Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Îţi place fic-ul?
Da
74.07%
20 74.07%
Nu
3.70%
1 3.70%
Vreau să se întâmple ceva yaoi odată!
22.22%
6 22.22%
Total 27 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Umbra Demonului yaoi (+18)

#21
Hey, scuzati-mi intarzierea.
Ma bucur ca le place unora, doar pentru asta mai continui.
Astept comentariile si criticile!

Capitolul 4.
-Buna dimineata , s-a intamplat ceva?ma intreaba turnand ceaiul intre timp.
-Nu, nimic, raspund nedumerit…ce s-a intamplat?
-Aseara ai adormit in trasura, dormeai prea profund, si nu am vrut sa te trezesc asa ca am avut grija de tine si te-am lasat sa dormi in continuare. Nu iti aduci aminte?
-Nu…deci totul a fost doar un vis!ce usurare…asta inseamna ca nu trebuie sa imi fac griji. Imi beau ceaiul linistit asteptand ca Sebastian sa imi spuna programul zilei de azi.
Ma aflu iar in birou, stand de unul singur, uitandu-ma peste cateva acte, incercand din greu sa nu ma gandesc la visul de noaptea trecuta. Totul e plictisitor, nimic interesant de facut. Decid sa ii raspund lui Lizzy la una din scrisorile trimise. Privind cum foaia absoarbe cerneala albastra, recitesc, apoi o pun intr-un plic sigiland-o si lasand-o deoparte. Ma gandesc ce as putea face in continuare, toata ziua mea e libera, am anulat orice fel de lectie, nu am deloc dispozitia necesar pentru a dansa sau a asculta o lectie de franceza. Din nou imaginile visului imi vin in minte. Ce tortura! De ce trebuie sa mi se intample acest lucru? Eu, un conte atasat de un majordom, ce lucru fara sens. Chiar daca Sebastian nu e doar un simplu servitor, dar tot nu are sens.
Cand am devenit oare asa de atasat de el, si de ce? Unde este caracterul meu de alta data, ce nu da atentie unor asemenea lucruri. Mi se pare atat de ciudat ca m-am schimbat asa de mult, ma intreb, oare a observat cineva aceasta schimbare? Ce se va intampla cu mine? Voi sfarsi umilindu-ma datorita inimii ce nu vrea cu nici-un chip sa asculte ratiunea? Nu, niciodata, asta niciodata…trebuie sa ma schimb, sa fiu din nou eu. usa se deschide brusc intrerupandu-mi sirul gandurilor…
-Conte, imi pare rau daca te deranjez, eram prin apropiere, si m-am gandit ca nu ar strica sa-ti fac o vizita.
Lau a venit din nou neanuntat. Ca de fiecare data, ii spun ca poate sa trimita o scrisoare inainte, dar el vine mereu cu acelasi raspuns, "Nu vad care ar mai fi rostul, avand in vedere ca trec pe aici aproape in fiecare zi". M-a intrebat ce am mai facut in ultima vreme, iar eu nu aveam degand sa ii spun toate amanuntele asa ca i-am raspuns ca nimic interesant.
Lau, si-a incrucisat mainile si a deschis putin ochii, ceea ce ma mira, si mi-a spus ca a auzit de iesirea mea la picnic, si de datul cu barca pe apa. El mi-a reprosat ca de ce nu l-am invitat, ca ar fi fost amuzant.
-Ce zici Ciel, mergem la noul meu restaurant, azi?
Nu aveam de gand sa stau toata ziua cu niste fete, in poala lui Lau, fumand din narghilea. El bineinteles ca a insistat, dar Sebastian a intervenit cu o scrisoare de la Regina.
-Hmm, spun eu in timp ce citesc scrisoarea, o crima misterioasa a unui om apropriat familiei regale. Destul de interesant. Sa mergem Sebastian.
-Ciel, vin si eu! Stiu cate ceva despre caz!
-De ce nu ai zis de la inceput? ah, normal imi va raspunde ca de fiecare data, ca a uitat.
-Pai am uitat pe moment!
Idiot, exact cum am zis
Ne indreptam spre locul investigatiei, in timp ce Lau ne spune ca victima era un client de-al lui si nu isi aminteste sa fi avut probleme. Exact cum ma asteptam Lau nu detine niciodata destule informatii daca nu fac parte din domeniul lui. In scurt timp ajungem la locul crimei, o straduta ingusta si intunecata unde se adunasera tot felul de oameni curiosi si unde Scotland Yard-ul investiga. Am aruncat o privire peste rapoarte dar nici acestea nu detineau destule informatii, ca deobicei Lordul Arthur Randall a avut ceva de obiectat privind faptul ca se poate descurca si fara sa ma amestec eu. Exista o singura persoana ce detine orice tip de informatie, Undertaker. Nu dupa mult timp ajungem in fata magazinului ce ii apartine.
O cladire veche pe care troneaza o sigla mareata cu un craniu deasupra, lipit de zid se afla un sicriu prafuit, deasemenea langa el sunt pietre si steaguri funerare, deoparte si de alta a usi sofisticate. Intrand inauntru dai de o atmosfera si mai sinistra. Podele din piatra frumos slefuita, pereti de un gri verzui ce poarta cateva tablouri, pe post de birou doua sicrie supra puse pe care se afla cateva lumanari topite, peste tot se afla rafturi cu carti si tot felul de recipiente si obiecte ciudate, incepand de la sticlute de diferite forme pana la urne si cutii cu medicamente, alte cateva sicrie ocupa incaperea lipsita de geamuri, singura sursa de lumina find geamul usii si candelabrul plin de plase de paianjen la fel ca in fiecare ungher.
Intreb daca e acolo, de undeva se aude vocea lui ciudata spunand ca mereu e acolo, ma intreb oare de unde va mai aparea de data asta, niciodata nu stii unde ar putea sa fie. Ma asez pe un sicriu asteptand in timp ce Lau inspecteaza fiecare colt, oare a cata oara face aste lucru, Sebastian priveste locul la fel de plictisit ca si mine.
-Bine ai venit, conte! imi indrept privirea spre el vazand cum vine din camera alatrurata, zambind criptic si razand sinistru.
Are aceeasi vestimentatie ca deobicei, o haina lunga cu maneci mari si largi, cizmele pana in genunchi cu multe curele, palaria cu o forma asemanatoare unui joben careia ii atarna o fasie lunga de material, bucata de panza cenusie pusa pe umarul stang si inodata la mijloc, unde se afla si cateva medalioane contrasteaza cu restul hainelor negre, parul lung de un gri pal este intodeauna liber avand o codita impletita in partea dreapta, iar bretonul ii este mereu pe ochi, acestia nefiind vizibili. Se apropie de biroul improvizat, intorcandu-se apoi strigand cuiva din camera alaturata sa aduca niste ceai si biscuiti. In cateva momente in incapere isi face aparitia Grell, avand o tava in mana pe care o lasa jos la vederea lui Sebastian.
-Sebbyyyyyyy!!!!! Fuge in spre el dar Sebastian se fereste lasandu-l sa se izbeasca de perete.
-Grell? ce cauti tu aici? intreb nepasator.
-In cetate e plictisitor asa ca am venit sa stau cu Undertaker. afiseaza un zambet larg zarindu-se dintii ascutiti. In tot acest intuneric el este ca o picatura sangerie si luminoasa.
-Sa ne linistim. Stiu de ce ai venit conte azi iti voi da toate informatiile gratis, sa mergem dincolo.
Intram in cealalta camera unde aspectul dezordonat este deasemenea prezent. Cateva rafturi pline cu borcane etichetate, funii cu usturoi agatate de un perete, tablouri, alte cateva sicrie, nu exista aproape nici o diferenta intre camera asta si cea anterioara poate doar ca ar parea mult mai mare daca nu ar fi peste tot teancuri de carti, pe jos, pe rafturi, pe sicrie chiar si pe patul din colt, uitandu-te mai atent, ai putea observa o usa deschisa ce pare a duce spre o alta camera facuta in totalitate din faianta. Preferand sa raman in picioare ascult cu atentie ce spune Undertaker.
-Lordul Jhon nu era urmarit de cineva sau avea datorii, totusi cine l-a omorat a facut-o intr-un mod razbunator, aplicand cele 7 lovituri de cutit cu furie. Dupa zona si adancimea pana unde a patruns cutitul, crima a fost infaptuita de….
Face o pauza razand sinistru, iar noi asteptam raspunsul, crima a fost infaptuita de? ...
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#22
Ma intreb cine este criminalul...:-? Din nou, ai bagat ceva mister pe aici.:)) Offf, revenind la faza hot dintre Seby si Ciel, nu pot sa cred ca a fost doar un vis si nimic mai mult... Si eu care speram la ceva mai mult>:) Anyway, am mai observat ceva>:) L-ai bagat pe scumpul de Grell in fic.o//o Chiar ma intrebam cand o sa-si faca si el aparitia.
Mersi ca m-ai anuntat cu capitolu`, o sa citesc in continuare. Succes>:D<;)

#23
Mersi ca m-ai anuntat ca ai pus continuarea :* Si iata-ma din nou pe aici ;)) Ce pot sa spun despre acest capitol @-) mi-a placut cum ai descris totul, a fost mai putin dialog, dar e ok XD Un singur lucru mi se pare ca nu suna prea bine... cand ai spus "zambind criptic si razand sinistru" cum ar putea sa zambeasca si sa rada in acelasi timp ;)), dar Undertaker mereu a fost plin de mister, asa ca orice e posibil, mai ales la el :)). Pacat ca acela a fost doar un vis :> sa vedem continuarea. Te pup si spor la scris! >:D<
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#24
Daaa, expresia mentionata mai sus m-a facut sa rad, mai ales ca e vorba de Undertaker. Si le da informatii gratis? What is going on?! De cand face 'Taker asta? HIHIHI
Aaaa, pacat ca a fost doar un vis. Ai descris foarte bine cladirea in care acestia s-au intalnit cu dragutul de 'Taker. Destul de creepy, zic eu.
Ai papat cateva semne de punctuatie, cateva mai multe. Nu te speria sa le folosesti. Capitolul asta e mai bun decat primele, fara comentarii. Si ma bucur pentru ca Grell si-a facut aparitia. Nu putea sa lipseasca nu? dar Sebby nu a fost atat de fericit :)) ca si noi.
Well, sper ca o sa te intorci cu un alt capitol ceva mai curand, ne? Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#25
Hey iata-ma ca am revenit pe aici ,sper ca ti-a fost dor de mine :pls: pentru ca mie mi-a fost.Deci sa incep cu inceputul..sunt atat de dezamagita , cum adica "vis" cred ca vrei sa ma omori si nu stii cum , sau poate ca sebas la mintit ?? Ouf! si acest criminal misterios ,te rog nu ma mai tine in suspans ca voi murii de inima si vine Grell si imi face vreo vizita neplacuta , as prefera sa vine sebas sau ciel in cazul acesta .Deci descriere este putina ,puteai sa descrii mai bine sentimentele de uimire a lui Ciel ,stiu sigur ca puteai ,dialogul ..ei bine aici nu sunt probleme ..sec ?? in nici un caz ..naratiunea aici totul este ok.Sper ca vei pune urmatorul capitol cat mai curand..si :pls: :cry: sa se mai intample ceva intre Ciel si Dragul meu Sebas :pls:
c-am atat pentru azi :* nu uita sa ma anunti !
P.S. am observat ca nu mai ai greseli si ca te perfectionezi incetul cu incetul :felicitari!
papa ..ne revedem curand
Succes in continuare!

#26
Se putea sa nu trec pe aici? Merci ca m-ai anuntat.
Pai, sa vedem, am fost putin dezamagita cand am aflat ca a fost totul doar un vis desi ma asteptam la asta. Dialogul e ok, naratiunea tot dar e ceva ce ma deranjeaza...
Sper sa nu te superi daca imi spun parerea, nu? Totusi mi se pare ca e ca un "monocrom" ca sa zic asa. Adica atunci cand am citit a fost usor sa imi dau seama ce se va intampla pentru ca totul a fost destul de sec.
Nu cred ca m-am exprimat bine dar pe moment sunt foarte zdruncinata.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#27
Salut...

Corectura:

-Buna dimineata(!) S-a intamplat ceva?ma intreaba turnand ceaiul intre timp.
-Nu, nimic, raspund nedumerit…ce s-a intamplat?
-Aseara ai adormit in trasura, dormeai prea profund (fara virgula) si nu am vrut sa te trezesc, (virgula) asa ca am avut grija de tine si te-am lasat sa dormi in continuare. Nu iti aduci aminte?
-Nu…deci totul a fost doar un vis! Ce usurare…Asta inseamna ca nu trebuie sa imi fac griji. Imi beau ceaiul linistit, (virgula) asteptand ca Sebastian sa imi spuna programul zilei de azi.
Ma aflu iar in birou, stand de unul singur, uitandu-ma peste cateva acte, incercand din greu sa nu ma gandesc la visul de noaptea trecuta. Totul e plictisitor, nimic interesant de facut. Decid sa ii raspund lui Lizzy la una din scrisorile trimise. Privind cum foaia absoarbe cerneala albastra, recitesc, apoi o pun intr-un plic, (virgula) sigiland-o si lasand-o deoparte. Ma gandesc ce as putea face in continuare Toata ziua mea e libera, am anulat orice fel de lectie, nu am deloc dispozitia necesar pentru a dansa sau a asculta o lectie de franceza. Din nou, (virgula) imaginile visului imi vin in minte. Ce tortura! De ce trebuie sa mi se intample acest lucru? Eu, un conte atasat de un majordom, ce lucru fara sens! (exclamatie) Chiar daca Sebastian nu e doar un simplu servitor, (fara ''dar'', nu are sens) tot nu are sens.
Cand am devenit oare asa de atasat de el? Si de ce? Unde este caracterul meu de alta data, ce nu da atentie unor asemenea lucruri? (Asta e o intrebare) Mi se pare atat de ciudat ca m-am schimbat asa de mult! M[/b[a intreb, oare a observat cineva aceasta schimbare? Ce se va intampla cu mine? Voi sfarsi umilindu-ma datorita inimii ce nu vrea cu [b]nici-un ([i[se scrie legat[/i]) chip sa asculte ratiunea? Nu, niciodata, asta niciodata…Trebuie sa ma schimb, sa fiu din nou eu. Usa se deschide brusc, (virugula) intrerupandu-mi sirul gandurilor…
-Conte, imi pare rau daca te deranjez, eram prin apropiere, si m-am gandit ca nu ar strica sa-ti fac o vizita.
Lau a venit din nou neanuntat. Ca de fiecare data, ii spun ca poate sa trimita o scrisoare inainte, dar el vine mereu cu acelasi raspuns, "Nu vad care ar mai fi rostul, avand in vedere ca trec pe aici aproape in fiecare zi". M-a intrebat ce am mai facut in ultima vreme, iar eu nu aveam de gand sa ii spun toate amanuntele, (virgula) asa ca i-am raspuns ca nimic interesant.
Lau (fara virgula) si-a incrucisat mainile si a deschis putin ochii, ceea ce ma mira, si mi-a spus ca a auzit de iesirea mea la picnic, si de datul cu barca pe apa. El mi-a reprosat ca de ce nu l-am invitat, ca ar fi fost amuzant.
-Ce zici, (virgula - Vocativ Ciel, mergem la noul meu restaurant (fara virgula) azi?
Nu aveam de gand sa stau toata ziua cu niste fete, in poala lui Lau, fumand din narghilea. El bineinteles ca a insistat, dar Sebastian a intervenit cu o scrisoare de la Regina.
-Hmm, spun eu in timp ce citesc scrisoarea, o crima misterioasa a unui om apropiat familiei regale. Destul de interesant. Sa mergem, (virgula, Vocativ) Sebastian! (exclamare)
-Ciel, vin si eu! Stiu cate ceva despre caz!
-De ce nu ai zis de la inceput? Ah, normal imi va raspunde ca de fiecare data, ca a uitat.
-Pai am uitat pe moment!
Idiot, exact cum am zis. (punct la sfarsit de propozitie)
Ne indreptam spre locul investigatiei, in timp ce Lau ne spune ca victima era un client de-al lui si nu isi aminteste sa fi avut probleme. Exact cum ma asteptam, (virgula) Lau nu detine niciodata destule informatii daca nu fac parte din domeniul lui. In scurt timp ajungem la locul crimei, o straduta ingusta si intunecata unde se adunasera tot felul de oameni curiosi si unde Scotland Yard-ul investiga. Am aruncat o privire peste rapoarte, (virgula) dar nici acestea nu detineau destule informatii. Ca de obicei, (virgula) Lordul Arthur Randall a avut ceva de obiectat privind faptul ca se poate descurca si fara sa ma amestec eu. Exista o singura persoana ce detine orice tip de informatie, Undertaker. Nu dupa mult timp ajungem in fata magazinului ce ii apartine.
O cladire veche pe care troneaza o sigla mareata cu un craniu deasupra, lipit de zid se afla un sicriu prafuit, de asemenea langa el sunt pietre si steaguri funerare, de o parte si de alta a usii (]i] articol[/i]) sofisticate. Intrand inauntru, (virgula) dai de o atmosfera si mai sinistra. Podele din piatra frumos slefuita, pereti de un gri-verzui ce poarta cateva tablouri, pe post de birou doua sicrie supra puse pe care se afla cateva lumanari topite, peste tot se afla rafturi cu carti si tot felul de recipiente si obiecte ciudate, incepand de la sticlute de diferite forme pana la urne si cutii cu medicamente, alte cateva sicrie ocupa incaperea lipsita de geamuri, singura sursa de lumina find geamul usii si candelabrul plin de plase de paianjen la fel ca in fiecare ungher.
Intreb daca e acolo si de undeva se aude vocea lui ciudata spunand ca mereu e acolo Ma intreb oare de unde va mai aparea de data asta, fiindca niciodata nu stii unde ar putea sa fie. Ma asez pe un sicriu, (virgula) asteptand, (virgula) in timp ce Lau inspecteaza fiecare colt. Oare a cata oara face aste lucru? (intrebare) Sebastian priveste locul la fel de plictisit ca si mine.
-Bine ai venit, conte! ( Incepi cu litera mare, nu e constructie incidenta) Imi indrept privirea spre el, (virgula) vazand cum vine din camera alaturata, zambind criptic si razand sinistru.
Are aceeasi vestimentatie ca de obicei: o haina lunga cu maneci mari si largi, cizmele pana in genunchi cu multe curele, palaria cu o forma asemanatoare unui joben careia ii atarna o fasie lunga de material, bucata de panza cenusie pusa pe umarul stang si inodata la mijloc, unde se afla si cateva medalioane contrasteaza cu restul hainelor negre, parul lung de un gri pal ce este intodeauna liber, (virgula) avand o codita impletita in partea dreapta, iar bretonul ii este mereu pe ochi, acestia nefiind vizibili. Se apropie de biroul improvizat, intorcandu-se apoi strigand cuiva din camera alaturata sa aduca niste ceai si biscuiti. In cateva momente in incapere isi face aparitia Grell, avand o tava in mana pe care o lasa jos la vederea lui Sebastian.
-Sebbyyyyyyy!!!!! Fuge inspre (prepozite compusa) el, (virgula) dar Sebastian se fereste, (virgula) lasandu-l sa se izbeasca de perete.
-Grell? Ce cauti tu aici? intreb nepasator.
-In cetate e plictisitor, (virgula) asa ca am venit sa stau cu Undertaker. Afiseaza un zambet larg, (virgula) zarindu-i-se dintii ascutiti. In tot acest intuneric el este ca o picatura sangerie si luminoasa.
-Sa ne linistim. Stiu de ce ai venit, (virgula) conte, (virgula-Vocativ) azi iti voi da toate informatiile gratis Sa mergem dincolo! (indemn)
Intram in cealalta camera, (virgula) unde aspectul dezordonat este, (virgula) de asemenea, (virgula) prezent. Cateva rafturi pline cu borcane etichetate, funii cu usturoi agatate de un perete, tablouri, alte cateva sicrie. Nu exista aproape nicio diferenta intre camera asta si cea anterioara, (virgula) poate doar ca ar parea mult mai mare daca nu ar fi peste tot teancuri de carti, pe jos, pe rafturi, pe sicrie chiar si pe patul din colt. Uitandu-te mai atent, ai putea observa o usa deschisa ce pare a duce spre o alta camera facuta in totalitate din faianta. Preferand sa raman in picioare, (virgula) ascult cu atentie ce spune Undertaker.
-Lordul John nu era urmarit de cineva sau avea datorii, totusi cine l-a omorat a facut-o intr-un mod razbunator, aplicand cele sapte (numeralele se scriu in litere) lovituri de cutit cu furie. Dupa zona si adancimea la care unde a patruns cutitul, crima a fost infaptuita de….
Face o pauza razand sinistru, iar noi asteptam raspunsul, crima a fost infaptuita de? ...


Bun, am terminat:)) #:-s
Deci... Sa incep si eu cu inceputul: ai mare grija la felul in care te exprimi, fiindca incepi intr-un fel si termini in alt fel. Ai greseli de scriere a unor cuvinte, nu stii cand e punct, cand e virgula, greseli ce trebuiesc indreptate.

Continutul... Hm, dragut. Mi-a placut aparitia lui Undertaker, eu il asociez cu wrestlerul ce mi-a fost candva favorit, inainte insa sa-i termine cariera mult iubitului meu Shawn Michaels:)) Aberez destul, incetez acum:D. Dragut capitolul ^^
Avand in vedere ca nu mai am ce sa spun iti urez bafta la scris in continuare!
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#28
Hey !

Imi place cum ai facut capitolul . Mi-a placut naratiunea ,nu a fost grabita si dialogul a fost la locul lui .Descrierea a fost acolo unde trebuie .L-ai descris pe Undertaker si "casa" lui si nu cred ca e o problema daca nu ai prea descris sentimentele lui Ciel care au fost oricum prezentate la inceput.Oricum mi-a placut ca nu ai lalait-o cu descrierea si ai trecut la desfasurarea actiunii ;)
Dar a fost doar un vis...........:( Mi-a placut ca l-ai introdus si pe Grell ;) Abia astept sa aflu cine e criminalul deci sa ma anunti ,te rog , cand pui nextu :*
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !


#29
Scuzati-mi din nou intarzierea. Am avut problema cu calculatorul pe care am scris fic-ul.
Sper ca ma intelegeti.
Ca sa fiu scurta si la obiect, cum am mai repetat este o poveste +18.
Deci, sper sa va placa, si v-am facut "pofta" in acest capitol.
P.S.: Daca tot treci pe aici, de ce nu dai si tu un comm, ca sa stiu cine-mi citeste povestea? [exceptand cei care au dat pana acum si le sunt recunoscatoare.]
Astept pareriile si criticile voatre!

Capitolul 5.

Cu totii asteptam nerabdatori raspunsul.
-Cel care a infaputit crima este Drocell Cainz, spune intr-un final chicotind.
Privim uimiti. Drocell este mort, cum poate fi el criminalul? Vazundu-ne nedumeriti, Undertaker ne explica situatia. Cu ceva timp in urma Drocell a fost ucis de Lordul Jhon, acesta acuzandu-l ca a furat un cufar cu bani, si alte lucruri importante din conacul sau, numai ca Drocell era nevinovat, iar ura lui a fost atat de puternica, incat sufletul sau a ramas in acea marioneta ca sa-si indeplineasca razbunarea.
Pentru a ne convinge, Undertaker, ne invita pe mine si pe Lau in camera alaturata prezentandu-ne cateva dovezi ale crimei. Lamurindu-ne intru intr-o incapere mai mica unde se afla o masa la care ma asez sa scriu o scrisoare catre regina, prezentand toate motivele crimei asigurand-o ca nu este nici un motiv de ingrijorare.
Terminand de scris repede cu ajutorul lui Lau si a lui Undertaker, ce mi-au spus toate detaliile necesare, bag scrisoarea in plic apoi sigiland-o, apoi trec in camera cu faianta alba, apoi prin cea cu carti, intr-un final in cea principala. Am ramas surprins de scena ce se desfasoara in fata ochilor mei. Sebastian si Grell se saruta, dar imediat cum imi observa prezenta, se despart. Imi pastrez aparent indiferenta spunandu-i lui Sebastian sa plecam.
Tot drumul cat am privit pe geamul trasurii, am incercat sa ma gandesc la altceva dar imaginea celor doi sarutandu-se imi venea mereu in minte. Gelozia pusese stapanire pe intregul corp, si orice as fi facut nu puteam sa uit.
Cand in sfarsit am ajuns la conac, Sebastian ma intreba daca s-a intamplat ceva ce m-a suparat. Ii raspund rece ca nu, si urc scarile repede ajungand in camera mea.
Pasind inauntru, ma uit atent in jur, apoi arunc nervos bastonul ce se izbeste de cateva portrete de familie, ce in contact cu podeaua geamul lor se facuse tandari. Ma asez pe marginea patului punandu-mi capul in palme. M-am schimbat atat de mult incat nu imi vine sa cred ca cel ce se gandeste acum la asemenea lucruri, sunt eu! Am incercat zadarnic sa ma lupt cu aceste ganduri, sa ucid aceste sentimente blestemate, sa le ingrop pentru ca nu imi dau pace, pentru ca mi-au invadat sufletul. Degeaba incerc sa ma gandesc ca gelozia mea e o prostie, dar totusi am si eu o inima ce nu poate indura atata tortura. Sunt gelos! dece as incerca acum sa neg? Sunt gelos pentru ca Sebastian ar putea fi lipsit de asemenea sentimente ca iubirea, sau ar putea iubi pe altcineva si nu pe mine.
Si cat am incercat sa uit aceste ganduri ce ma bantuiau pana si in vise, dar a fost cu neputinta. Sunt un conte indragostit de majordomul sau, un om ce tanjeste dupa dragostea unui demon.
Ma intreb acum ce s-ar fi intamplat daca as fi avut curajul sa imi marturisesc sentimentele in fata lui, poate as fi avut inima mai impacata, dar orgoliul meu a refuzat sa se coboare atat de jos. Aud batai in usa, si pe Sebastian intrand.
-Doresti ceva, bochan?
-Da, as vrea sa stiu ce a insemat acel sarut dintre tine si Grell. Mi s-a parut ciudat avand in vedere ca ai marturisit de atatea ori ca nu suporti secertorii, cu atat mai putin pe Grell... am incercat sa-mi mentin indiferenta, desi probabil privirea ma dadea de gol.
- Ciudat ca intrebi un astfel de lucru, dar nu a insemnat absolut nimic. Daca iti aduci aminte acel sarut era promis de tine. Cand trebuia sa o salvezi pe Lizzy, iar eu nu eram prin preajma si l-ai rugat pe Grell sa te protejeze, promitandu-i ca poate avea un sarut de la mine asa cum isi doreste.
Raspunsul a fost convingator, dar tot e ceva ce ma nemultumeste, nu imi aduc aminte sa fi spus ca ma voi si tine de acea promisiune.
-A trecut mult timp de atunci. De ce tocmai acum?
-Pentru ca devenea din ce in ce mai stresant, si asa a zis ca ma v-a lasa in pace, odata ce obtine ce isi doreste.
-Esti sigur de asta?
-Bineinteles. Spune-mi my lord, esti cumva gelos? zambeste atintindu-si privirea intensa asupra mea.
-Ce?! Inceteaza cu prostiile! De ce as fi gelos? ma ridic de pe pat ferindu-mi privirea de el si rosind puternic, simtind cum sangele pulseaza puternic si inima imi bate vrand sa-mi sparga pieptul.
-Nu te mai straduii sa negi! Se aproprie de mine punandu-se in fata mea lasandu-se putin jos lasandu-se putin in jos ajungand la nivelul meu, apucandu-ma de barbie si intorcandu-mi capul privindu-ma intens. Dragostea e greu de ascuns, nu-i asa?
-Da, spun eu rusinat cu vocea tremuranda. Dar poate inima ta de demon sa iubeasca o fiinta ca mine? abea am putut rostii in soapta aceste cuvinte, neindraznindu-ma sa-l privesc.
-De unde stii ca nu te iubeste deja?
Imi ridic privirea vazandu-i zambetul seducator, apoi se aproprie incet de mine cuprinzandu-mi buzele intr-un sarut, strecurandu-si limba in gura mea, invitandu-ma sa particip la acest joc pasional. Ma agat de gatul lui simtind cum genunchii imi cedeaza.
Ne despartim pentru un moment dat luand aer. Imi pune mainile pe obraji, privindu-ma cu ochii ce sclipesc de dorinta, apoi imi captureaza buzele cu un alt sarut ce e mai intens ca primul. Ma ia in brate asezandu-ma pe patul moale scapand incet de hainele mele, mai daruidu-mi cate un sarut in timp ce isi indeparteaza subtil hainele. Tot corpul se cutremura la fiecare atingere, facandu-ma sa cred ca inima imi va iesii din piept. Imi saruta gatul folosindu-si limba trasand linii cu limba umede pana la piept, muscand pielea lasand urme rosii. Isi coboara mainile conturandu-mi silueta, lasandu-mi corpul sa vibreze in contactul cu pielea lui fierbinte. Coboara din ce in ce mai jos, sarutand fiecare centimetru al trupului meu, ajungand in zona intima. Ma privi pervers tinandu-si limba in coltul buzelor. Se apleca, apucand cu grija si incepand sa linga de jos in sus. Tot corpul mi se infioara simtind o caldura mistuitoare. Incerc sa-i rostesc numele, dar tot ce se poate auzii din gura mea sunt gemetele si scancetele de placere. Incercuieste varful prinzandu-l doar putin cu buzele si atingandu-l cu limba. Imi arcuiesc spatele instinctiv scotand un geamat chiunit, strangand cearceafurile in pumni tinand ochii inchisi.
-Ssebastian... reusesc cu greu sa-i soptesc numele prin gafaieli. Se aproprie sarutandu-ma cu dorinta in timp ce isi coboara mana infingandu-si un deget in mine, apoi inca unul lasandu-ma sa scot sunete infundate. Imi sopteste cu o voce ispititoare ca o sa doara putin, dar ca ma voi obisnuii. Isi face loc intre coapsele mele penetrandu-ma incet. Simt o durere ingrozitoare ce ma face sa ma agat de umerii sai. Incepe sa se miste iar durerea persista, din ochii mei izvorand lacrimi ce in curand imi contureaza chipul. Dupa mai mult timp, m-am obisnuit si am marit viteza, apoi ne-am oprit.
Imi asez capul pe umarul sau, incercand sa imi regulez respiratia. El imi saruta ambii obraji, asezandu-se langa mine tinandu-ma in brate, iar eu cuibarindu-ma cat mai bine la pieptul lui, soptindu-i timid ca il iubesc. Primind acelasi raspuns, adorm linistit in bratele sale fiind fericit ca e langa mine.
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#30
Heya!:]

Capitolul 5.

Cu totii asteptam nerabdatori raspunsul.
-Cel care a infaputit crima este Drocell Cainz, spune intr-un final chicotind.
Privim uimiti. Drocell este mort, cum poate fi el criminalul? Vazundu-ne nedumeriti, Undertaker ne explica situatia. Cu ceva timp in urma, Drocell a fost ucis de Lordul Jhon (John), acesta acuzandu-l ca a furat un cufar cu bani, (fara virgula) si alte lucruri importante din conacul sau, numai ca Drocell era nevinovat, iar ura lui a fost atat de puternica, incat sufletul sau a ramas in acea marioneta ca sa-si indeplineasca razbunarea.
Pentru a ne convinge, Undertaker, (fara virgula) ne invita pe mine si pe Lau in camera alaturata, prezentandu-ne cateva dovezi ale crimei. Lamurindu-ne, intru intr-o incapere mai mica unde se afla o masa la care ma asez sa scriu o scrisoare catre regina, prezentand toate motivele crimei, asigurand-o ca nu este nici un motiv de ingrijorare.
Terminand de scris repede cu ajutorul lui Lau si a lui Undertaker, ce mi-au spus toate detaliile necesare, bag scrisoarea in plic, apoi sigiland-o, apoi (suparatoare repetitia lui '' apoi '' ) trec in camera cu faianta alba, apoi prin cea cu carti, intr-un final in cea principala. Am ramas surprins de scena ce se desfasoara in fata ochilor mei: Sebastian si Grell se saruta, dar imediat cum imi observa prezenta, se despart. Imi pastrez aparent indiferenta, spunandu-i lui Sebastian sa plecam.
Tot drumul cat am privit pe geamul trasurii, am incercat sa ma gandesc la altceva dar imaginea celor doi sarutandu-se imi venea mereu in minte. Gelozia pusese stapanire pe intregul corp. fara virgula) si orice as fi facut nu puteam sa uit.
Cand in sfarsit am ajuns la conac, Sebastian ma intreba daca s-a intamplat ceva ce m-a suparat. Ii raspund rece ca nu, (fara virgula) si urc scarile repede ajungand in camera mea.
Pasind inauntru, ma uit atent in jur, apoi arunc nervos bastonul ce se izbeste de cateva portrete de familie, ce in contact cu podeaua, geamul lor se facuse tandari. Ma asez pe marginea patului, punandu-mi capul in palme. M-am schimbat atat de mult incat nu imi vine sa cred ca cel ce se gandeste acum la asemenea lucruri, (fara virgula) sunt eu! Am incercat zadarnic sa ma lupt cu aceste ganduri, sa ucid aceste sentimente blestemate, sa le ingrop pentru ca nu imi dau pace, pentru ca mi-au invadat sufletul. Degeaba incerc sa ma gandesc ca gelozia mea e o prostie, dar totusi am si eu o inima ce nu poate indura atata tortura. Sunt gelos! dece (De ce) as incerca acum sa neg? Sunt gelos pentru ca Sebastian ar putea fi lipsit de asemenea sentimente ca iubirea, (fara virgula) sau ar putea iubi pe altcineva si nu pe mine.
Si cat am incercat sa uit aceste ganduri ce ma bantuiau pana si in vise, dar a fost cu neputinta. Sunt un conte indragostit de majordomul sau, un om ce tanjeste dupa dragostea unui demon.
Ma intreb acum ce s-ar fi intamplat daca as fi avut curajul sa imi marturisesc sentimentele in fata lui. Poate as fi avut inima mai impacata, dar orgoliul meu a refuzat sa se coboare atat de jos. Aud batai in usa, (fara virgula) si pe Sebastian intrand.
-Doresti ceva, bochan?
-Da, as vrea sa stiu ce a insemat acel sarut dintre tine si Grell. Mi s-a parut ciudat, avand in vedere ca ai marturisit de atatea ori ca nu suporti secertorii, cu atat mai putin pe Grell... Am incercat sa-mi mentin indiferenta, desi probabil privirea ma dadea de gol.
- Ciudat ca intrebi un astfel de lucru, dar nu a insemnat absolut nimic. Daca iti aduci aminte, acel sarut era promis de tine. Cand trebuia sa o salvezi pe Lizzy, iar eu nu eram prin preajma si l-ai rugat pe Grell sa te protejeze, promitandu-i ca poate avea un sarut de la mine asa cum isi doreste.
Raspunsul a fost convingator, dar tot e ceva ce ma nemultumeste e ca nu imi aduc aminte sa fi spus ca ma voi si tine de acea promisiune.
-A trecut mult timp de atunci. De ce tocmai acum?
-Pentru ca devenea din ce in ce mai stresant, si asa a zis ca ma v-a (va-viitor!) lasa in pace, odata (o data) ce obtine ce isi doreste.
-Esti sigur de asta?
-Bineinteles. Spune-mi, my lord, esti cumva gelos? zambeste atintindu-si privirea intensa asupra mea.
-Ce?! Inceteaza cu prostiile! De ce as fi gelos? ma ridic de pe pat, ferindu-mi privirea de el si rosind puternic, simtind cum sangele pulseaza puternic si inima imi bate vrand sa-mi sparga pieptul.
-Nu te mai straduii sa negi! Se aproprie de mine punandu-se in fata mea, lasandu-se putin jos lasandu-se putin in jos(corecteaza inainte de a posta, ca ai scris de doua ori:|), ajungand la nivelul meu, apucandu-ma de barbie si intorcandu-mi capul, privindu-ma intens. Dragostea e greu de ascuns, nu-i asa?
-Da, spun eu rusinat, cu vocea tremuranda. Dar poate inima ta de demon sa iubeasca o fiinta ca mine? abea (abia) am putut rostii in soapta aceste cuvinte, neindraznindu-ma (neindraznind) sa-l privesc.
-De unde stii ca nu te iubeste deja?
Imi ridic privirea vazandu-i zambetul seducator, apoi se aproprie incet de mine cuprinzandu-mi buzele intr-un sarut, strecurandu-si limba in gura mea, invitandu-ma sa particip la acest joc pasional. Ma agat de gatul lui, simtind cum genunchii imi cedeaza.
Ne despartim pentru un moment dat luand aer. Imi pune mainile pe obraji, privindu-ma cu ochii ce sclipesc de dorinta, apoi imi captureaza buzele cu un alt sarut ce e mai intens ca primul. Ma ia in brate asezandu-ma pe patul moale scapand incet de hainele mele, mai daruidu-mi cate un sarut in timp ce isi indeparteaza subtil hainele. Tot corpul se cutremura la fiecare atingere, facandu-ma sa cred ca inima imi va iesii din piept. Imi saruta gatul, folosindu-si limba, trasand linii cu limba umede pana la piept, muscand pielea, lasand urme rosii. Isi coboara (cobori!) mainile, conturandu-mi silueta, lasandu-mi corpul sa vibreze in contactul cu pielea lui fierbinte. Coboara din ce in ce mai jos, sarutand fiecare centimetru al trupului meu, ajungand in zona intima. Ma privi pervers, tinandu-si limba in coltul buzelor. Se apleca, apucand cu grija si incepand sa linga de jos in sus. Tot corpul mi se infioara simtind o caldura mistuitoare. Incerc sa-i rostesc numele, dar tot ce se poate auzii din gura mea sunt gemetele si scancetele de placere. Incercuieste varful, prinzandu-l doar putin cu buzele si atingandu-l cu limba. Imi arcuiesc spatele instinctiv scotand un geamat chiunit, strangand cearceafurile in pumni, tinand ochii inchisi.
-Ssebastian... reusesc cu greu sa-i soptesc numele prin gafaieli. Se aproprie sarutandu-ma cu dorinta in timp ce isi coboara mana, infingandu-si un deget in mine, apoi inca unul, lasandu-ma sa scot sunete infundate. Imi sopteste cu o voce ispititoare ca o sa doara putin, dar ca ma voi obisnuii. Isi face loc intre coapsele mele, penetrandu-ma incet. Simt o durere ingrozitoare ce ma face sa ma agat de umerii sai. Incepe sa se miste, iar durerea persista, din ochii mei izvorand lacrimi ce in curand imi contureaza chipul. Dupa mai mult timp, m-am obisnuit si am marit viteza, apoi ne-am oprit.
Imi asez capul pe umarul sau, incercand sa imi regulez respiratia. El imi saruta ambii obraji, asezandu-se langa mine, tinandu-ma in brate, iar eu cuibarindu-ma cat mai bine la pieptul lui, soptindu-i timid ca il iubesc. Primind acelasi raspuns, adorm linistit in bratele sale, fiind fericit ca e langa mine.


Bun, am terminat. Acum sa iti spun... Faci exces de gerunziu, ceea ce e destul de suparator intr-o propozitie. Introducand cateva conjunctii, sa stii ca scapi fara sa modifici intelesul ;)
Ai obiceiul de a pune virgula inainte de conjunctia ''si'', ceea ce e total gresit. Desigur, sunt momente cand trebuie pusa, dar nu in cazul in care leaga doua propozitii de acelasi fel, ci doar in cazul in care intervine o incindenta. Am observat ca, in unele cazuri, nu ai pus virgula inainte de conjunctia '' dar '', '' iar '' sau '' sau '', ceea e e gresit din nou. Citeste cu intonatie daca in minte nu-ti poti da seama ;) Intr-un text, nu doar continutul conteaza, ci si modul in care e scris.

Dragut capitolul. Prima data mi s-a parut cam succint, dar... =p~ Sebastian si Grell se sarutau:| Bun, nu ar fi o problema asta. Sebastian e descurcaret ca mine :)) Gaseste cate o minciunica in fiecare situatie >:) Ce sarut dulceee =p~ Si ce partidaaaaaaaaaaaa @-)
N-am nimic de comentat in privinta acesteia... In afara de faptul ca a fost prea scurta! :)) ( Mintea mea perversa, da ;;) )

Acum, ca am terminat comentariul, iti urez succes in continuare si nu ne lasa sa asteptam ^^
:-h
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dusmanul din umbra Dark Angel 0 1.728 13-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Dark Angel
  Asasinul din umbra MiraA 48 27.556 03-04-2013, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Omoara-ti umbra Storymaker 1 2.172 20-06-2012, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.241 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Asasinul din umbra Aniella 0 1.860 06-09-2011, 10:46 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Umbra iubirii Shadow. 31 15.180 25-08-2011, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Stella
  Criminalul din umbră AyumiHamasaki 3 2.153 22-07-2011, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Un trandafir ascuns in umbra Zuzy Is Angell 4 3.544 26-06-2011, 02:38 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Doar o umbră .Anne 5 2.805 09-01-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Amélie
  In umbra soarelui Setsumi. 3 3.500 08-11-2009, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)