Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Îţi place fic-ul?
Da
74.07%
20 74.07%
Nu
3.70%
1 3.70%
Vreau să se întâmple ceva yaoi odată!
22.22%
6 22.22%
Total 27 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Umbra Demonului yaoi (+18)

#41
[i] eu.. ce as putea spune..mie una imi place, sebastian conduce, iar micul lord il urmeaza..ce e cu fata/ femeia asta..ciel sari mamii si fa-ti ac de cojocul sau sa nu cumva sa se dea la Sebas..ca aparent se urasc..dar mai stii, de la ura la iubire nu-i decat un pas. Sebas tu vezi ce faci, fi mai dulce decat esti tu de dulce cu micutul meu ciel..vedeti..poate o faceti pe covor..ca suna incitant...Un vis hmm..nu ma mir deloc, probabil s-a simtit atat de bine, atat de iubit incat totul i se parea o minciuna, o inchipuire, o iluzie.. A fost frumoasa intrebarea aia cu.."deci, ai avut mai multe visuri cu mine.."ceva de genu...mi-ar placea ca ciel sa faca o scena de gelozie in capitolul uramator ...si sebas sa il chinuie un pic...dar apoi sa il sarute..si sa il mai amageasca din cand in cand...si apoi sa il sarute din nou..vezi ca eu salivez pe aici..asa ca adu-mi nextul cat mai repede.
Multumesc ca mai anuntat..sper sa faci asta in continuare [i]

#42
Mersi ca m-ai anuntat :* And here I am ;)) Desi a fost putin mai scurtut fata de celelalte, mi-a placut mult :X Imi place ca desi Ciel roseste la privirile seducatoare a lui Sebastian, tot nu se lasa :X Go for it Ciel! >:) Sper ca Sebby tine la el cu adevarat, nu doar se joaca, cause he's a demon, right :-S Sunt romantici dar in acelasi timp trebuie sa fie si precauti, sa nu ii prinda cineva together 8-> Spor la scris si hai cu next-ul! :*>:D<
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#43
Deci am ajuns cu intarziere. Imi pare foarte rau, e vina mea.
Capitolul e destul de scurt dar nu te invinovatesc. Stiu prin ce treci.
Ai pierdut cateva semne de dar nu prea m-am obosit sa stau sa gasesc toate greselile, am fost mai atenta la fic :D. Capitolul imi place mult. Spor la scris si sa aduci nextu (cand ai timp).
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#44
Am revenit dupa cum v-am promis.
Va multumesc pentru comentarii, si dupa cum am mai spus, daca ai o sugestie, spune-o!
Astept comentarii si critici pe continut, gramatica, other, etc :))
P.S.: Nu ma pot abtine sa nu pun o poza cu Vicontele ;)) [Imagine: viscountface.png]
O sa aflati de ce am pus-o!

Capitolul 7
Am intrat in casa, si ca deobicei Nina ne-a intampinat cu mult entuziasm, pe mine cel putin, lui Sebastian abia daca i-a spus 2 vorbe. Imediat incepe sa ma masoare admirand faptul ca sunt mai inalt decat ultima oara, cand ne-am vazut si povestindu-mi ca are idei minunate pentru costumul de craciun, si pentru altele si ar putea fi in culori mai deschise. Si din nou, intervine aceasi discutie in contradictoriu legata de culoarea rosie. Sebastian care spune ca nu mi se potriveste, iar Nina, ce nu suporta sa i se dea indicatii de amatori.
Ii reproseaza incontinuu ca nu ar trebui sa dea indicatii unde nu se pricepe, ca nu stie el ce e moda. Ii privesc pe amandoi oftand in sinea mea. M-am saturat de toata discutia asta dusa la infinit, de ce trebuie sa fie mereu asa? aiurea. Ascultandu-i in continuare pe cei doi ma gandesc ca poate ar trebui sa intervin, dar salvarea mea e Meyrin ce vine cu vicontele ce isi cere scuze ca a venit neanuntat. Terminand tot ce avea de facut, Nina isi ia la revedere spunand ca va termina costumul destul de repede.
-Sebastian pregateste ceaiul, si cateva gustari!
-Imediat!
-Si carui fapt datorez am deosebita placere sa te am ca oaspete azi?.. Spun zambind in timp ce eu si vicontele ne asezam pe canapea, servind din ceaiul ce a fost adus in doar cateva clipe.
-O afacere ce e destul de profitabila si care cred ca te va interesa, si ma gandeam ca daca tot nu iesi asa de des in lume, as putea sa te invit la teatru daca doresti sa accepti, bineinteles. aud raspuns ce e dat cu acelasi zambet sarmant ce il are intotdeauna pe chip.
-Mi-ar face placere! zambesc ascultand apoi detaliile afacerii despre care imi spusese mai devreme, si ce parea cu adevarat una buna. Vicontele e persoana in care nu am avut incredere foarte mult timp. Acum parca imi vine sa rad gandindu-ma cum ma ingrozeam de fiecare data cand il vedeam pentru ca inca aveam in minte intamplarea de la bal, cand eram sub acoperire ca sa-l pot descoperi pe Jack Spintecatorul. Increderea am capatat-o abia dupa ce la nenumaratele sale rugaminti am acceptat sa facem o afacere, iar de atunci de fiecare data cand e vreun bal important, o piesa de teatru sau evenimente importante ce se petrec in societate el vine si ma invita, eu nefiind foarte interesat sa aflu aceste lucruri.
Considerand ca am zabovit destul timp vorbind, urc scarile impreuna cu Sebastian, pentru a ma imbraca adecvat unei iesiri in societate.
-Sigur dorseti sa mergem la teatru? Ma intreaba incheind butonii de la camasa.
-Bineinteles! altfel nu as fi acceptat invitatia, si doar eu voi merge.
-Poftim? De ce? Ma priveste putin uimit.
-Pentru ca vreau, ca totul sa fie inregula cand ma intorc, ci nu sa gasesc jumatate de conac daramat. E un ordin, si oricum voi fi bine.
-Bine, atunci sa imi iau la revedere. Si legandu-mi funda la gat, ma saruta lung si dulce facandu-ma sa rosesc auzindu-i soapta ispititoare in ureche, ”Voi astepta cu nerabdare sa te intorci. Iti doresc sa ai o seara placuta.” Ceva a sunat totusi ciudat in vocea lui, oare ce anume? Imi ofera inca un sarut apoi coboram. Ii spun vicontelui ca putem pleca, iar Sebastian ne ureaza o seara placuta. Privirea ii e ciudata, pare ca il priveste cu invidie pe viconte. Oare poate fi….gelos?
Trasura ne asteapta in fata conacului. Pe parcursul drumului am discutat despre diverse lucruri printre care si ce fel de evenimente au mai avut loc in ultimul timp. Ajungand la teatru, ne ocupam locurile in loja si privim spectacolul.
O tragedie presarata cu multe momente comice ce ne-au facut sa radem. Spectacolul nu a durat mai mult de o ora, iar vicontele m-a invitat in casa lui pentru a servi ceai si a juca sah. Am acceptat invitatia gandindu-ma daca Sebastian avea sa isi faca griji ca intarzii. Priveam pe geamul trasurii uitandu-ma la toti oameni ce incercau sa profite inca de caldura ce se stingea incet, intre timp discutand despre subiectul piesei de teatru. In scurt timp am ajuns la conacul vicontelui unde ne-am facut comozi in fotolii si servind ceaiul, am inceput sa jucam sah. Eu aproape ca nici nu eram atent la joc. Ma gandeam ce face Sebastian. Imi imaginam ca e gelos si nelinistit vazand ca nu ajung acasa.
Fara sa imi dau seama, mintea mea incepuse sa creeze un scenariu. Sebastian ce incerca sa se relaxeze citind o carte, dar nu se putea stapani in niciun fel sa se gandeasca “De ce intarzie?spectacolul s-a terminat demult. Unde e? Ce face? E bine?, ar trebui sa ma linistesc nu imi sta in fire sa gandesc asa…ah dar cum sa nu ma gandesc cand iubitul meu stapan e cu vicontele, o persoana atat de vicleana si indecenta ce ar putea sa-i faca orice…gata trebuie sa ma calmez sau imi voi pierde mintile.”
-Oh nuuu nu, mi-ai luat regina, scumpa mea regina. Vocea dramatica a vicontelui ma face sa izbucnesc in ras.
-Dar imi iubesc regina! Cum o poti lua de langa mine, ea ma iubeste si eu la fel, cum pot eu trai fara regina mea? spune-mi cum?
-Ah, inceteaza! sau ma vei avea pe constiinta... orice as face nu ma pot opri din ras, cum as putea cand persoana din fata mea ce nu pare in acest moment in toate mintile dramatizeaza dupa regina tablei de sah mai rau ca actorii teatrului.
-Eu iti spun ca imi vreau regina inapoi. Acum! sau altfel iti voi declara razboi si voi pune caii si nebunii sa-ti atace Regele!
-Bine bine iti poti lua revansa, sa continuam te rog! spun incercand sa ma calmez din ras.
-Iti multumesc komadori, esti tare gentil.
-Mai spui odata asta si iti iei adio de la iubita ta regina! Incerc sa-l amentint. Ne concentram la joc, dar dupa putin timp de undeva din afara camerei se aude o voce ce intreaba de mine si altele ce ii spun sa nu intre. Cat timp jucam sah, vicontele nu suporta sa fie deranjat. Usile se deschid brusc facandu-ma sa tresar la sunetul strident.
Il privesc uimit pe Sebastian ce intrase ca o tornada in camera intreband ca "unde sunt?", iar apoi observandu-ma vad o oarecare linistire pe chipul sau. Ii confirm ironic ca sunt aici si il intreb de ce a venit asa de ingrijorat dupa mine. Astept raspunsul ce pare sa nu vina decat dupa cateva secunde. Motivul de a ma lua de aici a fost cel ca avem musafiri la conac, ce doresc sa ma vada. Il privesc suspicios, si ridicandu-ma imi cer scuze fata de viconte si ii promit ca vom continua altadata. Apoi plecam.
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#45
Of of of, ce tarziu vin pe aici :|
Totusi, inca mai pot da un comm>:)
Si revenind, OMG! Ce frumos este vicontele, credeam ca ai pus poza cu el, pentru ca cine stie...? Poate era vreun "contact" intre Ciel si Viconte. ^^ Well, eu am mintea mea, so....
Observ cumva ca Sebastian este gelos? Eehh, asta mai "destinde" atmosfera, si daca el este gelos, inseamna ca trebuie sa-l pedepseasca cumva pe micul Ciel>:) Mai ales ca a jucat sah cu Vicontele. :]
Eu vroiam sa mai continui, dar daca o faceai, unde mai era suspansul? :))
My dear mommy, sper sa continui, si ms ca m-ai anuntat. * biig hug *
^_^

#46
Nu prea am vazut greseli. Doar repetiti si a fost un fragment unde te-ai grabit putin.
Cat despre capitol in sine, ooo, Sebby e gelos? :)) In fine, mi-a placut foarte mult, inafara faptului ca te-ai grabit putin si ai pus cateva expresii mai de umplutura. Si inca ceva, nu e Viconte e Viceconte (Vice-conte ar trebuii).
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#47
ce imi pllace capitolul asta :)) ..................Ce gelos e Sebastian ;si chiar sunt musafiri sau a inventat el toata povestea ca sa il ia pe ciel de langa viconte ?:> Ador capitolul ,mai ales partea cu regina ,am inceput sa rad cum radea ciel :))
prima data am crezut ca ai pus poza cu vicontele pentru ca el o sa ii dea motive serioase lui Sebastian sa fie gelos ,dar m-am inselat :))...oricum cine stie ce se mai intampla
abia astept nextu >:D<
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !


#48
Un capitol foarte scurt, pe care il voi pune doar ca sa nu ziceti ca am abandonat de tot acest fic. [o scena de "amor"] Next-ul va venii mai tarziu, din cauza unor probleme :)[astea nu se spun]

Capitolul 8
Pe drum, desi paream imbufnat, eram mai mult ganditor. Ma intreb ce s-a intamplat cu Sebastian de se poarta asa ciudat, imi e greu sa-mi imaginez ca e gelos, si totusi…gandurile mele au fost intrerupte de vocea blanda pe care o iubesc atat de mult. In timp ce urc scarile spre camera mea, ma opresc aducandu-mi aminte motivul intoarcerii mele. Il intreb unde sunt oaspetii iar raspunsul nu intarzie. Nu e nimeni, nu a venit nimeni. Il intreb de ce m-a adus inapoi daca nu e nimeni, exista vreun alt motiv?
-Da, pentru ca ai intarziat si eram gelos. intreaga fraza a fost rostita intr-un mod atat de intim incat m-au trecut fiorii in tot corpul. Vazandu-l cum se apropie zambind de mine , ma dau mai inspate insa ma lipesc de balustrade. Profita din plin de acest moment, si ma saruta coplesitor asezandu-si un genunchi intre picioarele mele facandu-ma sa scot un mic geamat.
-Ah, suntem pe scari, incetea-za! ne poate vedea oricine. cu toate ca eu eram cel ce spunea avertizarea, tot eu eram cel care vroia inca un sarut. M-a luat in brate urcand scarile, si ajungand in camera mea unde pot observa lumanari aprinse si petale de trandafiri prin pat, atmosfera e romantica. Ma aseaza pe pat sarutandu-ma scurt, dar apuc de cravata lui tragandu-l in jos si intind un sarut pasional. Realizand ca poate am fost mult prea indraznet, ma departez punandu-mi mainile pe fata.
-S-a intamplat ceva? Ma intreaba desfacandu-mi camasa.
-Nu doar…doar cred ca am fost putin lipsit de decenta. spun incet. Ii aud rasul, apoi ii simt buzele pe gatul meu.
-Nu ai facut nimic rau, defapt chiar mai starnit. spune zambind lingandu-si buzele si privindu-ma lacom.
Simteam cum obrajii imi ard ca focul, iar tremurul corpului meu nu vrea sa se opreasca. Curand a scapat de toate hainele mele, el ramanand in pantaloni si camasa ce era deschisa aproape la toti nasturii. Imi saruta pieptul, si isi coborase o mana in zona mea intima facandu-ma sa gem de placere. Imi atinse lobul urechii cu limba, iar in corpul meu s-a instalat un nou val de caldura, aveam impresia ca am luat foc. Incerc sa-mi deschid ochii, ma agat de gatul lui vrand un sarut ce nu intarzie sa apara. Incerc cu greu sa deschid nasturi camasii lui, dar el se conformeaza si scapa si de restul hainelor.
Se aseaza deasupra mea patrunzandu-ma incet facandu-ma sa scancesc. Incepe sa se miste nu prea repede, dar destul cat sa ma aduca in pragul extazului. La un moment dat, m-a apuca de brate tragandu-ma mai aproape, iar intr-o fractiune de secunda eu sunt cel ce sta deasupra. Incerc sa ma misc, iar el imi pune mainile pe solduri ghidandu-ma. Curand intreaga camera a fost acaparata de gemete de placere, iar trupurile noastre fierbinti se prabusesc istovite. Respir greu, si ma cuibaresc in bratele sale. Ma simt atat de bine sa-l am aproape, sa stiu ca ma iubeste atat de mult, ca poate deveni gelos daca nu sunt langa el. Ii spun ca dimineata, ca vreau sa-l gasesc tot aici langa mine, apoi adorm fericit.
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#49
:perv: doamne..am ramas uimita, dar eram sigura ca nu este nimeni acasa si ca micutul meu sebas isi facea griji ca vicontele ar putea profita de "printesa lui inocenta" ..mi se pare corect. Micuta mea printesa inocenta..devine din ce in ce mai perversa si inca cum..au schimbat rolurile...hmm s-a urcat ciel pe sebas..si sebas la indrumat ..frumos..chiar foarte..anunta-ma cand apare partea a doua haniiii abia astept : X
je ne pana atunci ..

#50
Of, fir-ar! Ce tarziu ajung! X(
"[...]chiar mai starnit." - Deci neaparat trebuie sa mi-l imaginez asa pe Seby.:X
Si sa revin... :] Nu mi-a placut ca ai descris foarte putin scena hot dintre cei doi, vroiam mai mult yaoi, doar ma cunosti. : )) But, asa cum ai zis si tu, ai probleme.. Orice ar fi, eu sper sa se rezolve repede, darling. ^^
Si odata cu rezolvarea problemelor, aduci si capitolul, ne`? Te pup foarte dulce si`ti urez succes! :]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dusmanul din umbra Dark Angel 0 1.730 13-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Dark Angel
  Asasinul din umbra MiraA 48 27.636 03-04-2013, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Omoara-ti umbra Storymaker 1 2.175 20-06-2012, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.275 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Asasinul din umbra Aniella 0 1.863 06-09-2011, 10:46 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Umbra iubirii Shadow. 31 15.218 25-08-2011, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Stella
  Criminalul din umbră AyumiHamasaki 3 2.179 22-07-2011, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Un trandafir ascuns in umbra Zuzy Is Angell 4 3.561 26-06-2011, 02:38 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Doar o umbră .Anne 5 2.820 09-01-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Amélie
  In umbra soarelui Setsumi. 3 3.513 08-11-2009, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)