Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: ÃŽÅ£i place fic-ul?
Da
74.07%
20 74.07%
Nu
3.70%
1 3.70%
Vreau să se întâmple ceva yaoi odată!
22.22%
6 22.22%
Total 27 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Umbra Demonului yaoi (+18)

#11
Wait a sec.
Tu nu scrii povestea asta ? Adică e scrisă de prietena ta și tu te bucuri de toate laudele ( mă rog, nu că ar fi multe, dar așa-i expresia ) ? :| Mi se pare mult prea incorect fiindcă nu-i lucrarea ta, chiar dacă prietena ta ar fi dorit ca tu să postezi povestea în locul ei. Indiferent dacă sunt sau nu povești yaoi cu Kuroshitsuji, nu trebuia să postezi ficul ei sau, dacă o făceai, puteai să ne spui. Acum stau și mă întreb dacă tu pui capitolele scrise de ea și ea nu știe. În plus, nu înțeleg cine ești tu de-i corectezi ei capitolele și i le și postezi. Ai acordul ei de a modifica compunerea sau de a o posta ? Spre final ai spus că vei ( adică tu ) scrie tu. Dacă asta e lucrarea ei, de ce ai ținut morțiș să pui ce a scris ea ca, pe urmă, să o continui tu ? Nu era mai normal să începi tu povestea ta, să scrii cum vrei, cum îți place, cu atâtea greșeli câte vrei ? Eu zic că da.
De fapt, te-ai încurcat inutil.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#12
Nu, ai înţeles greşit. Total greşit.
Eu am scris povestea, iar ea o scrie pe calculator.
Fiindcă nu am timp, cum am mai spus.
Şi am să îi iau caietul (pentru că e la ea) şi voi scrie eu next-ul, în puţinul timp pe care îl am.
Trebuia să explic mai detaliat.
Mă simt atât de prost, încât aş vrea să şterg acest "fic", pentru că s-a dus de râpă...
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#13
Sa nu cumva sa il stergi! Mie chiar mi-a placut si iti spun sincer asta. Me†al nu a inteles ce ai vrut sa spui...asta se mai intampla :( Mai bine incerci sa il scri tu, cand ai timp desigur, caci astfel iti vei da seama daca ai gresit ceva si asa mai poti corecta cate ceva ce nu ti se pare a fi ok:). Eu chiar sunt nerabdatoare sa citesc continoarea...asa ca GAMBATE! ;)
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#14
In sfarsit, dupa cateva saptamani *scuzati-ma* .. am avut atata treaba, am venit si cu capilolul 3.
Sper sa va placa, accept orice critica!
Lectura placuta!

Capitolul 3.
Ziua contractului, ziua in care, am parasit divintatea facand pact cu un demon pentru indeplinirea scopului de razbunare in schimbul sufletului meu.
Toate datile in care am fost rapit Sebastian a venit sa ma salveze, cu toate ca intarzia de fiecare data. Aceste situatii ma faceau sa imi pun intrebarea daca pot avea deplina incredere in el.
Cele 10 secunde pentru a obtine o poza cu Sebastian au fost o munca dificila. Dupa toate planurile esuate singura solutie era sa imi pun viata in pericol de buna voie. L-am pus pe Finny sa arunce catre mine o statuie. Evident, inainte ca statuia sa ma poata atinge Sebastian m-a trantit la pamant protejandu-ma statuia sfaramandu-se pe spatele sau. Imi pusese mainile pe spate tragandu-ma mult mai aproape de el, avea o privire fascinata. In acel moment eram sigur ca va face un gest necugetat daca nu aparea Lau surprinzandu-ne cu artificii. Atunci nu ar fi fost prima data cand Sebastian mi-a spus ca orice i-as ordona sa faca va face. In urmatoarea dimineata am vazut poza ce a fost facuta seara in biroul meu in timp ce eu dormeam. Replica lui Sebastian a fost aceea ca se simte onorat pentru faptul ca imi este cea mai draga persoana, eu am negat, dar oricum aceea poza nu era decat o iluzie.
Faptul ca am pierdut un joc de sah si a trebuit sa i-l imprumut pe Sebastian regelui Edward ma facut sa ma simt neglijat si gelos, doar ca un simplu oaspete venit in acel castel de unu singur ci nu cu majordomul sau.
Omorarea ingerului si atingerea scopului de razbunare ar fi trebuit sa insemne finalul pentru mine. Ajungand in locul unde sufletul meu ar fi trebuit devorat, Sebastian a vrut sa fie gentil pana la capat dar l-am oprit spunandu-i sa nu o faca. In acel moment nu imi pasa, stiam ca sunt ultimele mele clipe ale vietii mele si nu e loc de regrete ,desi,in acele clipe as fi vrut sa mai traiesc putin, poate chiar sa-I multumesc ca mi-a fost alaturi…L-am lasat sa se apropie de mine resemnandu-ma cu ideea ca totul sa sfarsit. Inainte ca Sebastian sa imi poata lua sufletul am simtit ceva straniu, ca si cum as fi fost detasat de corpul meu. Dupa ceva timp am aflat ca cineva imi furase sufletul, Sebastian a refuzat sa imi spuna,oricum nu avea nici o importanta atata timp cat faptasii erau morti iar eu eram bine.
Nu vreau ca latura mea sentimentala sa iasa la iveala, nu imi sta in fire sa gandesc asa si totusi iata ca o fac chiar si fara sa vreau, imi e teama de sentimental ce mi s-a strecurat in inima.
Stiu doar ca atunci cand era atat de aproape de mine ma intrebam cum va fi…ma gandeam ca ma va saruta. Reamintindu-mi acest lucru imi ridic mana atingandu-mi usor buzele vrand parca sa simt acea senzatie a unui sarut. Imi musc usor buzele pierdut in alta lume, cand, deodata, simt cum ceva se freaca de piciorul meu. Deschid ochii repede ridicandu-ma in sezut privind la pisica neagra din fata mea. Cateva clipe si Sebastian e langa mine, bineinteles unde se afla o pisica este si el acolo.
-Esti bine? ma intreaba lund pisica de langa mine.
-Da, da e totul bine…o poti lasa aici,nu ma afecteaza.
-Bine...ma priveste putin suspicios apoi incepe sa se joace cu fiinta din bratele sale.
-Mania ta pentru pisici nu va inceta niciodata,chiar si daca ti-o impun nu-i asa?
-Da, sunt creature atat de dragute incat nu poti sa le rezist.
Exact cum am zis chiar este obsedat de pisici. Atmosfera asta e plictisitoare, cerul a devenit innorat iar vanul a inceput sa adie, curand facandu-si aparitia si primi stropi de ploaie.
-Sa ne grabim se pare ca va incepe o furtuna, spuse incepand sa stranga toate lucrurile in timp ce eu ma indreptam spre trasura.
Cu toate ca am incercat sa ma grabesc, ploaia sa intetit iar hainele mele sau udat pana la piele. Am intrat in trasura lungindu-ma pe bancheta. Imi era foarte frig, cine sar fi asteptat sa ploua intr-o zi atat de frumoasa…curand am observat ca trasura s-a pus in miscare, speram sa ajungem cat mai repede acasa.
*
Asteptarile mele au dat roade,ceva mai tarziu ne aflam acasa indreptandu-ne spre baie. Sebastian era cu mult mai ud decat eram eu, la fiecare pas pe care il facea picaturi de apa se scurgeau din parul si hainele lui pe podea. Ajungand in baie turna apa calda in cada apoi indepartandu-mi hainele ude am pasit in aburi calzi lasandumi corpul sa se relaxeze.
-Esti complet ud, ar trebui sa te duci sa iti iei niste haine uscate. nu imi faceam griji pentru el, nici nu aveam de ce, doar ca toate acele haine sifonate si ude aratau inestetic.
In acest moment prioritatea mea esti tu bochan. Inca iti este frig?
-Doar putin…tremuram tot si nu stiu de ce, simteam o moleseala si aveam impresia ca ma voi pierde in cada aceea imensa daca nu ma straduiesc sa raman treaz. Ma sprijin de marginea cazi observand cum Sebastian se ridica incepand sa isi dea jos toate hainele. Fracul,vesta,cravata,camasa,…inchid ochii involuntar, ce vrea sa faca?nu apuc sa analizez situatia bine ca simt cum cineva intra in cada tragandu-ma in bratele sale.
-Sebastian ce naiba faci?! incerc sa par nervos.
-M-am gandit ca asa ar putea fi benefic pentru amandoi, ma priveste siret, ceva imi spune ca asta nu e ceva de bine.
-Dar…nu apuc sa mai zic nimic, gura mea a fost astupata de un sarut dulce, simt cu isi strecoara limba printre dinti mei incercand sa ma atraga in joc ceea ce si reuseste. Unde a disparut toata puterea mea de a ma opune, de a-I ordona sa nu faca asta…ce se intampla cu mine? Simt cum tot sangele imi pulseaza in obraji. Incepe sa imi sarute gatul,as vrea sa pot spune ceva dar nu stiu ce as putea face intr-o asemenea situatie. Cateva gemete au parasit buzele mele atunci cand si-a coborat mana in zona mea intima, nu credeam ca voi scoate vreodata asemenea sunete in preajma lui. Mintea mea gandeste un lucru dar inima si corpul actioneaza dupa bunul plac. Dragostea ii face vulnerabili pe oameni iar cu o asemenea ispita langa tine e foarte usor sa cedezi intr-un final.
Traseaza cu limba linii imaginare pe pieptul meu coborand tot mai jos facandu-ma sa scot gemete si sa imi musc buzele de placere. Ma aseza apoi deasupra lui penetrandu-ma incet. Durerea isi facu imediat aparitia, dar imi sopti bland ca va trebui sa ma misc daca vreau ca durerea sa dispara. Mi-am sprijinit mainile de pieptul sau incepand sa ma misc, durerea nevrand sa dispara decat dupa ceva timp. Curand delirul ne cuprinse ritmul devenind rapid iar gemetele auzindu-se in continuu in toata incaperea,acompaniata de sunetul apei ce se lovea de corpurile noastre.Eram pe culmile extazului nerealizand ca mai exista ceva in jur, in acel moment universal meu se rezuma doar la Sebastian ce incerca sa ma sarute printre gemetele mele ce nu incetau sa se faca auzite.
Un geamat lung si ascutit marca sfaristul fanteziei. Imi odihneam capul pe umeri lui luptandu-ma sa respir, soptindu-i ca il iubesc…totul se intrerupse brusc.
Era dimineata ma aflam in patul meu,uitandu-ma buimac in jur neintelegand ce s-a intamplat…totul a fost doar un vis?
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#15
:zuppy03:
Da, asta a fost senzatia mea cand am citit continuarea. Nici nu stiu cand m-am gandit ca ai sa o pui, si totusi a meritat.
Probabil ca saracul Ciel a devenit destul de nestapan pe sentimentele lui daca l-a lasat pe Sebas-chan sa se joace asa cu corpul lui. Mi se pare ca nu a depus nici macar umpic de efort pentru a-l opri.
Am vazut careva semne de punctuatie lipsa, mai pe la mijlocul capitolului care a fost mult mai bun decat primele doua. Btw, nu stiam ca Ciel ar fi vrut sa fie sarutat de majordomul lui, hmmm..trebuie sa ma mai uit odata la serial.
Anywho, nu am mai vazut alt fic yaoi cel putin in care sa fie implicat si Sebby sooo sper sa il duci pana la capat si sper sa vad situatii neprevazute, nopti fierbinti si tot tacamul, OK?
Gambatene and Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#16
Aaaah, cat de tare a fost!:perv:
Mai intai de toate, pe mn nu ma intereseaza ce s-a intamplat in anime/manga Kuroshitsuji, tocmai de-aia e fic - creatia ta:* Mi-a placut tare mult acest capitol, cand mi-ai spus ca va fi yaoi n-am crezut, dar... iata! e uimitor. :X Eu nu dau critici dure, greseli de gramatica nu prea am vazut, poate ca lipsesc cateva virgule pe ici-colo, dar in rest e f bn - atat:))
Totusi, mi s-a parut putin grabita actiunea, adica au trecut prea repede la scena intima, insa se accepta cum am mai spus. Aaaa, da, si ai ales bine ''prilejul'' de a incepe... ahm...stii u, sa nu zic direct.=))
Eu sunt curioasa ce se va intampla, mai ales ca cica a fost un vis....:(( Chiar asaaaa? Astept nextu`:*:bye:

#17
Salut:d

Greseli:
Intr-un text, numeralele se scri cu litere, ca nu sunt numere abstracte din matematica. Exp: 10 --> Cele zece secunde...
Virgulele ~X( Pui virgulele ca dracu`! ~X( Mi-e lene sa corectez, mai am de facut si alte treburi:-l. Tu si semele sunteti paralele! Ti-o spun fara nicio suparare, m-as bucura sa vad ca stai perfect cu virgulele, ar fi o surpriza uimitoare pentru mine.
sa sfarsit = s-a sfarsit
sentimental = sentimentul
creature = creaturi
primi = primii ( Articol )
sau udat = s-au udat
sar fi asteptat = s-ar[ ...
lasandumi = lasandu-mi
cazi = cazii ( Articol )
Greseeeli :(( Greseli, greseli, greseli enormee :(( Iti dau explicatii pentru fiecare in parte daca as avea certitudinea ca nu o fac in zadar!

Imi place actiunea, desi momentul yoai a fost cam scurt ( sunt obsedata, da! :X ). Mi-as fi dorit in ceva mai mare detaliu :>
Oricum, spor la scris in continuare, e destul de interesant.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#18
bunaa imi place mult fic-ul mai ales ca il ador pe ciel si pe sebas:X

imi place cum ii descrii sentimentele lui ciel dar ai putea sa o faci mai detaliat ,pentru ca ciel nu mai stie cum e sa iubeasca de cand parintii lui ... si asta ar trebui sa fie un fel de lectie prin care sa simta toate aceste sentimente in fine toate la momentul lor

actiunea nu mi se pare grabita ma bucur ca incerci sa reduci din dialog

despre descriere ti am spus => ca imi place si descrierea

sper sa ma anunti si pe mine cand termini urmatorul cap

daca vrei bineinteles :-s

Ja ne si succes in continuare!

#19
:perv: Capitolul asta a fost... :pfiu: cel mai tare de pana acum :X Ce as putea sa zic, dupa parerea mea te-ai descurcat foarte bine... descriere ai, dialogul e ok, greseli nu prea ai, poate cateva minuscule:P Chiar mi-a placut mult, mai ales finalul:)) *Uuuu* ;;) Succes in continuare! :*
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#20
Ador ficul tau. Lasand la o parte micile greseli, pe care toata lumea le face, mai ales eu...
Abea astept nextul si sa ai grija sa il pui. Inteleg ca nu ai tim, nici eu nu am dar oricum, tot raman fana a ficului tau. Spor la scris si bafta in continoare %%
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dusmanul din umbra Dark Angel 0 1.728 13-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Dark Angel
  Asasinul din umbra MiraA 48 27.557 03-04-2013, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Omoara-ti umbra Storymaker 1 2.172 20-06-2012, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.242 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Asasinul din umbra Aniella 0 1.860 06-09-2011, 10:46 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Umbra iubirii Shadow. 31 15.181 25-08-2011, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Stella
  Criminalul din umbră AyumiHamasaki 3 2.155 22-07-2011, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Un trandafir ascuns in umbra Zuzy Is Angell 4 3.544 26-06-2011, 02:38 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Doar o umbră .Anne 5 2.805 09-01-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Amélie
  In umbra soarelui Setsumi. 3 3.501 08-11-2009, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)