de ce va zice brunetul.
- Stii,.....imi pare rau pentru tot ce ti-am facut, stiu ca am fost un necioplit si ca te-am facut sa suferi, chiar imi pare rau, ma poti ierta?, pentru ca mi-am dat seama ca imi esti o prietena adevarata! ii zise brunetul
- Adica, tu ma crezi doar o simpla prietena?, nu insemn nimic pentru tine! zise Sakura amintindu-si de tot raul pe care i-l facuse Sasuke si nici nu-si imaginase ca o va durea atat de mult faptul ca el o considera doar o prietena.
- Nu........nu nu nu, ai inteles total gresit; inainte voiam doar sa fii a mea dar acum simt ceva total diferit si...... dar vorba lui fu taiata de vorba Sakurei.
- Daca crezi ca prin aceste vorbe ma vei intimida si crezi ca voi ajunge in patul tau te inseli amarnic! ii zise rozalia cu voce rastita la brunet
- Sakura ma lasi sa iti zic totul de la capat!
- Da, chiar vreau si cred ca macar merit o explicatie din partea ta!
- Bine, deci ceea ce am vrut sa iti zic e ca la inceput simteam doar o pasiune nebuna de a te face a mea dar acum totul s-a schimbat si vreau ca tu sa ma intelegi pentru ca nu am mai simtit niciodata asa ceva pentru o fata!
- Deci pana la urma ce simti pentru mine?
- Pai......pai eu cred ca e iubirea adica stii nu vreau ca sa patesti nimic, vreau sa te protejez, sa fiu langa tine si nu stiu dar asta simt.
- Din spusele tale cred ca ma iubesti doar ca pe o sora!
- Dar te doresc si ca femeie, nu stiu dar te iubesc si cam atat am avut de spus si daca ma ierti cu atat mai bine!
- Sasuke.........stii eu nu ti-am donat rinichiul pentru ca doar voiam sa traiesti si cred si eu simt ceva pentru tine!
- Adica sentimentele mele imi sunt impartasite! si tocmai cand Sakura trebuia sa ii zica ,,Da" a cazut semnalul.
- Alo Sakura, mai esti?
- Alo Sasuke, mai esti?
Nervos Sasuke da cu telefonul de pamant si zise: - Sa imi bag picioarele, tocmai acum te-ai gasit sa nu mai ai semnal!
Sakura nu era nervoasa dar isi zise in gand: ,, Eeeeee, lasa ca mai vorbesc eu cu el, dar nu imi vine sa cred Sasuke ma iubeste, Sasuke iubirea mea" .
In camera lui Sakura intra doctorul:
- Sakura, te simti bine?
- Da!
- Atunci poti sa te ridici pe picioare?
Incet, incet Sakura se ridica pe picioare si semna fisa de externare.
Doctorul se indrepta spre Camera lui Sasuke si semna si el fisa de externare.
Plecati acasa Sakura se pregatea pentru bal deoarece se apropia seara mult asteptata; ,,Oare in ce se va imbraca Sasuke!", se gandi Sakura.
- Offff.........nu gasesc nimic!, Musa vino putin!
- Da?
- Te rog ajuta-ma sa imi gasesc o rochie pentru bal!
- Pai hai sa mergem sa cautam prin oras!
- Hai!
Ajunse la magazine, probara foarte multe rochii dar niciuna nu era pe gustul lor, deodata Musa vezu o masca argintie cu pietre pretioase, se ridica in picioare si zise:
- Sakura hai ca stiu ce porti la bal! zise Musa luand masca de pe etajera.
Ajunse in casa Musa scoase dintr-o cutie o rochie minunata alba.
- Uite asta e rochia mea de mireasa, pe care nu am avut ocazia sa o port niciodata!
- Musa dar nu pot, e rochia ta!
- Lasa, probeaz-o!
- Bine!
Cand rozalia iesi din camera de dress up arata ca o adevarata printesa, mai avea sa isi aranjeze parul si arata perfect.
- Sakura arati perfect!
- Serios?
- Da, dar acum sa iti aranjez parul!
Peste 1 ora terminara definitiv cu aranjarea rozaliei si arata superb.
- Hiro, mergem?
- Da, dar dati-mi voie sa va fac un compliment!
- Da! zise rozalia zambind
- Aratati ca o adevarata printesa!
- Multumesc!
Coborand in sala unde se tinea petrcerea, toate privirile erau atintite asupra rozaliei, vazand-o Sasuke se duse sa o intampine fermecat de frumusetea ei.
- Buna seara, domnisoara, cum te numesti!
- Petala de Cires, tu?
- Aaa vad ca ti-ai ales un nume, eu ma numesc Printul Intunericului!
- Copii fiti putin atenti, acum sa va punem numerele pentru a putea alege printul si printesa balului! zise dirigintele clasei
Sakura era numerul 10, iar Sasuke avea numarul 11.
Explodand de fericire printul isi invita aleasa la dans; dansara nencetat iar cand alti baieti voiau sa o invite pe Sakura sa danseze cu ei, Sasuke le spunea de la obraz: ,,Imi pare rau dar danseaza doar cu mine!".
Vrand sa ii zica lui Sakura sa devina iubiti o ia de mana pe rozalie si o duce in spatele scolii.
- Sakura, stii vreau sa te intreb ceva: vrei sa fi iubita mea? ii zice Sasuke putin inrosind la fata.
- Pai.......nu stiu! ii zise Sakura tinand capul in jos.
Atunci brunetul ii ridica capul cu degetul si ii zise:
- De ce nu stii?
- Pai........
- Gata, stiu mai mintit!, tu nu ma iubesti! ii zise brunetul plecand de langa ea.
- Stai Sasuke! ii zise rozalia fugind dupa el.
- Ce este?
- Vreau!
- Ce vrei?
- Sa fiu cu tine! ii zise rozalia aprinzandu-se mai rau la fata, iar in gandul ei zicea: ,, Offfff.......am zis-o si pe asta!", tinandu-si capul in jos pentru a nu o vedea brunetul la cat de imbujorata e la fata.
Apoi Sasuke ii zidica-se din nou capul si ii zise la ureche:
- Atunci suntem iubiti! apoi a sarutat-o pe buze.
Rozalia se simtea ca il al 9 lea cer, tot ce exista pentru ea era brunetul, apoi Sasuke a intreupt sarutul, zicandu-i:
- Mergem din nou in scoala? ii zise bruntul zambind.
Daca Sasuke mai continua sigur isi datea seama ca rozalia tremura defiecare data cand el isi strecura limba printre dintii ei.

Asta a fost cap. , data viitoare postez mai repede va promit :*
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#8
A VENIT VACANTA!:zuppy04:............asa ca nu am sa pot posta inca un capitol.........dar promit ca il voi posta dupa ca ma intorc acasa.........si cred ca il voi posta luni sau marti(dupa sapatama de vacanta, atunci cand incepe scoala)...........imi pare rau dau nu am timp sa mai postez inca un capitol..........PA PA PA si DISTRATI-VA IN VACANTA ASTA:zuppy04:, CA DUPA INCEPE IAR SCOALA!:zuppy12:
Si continuarea va fi postata atunci cand voi primi si eu mai multe comentari, oricum luni sau marti.
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#9
Sisu meu bravo inca un capitol foarte bun.Asa.....acum sa comentam pe aici.
1.Poi ai destul de mult dialog,dar nu e unul prost;inutil
2.Descriere nu prea ai;data viitoare sa mai adaugi pentru ca o sa arate mult mai bine
3Acum incurajarile de rigoare:
Bravo Sakura!;Sasuke te tai cu fierastraul daca iti bati joc de ea!Daca are intentii rele cu Saukura nu apuca ziua de maine asa ca sa nu faca prostii ca sunt cu ochii pe el
Sisa astept nextu' si dak nu il pui mai repede o sa innebunesc asteptand.Poooop si nextu' mai repede.

#10
Am zis ca voi posta luni sau marti, dar avand in vedere ca am venit acasa mai repede, am decis sa postez un nou capitol......deci sa incepem!


Surpriza



Pe aleea din spatele scolii se putea observa doi adolescenti, iubirea lor se simtea in aer, desi trecusera prin multe clipe grele nu au renuntat niciodata la iubirea lor.
In sala unde era balul cei doi intra pe usa, vazand ce au facut colegii lor au ramas pur si simplu cu gura cascata.
Naruto se imbatase si o chiuia pe saraca Hinata sa danseze cu el, dar nu se putea spune ca doar el era in starea asta ci si restul baietilor, toti isi gasisera cate o fata si nu ii mai dadeau drumul.
Tentat de alcool, brunetul voia sa se duca sa se imbete si el, dar vazand-o pe Sakura speriata ramane langa ea.
- De ce nu te duci langa ceilalti? il intreaba rozalia
- Raman langa tine, nu vreau sa plec langa ceilalti! ii zise rozaliei luand-o in brate si sarutand-o pe frunte.
Sakura era fericita ca brunetul ramanea cu ea, simtea ca o iubeste si vrea sa ii fie alaturi, cu alte cuvinte era baiatul perfect pentru ea.
Trecand timpul, brunetului ii veni ideea sa danseze cu Sakura, chemand-o langa el pe scena, cei doi se prinsera intr-un dans care lasa toata lumea uimita. Sakura uitandu-se la ceilalti cum ii priveau, incepea sa se inroseasca si sa se sfiasca fata de Sasuke, brunetul observa ca rozalia se inroseste si decise sa opreasca dansul lansand-o pe spate si sarutand-o.
Membrii care erau desemnati sa aleaga printul si printesa balului, au observat dansul celor doi si avand in vedere ca cei doi erau cei mai frumosi din scoala, membrii juriului ii roaga pe copii sa faca liniste pentru a desemna printul si printesa balului.
- Copii va rugam faceti liniste..........gata?..........datorita voturile pe care le-am numarat, si printul si printesa balului sunt.............Sasuke Uchiha si...........dar vorba dirigintelui fu taiata de replica artagoasa a lui Ino
- Zi mai repede cine e printesa!!!
- Si Sakura Haruno, ei doi sunt printul si printesa balului de anul acesta!
- URA! SASUKE ESTI PRINTUL BALULUI, IAR TU SAKURA PRINTESA!......au urmat apoi multe aplauze pana cand Iruka voia sa anunte surpriza pe care i-au pregatit-o castigatorilor.
- Ei bine pentru cei doi castigatori am pregatit o surpriza: timp de doua saptamani vor pleca, in prima saptamana veti fi la mare, iar in a doua saptamana la munte, atat am avut de spus, iar biletele le veti ridica incepand de maine de la cancelarie, acum daca aveti ceva de spus va rog urcati pe scena! termina de zis Iruka
- Va multumesc ca ne-ati ales pe mine si pe Sasuke, iar saptamanile pe care le vom petrece vrem sa fie impreuna cu toti adica cu colegii si chiar cu profesori, asta daca vreti? zise Sakura
Fiind de acord doar colegii si trei profesori sa mearga in excursie, Sasuke si Sakura s-au retras de la pupitrul scenei.
Orele treceau repede si ceasul ajunsese pe la ora 05:45 pm, rozaliei ii venise somn si nu mai era la fel de energica, Sasuke observand-o ca e obosita ii zice daca vrea sa o duca acasa.
- Pai nu e nimeni acasa! ii zise rozalia vrand sa mearga la brunet acasa
- Atunci......vii la mine? ii zise brunetul ramzbind
- Da! ii zise rozalia rosind
Cei doi se indreapta spre iesire, dar fura opriti de Naruto si Hinata.
- Hei prieteni unde va duceti?
- Acasa!
- Aaaaa......atunci bine ne vedem maine, pa! zise Naruto.
Cei doi se indreptara spre masina, si Sasuke ii deschise usa Sakurei ca un adevarat domn.
Pe drum Sakura era cam ingrijorata, nu stia ce sa faca, daca brunetul va vrea sa fie a lui, desi cu putina teama il dorea si ea pe brunet.
Ajunsi in fata casei brunetului, rozalia se dadu jos din masina, iar Sasuke o lua de gat si inaintara impreuna spre usa, cum intra, Sakura fu intampinata de o mireasma de trandafiri, iar caldura te facea sa arunci totul de pe tine.
- Vrei ceva de mancare? o intreaba Sasuke pe rozalie
- Nu, multumesc!
- Atunci hai sus!
Brunetul o lua de mana pe rozalie si incepura a urca treptele, camera lui Sasuke era ultima in terminarea holului, brunetul zambea crezand ca Sakura va deveni a lui, dar se uita la ea si vedea ca nu este deloc fericita ci ii era teama, teama de ce se va intampla.
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.803 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.417 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.122 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Primul an de liceu Wanna 21 13.462 15-05-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Viata de liceu Ymequa 33 17.021 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.045 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 57.498 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.448 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sakura la liceu sakura_alexutza 8 7.649 20-02-2009, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Annya
  o viata de liceu (sasusaku) the_blue_eyes 17 21.883 15-01-2009, 01:05 AM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)