Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

POTM iulie ~ Vot + Rezultate.

#1
Tema acestei ediții este Shadow.

Regulile sunt aceleași :
~ Alegerea a una, până la trei fotografii dintre cele prezente în cadrul acestei ediţii.
~ Argumentarea opiniei în aproximativ 3 rânduri.
~ Postarea singulară a votului unei anumite creaţii.
~ În cazul în care un participant doreşte să voteze, acesta nu îşi poate vota propria lucrare.

Fotografiile (în ordinea în care le-am primit) :
1. The love of my parents.
2. No name.
3. Next to nothing.
4. Shadows in heaven.
5. No name 2.

Puteți vota până pe 29.

Start vot!
Și succes tuturor.
[Imagine: 73m8sj.png]


#2
The love of my parents. e o fotografie care nu mă atrage atât de tare. Mi se pare mie sau chiar se făcută strâmb ? o,o Puteai s-o refaci, dat fiind faptul că participi cu ea la un concurs ... Anyway. Ca idee nu e foarte originală, însă o puteai face să arate chiar marfă dacă o prindeai puţin mai ca lumea. Îmi place că e alb-negru, asta îi dă un mare plus. Puteai s-o faci fără să prinzi tot corpul, you know, ar fii arătat mai bine - părerea mea -.

No name. e o poză reuşită, cel puţin din punctul meu de vedere. La ora asta, mă duce cu gândul la ceva abstract, nu ştiu de ce ... Întunericul, culoarea aceea, umbrele ... Cred că aş fii încercat şi alte unghiuri, nu ştiu să îţi spun sigur dacă ăsta-mi pare cel mai potrivit, dar acum depinde de fiecare : - ? ? Poate ţie ăsta ţi s-a părut perfect, însă eu chiar aş mai fii încercat şi altele, poate găseam un altul mai bun. Nu prea mai ştiu ce să spun aici, dat fiind faptul că mă atrage fotografia într-o oarecare măsură.

Next to nothing. - fotografia asta e chiar frumoasă, deşi e aceeaşi chestie ca şi la The love of my parents. Aici îmi place că ai prins mai de sus, nu ai concentrat tot corpul în fotografie şi pare chiar reuşită. Îmi place că e alb-negru (este, neh ?), ca şi primei fotografie asta îi mai dă un plus, iar poza în sine mă duce cu gândul la prietenie ... I mean ... bănuiesc că sunt două fete acolo şi faptul că sunt în umbră parcă generalizează conceptul de prietenie ... adică poate fii oricine acolo xD

Shadows in heaven. - când am văzut prima dată fotografia asta mi-am zis "wow, cred că este făcută din avion !" : )). - yeah, dau vina pe căldura de afară şi pe oboseală - Cred că asta e fotografia mea preferată, îmi place ideea, vezi umbrele de deasupra norilor, parcă-ţi dă un sentiment aşa ... de măreţie. Zi de zi norii ne privesc umbrele, dar în fotografia aceasta noi privim umbrele norilor. Cred că n-aş schimba nimic la ea, îmi place pur şi simplu aşa cum este.

No name 2. - cred că asta e cea mai mică dintre toate şi ... e cea care mi-a plăcut cel mai puţin. o,o deşi ideea în sine n-ar fii fost atât de rea, tu nu ai surprins-o într-un mod plăcut. Când faci o fotografie trebuie să pui sentiment în ea, căci prin fotografie vrem să transmitem ceva, iar când o faci să surprinzi tot, astfel încât să nu mai fie nevoie să spui "aş fii vrut să fii acolo". Nu, poza ta să surpindă tot ce ai dorit tu. Nici claritatea nu e genială şi cred că dacă ai fii surprins şi vaza ar fii arătat puţin mai bine. Puteai să încerci mai multe unghiuri, să vezi cum arată cel mai bine, dar în cazul acesta ...

Votez No name., Next to nothing. şi Shadows in heaven., acestea mi-au plăcut cel mai mult.

#3
BOOM-BUF! Am aterizat 19 Ca sa fie clar, eu o iau pe note! 21 Avand in vedere ca e vara, mai bine nu va uitati la noate, mai bne la final, la castigatori. Cum vreti 3 Sa incepem:

The love of my parents.: Nu inteleg titlul 22 Doar daca umbrele nu sunt ale parintilor tai. Trecem peste, nu ma bag 78 Pai, intr'adevar se poatrivesc cu tema editiei, si ca sa mai adaug un plus, pot sa spun ca apreciez mult faptul ca ai reusit sa nu te prinzi si pe tine in poza (mai precis umbra ta). In minus la lucrarea ta pot spune ca e mult prea.. simpluta. Si inca ceva, poate ca daca o lasai color, si nu alb-negru, ar fi aratat mai artistic si mai happy ca acum.

NOTA: 8

No name.: Unii (printre care si eu) chiar cred ca imaginea e frumoasa. Si chiar este, insa nu se potriveste cu tema. S-ar fi potrivit daca tema impunea cv gen Lumini, lights.. ceva asemanator. Am vazut doar o umbra in capat. Ceea ce te'a salvat de la un 4 curat este in primul rand frumusetea pozei, iar in al doilea rand, o salvare adevarata, barile acelea care lasa imprimata o oarecare umbra prin geamurile alea.

NOTA: 8

Next to nothing.: Chiar ca next to nothing. Pai poza cu tema editiei se potriveste. Doar ca nu are nimic original, faptul ca e alb-negru o face din rau in si mai rau. Daca nu ma insel, modul in care apare umbra da deja de inteles ca tineai camera in mana, iar asta a 'minusat' mai mult. Pe langa asta, doar tinand mainile ca sa faci o inima cu umbra pe perete (sau ce e aia) nu e chiar ceva deosebit. Si cu toate astea, se potriveste temei.

NOTA: 6

Shadows in heaven.: Asta chiar este draguta. La inceput nu mi-a placut, insa cand m-am intrebat de ce, nu prea am gasit un raspuns - Poate doar acela ca verdele ala imi scoate ochii asa... IN EVIDENTA, DOAMNA! 21 - Ce vreau sa spun este ca poza se tine de mana cu tema si nu si-au dat drumul intre timp. Ideea cu norii este chiar ceva original si in acelasi timp special la care nu muli sau gandi sau ar putea produce. Ce nu imi place este ca e cam in ceata (stiu si dc) dar totusi e un dezavantaj destul de mare intr-un concurs.

NOTA: 9.50

No name 2.: La o prima vedere, am crezut ca (,) chestiile alea sunt gandaci, dar abea apoi am vazut tuplipile si umbra. Se potriveste temei, insa nu e ceva special, ba chiar la o prima privirea te baga in sperieti. Va intreb: Ce aveti cu alb-negrul asta? Si la tine aceeasi chestie: poate daca era color, era mai happy . Nu mi-a prea placut, insa s'a acomodat cu tema si a fost o idee relativ originala.

NOTA: 6

Votez: Shadows in heaven
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#4
Nu mai votează nimeni ?
Aveți timp până pe 29 :]
[Imagine: 73m8sj.png]


#5
Hei. As fi vrut sa trec mai inainte pe aici, dar nu am vazut topicul si am uitat complet. In fine, ma bucur ca inca mai am timp, so .. topul meu:

Locul 1: Shadows in heaven - Te felicit pentru idee. Clar. Nu vezi in orice poza umbrele unor nori,insa totusi nu ies atat de mult in evidenta, dar imi place. Oricum, se vad foarte cute si fluffy plutind pe acolo si imi plac culorile.
Locul 2: The love of my parents - So, first of all, chestia care ma deranjeaza cel mai tare e acolo, in stanga sus. Se vede aiuera, nu stiu.. incarca poza si nu are ce cauta acolo. Imi place unghiul, imi place ca nu ai pozat drept si ai lasat umbrele sa se vada diferit Smile. Good job. Imi place mult contrastul din partea de jos si ca se pierde in sus. Vad in dreapta o mana, aceea erai tu care ai facut fotografia? 71
Locul 3: Next to nothing - Inimioara aia a iesit chiar cute. Ideea e destul de clasica, dar imi place oricum. Pietricelele se vad frumos si incadreaza pozaSmile. Culorile sunt ok, la fel si contrastul. Am comentat cam sec aici, dar nu am multe de zis. Pur si simplu pozele celelalte mi se par mai buneSmile.

Va felicit pentru poze .. si pe voi si pe ceilalti. Bafta tuturor.
Cea mai reuşită semnătură.

#6
helooo4 sa o iau cu inceputul :

Shadows in heaven: foarte inspirata fotografia...chiar se potriveste cu tema acestei editii a concursului ...legatura dintre nori si pamant prin acele umbre e soooper8
nota 10

alte fotografi nu m\'au impresionat intr\'atat incat sa le dau si o nota...ele raman pe tusa22
Cine iubeste trandafirul trebuie sa suporte si spinii .

#7
Mai votați până diseară (observ că de fiecare dată când las un mesaj mai observă 2 thread-ul și comentează, așa că go, go go!)
[Imagine: 73m8sj.png]


#8
Ia uite-ma si pe mine pe aici 21 Cum n-am ce face, voi comenta pozele, cu toate ca nu-s experta in ce priveste domeniul fotografic. Anyway... sa inceapa jocul 21

The love of my parents
Ideea este clasica, insa se incadreaza la tema concursului. Chiar si asa ma cam deranjeaza cand privesc poza asta. De ce? Pentru ca proportiile corpului nu sunt asa cum ar fi trebuit, adica picioarele sunt muult prea lungi, ma fac sa ma gandesc la basmele din copilarie cu Pasar-Lat-Lungila 21 Probabil asta a fost si ideea, sa fie diferita, insa nu prea imi incanta ochiul. No offence, asta e parerea mea 106

No name
Imi place poza, insa umbrele nu prea se disting asa tare, ceea ce e un minus avand in vedere tema concursului. Cum au spus si alti useri, probabil trebuia sa incerci mai multe unghiuri, si la urma sa te decizi care se potriveste mai bine. Cu toate astea, este o poza frumoasa, modelul geamului , dar si culoarea ii da un mare plus 3

Next to nothing

Well...nu e chiar o idee originala, adica vad zilnic poze la avatarul prietenilor poze cu ceva de genu , dar lasand asta la o parte, se incadreaza perfect temei. Ceea ce ma deranjeaza e aspectul, adica in dreapta ai lasat prea mult spatiu, iar in stanga mai mai sa iasa umbra din cadru 21 Trebuia sa o iei din alt unghi, ca sa fie umbra mai bine centrata....Nu stiu, parerea mea, oricum a iesit o poza destul de faina si asa 10

Shadows in heaven

La poza asta nu prea am ce comenta Ideea este originala, poza a iesit bine, atata doar ca e prea mult verde 21 Nu ma baga in seama, am ceva cu verdele 21 Anyway... reusita poza

No name 2
Poza asta nu prea m-a impresionat...no offence, dar mi se pare cam simpluta poza...Ideea nu e rea, dar daca poate erau alte flori sau tulipini sau ce-o fi 21 si era luata din alt unghi probabil iesea mai bine. De ce n-ai fotografiat si vaza? La fel, probabil ar fi iesit mai bine, ar fi dat un alt aspect
3

Asadar si prin urmare....votez No name, Next to nothing si Shadows in heaven
[Imagine: 2md5fuh.jpg]
Flowers whisper "Beauty!" to the world, even as they fade, wilt, fall.
[Imagine: 8795829.png] [Imagine: 8795849.png]

#9
Cum am numărat voturile : ~ top 3 - prima 3 puncte, a doua 2 și a treia 1.
~ Un singur vot - fotografia primește 3 puncte.
~ Trei fotografii votate - fiecare câte un punct.

Așadar :
Locul I : Shadows in heaven (Nya.)- 11 puncte.
Locul II : Next to nothing (Ang.) - 3 puncte.
Locul III : No name (ÃŽngeraÈ™ .) - 2 puncte.
Locul III : The love of my parents (Crazy.Fani) - 2 puncte.
Locul IV - No name 2 (MiRaN"da") - 0 puncte.

Nya va alege următoarea temă. Felicitări tuturor participanților.
[Imagine: 73m8sj.png]


#10
Hello! ^_^ felicitari concurentilor si castigatorilor. Acum ca s-au afisat rezultatele si stiu toti care ale cui au fost pozele, pot spune si eu cate ceva, nu?

Miky.2.Miky
Ce nu intelegi din titlu? Ce ti se apre atat de ciudat? Nu inteleg... Crezi ca puneam titlul asa, de ochi frumosi? Bineinteles ca parintii sunt in poza mea ( defapt umbrele lor ) si i-am pus special sa stea in pozitia aia ca sa pozez pentru concurs.

As fi vrut sa spun cate ceva la fiecare user ce a comentat poza mea, insa imi e lene sa revin asupra comentarilor asa ca vorbesc la general. Cineva a spus ca aprecieaza ca e alb-negru, cineva ca nu. Hmm... eu ce sa cred? Ca una din persoane are mai multa experienta decat cealalta, sau si-a spus propria parere? In fine, fiecare are dreptul sa comenteze ce vrea si cum vrea, insa macar vorbiti si voi cu rost, nu asa in prostie 3

Inca o data felicitari ^^ si bafta la cealalta editie.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  POTM - IULIE - VOT Daria v2 5 3.789 31-07-2012, 02:24 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  POTM - IULIE - INSCRIERI Daria v2 11 7.072 16-07-2012, 06:09 PM
Ultimul răspuns: History
  POTM Martie - Vot + Rezultate Ang. 6 3.812 03-04-2012, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. Ang. 7 4.037 26-12-2011, 12:10 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM august - Vot + Rezultate! AlerimxD 9 4.493 31-08-2011, 08:19 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM iulie. AlerimxD 9 4.332 12-07-2011, 02:41 PM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Photo of the month ~ Editia I ~ Votarea . + Rezultate Finale AlerimxD 15 10.078 08-01-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)