Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Fotografia favorit?
Fotografia 1
0%
0 0%
Red Berries
55.56%
5 55.56%
Fotografia 3
11.11%
1 11.11%
Fotografia 4
0%
0 0%
Grapes.
33.33%
3 33.33%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

POTM Martie - Vot + Rezultate

#1
Fotografiile:

1. Fotografie 1
2. Red Berries
3. Fotografie 3
4. Fotografie 4
5. Grapes.

Vot prin poll: 1 punct.
Vot prin comentariu: 3 puncte. Am uitat sa mentionez ca in comentariu puteti alege de la una pana la 3 fotografii, ca si pana acum de altfel. Toate fotografiile votate prin comentariu vor primi cate 3 puncte.

Participantii au voie sa voteze, fara a-si vota propria fotografie, bineinteles, iar comentariile ce au mai putin de 3 randuri complete nu vor fi luate in considerare. De asemena, as aprecia daca voturile prin comentariu vor fi argumentate cum trebuie, asta insemnand nu doar aprecieri inundate in emoticoane ci si putina critica.

Perioada de votare: 26 martie - 1 aprilie.

SUCCES TUTUROR PARTICIPANTILOR!
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#2
Mai sunt cateva zile. Votati, va rog. =(
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#3
Serios, chiar nimeni nu voteaza? Votez si eu, chiar daca particip. Nu sunt o suta de fotografii si nici jalnice nu sunt, nu stiu de ce sunteti speriati de bombe in privinta votului.

Votul meu se duce catre Red Berries pentru ca in primul rand respecta tema, cromatica ok, acel roz- rosu al fructelor imi place si totul ma duce cu gandul la primavara, ceea ce mi se pare ideal avand in vedere ca se incadreaza chiar si cu anotimpul. Autorul nu stiu cat de atent a fost la detalii, dar acolo totusi se vede o boaba stricata si pare cam inestetic daca te uiti atent. Cred ca se putea lua de mai aproape, poate un macro ar fi dat mai bine.
Unele au avut o idee buna dar executarea mai slabuta. Mi-a placut si ultima fotografie, dar nu stiu, parca a doua a dat mai bine.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#4
Bine, hai sa votez si eu.
Sincer, ma asteptam la mai mult de la editia asta. Tema era usoara si imaginatie aveti. Puteau sa fie niste fotografii mult mai bune din punct de vedere al compozitiei.
O sa votez Fotografia 1 si Grapes. Fotografia 1 mi-a placut pentru ca spune oarecum o poveste, marul ala (cred ca e mai degarba o ea dupa ochi, dar nu stiu cum sa fac femininul de la mar) pare sa astepte pe cineva si imi plac umbrele si pozitionarea subiectului. Chestia asta cu desenatul fetelor pe chestii ea foarte simpatica, chiar daca e utilizata destul de des. Imi place expresia pe care i-ai dat-o.
Ultima fotografie, Grapes, e foarte la obiect. Tema era fructe si ai pozat un fruct. E la poza asta ceva care imi place foarte mult. Combinatia dintre luminozitate si culori (imi place combinatia dintre mov si verde), unghiul din care ai pozat si pozitia subiectului e pur si simplu reusita.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#5
Imi pare rau ca sunt atat de putine desene 2 Tema oferea o gama larga de posibilitati, dar in fine... Ma gandesc sa ma inscriu si eu la concursul de luna asta daca imi vin idei si daca imi place tema Smile
Votez pentru Red Berries si Grapes. Prima este surprinsa foarte bine si culorile sunt excelente, pe deasupra fructele arata foarte bine si surprind tema intr-un mod inedit, care scoate foarte frumos si anotimpul in evidenta. A doua imi place in special pentru ca acel albastru intunecat este absolut superb si contrasteaza foarte bine cu verdele ierbii. Pe deasupra, fructele arata delicios si parca imi vine sa le scot din poza si sa le mananc (ceea ce e absolut straniu, avand in vedere ca mie nu imi plac strugurii... -.-). In fine, good work pentru toti cei car au participat!

#6
Votez si eu si votez cu Grapes pentru ca este simpla. Are doua elemente cromatice mari si late - albastru si verde. Culorile iti dau o stare de liniste si cel putin eu ma simt mult mai relaxat cand o privesc.
Subiectul a fost prins bine si nu ocupa 80% din fotografie facand sa para ca te uiti cu o lupa la el, imparte cadrul cu frunzele si cu fundalul care este reprezentat de iarba.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#7
Am mai amanat inchiderea dar nu cred ca mai are de gand sa voteze cineva.

Fotografie 1 - Alicia. - 3 puncte.
Red Berries - Lia. - 10 puncte.
Fotografie 3 - Айноя - 1 punct. (nu stiu ce nick are, acum ca nu se afiseaza diacriticele o.o)
Fotografie 4 - Derzy - 0 puncte.
Grapes. - Ang. - 12 puncte.

Prin urmare, castigatoarea acestei editii sunt eu . Felicitari tuturor participantilor si multumesc pentru comentarii.

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  POTM Martie - Vot Stormrage 9 4.381 01-04-2013, 06:13 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  POTM Martie - Intrari Stormrage 7 4.436 20-03-2013, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Batsy
  POTM - Martie Ang. 9 3.956 13-03-2012, 06:16 PM
Ultimul răspuns: Lia
  POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. Ang. 7 4.037 26-12-2011, 12:10 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM august - Vot + Rezultate! AlerimxD 9 4.492 31-08-2011, 08:19 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM iulie ~ Vot + Rezultate. AlerimxD 9 4.869 31-07-2011, 07:41 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Photo of the month ~ Editia I ~ Votarea . + Rezultate Finale AlerimxD 15 10.078 08-01-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)