Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A Gaara & Sasuke parody made by Jigoku and Kikyo92

#1
Povestea acestei"povesti":
Totul a inceput dintr-o "cearta" a mea cu jigoku in legatura cu personajele preferate din NARUTO.Ea tot zicea k Sasuke e gay si k personajul ei preferat e Gaara asa k mi-a venit ideea:ce ar fi sa fie Sasuke si Gaara impreuna?!...asa s-a nascut aceasta parodie facuta de amandoua
well eu sper sa va placa si dak da vom mai continua...
oricum nu va asteptati la cine-stie-ce exprimare....este doar o PARODIE
Enjoy...
Gaara & Sasuke

made by Jigoku & kikyo92

Intr-o noapte cu luna plina,intr-o padure,Gaara si Sasuke se bat de vreo 3 ore,neincetat.
-Luam o pauza?Am crapat tot nu vezi? peunde o fi crema aia regeneratoare? spuse Gaara uitandu-se nemultumit la mainile sale pline de crapaturi.
-Da draga,si eu mi-am rupt o unghie!mi s-a luat lacul de pe alta...trebuie sa-mi refac manichiura!raspunse Sasuke vizibil indignat de propriile maini.
Indivizii, dubiosi prin definitie, se intorc acasa,unde Gaara isi pune o masca din iaurt,castraveti si ingredientul sau secret ,iar Sasuke isi reface manichiura.
*dupa 2 ore*
-Uite draga,ce piele catifelata am! exclama Gaara fericit.
sasuke *atingandu-i fata*
-Vai,iubitule,cum ai reusit?E fabulos! recomanda-i-o si neghiobului de Naruto!
gaara:
- e secretul meu si numai al meu! daca te indragostesti de Naruto?
Sasuke
-vai draga,da' se poate?eu pe tine te iubesc!
gaara *imbratisandu-l*
-vino incoace rautate mica!
sasuke *shy*
-Vai draga,nu acum!Nu mi s-au uscat unghiile!
Gaara
-lasa unghiile iubito!Esti extrem de sexy asa ranita!
sasuke
-perv mic si rau ce esti!
Se pun oamenii pe treaba,se saruta etc etc,pana la punctul maxim
Sasuke
�Vai draga,nu mai avem lubrifiant!O sa doara!
gaara:
-Nu mai e? Sa o lasam balta iubito,poate alta data
sasuke:
-La naiba iubire!Incepe telenovela! da-i repede pe Acasa
Iau ei telecomanda,se chinuie sa gaseasca butoanele vre-o jumatate de ora..deschid tv,ramane telecomanda fara baterii
sasuke
-vai draga,ce ne facem?pierdem actiunea!
gaara
-iubito,luam bateriile de la vibrator!
sasuke*ridicandu-se de pe canapea,in timp ce scotea bateriile de la un vibrator de vre-o 30 cm*
-te iubesc!
pun ei bateriile,le scot iar,ca le-au pus invers,dau pe acasa,si surpriza
*telenovela*
-Oh,Alejandro, mi amore!
-Miguel,nu te voi parasi niciodata! raspunse Alejandro
*sasuke&gaara*
Sasuke
-uite draga ce scumpel e blondul!
gaara
�da,draga,si roscatul arata bine..mama-mama!
*revenim la telnovela*
Alejandro se pupa dezor cu Miguel,cand apare Antonio
Antonio
-ticalosule!Ma injeli Alejandro?Tarfa ce esti! *isi baga mainile in parul lui Miguel sa-l ia de langa iubitul lui*
Alejandro tipa neajutorat
-Ajutoooorrr!! Va roog!! Salvati-mi iubita!!
ecranul tv'ului se innegreste si apare "To be continued"
*sasuke & gaara*
Sasuke
-Vai draga,iti dai seama in ce suspans ne tin astia pe noi?
gaara
-oare ce se va intampla?
sasuke
-sa cautam pe net
Ajung astia doi langa pc,apasa pe toate butoanele vre-o 30 de minute, dupa care descopera ca nu era bagat in priza
Rezolva ei smecheria asta, mai incearca ceva butoane pe la tastatura,pana descopera unitatea si apasa ei pe un buton mare si verde......si ........minune se aprinde
Intra ei in IE (ca mozilla e cam complicat pentru ei)si se chinuie sa scrie pe gugal ce vroiau sa stie:
*Oare Alejandro isi va salva iubita?Miguel va ramane cu par in cap?Antonio va fi stapanit?" monitorul se albeste si apare un mesaj scris cu litere mari si negre se chinuie ei 40 de minute sa descifreze si descopera......
*suspans*
.........................
*tobe*
.........................
Gugal va anunta cu regret ca n-are de unde $(^*%&^&$# sa stie ce mama dracului de intampla cu gay'ii aia,telenovela inca se filmeaza
se pun astia doi pe plans

....To Be Continued....
[center]rose|My Anime List|
[Imagine: ssjdgdgd.png]
"Oyasumi ,boku no yousei!" rose[/center]

#2
loool :))daca tu insisti [-(
mie tot mi se pare penala treaba:))o chestie esuata,nedemna pentru titlul de "fic" scris pe mess,intr-un moment de maxima inspiratie,mintea mea creata i-a cuplat pe-astia doi [fara sa incerc sa jignesc vre-o categorie de fani,desigur] profunzimea cuvintelor scrise in fic,cat si lipsa majusculelor sau a semnelor de punctuatie corespunzatoare[slava Domnului ca la gramatica n-am chiulit:)) ] nu pot fi intelese de minti incuiate =)) asa ca......Iluminare fericita,muritorilor !inspiratie de moment,
exprimare "messengeristica".replici "coapte" pe loc... ce mai..locul I la urmatorul concurs de Fan-Fiction :))

#3
o.o Iti dau dreptate jigoku plus inca un detaliu ce va scapa. Nu il mai faceti pe sasuke sa zica 'vai iubito' la gaara sau invers
doar sunt baieti amandoi.Daca voi doua ati fi...in situatia lor vati zice una la alta vai iubitule(E vorba de faza cu iubitule XD ma tampeste). In rest e destul de amuzant.Vreau next-ul sa vad ce mai patesc iubitelele.:).Va rog nu ma tineti si pe mine in suspans :))Haideti ca deja au trecut 2 zile.*__*
o.o" wot

#4
A mers pe linia primului capitol,insa nu poate iesi la fel,dat fiind faptul ca la primul spontaneitatea a fost ingradientul secret.
cu toate astea,sper sa va placa :P

continuarea
~~~~~~~~~~~
Gaara il imbratisa tacticos,mai apoi il saruta pe frunte.
-Nu plange iubitule,vedem maine continuarea!
Sasuke il impinse furios:
-Nu de-asta plang! Nu mai am creion dermatograf!Cum o sa fiu frumos pentru tine? Continua el clipind des si senzual.
-Nici o problema,mergem sa cumparam!
-Stiai ca te iubesc? Striga Sasuke sarind pe Gaara.
S-au sarutat ei o vreme, dupa care au vrut sa se arunce pe canapea,dar au nimerit pe langa,reusind sa darame cateva cani cu cafea si o scrumiera plina pana la refuz.
-Iubitule,nu mai avem lubrifiant! Striga sasuke ca din gaura de sarpe intr-un moment
Gaara se ridica,se impiedica dupa care,bineinteles,cazu din nou.
-Wow!! Uite aici! Spuse extaziat
-Ce e draga?M-ai speriat!
Gaara ridica o lesa.
-Vai!Ce scump e! Cel mai frumos lantic!
-Iubituuuuleee! Spuse Sasuke ademenitor.Il vom purta pe rand nu?
-Nici gand draga!E al meu! Acum sa mergem la magazin!
Se echipeaza ei corespunzator,Gaara in rosu si roz iar Sasuke in roz si rosu.
Incearca sa deschida usa cam 10 minute,dupa care isi dau seama ca e incuiata.
Cauta ei cheile prin genti,pe dupa canapea,cam juma� de ora,dar afurisitele alea n-aveau de gand sa iasa la suprafata,cu alte cuvinte,n-aveau unde sa mai iasa,fiind agatate corespunzator in suportul pentru chei.
-Stii frumosule,se adresa Gaara,cred ca si crema pentru pantofi ar fipotrivita in loc de creion,continua el,mandru de concluzie.
-Cum indraznesti?striga Sasuke,dupa care arse o palma televizorului,Gaara evitand impactul.
Televizorul cade,ecranul se sparge,sar bucatele din el peste tot.
Sasuke se arunca sa-l prinda,cade peste,se electrocuteaza suficient cat sa i se ridice parul ca la pisici,incepe sa planga si sa strige:
-Doooamneee!! La ce vom vedea noi telenovela acum?
Gaara se aseaza contemplativ pe margine canapelei,aluneca,ajunge la fel de contemplativ intre canapea si masuta de cafea,dupa care iti incepu cuvantarea:
-Doamnee! La ce vom privi noi acum reclamele?Cine va mai creste ratingu la OTV? Daca o gasesc pe Elodia? Unde vom vedea noi daca Miguel va scapa teafar? Oh,Doamne!
Il imbratisa pe Sasuke,mai apoi isi da seama a cui a fost vina si distractia incepe:
-Din cauza ta,iubitule,nu vom mai vedea baietii aceia draguti din reclame! Tu!Vei cumpara alt televizor!
-Reclame..ofta Sasuke...ce dragut era Gustav,din reclama cu berea!Asa role frumoase avea!
Si incep sa planga.Plang,plang,plang,plang,plang,plang,li se inrosesc ochii,
plang,plang,plang,se ineaca, plang,plang,plang,isi dau seama ca plang degeaba, mai plang o data,de incheiere.
Hotarasc sa mearga o tura la magazine sa ia creion si eventual sa se uite dupa un tv.
Au stat alta jumatate de ora sa-si aleaga pantofii,ca d�eh,nu pot iesi oricum din casa.
Ce pantofi vor alege?Roz cu rosu?Sau rosu cu roz?

Va tinem in suspans pana data viitoare

#5
Revenim!! ^_^


Gaara a cazut pe ganduri, initial a cazut pe canapea,dar detaliile nu merita discutate,pe cand Sasuke admira pantofii si cu un aer triumfator spuse :
- Draga,stiu!
Gaara s-a ridicat de pe ganduri si a ascultat cu atentie.
Sasuke ia un pantof roz cu rosu, il incalta,priveste admirativ,ii arunca o alta privire triumfatoare lui Gaara,apoi ia unul rosu cu roz si il incalta.
-Esti genial! Topai roscatul apucandu-l pe micul Einstein de gat si topaind de fericire,facand mai apoi aceasi miscare cu pantofii..roz cu rosu si rosu cu roz.
S-au hotarat sa plece in sfarsit,insa le-a cam luat ceva timp sa-si dea seama pe ce parte se deschide usa,mai apoi incercand cu fiecare cheie, fiecare gaura posibila.
Se impiedica pe scari de cateva ori,insa nu e nici un pericol,dat fiind faptul ca picau in bratele cate unui vecin simpatic.
Ajunsi in fata blocului,incep a se saruta in prezenta catorva copii care se jucau in nisip.
-Uite mama! Striga unul aratandu-i cu degetul.
Doamna se duce furioasa sa rezolve problema.
-Cum indrazniti sa va lingeti ostentativ in fata copiilor? Trageti-v-o mai departe! Striga ea lovindu-i cu poseta si alergandu-i pana ce au disparut din fata copiilor.
-Vai draga,ce maniere! Striga indignat Sasuke asezandu-i parul ravasit partenerului sau.
Gaara se dadu doi pasi in spate, pentru a admira tinuta brunetului,insa se lovi de un tip inalt, frumusel.
-Scuza-ma! Sopti roscatul inrosindu-se.
-Nici o problema..hmm..papusa? raspunse el razand,moment in care Sasuke a inceput sa faca mutre.
Roscatul il lovi pe brunet,insa a continuat sa ceara informatii
-Hei!Iti dau o papusa de nu te vezi!striga Sasuke strangandu-si pumnii pana a realizat ca i-a dat sangele,iar mai apoi a strigat:
-Uite ce mi-ai facut! Dupa ce ca te dai la prietenul meu, ma si manipulezi...din cauza TA m-am ranit!
-Pacoste mica ce esti! Spuse razand malefic noul vecin.Incearca sa studiezi limba, poate ceva exprimare,cauta in dictionar amice.
- Chiar atat de ignorant poti sa fi?Sasuke se opri o clipa,gandindu-se ce dovada de intelectualitate a dat cand a spus �ignorant�cuvant auzit in telenovela lui preferata,de altfel.Nu stii cat costa in ziua de azi un dictionar? Continua el vizibil deranjat. De unde sa scoatem noi bani pentru asa ceva? Fardurile, hainele, pantofii,lacul de unghii,crezi ca astea se cultiva in balcon?
-Apropo de pantofi..ti-ai pierdut simtul estetic?Nu vezi ca pantofii tai sunt si demodati si diferiti?
Enervat peste masura,cu toata delicatetea lui, Sasuke se arunca asupra individului,insa el a evitat contactul, brunetul reusind sa se imbratiseze cu un copac.
-Acum pot sa te dau in judecata!
-Tu pe mine? Vorbesti ca si cum te-as fi violat sau batut.. dar tu esti cel ce a sarit la bataie,deci pastreaza-ti aberatiile amice.
*Tot gasesc eu o modalitate sa ma razbun pe tine,secatura!Gaara e al meu si doar al meu!Daca eu nu-l am, nimeni nu-l va avea,clar?* ...trezindu-se din gandurile lui "malefice" constata ca Gaara nu mai e.... incepe panicat sa se uite prin toate partile cu ochii cat cepele ...prietenul lui disparuse,mana il durea...

Va reusi Sasuke sa-l gaseasca pe Gaara? Sa fie acesta sfarsitul conflictului?Roscatul a fost rapit de extraterestri?(rugati-va sa fie inca pe Pamant, ca� la IQ�ul lui, ajungem de rasul Universului)

#6
ok,
pai...ideea chiar a fost originala. Din pacate ultimele doua parti nu au fost lafel de amuzante ca prima, prima fiind facuta din mai multa distractie (si stiu cum suna exprimarea), dar tot amuzant a fost.
si eu astept urmatoarea "parte" , ca toti ceilalti. La aceasta ai reusit sa ma tii in suspans. Saracul Sasuke, si-a pierdut iubirea dupa cateva zile (in caz ca au trecut ceva zile O_o). Oare il va recupera pe Gaara?(asta in cazul in care Gaara nu a pus deja ochii pe tipu nou).
Doar ca nu inteleg o chestie, tipu a zis ca sasuke are pantofi demodati, dar gaara nu ii avea lafel ca a lui sasuke? (sau noul personaj nu vrea sa-l mai "dea pe Gaara)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Made in Hell Andrei. 13 6.176 28-06-2011, 09:52 PM
Ultimul răspuns: Jun
  Dragoste si datorie-made by ellamanu and Nana-Ren ellamanu 18 16.201 19-03-2010, 08:03 PM
Ultimul răspuns: Lya
  My worst nightmare is losing you [Tokio Hotel twincest; made by two yaoi lovers] angeliqueVampire 20 14.054 07-03-2010, 03:07 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  When Feelings Burst Inside the Heart[Gaara story] RaLLy-chan 11 6.922 01-08-2009, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Corina.
  Lumina de la capatul tunelului made Drama Queen 2 2.475 01-08-2009, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Tears are made for people who understand life angeliqueVampire 15 7.456 19-02-2009, 04:57 PM
Ultimul răspuns: deathmemories


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)