Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

POTM - Discutii generale

#1
Am vazut ca acest concurs nu are un thread de discutii desi ar trebui sa fie, in caz ca cineva vrea sa ridice vocea asupra unui aspect sau exista noutati asupra concursului etc.

Eu am o mica intrebare daca tot suntem aici. De ce mereu avem niste teme de astea atat, dar atat de cliseice? Sa va enumar cateva: Dragoste, Prietenie, Zambet, Pasti, Craciun, Zapada, Vara, Iarna, Toamna etc. Mi se pare frustrant ca se rezuma concursul la cea mai populara fotografie printre useri, nu cea mai bine executata, asa in fel incat nu exista niciun progres sau challenge ca la alte concursuri lunare.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Am ales tema Pasti fiindcă,de obicei, fiecare editie a concursului era in coformitate cu sezonul si m-am gandit ca ar fi interesant ca userii sa surprinda fotografii care sa redea atmosfera creeata de Pasti. Dar daca e vreo problema schimb tema sau o poate alege altcineva...nici o problema.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#3
Eu doar mi-am spus parerea, sunt curioasa ce zic si ceilalti. Tu esti cea care se ocupa de POTM oricum, deci nu ma bag, intrebam de data asta ca user. Adica era de asteptat sa fie ceva de genul Pasti, primavara, meh, speram ceva diferit.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4
Si eu prefer sa fie ceva diferit. Adica si anul viitor va fi Pasti, primavara... Si vom pune aceeasi tema? Nu merge. Idei mai ciudate sa puna fotograful pe ganduri si sa vina fiecare cu cate o poza diferita in punctie de cum a vazut el tema sunt cele mai frumoase. M-am dat si eu cu parerea caci pentru asta e facut topicul.

#5
Pentru ca deja s-au inscris participanti, luna asta o lasam asa, iar de luna viitoare cine va avea "sarcina" de a alege tema va trebui sa se gandeasca la ceva mai diferit. Sau, de ce nu..sa supunem tema la vot prin poll. Se aleg niste variante propuse de locurile 1, 2 si 3 la ultima editie din POTM si vor alege userii tema.
Imi pare rau daca am contribuit la pierderea farmecului concursului si promit sa ma straduiesc mai mult si sa avem parte de ceva mai interesant pe parcurs.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#6
E buna ideea cu poll-ul, chiar imi place, dar sper ca vor si trece membri pe aici ca sa voteze si sa nu asteptam prea mult intr-o luna, caci pana la urma avem nevoie si de timp pentru a-i lasa sa se inscrie si sa faca pozele, si timp pentru vot si comentarii, dar si pentru a alege tema. ^^
Singurul lucru ar fi sa nu se supera castigatorul, caci pana la urma alegerea temei facea parte din premiul lui.

#7
Pe mine nu ma deranjeaza prea tare temele de sezon 106, macar asa avem ce sa pozam. De exemplu luna trecuta a fost tema "fructe", dar in luna martie nu poti avea o poza cu fructe decat daca le cumperi, ceea ce nu ar fi o problema, doar ca arata mult mai bine in natura, undeva in iarba sau printre frunzele unui pom. Dar in luna martie, mai ales anul acesta, iarba si pomi din pariti 22. Ar mai fi o alternativa sa avem pozele facute de anul trecut, dar care ar mai fi rostul? Tema de luna trecuta -e doar un exemplu, nu am nimic cu cel\cea care a ales-o si nici cu tema in sine- nu a fost alesa in perioada buna. Tema de luna aceasta e oarecum buna, simpla dar banala. Acum fiecare cu imaginatia lui, nu o sa avem toti fotografi cu oua, nu?! 21
Ar fi o idee buna votul, dar cati useri vor vota? De cat timp avem nevoie? Si fara aceasta perioada cu tema ne lungim peste o luna pentru ca nu se trimit pozele la termen sau nu sunt voturi.
Ma rog, sa vedem ce urmeaza, poate merge.
[Imagine: YWk6O.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)