Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Asasinul din umbra

#1
Buna :^^: M-am gandit sa fac un nou fic. DISCLAIMER : Nu deţin nici un personaj din animeul Naruto şi nu fac profit de pe urma acestora.

Capitolul 1 : “Domnul Kung-Junsh”

O alta zi mizerabila trecea pe langa mine dandu-mi impresia ca azi nu am realizat nimic. Timpul e nemilos si nu iarta pe nimeni, trece batand din palme si ne lasa in urma, dati uitarii, batrani si ne rade in fata.
Daca ar ingheta timpul chiar si pentru cateva secunde am invata sa pretuim viata si ceea ce ne inconjoara, poate am invata sa ne bucuram si pentru simplul fapt ca imbatranim si lasam loc altei generatii sa infrunte viata , sa treaca prin greutati.
Nu pot intelege principiile astea, pe mine parintii nu m-au vrut si m-au dat spre adoptie, nu-i condamn pentru ca din cate mi-ai spus parintii mei adoptivi eram multi copii , in jur de vreo opt si nu mai era loc si de mine. Chiar daca nu-mi cunosc parintii si nu stiu cine sunt simt ca as putea sa-i iubesc.
Am fost adoptata de un clan , clanul Shinji, niste oamenii adorabili care insa au disparut unul cate unul. Nu am mai ramas decat cativa. Mama adoptiva a murit acum cativa ani iar de la moartea ei domnul Kaong , tatal meu s-a schimbat radical. E mult mai aspru si dur decat inainte dar imi place asa cum e.
Nu sunt mandra de ceea ce am devenit si nu voi fi niciodata. Poate ca in viitor voi reusi sa sterg trecutul, sa-mi gasesc o cale proprie de a trai si sa-mi port singura de grija insa acum depind in totalitate de domnul Kaong, fara el as fi terminata. Insa nici el nu ar face nimic fara mine.
M-a antrenat in artele martiale de mica si stiu sa ma lupt mai bine ca oricine. Nimeni nu-mi stie adevarata indentitate, eu sunt “Asasinul din umbra”. O biata fata antrenata de la o varsta frageda sa ucida. Sunt o masinarie de ucis. Pentru infractori am o porecla si anume “ Fantoma”. Cand domnul Kaong imi da o misiune si imi spune ca cineva trebuie sa moara in acel moment totul devine un joc incitant al vietii. Nimeni nu scapa de mine, nici cel mai nevinovat. Chiar de-ar fi si vecinul meu, daca e in cardasie cu cineva pe care trebuie sa-l omor atunci il asasinez si pe el.
Sunt o fire rea si inchisa. Nu am avut prieteni si nici nu am nevoie. Nu am avut o copilarie normal si nici nu o sa am o viata normala. Sunt un asasin al unuia dintre cele mai importande clanuri din Tokio. In seara asta am o misiune speciala. Trebuie sa-l avertizez si sa-l sperii putin pe domnul Kung-Junsh care face parte din clanul Yioii. Un clan la fel de puternic ca cel al familiei mele. Acest domn Kung-Junsh este seful politiei din Tokio dar totodata si un mare mafiot care face contrabanda cu marfuri ilegale in porturi. Nimeni nu stie si nimeni nu-l banuieste. Are putere peste ceilalti si nimeni nu indrazneste sa i se opuna, mai putin eu care ii stiu toate secretele.
Imi iau un halat si imi pun o peruca apoi cobor de pe acoperisul cladirii pe care ma aflam. Ma opresc chiar in fata clairii uriase. Domnul Kung era acolo si se distra la ultimul etaj. Locul era bine pazit si nici un om nu era pe strada. Ma deghizasem in servitoare si intru in cladire. La un birou statea plictisit un paznic care s-a oboist sa-mi zica doar ca am intarziat. M-am apropiat de el prefacandu-ma ca schiopatez ca sa para ca sunt batrana cum arata deghizarea mea. Cand nu este atent imi infasor mainile in jurul gatului sau il sucesc , il lovesc cu capul de birou de cateva ori si il las pe jos intr-o mica balta de sange sa-si doarma somnul de veci.
Imi dau jos masca si capodul de pe mine si iau liftul. Inaintre sa intru l-am zarit pe inspectorul sef al politiei cum cobora dintr-o maisna neagra in fata cladirii. Cu siguranta v-a da alarma cand il v-a vedea pe paznic mort, dar nu-i o problema. O sa-i aranjez pe toti.
Intru in lift si deschid trapa de sus, ma strecor afara si pandesc. Asteptam ca vrun ofiter prost sa intre in lift si asa eu sa-i fac de petrecanie. Of astia nu se invata niciodata minte.
Precum am sperat doi amarati slabuti au intrat in lift. Imediat cu usile s-au inchis am coborat si le-am facut felul in mai putin de un minut.
Inspectorul , fiind un om intelligent, mai mutl ca sigur o luase pe scari si ma astepta sus cu altii oameni de-ai lui inarmati dar asta nu e ceva ce nu pot rezolva.
Cu fiecare etaj pe care il urcam, sangele clocotea tot mai mult in mine. Nu stiu de ce. Ori de placeer ori de groaza pentru ceea ce va urma. Totusi cuvantul” frica” nu exista in vocabularul meu.
Usile se deschid incet iar eu ma pregatesc sa atac. Parca vedeam in viitor pentru ca inspectorul era langa lift impreuna cu alti cinci oameni. Au inceput toti sa se napusteasca asupra mea dar i-am rezolvat usor cu cateva lovituri zdravene si cateva cutite aruncate in stanga si indreapta. Purtam un costum negru plin cu arme ascunse in toate locurile, deic nimeni nu stia ce-l asteapta.
Pe inspector nu am facu decat sa-l lovesc de un perete si mi-am continuat drumul. Eram in intarziere si trebuia sa termin cat mai repede.
Urc toate scarile si ajung la ultimult etaj. Ma indrept spre usa de unde provenea un zgomot infernal si intru. Era intuneric camera fiind luminata doar de un glob alb ce se invartea agatat de tavan. Erau multi oameni in incapere in special fete care defilau in costume de baie. Erau si cativa baieti care insa faceau pe chelnerii. Domnul Kung state a pe un maldar de perne inconjurat de multe fete si bea sampanie cu acestea.
I-au o sticla de pe o masa si arunc in glob spargandu-l. Kung incearca sa aprinda luminile dar nu-l las. Am inceput sa ma lupt cu el pana a scos un pistol si a inceput sa traga ca un maniac. A impuscat vreo sapte fete fara sa-i pese vreun pic si a chemat intariri.
Precum si vestita mea porecla” fantoma” , m-am strecurat in soapta in spatele sau si i-am pus un cutit la gat spunandu-iI urmatoarele lucruri:
-Acesta este doar un avertisment Kung. Sa sti ca nu e bine sa ma enervezi pentru ca fac urat. Sti si singur de ce sunt in stare. Nimeni nu-mi comanda mie. Iar tu acum o sa le zici prietenilor tai sa plece daca vrei sa mai ramai in viata. Ai grija cum te porti! Si pentru siguranta vietii tale ar fi bine sa nu te mai amesteci in familia domnului Kaong. Nu uita: Teme-te de mine!
Si am plecat val vartej nu inainte de a scrie pe toti peretii si pe o usa ultimele cuvinte ale mele cu sangele fetelor pe careKung le-a omorat : “Teme-te de mine”.
Am plecat din cladire fara sa fiu observata si m-am indreptat spre casa. Urma sa fie o noapte lunga……


sper sa va placa fic-ul. Vreau sa aud ce parere aveti si daca va place sau nu.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dusmanul din umbra Dark Angel 0 1.725 13-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Dark Angel
  Asasinul din umbra MiraA 48 27.543 03-04-2013, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Omoara-ti umbra Storymaker 1 2.170 20-06-2012, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.228 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Umbra iubirii Shadow. 31 15.170 25-08-2011, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Stella
  Criminalul din umbră AyumiHamasaki 3 2.150 22-07-2011, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Un trandafir ascuns in umbra Zuzy Is Angell 4 3.542 26-06-2011, 02:38 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Umbra Demonului yaoi (+18) Grella. 50 28.419 22-03-2011, 04:27 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Doar o umbră .Anne 5 2.797 09-01-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Amélie
  In umbra soarelui Setsumi. 3 3.492 08-11-2009, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)