Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un trandafir ascuns in umbra

#1
ei bine stiu ca am si alte fic-uri de continuat da de la un timp imi vin muuulte idei....ciudat e faptul ca nu pentru fic-urile deja existente =)))=))) sper sa primesc multe comm...de bine sau de rau.....sa nu mai lungim vorba si sa trecem la citit
Nu detin nici un personaj din manga-ul/anime-ul Vampire Knight


Capitolul 1.[Amintiri]


~~~FlasBack~~~
Luna este pe cer si vegheza asupra tuturor. Vantul mai desprinde din cand in cand cate o frunza, ducand-o pe suprafata limpede si cristalina a apei. Stau pe pod si ma gandesc la orice altceva inafara de macelul la care am luat parte cu cateva minute inainte. Simt o mana care ma apasa pe umar. Ma intorc speriata si vad ca era aceeasi creatura care cu cateva minute in urma imi omorase parinti. Sar repede dupa pod si incep sa alerg. Nu aveam prea multa viteza pentru o fata de sapte ani. Imi intorc privirea in spate pentru a vedea daca ma mai urmareste. A disparut. Deodata simt pe pielea fina agatului meu niste buze reci. Pur si simplu raman stana de piarta. Corpul meu numai reactiona. Inchid ochii stiind ce va urma, dar nu. Deschid ochii si observ ca eram in bratele cuiva. Ma uit la persoana care tocmai ma salvase si observ ca era doar un baiat cu cativa ani mai mare…..daca ma gandesc mai bine cu vreo doi.
-Te simti bine?ma intreaba el.
In mometul in care a deschid gura i s-au vazut coltii. Cei doi canini mai mari ca cei normali, la coltul guri un firicel de sange. Singura explicatie pe care o puteam gasi era ca si el era un monstru. Ciudat era faptul ca ochii lui nu erau cuprinsi de setea de sange de care era si monstrul de adineauri…erau altfel, erau plini de caldura. Murmur un multumesc si in acelasi timp observ si o fetita in spatele lui.
~~~End FlasBack~~~
Acestea sunt singurele amintiri pe care le am in legatura cu trecutul meu. Mai sunt si momentele petrecute alaturi de Cross Kaien, si…ziua in care l-am intalnit pe Zero. Acum am saptesprezece ani si sunt fericita cu viata pe care o am. Sunt prefect impreuna cu Yuuki si Zero. Singurul lucru care ma nelinisteste este….Yuuki. Se pare ca-mi fac mai multe griji pentru ea decat pentru mine. Acum tocmai incerc sa le calmez pe zecile de fete care ii astepta cu nerabdare pe cei de la scoala de noapte. Fetele astea nu stiu ca nu e frumos sa te imbulzesti?
-Gata!!se aude o voce…era vocea lui Zero.
Imediat toate fetele s-au astamparat si au stat linistite. Baiatul asta este uimitor. Se aude un scartait, ceea ce insemna ca colegii nostri au aparut. Grupul celor din clasa de noapte era format din Kaname Kuran, Ichijou Takuma, Aidou Hanabusa, Akatsuki Kain, Shiki Senri, Rima Tohya, Ruka Souen si nu in ultimul rand Seiren. In timp ce treceau am tras o privire catre Kaname-senpai. Mereu m-am pierdut in privirea lui. La un moment dat, am lasat garda jos, iar vreo cateva fete m-au impins, insa am fost prinsa de Kaname-senpai.
-Mul…multumesc, spun eu afisand un mic zambet.
-Data viitoare sa fii mai atenta.
Aceste cuvinte mi-au dat putere toata ziua. Seara cand eram de garda, i-am lasat pe Yuuki si pe Zero sa faca ei toata treaba. Nu stiu de ce, dar eram cu capul in nori. Nu pentru ce mi-a spus Kaname-senpai ci pentru ca avusesem niste vise ciudate. Deodata simt o mana pe cipul meu angelic. Ridic privirea sai vad ca era unul de la clasa de noapte. Imi scot arma si io pun la gat.
-Si acum ce vei face? Nu uita, esti gardian si nu ai voie sa ranesti elevi. spune el aparandu-i un mic zambet in coltul gurii.
-Ce vrei? il intreb eu rece.
A intins usor mana pana ce mi-a atins pielea fina a gatului si apoi a disparut. Nu inteleg de ce toti cei din clasa de noapte tanjesc dupa sangele meu si al lui Yuuki. Ma intorc pentru a le da o mana de ajutor lui Yuuki si Zero si in drumul meu trec si pe langa Dormitoarele Lunii. Pe geamul de pa parter, reusesc sa disting doua siluete. Una era a unei fete, iar cealalta era a unui baiat. Ma uit mai bine si vad ca era Kaname-senpai si si cu Ruka. Fac ochii mari cat cepele si incep sa alerg cu lacrimi in ochi catre locatia lui Zero si a lui Yuuki. Pana la urma era la fel ca ceilalti, un monstru insetat de sange. In goana in care alergam….
~To be Continued~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#2
sczde intarziere =)))=)) plzz astept comm :o3 :perv: :perv: :perv: :perv:


Capitolul 2.[Visul]


In goana in care alergam ma impiedic de o persoana si cad pestea ea. Deschid ochii si vad ca era Zero.
-Tu nu te uiti pe unde mergi? ma intreaba el destul de furios.
Ii zambesc prieteneste si il intreb unde e Yuuki. Acesta imi raspunde si imi spune ca patruleaza, asa cum ar trbui sa fac si eu. Nu apuc bine sa ma scutur ca aud un tipat. Ne indreptam spre locul de unde se auzise si o vedem pe Yuuki cum statea nemiscata si tremura. Ma apropii de ea si vad ca in afta ei era o fata intr-o balta de sange. Zero il cheama repede pe director si pe fetele de la cabinetul medical, iar eu incerc sa o linistesc pe Yuuki. Privelistea orobila nu mi-a adus mie un sentimet de dejavu ci i-a adus si pe cei din clasa de noapte. Am reusit insa sa-i ducem inapoi la dormitoarele lor. A doua zi eram foarte obosite, noroc cu Yori care ne-a mai tinu treze. La cum vorbeau profesorii mai mult ma adormea decat sa ma tina treaza. Deodata se deschide usa si pe ea intra o eleva de la clasa de noapte. Stati putin….vampirii nu suporta lumina nu? In fine, dupa ce vorbeste cu proful, m-a trage afara din clasa si ma duce in biroul lui Kaname-senpai. Cum intrai in incapere era un birou mare, in stanga avea o canapea i-ar in dreapta o biblioteca. Ma uit sfioasa in stanga si in dreapta, parca ne vrand sa deranjez pe cineva.
-Te-am chemat aici pentru a-mi cere scuze personal pentru ce s-a intamplat aseara. se aude voce alui Kaname-senpai care tocmai intra in camera.
-Un elev de la clasa de noapte a facut asta?
-Nu, ci un vampir de Nivel E.
Stiam ca vampiri de Nivel E sunt oleaca dusi cu barca, dar nu mi-am imaginat ca ar intra si intr-o academie. Daca ma gandesc mai bine, ar trebuit sa-i cer scuze directorului pentru ca eu ar fi trebuit sa fiu pe acel „sector”. Acesta se apropie de mana si imi pune mana pe umar.
-Daca ma gandesc mai bine, nu tu erai pe acel „sector”? ma intreaba el cu o voce cat se poate de serioasa.
Inghit in sec si ma intorc cu fata la el. Tot ce-mi venea prin cap era imaginea lui cum gusta din sangele lui Ruka. Las privirea in jos si ies din incapre. Stiu ca ar cam fi vina mea, dar nu puteam sa risc sa-mi fie baut sangele. In timp ce inchid usa de la dormitoarele de zi, o vad pe Yuuki pe jos so tinandu-si mana la gat. Ma apropii cu pasi repezi de ea si vad ca avea un firicel de sange ce se scurgea pe pielea fina a gatului sau. O ridic de jos si mergem la baie pentru a-i trata „rana”. In timp ce eu ii stergeam sangele, ea se uita in gol in oglinda. O intreb ce s-a intamplat, dar nu-mi raspunde. Deodata vad ca tresare si imi spune ca totul a fost aproape la fel ca in acea zi.
-Avea ochii rosii, infometati de sange. M-am speriat, corpul nu reactiona, iar la o secunda dupa, si-a infipt coltii si a inceput sa-mi guste sangele.
-Cine? Cine, a facut asta? o intreb eu ingrijorata.
La auzul vinovatului, am strans prosopul in mana si am lasat capul in jos. Asa s-a intamplat si cu Ruka aseara, doar ca ea e vampir. Ii spun lui Yuuki sa se bandajeze singura si ma duc catre dormitorul lui Zero. Acesta imi deschide usa, iar eu sar la gatul lui.
-Monstrule!!!! tip eu la el. Cum ai putut sa-i faci asta? Defapt la ce sa ma astept de la un monstru? Ti-a placut? A fost gustos?
-N…nu m-am putut abtine. se chinuie sa-mi raspunda.
Scot pistolul si-l indrept spre el. Cea mai buna pedeapsa pentru el ar fi moartea, dar nu. El a facut-o sa sufere si asa ar trebui sa faca si el, sa sufere. M-am dat jos dupa el si m-am rezemat de usa. Acesta mi-a spus ca nu s-ar impotrivi daca l-as omora. L-am intrebat cum s-a intamplat si a inceput sa-mi povesteasca.
-Un vampir pur sange m-a transformat, mi-a ucis parintii, iar mie mi-a dat o soarta mizerabila. In momentul in care eram la pamant si ma luptam cu durerea, in spatele ei a parul fratele meu geaman. Avea un zambet pe fata, care si acum ma enerveaza. Cred ca era fericit pentru ceea ce ni se intamplase. Asta a fost tot, caci apoi am venit aici. Locul in care m-a muscat femeia aceeia si acum ma arde.
Povestea lui era asa de trista, si eu care credeam ca a mea e….ei bine e de groaza. Imi amintesc doar ca am vazut o femeie al carei sange era baut de un vampir. Avea ochii rosii ca focul si insetati. Am inceput sa fug si m-am oprit pe un pod. Nu-mi mai aduc aminte ce s-a intamplat inainte de asta. O lacrima si se scurge pe obraz si dupa ea au aparut si altele. M-am ridicat de jos si fix in acel moment a parut Yuuki nebandajata. Ochii lui Zero s-au facut rosii si au sarit la Yuuki, dar m-am bagat in fata lui. In acel moment i-am simtit buzele reci pe gatul meu si colti cum ii dancea mai mult. Cred ca aveam un sange dulce. Inchid ochii si il intreb ce gust are sangele meu. Acesta ma aude si se opreste. Se sterge la gura, iar apoi se uita la urma care mi-a lasat-o pe gat. Yuuki era ingrozita de scena pe care tocmai o vazuze, dar in acelasi timp era constienta ca Zero numai cu asta poate trai. Se apropie de el si ii da o palma.
-De ce nu ne-ai zis? il intreaba ea putin nervoasa.
-Dupa ce vi s-a intamplat credeti ca v-ar fi placut sa stiti sa traiti cu un monstru in casa? ne intreaba el cu vocea putin ridicata.
Niste fiori reci m-au trecut. Nu pentru ca sangele se scurgea pe gatul meu ci si pentru ca din nou acele imagini mi-au aparut in minte. Ies din camera si ma duc la baie pentru a ma bandaja. Seara a trecut cu greu, deoarece nu am putut dormi. A doua zi am fost foarte obosita incat atunci cand trebuia sa le tin piepti fetelor am lesinat. Cred ca lui Zero i-a cam fost foame. Cand m-am trezit am observat ca eram la infirmerie. Ma uit in stanga mea si il vad pe Kaname-senpai.
-Ce cauti aici? il intreb eu incercand sa ma ridic.
-Mi-am facut griji cand te-am vazut cum ai lesinat chiar in fata ochilor mei.
-Griji? Credema ca griji ar fi trebuit sa-si faca directorul, Zero sau Yuuki.
-Cum sa nu-mi fac griji cand scumpa mea a pierdut mult sange? ma intreaba el.
-De unde stii? il intreb in timp ce las capul in jos, si o lacrima se scurge pe obrazul meu.
-Aseara peste tot se simtea mirosul sangelui tau.
Las frau liber lacrimilor si incep sa plang. Acesta ma vede si se taie putin la un deget. Se apropie de mina si imi spune sa beau. Wowowo…Stop. Ce? Sa-i beau sangele? Pentru ce? In fine, fac ca el si incep sa gust din sangele lui. Dupa ce ii simt gustul, adorm automat si intru in tara viselor. <<Se pare ca Kanmae-senpai m-a adormit. Dupa ce dorm vreo cateva ore, ma trezesc mai puernica ca pana acum. Stiam cate ceva despre sangele de vampir da nu eram sigura de toate acestea. Ma imbrac la loc si incep sa patrulez. Deodata il vad pe Kaname pe cladirea in care se tineau orele. Urc si eu si vad ca se uita la cer. Ma apropii de el si ii pun mana pe umar. Acesta se intoarce si ma priveste cu ochii rosii de culoarea focului si isi arata coltii. Incerc sa fug, dar picioarele nu ma ascultau. Acesta imi da la o parte parul ce-mi acoperea gatul si se apropie cu buzele sale de pielea gatului meu. Isis infige adanc coltii si incepe sa-mi guste sangele. Deodata se opreste si se uita la mine cu un zambet malefic pe fata. Simt cum imi vine rau, dar in loc sa vomit sau altceva incep sa tusesc. Nu tuseam simplu si tuseam sange. Deodata toti cei din clasa de noapte se strang in jurul meu si incep sa inainteze. Simt cum multe perechi de dinti se infig in pielea mea si incep sa-mi guste sangele. Ma trezesc repede si vad ca fusese doar un vis. Ma uit la minile mele si vad ca erau intacte. Ma imbrac si ma duc afara. Se pare ca era dimineata. Ma duc la ore unde observ ca Zero nu era si ma asez langa Yuuki.
-Unde e Zero? o intreb eu in soapta.
Aceasta nu rasunde nimic si continua sa fie atenta la lectie. Era ciudat, Yuuki nu prea era atenta la lectie. Mi intorc privirea catre locul lui Zero si il vad acolo. Totul e foarte ciudat. Ma ridic dupa scaun si ies de la ore. Nu cred ca e una din cele mai bune zile. Ies din scoala si fix la umbra unui copac il vad pe Kaname-senpai. Ma apropii de el ii pun mana pe umar, iar deodata ii care capul.>> Ma trezesc speriata si vad ca eram inca la infirmerie. Ma uit pe geam si vad ca era inca noapte. Ma imbrac si ies afara. Afara……

~To be Continued~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#3
Ce nasol , nu ai primit nici un comentariu . Veizi tu , pe la aceasta sectiune nu prea se intra si habar nu am de ce . Toti se duc la Naruto Fic si Original . Este pacat , dar bine ca am trecut eu pe aici si am vazut ficul caci eu ador ficurile Vampire Knight . Nu o sa las un comentariu lung ca nu prea am chef .
Ideea imi place mult , chiar nu am mai intalnit-o . Si titlul imi place , asta m-a si atras la fic , dar ai niste greseli gramaticale cum ar fi ''dupa - ul '' acela . Cred ca este vina Word-ului , am mai intalnit problema asta . Inca o chestie care nu-mi place este ca sari prea repede de la o faza la alta . Odata doarme si imediat este in curtea scolii . Parerea mea este ca ai putea descrie mai multe lucruri si sa nu grabesti actiunea asa de mult . Un exemplu ar fi sa spui cum arata , pentru ca nu stim cum arata fata si cum o cheama , cu ce se imbraca , drumul parcurs pana la scoala , sentimentele ei cand Zero a muscat-o s.a.m.d . La faza cu visele nu m-am prins , s-a trezit de doua ori sau ce ? Si faptul ca a muscat-o Zero e tot un vis sau cum ? Deci ai grija la greselile gramaticale si la descriere , apoi si dialogul ai putea sa-l modifici putin pt. ca e oleaca cam sec .
Si lista ar putea continua dar am spus ca nu las un comentariu lung . Nu te descuraja ca nu citeste nimeni ficul , eu abia acum am dat de el . Multa lume citeste dar nu lasa comentariu , stiu din propria experienta ca si eu citesc si nu las comentariu . Continua-l ca mie imi place .


[Imagine: bloody62.jpg]

#4
poi sa-ti explic cum sta treaba.....identitatea personajului care povesteste nu o s-o aflati prea curand.
vreau sa va las sa va imaginati singuri cum arata personajul
paza cu visul mda putin cam imbarligat...eram cam nush cum sa zik in ziua in care l-am scris...sa spunem ca nu stiam ce vroiam
titlul.....hmmm....."un trandafir ascuns in umbra" e un indiciu despre identitatea personajului
cam la fel e si cu pers....e ascuns..necunoscut..pe la ultimele capitole o sa aflati, dar o sa va las indicii in fiecare capitol...ce culori ii plk, cum arata si poate o sa descoperiti
mz de com whisky
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#5
Buna!Am citit ficul tau si imi place la nebunie.Ma intreb ce se va intampla in continuare.Pacat de personajul care povesteste.Adica,i-au murit parintii la o varsta destul de frageda si ea era cat pe aci sa fie devorata de un vampir.Dar cand vom afla cine povesteste.Anyway,next plzzzzzzzzz si te rog sa ma anunti si pe mine cand il pui.Hugs!
[Imagine: 989369nkhwxrd6yq.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.834 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Dusmanul din umbra Dark Angel 0 1.725 13-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Dark Angel
  Asasinul din umbra MiraA 48 27.542 03-04-2013, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Omoara-ti umbra Storymaker 1 2.170 20-06-2012, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.228 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Asasinul din umbra Aniella 0 1.859 06-09-2011, 10:46 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Umbra iubirii Shadow. 31 15.168 25-08-2011, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Stella
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.018 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Criminalul din umbră AyumiHamasaki 3 2.149 22-07-2011, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Umbra Demonului yaoi (+18) Grella. 50 28.415 22-03-2011, 04:27 PM
Ultimul răspuns: Liar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)