Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul an de liceu

#21
Vreau eu să fiu prima ;;). [ şi voi fi : ))) ]
La titlu iar ai cam dat-o în bară. Ai scris doar capitolul şase? De ce nu ai ales un titlu exact cum ai făcut şi pentru celelalte capitole?

Ai greşeli de exprimare şi tastare, dar de această dată nu ţi le mai pun pe tavă. Îţi spun doar să fi mai atentă pentru numele lui Dumnezeu. Corectează-l de mai multe ori, deşi s-ar putea să-l examinezi de multe ori şi tot să nu vezi greşelile. Se mai întâmplă.

Am uitat să precizez să delimitezi paragrafele. Aşa am putea citi mult mai uşor. Apreciez totuşi că ai pus diacritice, iar aici nu am văzut nici o greşeală, e foarte bine aşa.

Aş mai avea de criticat ceva şi anume povestea. Tot mi se pare banală. Nu mă atrage în mod special, eu o citesc doar pentru a-ţi corectă greşelile şi pentru a vedea cum evoluează totul. Dar sincer mai mult stai pe loc, exceptând greşelile. Mi se pare că unele lucruri sunt scrise aşa de dragul de a fi scrise şi că nu ai pus suflet deloc în ceea ce ai scris, sau în caz că ai pus nu se vede.
Chiar dacă narezi la persoana întâi, nu profiţi de asta. Ar fi trebuit să descrii sentimentele tipei mult mai bine, dar nici aici nu se văd îmbunătăţiri, chiar deloc. Descrii nişte acţiunii şi le laşi undeva în pom [ aici mă refer la descriere ]

Sincer ţie ţi se pare că e perfect? Mie deloc, mă lasă rece ....
So ... eu zic să faci next-ul să te văd atunci xd. Dar te rog pune suflet ;; ).

Succes >:D<.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#22
Capitolul 7 – Ziua mea norocoasă-

Începuse să îmi placă să merg cu el la ora de engleză.Nu o făceam fiindcă îmi plăcea aşa mult engleza , ci pentru că voiam să îl văd în fiecare zi .Părea foarte ciudat , fiindcă nu îl mai vedeam aşa des pe Edward şi amicii săi .
În sfârşit , s-a dus şi săptămâna aceasta !De când aşteptam , dar pe o parte nu îl mai vedeam pe el .
Pe drum, mergând încet , încet , fără nici un chef şi cu lene..mă gândeam ce -am să fac în acest week-end.

-Chiar ai de gând să mergi singură până acasă ? se aude o voce
-Ryan!!C..ce faci tu ,aici? întrebam eu foarte mirată, fiindcă ştiam că el o lua pe alt drum.Oare a venit să ma vadă?!
-Uite..mă plimbam , şi fără să vreau am dat peste tine.Ghinion, nu ? îmi face cu ochiul ,rânjind la mine.
-Mhm..înteleg acum.Dar..
-Eşti liberă mâine??
-Huh? Păi, da! Dar..pot să întreb , de ce?
-Fiindcă vreau să te învit la mine ,acasă. Dându-mi un plic în mână.
-L-La tine , acasăă?? Uitându-mă la acel plic din când , în când.
-Ok, vin să te i-au la 13:00.Pa , pa!

Uf, părea ciudat băiatul acesta.De ce să ma învite la el acasă?Şi ce-i plicul ăsta? Şi ştie cumva unde stau ?..În fine.Când am ajuns acasă, i-am povestit Juliei tot.Părea să nu-i creadă.Am deschis acel plic roz cu inimioare ,cu Julia şi am observat că era o învitaţie la ziua surorii sale.

-Tu chiar ai noroc, Oana!!Deci cu ce te îmbraci ?
-Pai..normal .Pantaloni , o bluză şi tenişii.
-Iaa, tu unde crezi că te duci ?Te terenul de fotbal ? Te duci la ziua unei persoane , acasă la cel mai popular şi frumos băiat din liceu.

Pe la vreo 20:30,am mâncat câte ceva , am făcut o baie şi m-am băgat la culcare.
A doua zi , fiind sâmbătă..m-am trezit destul de târziu.M-am dus la baie, iar pe urmă am mâncat un castron cu cereale integrale cu Julia.
După masă, m-am dus cu ea să ne uităm în garderobă mea cea mică ,de o rochie elegantă ,pantofii şi celelalte lucruri.Într-un timp mi-am adus aminte că de ziua mea îmi trimisese mama prin poştă un pachet .Aşa că l-am căutat şi acolo era o rochiţa foarte elegantă şi frumoasă de culoare mov cu o funtiţă în partea dreaptă , simplă dar foarte elefantă şi frumoasă. Pantofii erau cu platformă de 10 centimetri şi negri iar tocul lor era plin cu pietricele sclipitoare.Mi-am pus cercei şi copierul, în timp ce Julia îmi ondula părul .
La 13:00 aud soneria la uşă.Tocmai atunci ma terminasem cu fardatul .Nu prea îmi starea mie în fire dar trebuia să arat destul de ok.Mă grabesc să îi deschid.

-Bună , Ryan!
-Deci , esti gata !Să mergem!Nu avem timp de aşteptat .Maşina te asteapta jos , domnişoară!
Tot drumul am fost cam tăcuţi .Mi se părea cam ciudat locul , fiindcă nu mai fusesem niciodată pe aici .Mă simţeam aşa norocoasă că ma invitat la el acasă,la ziua surorii lui
● ● Iubesc si voi fi iubita ● ● Imi voi dorii ● ● Voi castiga si voi pierde● ● Voi visa si visele ajung realitate● ● Imi iubesc prietenii ● ●
:love:
● ●Unde e Momo?:blink:
● ●Snowy and Love_neji_Forever .. Me too 71● ●
:bye:
[Imagine: ajvtw3.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.801 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.413 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.119 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Viata de liceu Ymequa 33 17.017 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.040 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 57.459 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.416 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  O viata de liceu Hitman 20 18.547 19-07-2009, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Sakura la liceu sakura_alexutza 8 7.641 20-02-2009, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Annya
  o viata de liceu (sasusaku) the_blue_eyes 17 21.871 15-01-2009, 01:05 AM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)