Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Îţi place fic-ul?
Da
74.07%
20 74.07%
Nu
3.70%
1 3.70%
Vreau să se întâmple ceva yaoi odată!
22.22%
6 22.22%
Total 27 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Umbra Demonului yaoi (+18)

#31
Oh, spune-mi ca nu este un vis, spune-o! :-O
:perv:
De cand asteptam asta.... Vad ca ai rezolvat problema cu pc`ul. Ma bucur. [Te oprisesi in punctul culminant>:) ] Anyway, capitolul...., ma rog, scena dintre cei doi a fost grozava:X Si ce frumos a sunat numele lui Seby venind de la Ciel:X Gata, am aberat destul:)) Adu-ne capitolul, my sweet mommy:X:*

#32
Ouf mi-as fi dorit sa fiu prima..dar asta este..ma multumesc si cu locul trei..asa un capitol minunat, mi-a placut acel sarut dintre sebas si Grell..asa si gelos hmmm, ma bucur ca in sfarsit a acceptat ca este gelos si ca il doare, declaratii de dragoste hmmm, ma bucur ma hanii si a adormit cu capusorul pe pieptul lui Sebas ouf, micutul meu ciel. Ma bucur ca au facut-o si Sebas a fost atat de tandru, un suflet ravasit indragostit de un demon. E o poveste de iubire coplesitoare, abia astept sa vad cum evolueaza lucrurile. Cu descrierea mai ai de lucrat pe ici pe colo, dar stiu ca poti. Ai facut cateva repetitii cu "apoi" parca nu mai tin minte. Pe parcurs incearca sa le faci sa dispara, nu dau critica cine stie cum fiindca nu ai cine stie ce greseli..fiindca imi place ficul tau vreau sa iti spun ca te iubesc.
Asa, c-am atat hanii, scuze de comentul atat de scurt, dar...:gomene:
Gataa ma love, te las si nu uita ca te iubesc!
ba-bay
P.S nu uita sa ma anunti din nou cand apare urmatorul capitol

#33
Oh Mah GAWD.

Deci, omg. Nu stiu cum sa incep, probabil chiar as vrea ca si in anime sa se intample asa ceva. Chestia asta ma inebuneste, dar hai sa ma calmez putin, altfel nu o sa mai pot comenta.

In primul rand ma bucur ca ai ajuns cu inca un capitol. Au fost cateva greselute pe acolo, dar sincera sa fiu, sarutul acela dintre Grell si Sebas-chan m-a...socat, pur si simplu. SI eu ca si Ciel, nu imi pot imagina cum e asta posibil.
Asa, pe langa asta, Ciel a primit-o in sfarsit, cum ne asteptam cu totii. Acum nu cred ca totul va fi roze de acum inainte, nu stiu ce o sa se faca Ciel dimineata urmatoare, cand o sa isi dea seama cum si-a calcat peste mandrie.
Ufuf, cred ca a meritat sa astept, cel mai sigur. Bring the next, nee?
Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#34
*Whoah* :perv: A fost... cum sa zic :chuu: nu ma asteptam la acel sarut cu Grell :> , pervy Sebby >:) , pe toti ii seduce :X And poor Ciel, bine ca nu s-a ales cu inima franta :X La un momendat chiar am crezut ca il va abandona pentru Grell, *noooo* dar nu a fost asa >:) . Cred ca Ciel a primit ceea ce dorea, ca si in visul lui cel umed, mai exact:)):> Spor la scris in continuare! :*
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#35
Yay! Un alt capitol al ficului meu preferat.
Pai, nu prea stiu cum sa imi aleg cuvintele dar a fost exact ce imi doream. Ai avut cateva greseli de exprimare (nu mai mult de 3), supun asta pentru ca nu ma bag eu la greselile de tastare.
Si eu am ramas O.O cand s-a sarutat Grell cu Sebby. A fost neasteptat. Oricum, pe la sfarsit m-am linistit. Hmm, nu vad ce mai e de spus, succes in continuare si alea alea.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#36
uau !! Ca capitol interesant :)) Mai ales finalul . Dar, sa o iau cu inceputul ...........A fost bn frumos ,am aflat cn e criminalul .M-a deranjat ca la un momentdat tot repetai "apoi " ,dar nu e nimic ;) Si am ramas masca cand s-au sarutat grell si sebastian .wow! Oricum a fost drgutz ca l-ai facut pe ciel sa fie gelos si partea yaoi a fost suuuuuuuuper .Oricum abia astept nextu
( si multumesc ca m-ai anuntat ca ai postat capitolul :) )
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !


#37
Hey! Am revenit cu un capitol foarte scurt dupa o lunga perioada!
Stiti voi, scoala, teme bla bla. :)) I didn't have more time to write this story! Sorry :))
Promit ca urmatorul capitol va fi mult mai interesant ca acesta si va aparea mai repede! :*
Astept comentarii pe baza actiunii, gramaticii, neplaceri!
Si daca ai vreo sugestie, zi-o! nu ezita!

Capitolul 6
Aud ciripit de pasarele semn ca e deja dimineata si o zi insorita. Ma intorc pe o parte cufundandu-ma in asternuturi, intind mana pana aproape de marginea patului, dar, nu gasesc nimic, pe nimeni. Deschid ochii si ma ridic in capul oaselor uitandu-ma in jur dar nu e. Oare poate fi posibil ca totul sa fi fost un vis? Sa fi fost doar o plasmuire a imaginatiei mele? ...si totusi a parut atat de real, cred ca imi pierd mintile.
Usa se deschide, iar Sebastian intra ca deobicei cu micul dejun si ceaiul. Raman in aceeasi pozitie strangandu-mi genunchii sub mine urmarindu-l cum merge prin camera pana in dreptul patului meu, imi tin buzele intredeschise. Parca as vrea sa pot spune ceva dar nu stiu ce.
-Buna dimineata, sper ca ai dormit... isi atinteste privirea spre mine in timp ce toarna ceaiul,eu raman la fel de confuz... Ce este cu acea privire nedumerita, my lord? Aaaa, inteleg! Poate asta te va lamurii!
In doar cateva secunde buzele imi sunt acaparate de un sarut dulce la care particip cu toata fiinta mea, ma simt fericit ca totul e real. Ne despartim iar eu imi cobor privirea simtind cum roseata mi-a acaparat obrajii facandu-i mai rosii decat sangele.
-Acum pari mult mai fericit, as putea sa te intreb de ce? ma intreaba cu o voce calda facandu-ma sa imi aduc aminte de noaptea trecuta si simt cum rusinea ma cuprinde, iar zambetul pe care il afiseaza nu imi e deloc de ajutor. Ezit, si abia indraznesc sa rostesc vreun cuvant.
-Am, am,…eu am crezut, ca, a…ca a fost doar un vis ce sa intamplat noaptea trecuta..sfarsesc printr-o suflare simtindu-ma foarte jenat.
-Sa inteleg ca m-ai visat de multe ori! rade scurt, iar eu imi asez mainile pe obraji vrand sa domolesc focul ce arde in ei. Dar totul e real, dragul meu stapan! Ma ia usor in brate iar eu imi cufund capul in pieptul lui.
-Inceteaza, ma faci sa imi fie rusine. soptesc timid, strangandu-l in brate.
-Nu stiam ca poti fi asa usor de intimidat, dar voi inceta, imi cer scuze. ma saruta pe ambii obraji apoi imi intinde ceasca cu ceai. Si ce ai dori sa facem astazi?
Raman pe ganduri in timp ce ma delectez cu ceaiul cald, sugerez o plimbare in gradina unde totodata as putea lua si micul de jun. Punandu-ne deacord, ma imbraca incet aranjand fiecare haina pe mine in timp ce corpul meu se infioara pastrand amintirea atingerilor sale din noaptea precedenta.
Ma anunta ca putem cobori iar eu prefer sa o iau inainte grabindu-ma sa profit de intreaga zi. Imediat cum depasesc usile intrarii si ajung sub atingerile blande ale soarelui, imi intind bratele larg vrand sa ma simt parca mai liber. Ma asez apoi la masa alba, pusa la umbra unui tei batran, incepand sa servesc micul dejun, invitandu-l pe Sebastian sa ia un loc. Ma priveste bland, urmarindu-mi fiecare gest, imi spune ca ar putea parea bizar ca un majordom sa stea la aceeasi masa cu stapanul sau, zambesc, spunandu-i ca poate nu ar trebui sa ingaduiesc acest lucru. Chicoteste marturisindumu-mi ca nu credea ca imi voi trece peste orgoliu desi ar spera.
Incerc sa fac o gluma prin a-i spune ca tot ce am facut nu e adevarat, dar sfarsesc prin a lua-o la fuga spre tufa de trandafiri albi unde ma si opresc razand. In cateva clipe Sebastian e langa mine zambind demonic spunand ca poate ar trebui ca de data asta eu sa fiu cel pedepsit, ma prinde de brate sarutandu-ma cu multa dragoste. Ne despartim iar eu inca chicotind ii spun ca poate ne vede cineva. El pare ca nu vrea sa ma asculte, si ma mai saruta odata dar mai scurt pentru ca sa imi spuna ca vine Meyrin.
Eu ma prefac ca admir frumosii trandafiri spunandu-i lui Sebastian ca as vrea cativa in una din vazele uriase, el aproba. Curand Meyrin ajunge langa noi anuntandu-ne ca a sosit Nina, si vrea sa ia masurile pentru costumul de craciun. Vad cum expresivitatea lui Sebastian devine serioasa iar eu imi abtin un zambet gandindu-ma ca cei doi nu se suporta. In timp ce mergeam spre intrare, ii spun ca probabil Nina e singura femeie ce nu a cazut in plasa farmecelor lui. Aceasta afirmatie il face sa zambeasca. Un gand ciudat imi strabate mintea pentru cateva secunde, oare ma iubeste asa cum zice?
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#38
Bwahahaha
Deciii Ciel nu e rusinat, ai? SI Sebastian nu neaga nimic. Siii iar avem indoieli nah.
Boon, chiar e un capitol scurt si ma cam da peste cap. Ma asteptam la ceva palme date de dragutul de Ciel. Dar nah, daca nu a fost sa fie.

Am vazut pe acolo cateva greseli de tastare, nu te grabi si corecteaza capitolul si de doua ori daca trebuie. Ai avut cateva probleme cu semnele de punctuatie, in special cu virgulele si punctele. Le-ai pus una in locul celeilalte. Ce vreau sa iti sugerez, poti sa descrii ceva mai mult imprejurimile si sa faci ceva comparatii, ajutandu-te de ele. Ma refer si la alte figuri de stil aici, nu doar comparatii dar am dat un exemplu. Asa, actiunea, pai cum am spus si la inceput, sunt sigura ca nu va fii totul roz cum a fost pana acum. SI un alt lucru ce m-a mirat, nu ai spus nimic de durerile lui Ciel, nu ca ar fi necesar dar nah :)) ma gandeam ca ar trebui sa fie si ele prezente.
Cam atat am avut de comentat la acest capitol.
Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#39
Ah, capitolul... :o3
As fi vrut sa fiu prima, dar Deddy e mai rapida O.O Well, recunosc, cred ca m-as fi asteptat la altceva din partea lui Ciel [ Oh, nu! Nu la ceea ce vroia DeDal :)) ]
:]] Adica, el s-a rusinat in acel moment si asta mi s-a parut extrem de ciudat, dar si very cute, oh, my sweetie :X
Deciii, revenind la Seby. Ce nerabdator este! Deja mi-l imaginez... Mda. Gata. Nu mai aberez : ))
My dear, mommy, tnx` ca m-ai anuntat. Sper s-o faci si data viitoare:)) I`ll wait. Bye and success!!
:*

#40
Uau ce capitol .................imi place mult cum ai povestit si l-ai facut pe ciel sa fie rusinos . ;) Incepi sa faci o adevarata poveste de dragoste intre cei doi si abia astept sa vad cum o sa continui .Si Sebby e asa romantic :X
oricum imi place cum ai prezentat evenimentele ,ai descris mai mult sentimentele lui ciel si mi-a placut ;nu am fost atenta la greselile de tastare(cap m-a absorbit pur si simplu) As vrea sa fie mai multa actiune ..........cv ,nu stiu
oricum abia astept nextu ;te rog sa ma anunti cand il pui >:D<
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dusmanul din umbra Dark Angel 0 1.729 13-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Dark Angel
  Asasinul din umbra MiraA 48 27.567 03-04-2013, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Omoara-ti umbra Storymaker 1 2.172 20-06-2012, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.244 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Asasinul din umbra Aniella 0 1.860 06-09-2011, 10:46 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Umbra iubirii Shadow. 31 15.184 25-08-2011, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Stella
  Criminalul din umbră AyumiHamasaki 3 2.160 22-07-2011, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Un trandafir ascuns in umbra Zuzy Is Angell 4 3.544 26-06-2011, 02:38 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Doar o umbră .Anne 5 2.807 09-01-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Amélie
  In umbra soarelui Setsumi. 3 3.502 08-11-2009, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)