Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste si datorie-made by ellamanu and Nana-Ren

#11
Imi cer mii de scuze ca am intarziat atat insa na... Sarbatorile :-"! Uitati capitolul 5 si sper sa va placa :*

Un pas spre adevar

Ma uitam la fratele meu si un ranjet malefic mi-a acoperit chipul. Ah, Naruto, iti vin eu de hac.
-Neji sa sti ca...
-Am gasit-o lesinata pe jos. Bause... Sticlele sunt in cosul de gunoi daca nu ma crezi. Pana acum am incercat s-o calmez... Si am ajuns la bataie...
Il priveam nervoasa. Mi-o luase inainte si acum privirea lui Neji ma atintea pe mine, trimitand fulgere fix in ochii mei. Am dezaprobat din cap, incepand sa ma plang ca minte, ca m-a bruscat si a intrat cu forta peste mine in casa. Ca dovada aveam usa de la intrare care era daramata. A ranjit indiferent apoi a facut un pas spre locul unde candva era o usa. L-am vazut pe Neji strangand tare din pumni. Ochii ii erau rosi de furie. S-a intors de-odata, scotand o injuratura si pregatindu-si pumnul pentru a-l lovi pe blond. Am auzit un tipa feminin apoi o silueta subtire ivindu-se intre cei doi. Mana ei firava prinsese bratul lui Neji.
-Hanabi, ce dracu' faci? o intreaba acesta impingand-o pe sora noastra mai mica.
Privirea ei era sfidatoare si lacrimile i se adunasera in ochi. Se pare ca il placea pe bune pe Naruto. Am oftat si m-am dus sa ridic usa de jos apoi cu un singur gest al mainii i-am dat de inteles managerului meu ca era timpul sa plece. A iesit din apartament apoi eu am sprijinit usor usa, incercand sa acopar cat de cat acea gaura. Neji se certa cu sora mea mai mica, adresandu-si unul alituia cuvinte vulgare. Nu intelegeam de ce atata caz pentru o bataie. Mi-am scos o tigara si am vrut sa o aprind insa bricheta mi-a cazut jos dintre degete cand am privit scena ce se derula, parca cu incetinutorul, in fata mea. Neji, nervos fiind, a facut lucrul care nu indraznise sa-l faca pana in ziua aia: si-a lovit sora. Am simtit cum sangele imi clocotea in vene. Cum indraznea sa dea in ea? Doar pentru ca intervenise in acea bataie? M-am dus langa el si l-am luat frumusel de mana, tragandu-l spre iesire. I-am spus taios sa iasa afara si sa nu se mai intoarca pana nu se gandeste bine la ce a facut. M-am dus langa sora mea, luand-o in brate, apoi ne-am asezat jos pe canapeaua moale si comoda.
-Ce e cu tine? am intrebat-o curioasa.
-Nimic...
-Naruto mi-a zis de cateva anumite sms-uri. am ridicat suspicioasa dintr-o spranceana. Il placi asa mult?
N-a mai avut curajul sa-mi raspunda. Am tras aer in piept si in sfarsit mi-am aprins tigara.
-Sa sti ca pe langa el esti o pustioaica imatura. Intelege ca e o diferenta enorma intre voi. Tu nici macar nu esti majora...
-Conteaza varsta intr-o relatie? a intrebat ea privind in alta parte.
-Dar voi nu aveti o relatie!
S-a ridicat nervoasa si s-a dus in camera ei. Am auzit cum a inchis usa cu cheia insa nu-mi pasa.
Am facut o baie apoi m-am dus in camera mea unde m-am imbracat in niste pantaloni de blug, taiati si plini de insigne, si un maieu in dungi albe si negre, decoltat. M-am macheat si am iesit din casa.
Parul nu mi-l uscasem si puteam sa racesc, lucru care nu mi-ar fi prins bine avand in vedere ca eram o cantareata. Viteza care o aveam pe strada era foarte mare si vantul ma izbea in fata. Era clar ca voi raci. Am coborat in fata unui parc si am inchis masina. M-am indreptat spre o banca libera si m-am asezat pe ea. Mi-am scos telefonul si am inceput sa ma uit la vechile mesaje, stergand din ele. O mingie m-a izbit in cap si mi-am inaltat privirea. Ca deobicei aveam tigara intre buze. O pustioaica blonda a aparut in fata mea, zambindu-mi si si-a cerut scuze. Mingia o aveam in mana iar ochii ei albastri o priveau, cerand-o doar din priviri. Am luat tigata intre degete si mi-am apropiat fata de a ei. Am suflat fumul spre ea apoi am zambit vazand-o cum se stramba, ca si tatal ei.
-Ce faci singura pe aici, pitico.
-In parc... Esti draguta si-mi dai mingia? a spus ea facand pe dura.
-Unde e Naruto? am zis apucandu-i nasucul mic intre doua degete. Mi-a apucat mana cu manuta ei si mi-a inlaturat-o.
-Trebuie sa vina sa ma ia din minut in minut. Sunt cu o colega si mama ei in parc... Oh, stai... a scos din ghiozdanelul micut care-l tinea dupa ea un telefon. M-am gandit ca nu avea rost sa dau ochii cu el acum... M-am ridicat vrand sa plec insa am auzit cum pustioaica a inceput sa tipe la telefon.
-Esti neserios! Ai promis ca vi sa ma iei!... Nu, nu vreau sa vina ea, vreau sa vi tu sau nu mai vin acasa! apoi a inchis. S-a pus pe banca, strangandu-si genunchii la piept si incepand sa planga. M-am asezat langa ea si am mangaiat-o usor pe par.
-Hei esti bine?
-Lasa-ma...
Am zambit apoi am luat din buzunarul gecii un portofel de unde am scos o bancnota. I-am fluturat-o prin fata si am zis zambind.
-Ce zici de o inghetata? ochii i s-au marit si ma privea socata. Am ajuns la decizia ca daca-mi spune ce are mergem sa ii luam ceva bun. Mi-a spus ca Naruto nu vine s-o ia, ca o va trimite pe una dintre angajatele lui. I-a spus pe nume, nu tata. Poate ca asa a fost obisnuita... M-am oferit sa o duc eu la birou. I-am spus mamicii care o "dadacise" acele cateva ore ca am fost trimisa de blond sa o iau.
In drum spre biroul blondului am oprit la Mec, unde ea obisnuia sa se opreasca cu... Tatal ei. De ce imi era greu sa accept ca avea o fiica si poate si o sotie acasa? Doar nu eram geloasa... In nici un caz. Dupa ce am mancat, ea m-a rugat sa-i luam si blondului un hamburger, lucru care l-am si facut. Poate ca pitica asta era chiar mai simpatica decat credeam.
Eram in masina si mergeam cu viteza, ca deobicei. Se pare ca blondinei ii placea. Imi tot spunea ca fumatul face rau si ca ma pot imbolnavi serios, lucruri care puteam bate la pariu ca i le spusese Naruto.
-C***a dracu'! Sa o iei mai m**e! am tipat nervoasa cand o proasta a intrat in depasire luandumi-o inainte.
Dupa un sfert de ora am ajuns in fata cladirii unde se afla biroul blondului. Parul inca nu mi se uscase dar nu-mi pasa. Am urcat cu melcusorul dupa mine, pe scari, deoarece ii era frica cu liftul, spunand ca putem ramane blocate. La jumatatea drumului m-a rugat s-o iau in brate deoarece obosise. Imi era deja mila de bietul Naruto. Cand am ajuns la etajul unde se afla biroul lui, ea mi-a sarit din brate ducandu-se in fuga spre o usa din lemn. Am salutat-o pe Sakura apoi am urmat-o pe blondina.
-Scumpo, cum ai venit? s-a auzit o voce ingrijorata cand mi-am facut aparitia in pragul usii. Fata a aratat cu degetul spre mine si a zambit. Aha, multumesc ca ai adus-o pisu' , iti sunt dator. Ea inseamna mult pentru mine.
-Si uite, ti-am luat ceva! a spus dandu-i pachetul cu mancarea de la fast-food. A luat punguta si a pus-o pe birou. Si am invatat de la ea doua cuvinte noi. a continuat facandu-ma sa belesc ochii surprinsa. Ce cuvinte auzise? A continuat fericita ca-si imbogatise vocabularul cu ceva "frumos" :
-O tanti ne-a luat-o in fata, a da si Hinata a condus asa de tare, cum tu spui ca nu e bine, insa mie mi-a placut! Ea s-a enervat si i-a zis c***a. Si inca ceva cu m dar am uitat...
Ochii albastri ai blondului ma priveau nervosi. Eu eram socata si speriata.
Si-a sarutat fiica pe frunte spunandu-i ca sunt cuvinte pe care o domnisoara nu trebuie sa le foloseasca apoi a rugat-o sa ne lasa putin singuri. Fata a iesit in fuga si a inchis usa in urma ei. M-am asezat comoda pe un fotoliu, punandu-mi picioarele pe biroul lui mereu curat si lustruit. Mi-am scos o tigara din pachet si am aprins-o, insa a luat-o si a stins-o imediat in scrumiera pe care a si golit-o in cosul de gunoi.
-De azi nu se mai fumeaza in biroul meu.
M-am strambat la el si mi-am ingropat fata in palme. S-a asezat la birou impingandu-mi picioarele de pe suprafata de lemn. Atunci am observat ca nu avea verigheta.
-De ce nu porti verigheta? Si de ce nu vorbesti niciodata de sotia ta? am intrebat incercand sa par indiferenta. E blonda? Nu vi si tu cu ea s-o vad?
-In primul rand nu prea suport inele pe degete, in al doilea nu sunt casatorit...
-Pai si mama ei? am spus aratand spre o poza de pe biroul lui in care era Ino cu o broscuta testoasa in mana, zambind si absenta unui dinte dand-o de gol ca era foarte mica in poza aia.
-Mamei ei nu-i pasa de ea.
-Inteleg... Apropo, de ce imi tot spui pisu' avand in vedere ca ai o fiica? Si de ce, ma rog, iti spune Naruto si nu tati?
-Nu are rost sa-mi spuna asa, sunt tanar si in plus, ea stie mai bine.
Naruto, scumpule, m-ai lamurit perfect. Insa mai ai sa-mi raspunzi la o intrebare. Il priveam, ochii mei cerand un al doilea raspuns.
-Si pisu' ala de unde dracu' il scoti?
-Asa te alintam... a spus el intr-o soapta, parca doar pentru sine.
-Poftim? am zis uimita apucand marginea fotliului.
-Ah... Semeni cu o persoana la care am tinut... Si asa o alintam, candva...
Totul era dubios. Mi-am scos o tigara din pachet rasucind-o intre degete. Usa s-a deschis larg iar Ino a intrat tipand in gura mare:
-Mi-am amintit celalalt cuvant. M-u-i... a inceput ea sa-l pronunte pe litere. Ah, nu mai stiu... Naruto tu sti? Zicea ca sa ia asa ceva... Se poate cumpara?
Am profitat de ocazie ca atentia era atrasa de blondina si mi-am aprins tigara, ascunzandu-mi chicotele de ras.
-Ino, sa nu mai vorbesti asa ceva niciodata! Acum iesi afara si spune-i Sakurei sa-ti spele gura cu sapun daca mai spui prostii. Si tu, stinge tigara aia! a spus venind spre mine si mi-a luat din nou tigara dintre buze. M-am enervat si l-am apucat de gulerul camasii, tragandu-l spre mine. Il priveam in ochi si chipurile noastre erau foarte aproape. Ii simteam rasuflarea pe fata mea.
-O sa mi-o platesti pentru asta. Tigarile alea costa! am continuat sa il privesc si i-am zambit. Am dat drumul camasii si l-am strans in brate...

Edit: deci ma scuzati ca am mai adaugat acum ceva insa am observat ultimul comm dupa ce am postat. Nu vreau sa fiu rea insa omul nu are timp sa stea cu nasul in laptop zilnic si sa posteze capitole. Faptul ca scriem alte 100 sau chiar 1000 de ficuri nu inseamna ca renuntam la ele sau si mai rau ca le-am inceput degeaba si scriem odata la 10 ani. Inainte sa postam un capitol pe zup crede-ma ca noi scriem vre-o 7-8 . Deci suntem cu mult inainte insa, cum am zis, nu suntem obligati sa postam zilnic. E un timp pe care daca-l depasesti postul se inchide. In aceasta perioada postam cand vrem, la ce ora crem si unde vrem. Daca un capitol v-a lasat in suspans nu inseamna ca trebuie sa postez a doua zi ;) Acum sper ca nu o sa va suparati pe mine insa am si eu dreptatea mea :|
What goes around comes around.



Răspunsuri în acest subiect
Dragoste si datorie-made by ellamanu and Nana-Ren - de ellamanu - 12-11-2009, 07:37 PM
RE: Dragoste si datorie-made by ellamanu and Nana-Ren - de ellamanu - 14-12-2009, 11:58 PM
RE: Dragoste si datorie-made by ellamanu and Nana-Ren - de Bambilici - 28-12-2009, 10:39 PM
RE: Dragoste si datorie-made by ellamanu and Nana-Ren - de ellamanu - 11-01-2010, 10:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Made in Hell Andrei. 13 6.299 28-06-2011, 09:52 PM
Ultimul răspuns: Jun
  My worst nightmare is losing you [Tokio Hotel twincest; made by two yaoi lovers] angeliqueVampire 20 14.213 07-03-2010, 03:07 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  Lumina de la capatul tunelului made Drama Queen 2 2.510 01-08-2009, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Tears are made for people who understand life angeliqueVampire 15 7.545 19-02-2009, 04:57 PM
Ultimul răspuns: deathmemories
  A Gaara & Sasuke parody made by Jigoku and Kikyo92 ╰☆ Bloody Rose ☆╮ 5 8.164 18-07-2008, 10:09 PM
Ultimul răspuns: nibbles


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)