Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cu cine votati?
No name
44.44%
4 44.44%
Giant dragonfly
44.44%
4 44.44%
Un capitol din viata unui profesor: masuri disperate.
11.11%
1 11.11%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

POTM Martie - Vot

#1
POTM - Martie - Vot
Tema: Outsider
Cum se voteaza?


Fiecare membru al forum-ului poate vota, chiar si cei care concureaza - desigur, nu propria fotografie -. Cei care decid sa participe cu cate un vot, sunt nevoiti sa-si argumenteze alegerea/alegerile. Puteti vota maxim trei fotografii -f**k that, there are actually 3 of them so... no. vote just two. or one. better one.-
Votarea se va termina pe data de 31 Martie.

No name
Giant dragonfly
Un capitol din viata unui profesor: masuri disperate.
Vote niggas vote
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#2
Y U NO PUT POLL STORM-CHAN?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
Poll done.

Voted for the dragonfly. The first one imi da un sentiment de boala, iar a treia imi aduce aminte de "viata taranului roman" pe care am fost fortat sa o studiez in liceu. A doua in schimp este o libelula, una dintre putinele insecte pe care le las sa traiasca cand le vad.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#4
Am sa votez cu prima, pentru ca-mi aduce aminte de Vama de acum 4-5 ani, mai ales ziua dupa ce se termina totul. It's a really nice pic.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#5
Votul meu merge catre "Giant dragonfly".

Felicitari celor care au facut primele doua poze! Smile Urmeaza ceva subiectiv, deci sper sa nu mi-o luati in nume de rau.

No Name - nici calitatea, nici editarea nu ma dau peste cap. Ideea e draguta, dar e ceva la care te astepti la o astfel de tema, totusi nu e rea. In schimb, alegerea alb-negru nu cred ca te avantajeaza. Nu ma intelege gresit, sunt moarta dupa astfel de poze, atat la profil de FB cat si la timeline am tot alb-negru, dar aici, cu tema "outsider", cred ca mergea sa lasi poza normala. Presupun ca era destul de insorit afara, iar daca era asa, atunci persoana imbracata in culori inchise, cu capul plecat, intr-o zi care pare fara de griji, ar fi fost in contrast cu tot ce era in jur.

Giant dragonfly - I like it. Dintre toate 3, aceasta se aproprie cel mai mult de ce trebuie, imho. D.p.d.v. al calitatii nu am nimic de reprosat, se vede efectul de macro care te ajuta sa vezi detaliile libelulei foarte frumos, imi place si incadrarea, desi nu sunt fana ca lucrurile sa fie in mijlocu' pozei, aici se potriveste. Nu e numai outsider ca o vietuitoare in lumea "fara viata" a cartilor, revistelor, tehnologiei, dar si ca impact, contrast al culorilor, unde totul e monoton si rece, vine o vietuitoare sa dea viata, sa-ti aminteasca ca exista ceva si dupa cei 4 pereti.

Un capitol din viata unui profesor: masuri disperate. - se vede ca e o poza trimisa doar de dragu' de a fi trimisa. Nu e vreo mare idee, e ceva atipic pentru un astfel de concurs, unde toata lumea incearca sa transmita un mesaj de valoare. Poate fi luat ca outsider profesorul, incercand metode pe care altii nici nu le-ar lua in considerare, doar pentru a ajunge in inimile elevilor.
Incadrarea pe mijloc, in cazul de fata, nu avantajeaza, poza e prea de aproape, culorile prea puternice, editarea aproape inexistenta, desi necesara, mesajul prea simplu.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#6
Votul meu a ajuns in poll de-ndata ce l-am vazut acolo. Oricum alegerea mea este Giant dragonfly :3 pentru ca este o poza extrem de bine realizata, cu o calitate impresionanta. Pe langa astea tema lunii a fost respectata si abordata interesant tocmai prin ceea ce s-a fotografiat. E un picut mai greu sa prinzi asa frumusete si sa o pozezi, dar se merita efortul.

Imi place si prima poza pentru ca-mi trezeste diverse stari si imi readuce-n cap alte amintiri pierdute, dar raman cu libelula imensa.

Bafta concurentilor in continuare. /goes back to his book.

#7
O aleg pe prima pentru ca imi place mult marea cum vine pe nisip si usor in fata este o persoana. As fi preferat sa fie color, daca era apus de soare, dar este frumoasa si asa. Poate calitatea nu este perfecta, dar imi reda un anume sentiment de melancolie si-mi place.
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#8
No name- Marea e frumoasa doar vara, cand prinde viata. In restul anotimpurilor mi se pare moarta, cum a reusit din plin sa o faca fotograful, prin efectul alb-negru.

Giant dragonfly - O poza care imi place, foarte clara si efectul macro. Imi place mult cum se vad aripile libelulei,
stralucitoare si transparente.

Un capitol din viata unui profesor: masuri disperate - o poza haioasa si atat. Parca ar fi un terorist care a luat
ca prizonier Dex-ul limbii romane.
Banii sunt puterea, banii sunt mandria si banii sunt totul.

#9
No name e fotografia pe care o votez. Imi place foarte mult, desi nu e cea mai originala abordare a temei. Nu sunt sigura daca ar fi fost sau nu mai frumoasa colorata, dar se incadreaza in tema si arata bine lipsita de culoare.
A doua poza are o abordare ceva mai originala, dar nu mi-a placut la fel de mult ca prima. Oricum e admirabila calitatea fotografiei, toate detaliile acelea micute, mai ales la aripi :X
La a treia... no comment, e pusa ca sa fie.
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#10
No name - 6 - Alicia
Gigant butterfly - 7 - Lia

Lia wins, but I don't know what I'm supposed to do since Lia's on the road. However, congrats everybody
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  POTM Martie - Intrari Stormrage 7 4.487 20-03-2013, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Batsy
  POTM Martie - Vot + Rezultate Ang. 6 3.875 03-04-2012, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM - Martie Ang. 9 4.012 13-03-2012, 06:16 PM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)